Mungon ndeshja midis Bilishtit dhe Vlores
23.04.2011
16:00 Adriatiku Mamurrasi 2-3 KF Kamza
16:00 Apolonia Fier 4-3 KS Pogradeci
16:00 Besėlidhja Lezhė 3-0 KF Vlora
16:00 Gramozi Ersekė 1-0 Ada Velipojė
16:00 KS Burreli 1-0 Luftėtari Gjirokastėr
16:00 Partizani Tirana 1-1 KF Gramshi
16:00 Tėrbuni Pukė 3-1 Bilisht Sport
16:00 Tomori Berat 2-1 KS Lushnja
League table
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form H2H
1 KS Pogradeci 27 62 20 2 5 48 21 27
2 Tomori Berat 27 56 18 2 7 45 23 22
3 KF Kamza 27 54 15 9 3 37 18 19
4 Apolonia Fier 27 53 16 5 6 44 27 17
5 Besėlidhja Lezhė 27 52 15 7 5 37 15 22
6 Adriatiku Mamurrasi 27 39 12 3 12 24 25 -1
7 Gramozi Ersekė 27 36 11 3 13 30 40 -10
8 KS Burreli 27 35 10 5 12 26 29 -3
9 Luftėtari Gjirokastėr 27 34 9 7 11 19 30 -11
10 KS Lushnja 27 33 10 3 14 32 23 9
11 Ada Velipojė 27 30 9 3 15 35 41 -6
12 Tėrbuni Pukė 27 30 8 6 13 22 34 -12
13 KF Gramshi 27 28 7 7 13 19 30 -11
14 KF Vlora 27 26 7 5 15 25 40 -15
15 Bilisht Sport 27 25 7 4 16 30 56 -26
16 Partizani Tirana 27 17 4 5 18 15 36 -21
07.05.2011
15:00 Ada Velipojė - Partizani Tirana
15:00 Besėlidhja Lezhė - Tėrbuni Pukė
15:00 Bilisht Sport - Gramozi Ersekė
15:00 KF Kamza - KF Gramshi
15:00 KF Vlora - Apolonia Fier
15:00 KS Lushnja - KS Burreli
15:00 KS Pogradeci - Adriatiku Mamurrasi
15:00 Luftėtari Gjirokastėr - Tomori Berat
Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar
01.05.2011
16:00 KF Vlora 1-2 Apolonia Fier
30.04.2011
16:00 Ada Velipojė 2-0 Partizani Tirana
16:00 Besėlidhja Lezhė 1-0 Tėrbuni Pukė
16:00 Bilisht Sport 1-0 Gramozi Ersekė
16:00 KF Kamza 1-0 KF Gramshi
16:00 KS Lushnja 2-0 KS Burreli
16:00 KS Pogradeci 3-2 Adriatiku Mamurrasi
16:00 Luftėtari Gjirokastėr 0-2 Tomori Berat
KLASIFIKIMI KATEGORIA E I
Renditja e Kategorisė sė Parė, pas javės sė 28-tė
1. POGRADECI 65 pike
2. TOMORI 59 pike
3. KAMZA 57 pike
4. BESELIDHJA 55 pike
5. APOLONIA (-1) 53 pike
6. MAMURRASI 39 pike
7. GRAMOZI 36 pike
8. LUSHNJA 36 pike
9. BURRELI 35 pike
10. LUFTETARI 34 pike
11. ADA 33 pikė
12. TERBUNI 30 pikė
13. VLORA (-1) 28 pikė
14. GRAMSHI 28 pikė
15. BILISHT SPORT 27 pikė
16. PARTIZANI 17 pikė
14.05.2011
15:00 Adriatiku Mamurrasi - KS Lushnja
15:00 Apolonia Fier - Luftėtari Gjirokastėr
15:00 Gramozi Ersekė - KS Pogradeci
15:00 KF Gramshi - Bilisht Sport
15:00 KS Burreli - Ada Velipojė
15:00 Partizani Tirana - KF Kamza
15:00 Tėrbuni Pukė - KF Vlora
15:00 Tomori Berat - Besėlidhja Lezhė
Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar
16.05.2011
16:00 Ada Velipojė 2-0 KF Gramshi
16:00 Besėlidhja Lezhė 1-1 Adriatiku Mamurrasi
16:00 Bilisht Sport 0-2 Tomori Berat
16:00 KF Vlora 3-2 Gramozi Ersekė
16:00 KS Lushnja 1-0 KF Kamza
16:00 Luftėtari Gjirokastėr 3-0 W.O. Partizani Tirana
16:00 Tėrbuni Pukė 2-2 Apolonia Fier
KLASIFIKIMI KATEGORIA E I
Renditja e Kategorisė sė Parė, pas javės sė 30-tė
1. POGRADECI 68 pike
2. TOMORI 63 pike
3. KAMZA 60 pike
4. APOLONIA 60 pike
5. BESELIDHJA 57 pike
6. MAMURRASI 43 pike
7. LUSHNJA 39 pike
8. GRAMOZI 39 pike
9. ADA 37 pike
10. BURRELI 36 pike
11. LUFTETARI 34 pikė
12. VLORA 34 pikė
13. GRAMSHI 31 pikė
14. TERBUNI 31 pikė
15. BILISHT SPORT 27 pikė
16. PARTIZANI 17 pikė
Kater te parat vitin e ardhshem do te luajn ne superlige.
Tema mbyllet ktu!
Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar
Krijoni Kontakt