Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
  1. #1
    Crazy Pogradecare Maska e Vicky11
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Vendndodhja
    BOSTON USA
    Postime
    83

    Unhappy Love Triangle, jam ne dileme te madhe!

    Kam nje problem te madh, me pelqejne 2 djem ne te njejten kohe por duhet te zgjedh patjeter nje nga ata se nuk mund ti mbaj dot te dy, per me teper qe jane dhe shoke dhe mbase ne fund i humbas qe te dy. Une jetoj ne Boston dhe vjet njoha nje djale shqiptar, ishim vetem shoke deri para Krishtlindjeve kur kuptova qe ai ndjente per mua dicka me teper se shoqeri. Keto 2 muajt e fundit nisem te njohim njeri tjetrin me mire, kemi dale bashke, flasim cdo dite ne tel, takohemi shpesh por ai deri tani sme ka propozuar akoma se eshte i turpshem megjithese te dy e dime shume mire qe na pelqen njeri tjetri dhe sillemi pothuajse sikur jemi cift. Por para disa ditesh takova dike tjeter dhe ishte dashuri me shikim te pare, te dy dmth e pelqyem shume njeri tjetrin qe ne momentin qe u pame, we just clicked like that. Ky i dyti me propozovi por nuk e dinte qe une kam kete muhabetin e hapur me ate te parin qe e paska dhe shok dhe kur i thashe tha qe tja prisja muhabetin atij dhe te lidheshim bashke. Mua ky i dyti me pelqen me shume sepse eshte tamam tipi im, shkojme shume bashke, mund te flasim me ore te tera dhe nuk merzitemi nuk e kuptojme si na iken koha, jemi qe te dy tipa te qejfit e muhabetit, na pelqen to have fun u know. Ai i pari eshte tip serioz, eshte dmth djale i mire , pak xheloz ngandonjehere po eshte njeri i rregullt, jo junk dmth. Ai eshte i turpshem dhe sensitiv dhe preket shume shpejt keshtuqe nuk kam si tja pres muhabetin qe te lidhem me dike tjeter dhe per me teper me shokun e tij. Oh God, jam shume e ngatruar nuk di si te bej. Ti ve zemres nje gur dhe te vazhdoj me te parin megjithese zemra ime dashuron te dytin, apo te lidhem me te dytin dhe te bej te vuaj te parin dhe pastaj to feel guilty about hurting his feelings sepse do jem ndare me te se do jem lidhur me shokun e tij. Familja, shoqeria te gjithe me thone qe te bej ate gje qe me ben te lumtur, dhe une jam e lumtur me te dytin, po nuk kam si te bej te vuaj te parin sepse ai eshte shume sensitiv dhe preket kollaj dhe eshte shume djale i mire dhe me pelqen dhe ai.........ohhhhhhh nuk e di.........me jepni ndonje mendim cuz im dying over here

  2. #2
    Perjashtuar Maska e {Princi}
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Buried Alive
    Postime
    266
    un po nigjoj ate kengen e roxette
    listen to your hart

  3. #3
    S'ka psikolog e filozof qe e zgjidh kete problem....Je ti ajo qe e ke ne dore!

    Ti i do te dy: Po e ke kuptuar cili nga ata te do me shume ty?

  4. #4
    Crazy Pogradecare Maska e Vicky11
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Vendndodhja
    BOSTON USA
    Postime
    83
    hmmmmmmmmmmm, cili nga ata me do me shume......... une nuk jam ne zemren e tyre dhe nuk e di se cfare ndjejne por sic e thashe me lart ai i pari eshte shume i turpshem dhe mbase nuk arrin te me shprehe tamam cfare ndjen. pastaj mire e ke ti nuska po ska rendesi kush me do me shume se e ke parasysh ate llafin te tjere duam, te tjere na duan, me te tjere perfundojme, po thx nuska dhe the yankee per pergjigjet, i appreciate it, thx guys...

  5. #5
    Ju shikoj qė kėtu Maska e keni
    Anėtarėsuar
    15-02-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    29

    Viky 11

    Per sa shkruaje me larte dua te te jap nje mendim megjithse une nuk e di se per cfare lidhje ti mendon, per lidhje te perkoheshme apo per nje lidhje te perhershme.
    Ne qoftese do nje lidhje te perkoshme zgjith te dytin, meqe ju i pershtateni ne te gjitha drejtimet e qefit njeri tjetrit.
    Ne qoftese do nje lidhje te perhershme per mendimin tim zgjidh te parin panvarsisht se nuk i pershtateni 100% njeri tjetrit. Me kalimin e kohes mendoj se do pershtateni dhe do kaloni nje jete te mire dhe te regullt.
    Si perfundim degjo shtat a tete dhe bej si di vete.
    Me respekt Keni
    Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet. :^paqe

  6. #6
    Crazy Pogradecare Maska e Vicky11
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Vendndodhja
    BOSTON USA
    Postime
    83
    Faleminderit dhe ti per pergjigjen Keni...

  7. #7
    Perjashtuar Maska e {Princi}
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Buried Alive
    Postime
    266
    vicky......tell ya wot(kush o moderator ktu se po qe shigjeta me rrasi pik per perdorim te gjuhe te huj)
    2 kunguj nen nje sqetull num mahen...se kan mete ra te du edhe do te bejne qull ..pranej look in YOUR hart and get an idea..
    or else GET A LIFEEEEEEEEEEEEEEEEEE

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Vickey...
    Po te jap nje sugjerim dhe shpresoj qe te te vleje sadopak.
    E para testo veten.
    Bej nje liste te te gjitha karaktereve te personit te pare dhe nje te personit te dyte. Krahasoji!

    Ose, perpilo mashkullin tend ideal ne nje cope leter, duke shkruar aty gjthcka qe do te deshiroje nga ai. Cili nga ata te dy i pershtatet e shume? Mos thuaj i pari apo i dyti, mundohu te gjesh pse-ne dhe pse jo-ne!

    N.q.s i pari apo i dyte ka disa te meta, ashtu si te gjithe ne, mos mendo se ai person mund te ndryshoje. Karakteri i nje personi nuk ndryshon, pothuajse e pamundur.

    Zgjith ate qe te kompleton ty. Choose the one that has all the things that you do not have, so you can learn from each other. You must complete eachother. Ti je gjysma+ ai gjysma tjeter= nje e plote.

  9. #9
    Crazy Pogradecare Maska e Vicky11
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Vendndodhja
    BOSTON USA
    Postime
    83
    Flm te gjitheve per pergjigjet, u qetesua gjendja ketej nga une. Zgjodha te dytin sepse une ate dua me shume dhe thashe what the hell, im gonna live my life u know, if it doesn't work out ... fine then but at least i'll know that he is the one i'm attracted to and the one i luv......for now.......

  10. #10
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet nė Bllog
    17
    Ke bere zgjedhjen e duhur, ka gjetur tenxherja kapakun.
    "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

  11. #11
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    une jam e lumtur me te dytin, po nuk kam si te bej te vuaj te parin sepse ai eshte shume sensitiv dhe preket kollaj ..................

    Nese mendon se dashuron dike, nuk ka vend per meshire. Ne rastin me te pare qe ti ndjen keqardhje per ate qe pretendon se e do, dije qe dashuria eshte ezauruar. Ajo ka mbetur nje hije prej se ciles nuk ndahesh dot. Nuk ke pse kerkon dashuri tjeter brenda nje dashurie. Nese dikush do ta kishte kete ndjesi per mua, sinqerisht do te ndihesha e poshteruar. Nuk do te pranoja kurrsesi qe dikush te qendronte me mua vetem per keqardhje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 02-03-2003 mė 18:18
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  12. #12
    i/e larguar Maska e ardi
    Anėtarėsuar
    27-09-2002
    Postime
    28
    Ai i pari tani ka shku per lesh, se po te jete sensitive e serioz sic the e ohoho per nja 3 vjet ska per te harru so that's a good thing cuz u can go back to him whenever you feel like

  13. #13
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    14-03-2003
    Vendndodhja
    Albanistan
    Postime
    146
    Rruga me e mire eshte te gjesh dhe nje tjeter e behu "grup" pastaj, e aty do shofish kush te don me shume, e ke per te zgjedh Timin.

  14. #14
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Zgjidh te dytin e mos e vrit mendjen per te parin se do i kaloje te shkretit.Cudia me e madh tre dite zgjat. Dhe them zgjidh te dytin sepse dukesh qe me ate te puqet gjithcka dhe nuk qenka shume serioz ,kjo eshte e rendesishme kurse persa i perket te parit, vete nga fjalet ti thua qe te vjen gjynah per te po ta lesh.....ahaaahhhhhh .... kur permend fjalen gjynah s,ka dashuri por miqesi, pastaj nje mashkull qe eshte per te qene gjynah s,eshte per ty mi lal.

  15. #15
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    Vicky11
    Ti shprehesh-une jam e lumtur me te dytin, po nuk kam si te bej te vuaj te parin sepse ai eshte shume sensitiv dhe preket kollaj ..................

    Dashuria nuk mund te mbahet ne kembe per meshire ...Ti degjo zerin e zemres tende....

  16. #16
    raku
    i/e ftuar
    jam dakord qe duhet te degjosh zemren por duhet te veprosh me mendjen.

  17. #17
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    po je aq e zonja mbaji qe te dy, por populli thote nuk mbahen dy kunguj ne nje sqetull
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  18. #18
    plaē te preft Maska e PLaku-i-Detit
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    175
    Emo ē'na gjeti belaja e di ē'te behs ti dallendyshe merri nje dite te dy bahske ne nje lendine dhe futu ne mes merr nje gure hidhe perpjet kujt ti bjere ne koke ate mosmerr se ai do vdes nga guri
    " not yet "

  19. #19
    Lady Kad Maska e gurl
    Anėtarėsuar
    29-10-2003
    Vendndodhja
    Pineal Gland
    Postime
    347
    Vicky,

    Ky 'Love Tringle' i joti pati ndonje rrugezgjidhje se me duket se po grijme sallate kot ne ketej?!?!?

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Citim Postuar mė parė nga kolombi
    po je aq e zonja mbaji qe te dy, por populli thote nuk mbahen dy kunguj ne nje sqetull
    per mendimin tim ky populli jone ia fut kot najhere...
    po te jene "kunguj" mbahen ... puna eshte po te jene ndonje gje tjeter...athere eshte problem

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Letra dhe histori dashurie.
    Nga Era1 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 25-07-2014, 18:05
  2. Ardian-Christian Kyēyku
    Nga Eagle nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
  3. Trekendesh dashurie?
    Nga PaMeLaA nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 11-07-2007, 05:57
  4. Letėr dashurie -- Dhaskal
    Nga Arbushi nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 16-10-2006, 10:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •