Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 76
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Mitrovic, 18.10.2010

  Punsohen pes persona me aftsi t kufizuar n komun

  N kuadr t hapjes s fushats “Tetori-muaji i mundsive t barabarta profesionale pr personat me aftsi t kufizuar”, komuna e Mitrovics ka angazhuar pr pes dit pes persona t ksaj kategorie n punt e administrats, t cilt do t paguhen nga 10 euro n dit.

  Zyrtari i njsis pr t drejtat e njeriut, Fitim Rama, tha se qllimi i ksaj fushate sht promovimi i mundsive t barabarta profesionale pr personat me aftsi t kufizuar dhe lobimi pr mundsi t barabarta n punsim. N kt kontekst, ai prmend edhe eliminimin e barrierave, t cilat e pengojn pjesmarrjen e tyre ne jetn e prditshme.

  Rama thot se komuna e Mitrovics, pr t dytin vit me radh, n kuadr t ksaj fushate punson nga pes persona me aftsi t kufizuar, t cilt shprndahen n Drejtorin e Administrats. “Ky aktivitet i komuns bhet me qllim t ngritjes s vetdijes se personat me aftsi t kufizuar mund t japin kontributin e tyre dhe t integrohen n institucionet shtetrore”.

  Sabri Qabra, nj nga kta persona t angazhuar n kt projekt, thot se kjo sht e mirseardhur, meq personat me aftsi t kufizuar, prve problemeve t tjera prballen me gjendje t rnd sociale. “Ka shum persona me aftsi t kufizuar q mund t punojn, mirpo numri i atyre q jan ta angazhuar n pun sht simbolik”.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Mitrovic, 18.10.2010

  Aktivizohet kinemaja n Mitrovic

  Pas shum vitesh n kineman e qendrs s kulturs “Rexhep Mitrovica” n Mitrovic do t nis shfaqja e filmave pr publikun e ktushm. Drejtuesit e qendrs s kulturs, tregojn se fillimisht filmat do t shfaqen nj her n jav, apo do t mrkur prej ors 19:00.

  Drejtori i ksaj qendre, Mirsad Ferati, tha se shfaqja e filmave do t nis nga kjo e mrkur. Sipas tij, ky projekt do t nis me filmin SALT, ku n rolin kryesor luan aktorja e njohur, Anxhelina Zholi.

  Ai e vlerson kt si nj mundsi t mir pr qytetart mitrovicas, t cilt q shum vite nuk kan pasur nj kinema t vetme n dispozicion.
  Poashtu, ai tregon, se do t aktivizohet edhe banaku ku filmdashsit mund t shrbehen me pije.

  Ferati tregon se t gjith filmat do jen n shirit 35mm, me double sorundsystem, prderisa madhsia e fotografis do t jet 8x12 metra. “Salla ofron kushte t mira, sht siguruar rryma dhe ngrohja, ndrsa mimi i biletave do t jet simbolik, vetm 1.5 euro pr film”, thot ai.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Mitrovic, 18.10.2010

  Kryetari Kastrati takoi nj delegacion nga Dubai

  Kryetari i komuns s Mitrovics, Avni Kastrati, i shoqruar nga nnkryetari Riza Haziri, ka pritur t hnn n takim nj delegacion nga Dubai i Emirateve t Bashkuara Arabe, t prir nga Omar Khateli, drejtor gjeneral i shtjeve fetare n kt qytet, me t cilt ka biseduar pr gjendjen n Mitrovic.

  Kryetari Kastrati i ka njohur mysafirt me gjendjen e siguris, duke thn se prej paslufts n kt komun gjendja ka qen specifike dhe me rrethana t rnduara pr shkak t mosfunksionimit t rendit dhe ligjit. Ai ka prmendur mandej strukturat paralele serbe, t cilat tentojn q vazhdimisht t mbajn nj gjendje t tensionuar.

  Poashtu mysafirt nga Dubai, kryetari Kastrati, i ka njoftuar edhe me problemet e banorve shqiptar t veriut, q kan telashe me qarkullim, me strehim etj. Ai ka folur pr papunsin e madhe dhe problemet e mdha ekonomike dhe sociale.

  Gjithashtu kryetari Kastrati ka prmendur edhe Xhamin e Ibrit, e cila sht dmtuar nga regjimi serb n luft, ndrsa pas lufts nuk ka mundur t ndrtohet si pasoj e rrethanave n Mitrovic. Presioni i banorve sht i vazhdueshm q t ndrtohet ajo xhami, meq n t i kan kryer ritet fetare nj komunitet i madh mysliman i veriut.

  N ann tjetr, mysafirt nga Dubai, kan prgzuar drejtuesit e komuns pr menaxhimin e mir t situats n nj qytet me probleme t mdha. Ata kan theksuar se kjo sht vizita e par e tyre n Kosov dhe kan shfrytzuar rastin q t njihen edhe me gjendjen n Mitrovic.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Lipjan, 15.10.2010

  Gracka e Vogl u b m asfalt t ri

  N fshatin Grack t Komuns s Lipjanit, n prani t shum qytetarve, Kryetari i Komuns, Shukri Buja, bri prerjen e shiritit me rastin e prfundimit t asfaltimit t rrugs t ktij fshati.

  Me kt rast kryetari Buja uroi banort e fshatit Grack e Vogl pr asfaltimin e rrugs e cila dukshm lehtson jetn e ktyre banorve, por projektet n kt fshat nuk do t prfundojn me kaq me q me nj periudh shum t shkurtr banort e ktij fshati do t prfitojn edhe projekte t tjera . Ai m tej shtoi se tani jemi n fazn prfundimtare t prmbylljes s investimeve kapitale t suksesshme pr kt vit, n ndrtimin e shkollave, n fshatin Poturovc, Gadime s shpejti do t filloi ndrtimi I shkollave n fshatrat Banull dhe Bujan, pastaj ndrtimin e shum I kanalizimeve, ujsjellsve, rrugve n ato fshatra ku sht nevoja m e madhe . Pr vitin e ardhshm kemi nj buxhet prej 9 milion euro q vetm 4 milion jan pr investime kapitale tu iu falnderua Qeveris .Prfundoi z. Buja. Ndrsa, sipas menaxherit t Drejtoratit t Shrbimeve Publike Milaim Qeriqi , asfaltimi i rrugs s fshatit Grack e Vogl n gjatsi prej 2920 m q ka kushtuar 189 mij euro mjete kto t siguruara nga t hyrat vetanake, ndrsa punt I ka prfunduar n baz s kontrats s nnshkruar SH.P.K “ Begisholli” nga Ferizaj. N emr t fshatit Gracke e Vogl t pranishmit i prshndeti Ali Sopa kryetari i fshatit i cili falnderoi institucionet komunale pr realizimin e ktij projekti jetik pr banort e ktij fshati.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Dean, 16.10.2010

  Akademi Prkujtimore pr heroin e shkolls shqipe, dshmorin Haki Povataj

  Komuna themelon mimin “Haki Povataj” i cili pr do vit do tu ndahet njerzve meritor n fushn e arsimit.

  Haki Povataj, para 18 vitesh ishte vrar me tortur nga sigurimi shtetror serb n Stacionin Policor n Dean, gjithnj duke e mbrojtur dinjitetin e arsimit shqip dhe ligjet e Republiks s Kosovs, ndaj me t drejt ai mbeti heroi i shkolls shqipe dhe dshmor i kombit. Kshtu, u tha n Akademin Prkujtimore, e mbajtur t premten n Dean, n t ciln merrnin pjes udhheqja komunale ,familjar t dshmorve veteran dhe puntor t arsimit. Ndrkoh, kryetari i Komuns Rasim Selmanaj, n nderim t veprs s tij madhore ka br publik themelimin e mimit “Haki Povataj”, i cili pr do vit do tu ndahet njerzve meritor n fushn e arsimit.

  Pr guximin q kishte treguar n Lvizjen e viteve t 90-ta dhe pr sukseset q kishte treguar n udhheqjen e shkolls fillore “Bajram Curri” n Strellc t Eprm, Haki Povataj, ishte vn n ballor t udhheqjes s arsimit shqip n komun. Ai kishte marr guximin edhe pr nxjerrjen e vulave t para me mbishkrimin “Republika e Kosovs”, sikurse edhe shum veprimtari t tjera q t mbijetoj shkolla shqipe prball nj regjimi t egr. Kjo sht vetm nj pjes e veprimtaris s Hakiut, ka thn Rasim Selmanaj, kryetar i Komuns, i cili tutje figurn e tij e ka krahasuar me patriott q kan flijuar pr shkolln shqipe, duke renditur ktu Dhaskal Todri, Papa Kristo Negovani e shum t tjer.

  “Veprimtaria e Povatajt, kishte filluar epokn e re e cila po vinte n kto troje t gjakosura gjat historis”, sht shprehur Selmanaj, i cili duke iu drejtuar pjesmarrsve t ksaj akademie prkujtimore k nnvizuar se mimi pr lirin e vendit vazhdon edhe m. Komandanti i ish-ZOD-it, Ramush Haradinaj, edhe njher prballt padrejtsisht me Gjykatn e Hags. Prballt n kohn kur n Kosov ka ndodhur destabilizimi i skens politike. Por e drejta sht n ann e popullit. Pr kt jemi t bindur, njjt si jemi t bindur se sakrifica e Haki Povatajt dhe shum patriotve t tjer ka sjell frytin e liris s Kosovs. Pr t pranishmit e ksaj akademie, sht shfaqur filmi dokumentar “Fletza nga Ditari” i regjisorit Nimon Muaj, kurse Hilmi Haradinaj, pr kontributin e Haki Povataj, i ka ndar mirnjohje familjes s tij.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Hani i Elezit, 19.10.2010

  Nnshkruhet marveshja e bashkfinancimit ndrmjet Komuns s Hanit t Elezit dhe UN-HABITAT-tit

  Me nj solemnitet rasti sot sht nnshkruar marveshja e bashkfinancimit ndrmjet Komuns s Hanit t Elezit dhe UN-HABITAT-tit pr implementimin e projektit pr rregullimit e qendrs s qytetit.
  N emr t Komuns marveshjen e nnshkroi Kryetari i Komuns z. Rufki Suma ndrsa n emr t UN-HABITAT-it, znj.Krystyna Galeza - Udhheqse dhe Kryekshilltare teknike e projektit.
  Vlera e ksaj marrveshje sht 70.000 euro dhe do te implementohet n projektin e rregullimit dhe gjelbrimin e qendrs s qytetit.
  Me kt marveshje Komuna e Hanit t Elezit dhe UN-HABITATI do t investojn nga 35.000 euro.

  Duke pas parasysh se qendra e Hanit t Elezit sht nj nga qendrat m t ndotura n Kosov, ather ky projekt do t jet m se i mirseardhur pr qytetart e Hanit t Elezt, ishin fjalt e zonjs Galeza duke prkujtuar se edhe projektet e ardhshme do t ken pr prioritet ruajtjen e ambientit dhe resurseve natyrore dhe se shpreson se kjo organizat do t gjej mnyra pr ta prkrah kt komun n kt drejtim.

  Q edhe komuna e Hanit t Elezit sht duke u munduar q t vj rendsi sa i prket mbrojtjes s ambientit, z. Suma njoftoi znj. Galeza se Komuna e Hanit t Elezit ka arritur marrveshje me Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor pr instalimin e nj aparati monitorues t ndotjes s ambientit ku n mnyr t prhershme do t pcillet kjo gjendja.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Dardan (Kamenic), 18.10.2010

  3 shkolla t Komuns s Kamenics me kabinete profesionale t informatiks

  Shkollat n Kamenic “Fan S.Noli” dhe “Desanka Maksimovic” jan pajisur me 18 kompjuter t kompletuar me t gjitha pajisjet prcjellse, inventar tavolin dhe ulse. Po ashtu n shkolln fillore pr komunitetin serb “Desanka Maksimovic” n Kamenic sht br i njjti instalim dhe furnizim por se ktu jan 12 kompjuter. Edhe n Shkolln e Mesme Ekonomike n Ranillug sht br i njjti furnizim dhe instalim. Sot sht br edhe pranimi teknik i kabineteve t kompletuara nga ana e komisionit t caktuar dhe sht konstatuar se q t 3 kabinetet i plotsojn kushtet pr zhvillim msimor profesional.

  T 3 drejtort e shkollave n fjal, falnderuan investitorin por edhe kryesin e puns pr furnizim dhe instalim shum t mir dhe n koh. Prkujdesjen dhe prgjegjsin pr t gjitha kto e ka pasur firma fituese e tenderit “HardSoft Systems” nga Prishtina.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Dardan (Kamenic), 19.10.2010

  Shnohet Dita Evropiane kundr trafikimit me qenie njerzore

  T hnn n biblotekn e Gjimnazit “ Ismajl Qemali” n Kamenic, sht shnuar Dita Evropiane kundr trafikimit me qenie njerzore. Ky takim sht organizuar nga OSBE-ja, Grupi komunal n kuadr t projektit regjional kundr trafikimit me qenie njerzore dhe nga Njsia komunale pr t Drejtat e Njeriut.

  N takimin e djeshm, kan mar pjes shum nxns t ksaj shkolle, ku patn rastin t shikojn filmin n gjuhn shqipe "Rekrutimi". Drejtori Regjional i OSBE-s Z.Ulrich Biffar ka thn “n pika t shkurta kshilloj t rinjt q t shikojn filimin dhe t marrin nj msim t mir nga ai film, si dhe t prcjellin at tek t tjert”.

  Pas shikimit t filmit, nxnsit dhe t pranishmit t tjer shtruan pytje t ndryshme panelit t prbr prej perfaqsuesve t OSBE- s, Ekipit Komunal te Kamenics, Njsis komunale pr t Drejtat e Njeriut, Qendrs pr pun sociale, Njsis s policis kundr trafikimit t qenieve njerzore dhe gjykats. Nxns-it, pasi shikuan filmin dhan mesazhet e tyre, se shkaktar kryesor pr nj veprim t till, sht gjendja e rnd ekonomike, dhuna n familje, rrethi i shoqris dhe t tjera.

  Severgjane Vllasi, nga Njsiti kundr Dhuns n Familje, tha se kjo dukuri vitet e fundit sht n rnie, fal puns dhe angazhimit t vazhdueshme t institucioneve prgjegjse.

  Meshazhi pr t rinjt, nga perfaqsues t OSBE- s, Ekipit Komunal te Kamenics, Njsis komunale pr t Drejtat e njeriut, Qendrs pr pun sociale, Njsis s policis kundr trafikimit t qenieve njerzore dhe gjykats, ishte q t gjith s bashku ta luftojm trafiKimin me qenie njerzore.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Pej, 20.10.2010

  Tryez-Pozita e gruas me aftsi t kufizuara

  Me financimin e komuns s Pejs dhe me organizim t Njsitit pr t drejta t njeriut n kuadr t komuns sht mbajtur tryeza e rrumbullakt me temn Pozita e gruas me aftsi t kufizuara.

  Me financimin e komuns s Pejs dhe me organizim t Njsitit pr t drejta t njeriut n kuadr t komuns sht mbajtur tryeza e rrumbullakt me temn Pozita e gruas me aftsi t kufizuara.N takim prve femrave me nevoja t veanta kan marr pjes edhe prfaqsues nga zyra e kryetarit,njsiti pr t drejta t njeriut,Drejtori i Qendrs Regjionale pr Punsim n Pej,Drejtoresha e Qendrs pr Pun Sociale n Pej,Drejtori i Qendrs pr Riaftsimin e Puntorve,Zyra e Informimit,prfaqsues t KFOR-it dhe mediat.

  Kjo tryez sht organizuar n kuadr t fushats q t gjith t ken qasje dhe mundsi t barabarta dhe pikrisht pr kt muaji tetor sht shpallur muaji i fushats me mundsi t barabarta,me theks t veant pr personat me aftsi t kufizuara dhe krkohet sensibilizimi i ksaj kategorie t njerzve.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Ferizaj, 20.10.2010

  Komuna e Ferizajt mori aktivitete t ndryshme pr pastrimin e ambientit

  Kryetari i Komuns s Ferizajt, Bajrush Xhemaili, aksionin n fjal e vlersoi si shum t rndsishm. Ai apeloi tek t gjith qytetart q n 365 ditt e vitit, ta mbajn pastrtin n ambientin ku ata jetojn sepse vetm n kt mnyr, do t kemi nj qytet t pastr. "Pr ne si komun, ky ishte viti i pastrtis n qytet.

  N kuadr t Dits Botror t Pastrtis dhe Ekologjis, edhe Komuna e Ferizajt mori aktivitete pr pastrimin e ambientit, aktivitet i till, t mrkurn ishte marr me iniciativ t Drejtoris pr Shndetsi dhe Ekipin e Edukimit Shndetsor-QKMF-s, ku u pastruan oborre t shkollave.

  Kryetari i Komuns s Ferizajt, Bajrush Xhemaili, aksionin n fjal e vlersoi si shum t rndsishm. Ai apeloi tek t gjith qytetart q n 365 ditt e vitit, ta mbajn pastrtin n ambientin ku ata jetojn sepse vetm n kt mnyr, do t kemi nj qytet t pastr. "Pr ne si komun, ky ishte viti i pastrtis n qytet. Ne kishim prioritet n kt vit, pastrtin dhe arsimin dhe tani ndaj mendimin edhe me qytetart se ka qen m mir se do her tjetr pastrtia n qytet", ka thn Xhemaili, duke shtuar se edhe deponit e egra n qytet jan eliminuar n nj mas shum t madhe por ato duhet t mos prsriten m. "Kemi filluar t'a instalojm nj kultur, e cila do t na shrbej shum edhe pr shndetin ton", ka thn Xhemaili.

  Bashkim Hyseni, drejtor i drejtoris pr Shndetsi, ka thn se Ekipi i Edukimit Shndetsor, vazhdimisht sht marr me edukimin e t rinjve pr shtje t ndryshme t cila kan t bjn me shndetin. N kt aksion ishin t involvuar edhe kompania "Pastrtia", dhe tri shkolla t Ferizajt "Bashk me kta zhvilluam nj aksion i cili prcolli mesazhin, q t mirmbajm pastrtin dhe ambientin. sht e rndsishme q t rinjt ta din se sht n funksion t shndetit t mbahet nj ambient i pastr", ka thn Hyseni.

  Adem Musliu, drejtor i Shkolls s Mesme t Mjeksis "Elena Gjika", n Ferizaj, ka thn se n shkolln q ai drejton aksioni pr pastrim t ambientit sht i prhershm. "sht knaqsi e veante pasi q aksionet e tilla po marrin prmasa shum t mdha", ka thn Musliu, duke br apel q t ngritt vetdija e qytetarve dhe t krijohet nj ambient i pastr gjithmon.

  Edhe Milazim Drguti, drejtori i shkolls fillore "Gjon Serreqi", n Ferizaj ka thn se mbeturinat nuk duhet t hidhen n vend e pa vend, por se duhet t ngritt vetdija e t gjithve. "Oborri i shkolls ka nj siprfaqe shum t madhe dhe ai nuk mirmbahet mir nga disa nxns por as nga disa banor q jetojn ktu afr", ka thn Drguti.
  Pr mbledhjen e mbeturinave gjat ktij aksioni u kujdes kompania "Pastrtia", e cila gjat ktij viti u ka shpallur luft deponive t mbeturinave.

  Aksioni pr pastrimin e ambientit ishte nj aksion i prbashkt, i Drejtoris s Shndetsis, QKMF-s, Shkollave: "Elena Gjilka", "Gjon Serreqi", gjimnazit "Kuvendi i Arbrit", OJQ "Ti gzojm fmijt" dhe "Caritasit".
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Mitrovic, 20.10.2010

  N shkolln e Zhabarit u vendos busti i atdhetarit Shaban Idrizi

  “Hapja e shkollave shqipe ishte ndrra Ismail dhe Isas. Kjo ishte ndrra e t gjith shqiptarve. Ndrsa kjo ndrr u realizua n saje t sakrifics shekullore t t gjith shqiptarve dhe u kurorzua me luftn e lavdishme t UK-s, t udhhequr nga komandanti legjendar Adem Jashari, luft kjo q fundosi apetitet e shovinistve serb pr zhbartjen e shqiptarve dhe gllabrimin e tokave t tyre”, tha nnkryetari Haziri.

  Shkolla fillore “Shaban Idrizi”, n Zhabar, me rastin e shnimit t dy vjetorit t themelimit, ka vendos n oborrin e saj bustin e msuesit, veprimtarit dhe atdhetarit Shaban Idrizi, emrin e t cilit e mban kjo shkoll.

  N solemnitetin e organizuar pr kt rast, kan marr pjes familjart e msuesit Shaban Idrizi, nnkryetari i komuns, Rizah Haziri, drejtori pr Mbrojtje dhe Shptim, Behxhet Bala, prfaqsues t Drejtoris Rajonale pr Arsim nga Vlora dhe shum mysafir t tjer.

  Nj histori t shkurtr t shkolls shqipe n Zhabar dhe biografi pr msuesin e atdhetarin Shaban Idrizi, e ka paraqitur drejtori i shkolls Mustaf Haziri. Sipas tij shkolla e par n Zhabar sht hapur rreth viteve t 16-ta t shekullit 20, me nismn e atdhetarve Hasan Prishtina, Nexhip Draga dhe Rexhep Mitrovica. Ndrsa msuesi Shaban Idrizi, ka thn drejtori Haziri, ishte msuesi i par q i plotsoi nevojat e shkollave shqipe n Mittrovic.
  Nnkryetari i komuns s Mitrovics, Rizah Haziri, tha se busti i atdhetarit Shaban Idrizi, emrin e t cilit me krenari e mban shkolla, do t jet udhrrfyes pr nxnsit dhe arsimtart e ksaj vatre t dituris se si duhet punuar dhe msuar.

  “Hapja e shkollave shqipe ishte ndrra Ismail dhe Isas. Kjo ishte ndrra e t gjith shqiptarve. Ndrsa kjo ndrr u realizua n saje t sakrifics shekullore t t gjith shqiptarve dhe u kurorzua me luftn e lavdishme t UK-s, t udhhequr nga komandanti legjendar Adem Jashari, luft kjo q fundosi apetitet e shovinistve serb pr zhbartjen e shqiptarve dhe gllabrimin e tokave t tyre”, tha nnkryetari Haziri.

  Ndrsa, Bardhosh Micaj, prfaqsues i Drejtoris Arsimore Rajonale nga Vlora, pasi falnderoj pr mikpritje vllezrore, tha se shqiptart nga Shqipria jan rritur me ndrrn q ta prekin Kosovn. “Ne jemi t lumtur dhe krenar q vijm kryelart n Kosovn demokratike”, tha ndr t tjera Micaj.
  Nnkryetari Haziri i dhuroi kolektivit t shkolls nj komplet librash, ndrsa drejtori i shkolls Mustaf Haziri, ndau mirnjohje pr ata q kan dhn kontribut n zhvillimin e arsimit dhe shkolls n kt fshat. U nderua edhe familja e Shaban Idrizit.

  Pas shfaqjes s programit kulturo-artistik, n oborrin e shkolls, natar t familjes , nnkryetari Haziri, drejtori i shkolls dhe mysafirt nga Vlora, zbuluan bustin e msuesit, veprimtarit dhe atdhetarit Shaban Idrizi.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Malishev, 20.10.2010

  Nj delegacion nga Komuna e Bodo-s s Norvegjis vizituan Malishevёn

  Njё delegacion prej 18 vetash nga Komuna e Bodo-s nga Norvegjia, tё shoqruar edhe nga Ambasadori i ktij shteti nё Kosovё, Sverre Johan Kvale, kanё vizituar komunn e Malishevёs, ku jan takuar me prfaqsuesit e saj, si dhe kanё vizituar Qendrёn e Kompetencёs, e cila sht n rihapje, si investim i Qeverisё sё Norvegjisё dhe Ministris s Arsimit t Republiks s Kosovs.

  Qёllimi i ksaj vizite, ёshtё br nё kuadr tё programit tё Zyrёs pёr Refugjat, nga komuna Bodo e Norvegjisё, si dhe njohja m pёr s afr me situatn nё teren dhe kushteve nё tё cilat jetojn komunitetet e ndryshme nё Kosovё.

  “Kemi punuar shumё nё kёtё komunё qё tё arrijm kёto rezultate, ndёrsa sot ёshtё nder pёr mua, qё kam sjell bashkёvendasit e mi, nё mёnyrё qё tё njihen me investimet e bёra kёtu dhe besoj jan ndarё tё knaqur, me kaq sa kanё parё”, tha ambasadori Kvale, pas vizits qё i bёnё Qendrёs sё Kompotencёs, n Malishev. “Ndrtimi i ksaj shkolle, ka qenё njё bashkёpunim i mirё me komunn, MASHTK dhe ambasadn ton”, tha m tej ambasadori Kvale.

  Nёnkryetari i komunёs, z.Rexhep Mazreku, n lidhje m kt vizit ndr t tjera tha: “falnderoi qeverin norvegjeze, me n krye ambasadorin e saj n Kosov, z. Kvale, pёr ndrtimin e ksaj shkolle, dhe pёr ndihmёn e vazhdueshme qё na keni dhnё”. Njkohsisht z. Mazreku falnderoj edhe ekipin e Bodo-s s Norvegjis pr vizitn e br n komunn e Malishevs, i cili n fund para mysafirve, paraqiti nj kronologji t situats s prgjithshme n komun q nga mbarimi i lufts e deri m sot.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Lipjan, 21.10.2010

  U prurua rruga e asfaltuar me gjatsi prej 5767.72 m. n fshatin Dobraj e Madhe

  Prurimin e ksaj rruge e bn kryetari I Komuns s Lipjanit z. Shukri Buja dhe Syl Statovci qytetar I ktij fshati.

  Kryetari Buja me kt rast solemniteti tha se me realizimin e ktij projekti un vrejta se sht ndryshuar ambienti n t mir pr qytetart e ktij lokaliteti, gjithashtu edhe me rregullimin e kanalizimit dhe t ujsjellsit sht prmirsuar dukshm jeta e qytetarve gj q sht edhe synim i yni. Buja mes t tjerash tha se n kt vit kemi br edhe renovimin e objektit t shkolls fillore Hivzi Sylejmani tani kemi ndar edhe nj shum t mjeteve pr pajisjen me inventar me qllim t krijimit t hapsirs dhe kushteve m te mira pr nxns. Ne synojm q edhe projektet e tjera t investojm n kt fshat sipas nevojave dhe prioriteteve tona dhe tuajave tha z. Buja.

  Me kt rast Nexhip Dedushi, menaxher I projektit n fjal tha se rruga e asfaltuar prej fshatit Poturovc deri n fshatin dobraj e Madhe si dhe rrugt pr brenda fshatit t asfaltuara kan nj gjatsi prej 5767.72 m . investitor t ktij projekti jan Ministria e Tregtis dhe Post Telekomunikacionit me 110 mij euro Kuvendi Komunal I Lipjanit 481,642.14 euro dhe shuma e ktij projekti n prgjithsi sht 591,642,14 euro. Ndrsa punimet I ka kryer Apollonia SHPK Podujev. Tha mes t tjerash z. Dedushi.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Shtime, 21.10.2010

  ORGANIZATAT JOQEVERITARE RINORE T KOMUNS DISKUTOJN PR INTEGRIME EVROPIANE

  Me qllim t koordinimit t aktiviteteve dhe krijimit t rrjetit n mes t OJQ-ve lokale t komuns sot u mbajt nj takim n salln e Kuvendit Komunal. Ky aktivitet u organizua nga Drejtoria pr Arsim, Kultur, Rini dhe Sport n bashkpunim me OJQ-t t komuns ku morn pjes rreth tetmbdhjet prfaqsues t organizatave t ndryshme.

  N kt takim morn pjes edhe prfaqsues t OJQ-ve nga Prishtina dhe Ferizaj t cilt prshndetn takimin, ndrsa takimin e prshndeti edhe koordinatori pr Arsim, Kultur, Rini dhe Sport z. Lulzim Sahiti, i cili ndr tjerash theksoi: “ Ne e mbshtesim dhe e prgzojm kt takim, njherit ne n baz t mundsive tona do t ofrojm prkrahje pa rezerv nga ana jon.”

  N takim foli edhe z. Sejdi Demiri nga OJQ-ja “Koalicioni pr Progres dhe Integrime Evropiane” nga Prishtina, i cili prmendi shembullin e mir t bashkpunimit n mes t OJQ-ve t komuns me strukturat udhheqse komunale si dhe bri prezantimin e organizats, punn, qllimin dhe objektivat t ksaj organizate. Takimin po ashtu e prshndeti edhe prfaqsuesi i OJQ-s “Etika” nga Ferizaj z. Bedri Pajaziti, i cili ndr tjerash tregoi pr prvojn n ndrtimin e rrjetzimit n mes t OJQ-ve.

  N prgjithsi u diskutua pr integrimet evropiane dhe se sa organizatat joqeveritare kan arritur t’i prmbushin misionin dhe detyrat e tyre q ka t bj me kt proces, po ashtu u ngrit si shtje ideja e ndrtimit t nj rrjeti n mes t OJQ-ve dhe partneritetit n mes t komunave t Prishtins, Ferizajt si dhe komunave tjera t cilat shfaqin interes.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Dardan (Kamenic), 25.10.2010

  Me aktivitete t ndryshme, u shnua dita e shkolls n fshatin Hodonoc

  Me rastin e shnimit t dits s shkolls fillore Xhavit Ahmeti, prezent ishte edhe Kryetari i komuns s Kamenics Shaip Surdulli, Drejtoresha e Arsimit Fahrije Kryeziu, prfaqsues t tjer t ksaj drejtorie, dhe prfaqsues nga institucioni komunal.

  Gani Basha Drejtor i shkolls fillore Xhavit Ahmeti me rastin e ksaj dite tregoi rreth historikut t ksaj shkolle, njherit tha se kjo shkoll fal bashkpunimit t mir me komunn por edhe me stafin q punon ktu, prmbush t gjitha krkesat dhe kushtet pr zhvillim t mir t procesit msimor.

  Ndrsa, Kryetari i komuns s Kamenics Shaip Surdulli, n fjalimin e tij uroj t gjith pr shnimin e dits s shkolls, njherit porositi q t punohet me nxns sa m shum sepse kjo ishte edhe krkesa primare e t ndjerit Xhavit Ahmeti. Kryetari Surdulli njherit prgzoi pr nivelin e lart t mirmbajtjes s shkolls.

  Edhe, djali i Xhavit Ahmetit, falnderoi t gjith pjesmarrsit, duke porositur, se n vitin e ardhshm t bhet przgjedhja e nxnsve dhe arsimtarve m t mir t ksaj shkolle.

  N fund, pr t pranishmit ishte prgatitur nj program i pasur kulturo-argtues nga nxnsit e ksaj shkolle.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Mitrovic, 25.10.2010

  Situat e brisht e siguris

  Megjith shtimin e masave t siguris n veri, gjendja atje ende mbetet e brisht, u tha t hnn n takimin e Komitetit pr Siguri n Mitrovic. Prfaqsues t strukturave politike dhe t siguris q ishin t pranishm n takim, potencuan se edhe gjat dy javve t fundit ka pasur nj numr incidentesh.

  Kryetari i komuns, Avni Kastrati, tha se gjendja n prgjithsi sht m e qet sesa para disa javsh, mirpo jo edhe e qndrueshme. Pr kt ai prmendi incidentet q kan vazhduar t ndodhin edhe gjat ditve t fundit.

  Drejtori i Drejtoris pr Mbrojtje dhe Shptim, Behxhet Bala, ceku disa nga incidentet kryesore q kan ndodhur gjat ksaj periudhe n veri. Ai numroi dmtimin e antens s “Vals” n Jarinje, mandej sulmin ndaj dy automjeteve n veri t Mitrovics etj.

  N ann tjetr, komandanti i stacionit jugor t policis, Avni Zabeli, tha se n jug gjendja sht e qet dhe nuk ka pasur ndonj zhvillim serioz pos rasteve t rndomta. Ai theksoi se kan shtuar masat e siguris n lokacionet ku ndodhin m tepr aktivitete kriminale, n ndrkoh q jan duke vazhduar pikat e prbashkta me KFOR-in dhe policin e EULEX-it.

  Ndrsa prfaqsues t KFOR-it shprehn zotimin pr vazhdimin e masave t siguris dhe n t njjtn koh shprehn prgzimin pr punn e mir q sht duke e br Policia e Kosovs n kt rajon.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Gjilan, 25.10.2010

  Marsh protestues n mbshtetje t flamurit kuq e zi

  Gjilan - (2LONLINE) T veshur kuq e zi dhe me flamuj t shumt kombtar, qindra gjilanas kan marr pjes n marshin protestues me moton "N mbshtetje t Flamurit Kuq e Zi". Pikrisht n orn 12:00, ashtu edhe si ishte parapar marshimi i protestuesve kuq e zi, ka nis nga kompleksi i shkollave t mesme, pr t vazhduar marshimi i tyre deri tek teatri i qytetit, pr t kthyer srish mbrapa n pikn e nisjes.

  Marshuesit gjat gjith kohs kan knduar himnin kombtar, kan knduar kngn xhamadani vija vija..., dhe kan brohoritur Shqipri Etnike, Oh sa mir me qen shqiptar... por nuk ka munguar edhe ndezja e flakadanve.

  Ky marshim protestues sht organizuar nga Tifozt Kuq e Zi , Vetvendosje, Skiftert, Intelektualet dhe Kshilli i nxnsve n Gjilan, si nj prgjigje ndaj akteve barbare t tifozve serb dhe m pas edhe atyre rus, q dit m par, n ndeshje futbolli, n Gjenova t Italis, prkatsisht n Shn Pjetrburg t Rusis, kishin djegur flamurin kombtar dhe at t Republiks s Kosovs.

  Tifozt serb, n rasti ne par dhe at rus n rastin e dyt, kishin djegur n stadium flamurin shqiptar, por edhe at t Kosovs duke regjistruar kshtu akte t rnd n fushat e futboll.

  Po ashtu, prve djegieve t flamujve, ata urrejtjen e tyre e kishin shprehur edhe prmes pankartave t shumta kundr Kosovs.

  Ndryshe, protesta marshuese e gjilanasve ka kaluar n mnyr dinjitoze.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Gjakov, 26.10.2010

  N Cyrih t Zvicrs sht br hapja solemne e zyrs s Gjakovs pr investim

  Hapjen e zyrs e bn ambasadori Naim Malaj dhe Pal Lekaj, kryetar i Gjakovs.

  N nj ambient tejet t ngroht dhe me pjesmarrje t shumt n numr, n Cyrih t Zvicrs sht br hapja solemne e zyrs s Gjakovs pr investim, e cila sht e para e ktij lloji nga Kosova n Zvicr.N pranin e mrgimtarve dhe nj numri t konsiderueshm t biznesmen shqiptar por edhe t prfaqsuesve politik, n mesin e t cilve edhe Naim Malaj, ambasador i Kosovs n Zvicr, pastaj Sali Sefa zvendskonsul n Cyrih, Skender Rexhepi, drejtor i biblioteks shqiptare n Cyrih, Xhevat Sadriu, afarist i cili ka siguruar gjith infrastrukturn pr zyrn por edhe t pranishmve tjer, hapja e zyrs, prgjegjs i s cils sht angazhuar t jet Lan Avdiu tashm sht br nj realitet.Me kt rast, n fjaln e rastit t hapjes s zyrs, Naim Malaj, ambasador i Kosovs ka thn se “sht nj nism e mbar dhe premtuese q u hap shteg e mundsi mrgimtarve tan pr investime n Kosov”.

  Ambasadori Naim Malaj ka potencuar edhe kontributin n vazhdimsi t mrgimtarve duke pohuar se “duhet veuar edhe kontributin e deritanishm t mrgimtarve, para, gjat por dhe pas lufts n zhvillimin ekonomik t Kosovs”.Njiherit, ambasadori Naim Malaj ka potencuar se investimet edhe nga zvicerant shihen si mundsi reale.”Nuk prjashtohet mundsia q n prspektiv t ket edhe investitor zviceran q deri m tani kan munguar format e njohjes e t mundsive pr investimet e mundshme n Kosov n t ciln ekziston nj hapsir e madhe e me levrdi t dyanshme” sht shprehur ambasadori Naim Malaj.Ndrkaq, Pal Lekaj, kryetar i komuns s Gjakovs ka thn se “sht nder i veant hapja e ksaj zyre n kt qytet ku jeton nj numr i konsiderueshm i mrgimtarve t cilt aq shum kan dhn pr mbijetesn e popullats por edhe pr zhvillimin e gjithmbarshm. Ndaj, do politikan duhet t prkulet para mrgimtarve pr sakrificn dhe ndihmn e madhe q kan dhn n do koh pr vendin e tyre, Kosovn”.

  Kryetari i Gjakovs,Pal Lekaj, nuk ka ln pa potencuar edhe kontributin e gjithanshm, politik, ekonomik dhe human t shtetit zviceran duke thn se “mirnjohje e posame shkon edhe pr shtetin mik zviceran t cilt kan shprehur n praktik edhe kontributin dhe mbshtetjen e tyre politike pr Kosovn porse edhe kontributin n zhvillimin ekonomik t paslufts n Kosov”.Sa i prket hapjes s zyrs n Cyrih, kryetari Pal Lekaj ka prmendur potencialet e komuns duke pohuar se “Gjakova ofron kushte ideale n t gjitha sferat e ekonomis pr investime pr t gjith mrgimtart n partneritet edhe me biznesment e vendit ku jetojn”.Pr hapjen e zyrs s Gjakovs, kryetari Lekaj ka vn n spikam se “me kt rast ne nuk po krijojm kufi regjionesh q t trheqim investues vetm n komunn ton porse jemi t interesuar q paralelisht t prfitoj e tr Kosova, mirpo kompetencat e mia jan t prkufizuara brenda komuns”.

  Nga kryetari Lekaj sht br thirrje q mrgimtart dhe investitort t jen pjes e procesit t privatizimit dhe t aplikojn n tenderim me rastin e shpalljeve n shitje nga AKP-ja t ish ndrmarrjeve shoqrore. “Kompanit q jan n procesin e privatizimit t blihen nga biznesmen shqiptar n mrgat” ka thn kryetari Lekaj.Ndrkaq, Agim Koci, nnkryetar i komuns ka prezentuar n detaje planin zhvillimor pr periudhn 2006-2015 t komuns s Gjakovs ndrkoh q fjal rasti kan mbajtur edhe Sali Sefa, zvendskonsull dhe Xhevat Sadriu i cili ka ofruar lokalet dhe infrastrukturn pr kt zyr.Hapjen e zyrs e bn ambasadori Naim Malaj dhe Pal Lekaj, kryetar i Gjakovs.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Viti, 26.10.2010

  Ansambli Dasma nga Pozherani nderohet me mimin e par n festivalin e Librazhdit

  Ansambli Dasma nga Pozherani i Vitis, sht fituese e mimit t par n festivalin e valles dyshe q u mbajt n Librazhd. N kt festival morn pjes 19 grupe nga gjitha viset shqiptare.

  Ansambli i Kngve dhe Valleve Dasma nga Pozherani i Vitis, me paraqitjet e saja npr festivale t ndryshme, po dshmon nj profesionalizm t nj ansambli t ri q premton shum n t ardhmen. S fundmi, n Festivalin e valles dyshe, q sivjet mbushi dhjet vite t veprimtaris n qytetin e Librazhdit, ky ansambl me paraqitjen e valleve t trevs s Karadakut, entuziazmoi t pranishmit. Vallja dyshe prfaqsohet nga t gjitha trevat shqiptare n Ballkan e m gjer, me tr koloritin dhe ritmin e saj folklorik, ndrsa qyteti i Librazhdit pr dy net me radh priti artistt valltar nga shum rrethe apo treva specifike folklorike t vendit: Kosovs, Maqedonis, Malit t Zi dhe nga diaspora. Avdyl Ramaj udhheqs i ansamblit Dasma nga Pozherani, u shpreh se n mesin e 19 grupeve pjesmarrse, vallja burimore e trevs s Karadakut u mirprit mjaft mir nga publiku pr ka edhe juria veoi si paraqitje m autoktone duke na shprblyer me vendin e par.

  Ramaj ka krkuar nj mbshtetje edhe m t madhe nga institucionet komunale n t ardhmen. Ndrkaq prgjegjsi i sektorit pr Kultur n Viti Ismet Sejdiu vlerson nj t arritur t madhe suksesin e Ansamblit “Dasma” n festivalin e valles dyshe n Librazhd dhe shtoi se edhe angazhimi i antarve t Ansamblit “Kemajl Azizi” sht pr tu vlersuar lart, pasi q po grupet vitiase po tregojn rezultate t lakmueshme n festivalet e ndryshme ku po prezantojn dhe nderohen me mime. N festivalin e valles dyshe q u mbajt n Librazhd, morn pjes 19 grupe nga vise t ndryshme shqiptare, ndrkaq nga Kosova u prezantuan dy grupe ai nga zona e Karadakut dhe nga zona e Dukagjinit.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Gjakov, 27.10.2010

  Filloi ndriimi publik i rrugs "Petro Nini Luarasi"

  N kt rrug q ka gjatsi prej rreth 500 metrave nuk ka patur asnjher ndriim t till publik.

  Drejtoria e Shrbimebe Publike n vazhdn e realizimit t planifikimeve vjetore pr ndriimin publik t qytetit, riparimin dhe instalimin e ri ka filluar t jetsoj nj projekt trsisht t ri t instalimit t ndriimit publik.N saje t kontrats vjetore q ka Drejtoria e Shrbimeve Publike me firmn “Montkomerc” ku pagesa kryhet edhe n baz t kryerjes s punimeve ka filluar instalimi ndriimit publik n rrugn “Petro Nini Luarasi”.N kt rrug q ka gjatsi prej rreth 500 metrave nuk ka patur asnjher ndriim t till publik dhe pr t parn her kjo rrug periferike n dalje t Gjakovs n drejtim t Prizrenit do t ket ndriim publik.
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •