Close
Faqja 17 prej 37 FillimFillim ... 7151617181927 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 321 deri 340 prej 731
  1. #321
    i/e regjistruar Maska e crackeri
    Anėtarėsuar
    06-10-2008
    Postime
    165
    Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
    Ndiq proceduren qe do te tregoje une me poshte me nje software [Remove Access Security 2.0]

    Per te hequr fjalekalimin e nje baze te dhenash, kliko [... Browse] button, dhe baza e te dhenave qe te zgjidhni file qe deshironi te cilit fjalekalimin per te zbuluar.

    Pas zgjedhjes se file, kliko [Remove Password ...] button. Baza e te dhenave do te procedohen, dhe fjalekalimin, do te hiqet.

    Nese ju klikoni [Trego Fjalekalimi ...] pas kesaj, ju duhet te merrni ne ekran sic tregohet me poshte, duke treguar se fjalekalimin vertet e keni hequr.


    Flm dosti jem po a kish bo qe kete program me ma dergu ne kutin postare sepse s'po e gjoj askund vetem demo version?

  2. #322
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    E nisa me mesazh privat.

  3. #323
    i/e regjistruar Maska e crackeri
    Anėtarėsuar
    06-10-2008
    Postime
    165
    A ka ketu ndonje ndihme a jo??????????

    Nuk po ben te heqi passwordin me kete program a ka ndonje ide se si mund te heqi kete lloj passwordi dhe me cfare programi?????????

  4. #324
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    243
    Citim Postuar mė parė nga crackeri Lexo Postimin
    Pershendetje.

    Kam nje databaze dhe kam harruar fjalekalimin pasi qe e kam bere moti dhe nuk me kujtohet.

    Ka ndonje program qe do te mund te thente kete fjalekalim te kesaj databaze ne Access?
    Rastėsisht e gjeta kėtė faqe dhe ndoshta do tė kishte ndihmuar
    ndonjė gjė:

    http://www.techonthenet.com/access/security/remove_password.php

  5. #325
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    ricky kjo qe ke gjetur ti eshte kur e din paswordin e databazes dhe per me hiq ose per me nderru e jo pa e ditur.
    Me respekt,

    Valdet Shala

  6. #326
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    243
    Citim Postuar mė parė nga valdetshala Lexo Postimin
    ricky kjo qe ke gjetur ti eshte kur e din paswordin e databazes dhe per me hiq ose per me nderru e jo pa e ditur.

    Kėrkoj ndjesė! Mendova se do ishte ndonjė gjė por....

    Ja edhe njė faqe tjetėr, vlen tė provohet:

    http://mediakey.dk/~cc/recover-crack-a-password-from-a-microsoft-access-database-mdb/


  7. #327
    i/e regjistruar Maska e crackeri
    Anėtarėsuar
    06-10-2008
    Postime
    165
    Citim Postuar mė parė nga ricky_ch Lexo Postimin
    Kėrkoj ndjesė! Mendova se do ishte ndonjė gjė por....

    Ja edhe njė faqe tjetėr, vlen tė provohet:

    http://mediakey.dk/~cc/recover-crack-a-password-from-a-microsoft-access-database-mdb/


    Nuk po ban?///
    e provova po s'po ban

  8. #328
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    243
    Citim Postuar mė parė nga crackeri Lexo Postimin
    Nuk po ban?///
    e provova po s'po ban

    Po me vjen keq, po ja edhe njė link, vetėm se
    kėtu e ke me torrent:

    http://thepiratebay.org/torrent/3237945/Access.Password.Recovery.Genie.v1.20.0828.Win



    mundesh me Bitlord me kopjue!

  9. #329
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321

    [Ndihmė]: Pėr Word, Exel, PDF Etj!

    Pershendetje eksperte!

    Do doja te me ndihmonit me nje program i cili ben te mundur konvertimin nga PDF ne word (.doc)

    Une shkarkova nje program te tille, por ai ma konvertonte si imazh ne word. Une do doja nje program qe te ma konvertonte si tekst, pra qe te mund te bej ndryshime pasi ta konvertoj file qe me duhet ne Word.

    Flm!
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  10. #330
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Lexo mesazhin ne privat.

  11. #331
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Pershendetje eksperte!

    Do doja te me ndihmonit me nje program i cili ben te mundur konvertimin nga PDF ne word (.doc)

    Une shkarkova nje program te tille, por ai ma konvertonte si imazh ne word. Une do doja nje program qe te ma konvertonte si tekst, pra qe te mund te bej ndryshime pasi ta konvertoj file qe me duhet ne Word.

    Flm!
    Nuk ke nevoje per program.
    Hap pdf me pdf reader 9.
    Klik lart ne file dhe "save as text".
    Materiali do ruhet si tekst file.
    Hap microsoft word.
    Klik ne file,klik open.
    Gjen dhe klik ne skedarint text qe ruajte.
    Komplet teksti do futet ne mikrosoft word.
    ben ndryshimet,klik ne file/save as dhe e ruan si doc file.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 16-05-2009 mė 16:37
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  12. #332
    i/e regjistruar Maska e Cim Tironsi
    Anėtarėsuar
    23-05-2003
    Postime
    164
    Le opinioni sono come le palle: ognuno ha le sue

  13. #333

    Problem me hapjen e dokumentave pdf.

    Pėrshėndetje.


    Kam problem me leximin e dokumentave pdf. Pėr ti lexuar duhet njėherė ti regjistroj nė pc, pastaj ti hap nėpėrmjet Adobe. Disponoj pc portable Asus F8V, paketėn Microsoft Office 2007 edition student & familjar (...) dhe Adobe Reader 9. Kur hap direkt nga maili ose nga webi nje doc pdf hapet si program bazė Wordi dhe dalin shkronjat "kutia, sybole shenja" tė padeshifrueshme.

    Pyetja ime ėshtė: ēfarė parametri duhet tė ndryshoj nė pc apo nė Office Word pėr tė integruar Adobe ne Word nė mėnyrė qė fichiers pdf tė hapen direkt pa patur nevojė pėr ti regjistruar tė gjithė?

    Falenderime paraprake pėr ndihėn tuaj.

    Elna

  14. #334
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Right click - Dokumentin - Open with - Chose Program - Recommended Program - Select Adobe Reader 9 - Ploteso me v ku te thot "Always use the selected program to open this kind of file" - OK.

    Dhe cdo gje do jet e normalizuar, ashtu sic e ke pasur me perpara.

  15. #335
    Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
    Right click - Dokumentin - Open with - Chose Program - Recommended Program - Select Adobe Reader 9 - Ploteso me v ku te thot "Always use the selected program to open this kind of file" - OK.

    Dhe cdo gje do jet e normalizuar, ashtu sic e ke pasur me perpara.

    Paeon,

    Shumė falenderime pėr pėrgjigjen.

    Pėr sqarim tė mėtejshėm plotėsoj se nga janari qė kam ndėrruar pc, kurrė nuk kam arritur ta integroj adobe korrektėsisht nė programet e hapjes sė doc pdf.

    Ndoshta po e teproj me kėrkesa, por "I am ignorant in english ". Ndaj do tė lutesha nėse ėshtė e mundur ta shkruash shqip proēedurėn. Kėshtu unė e pėrshtas nė frėngjisht dhe ndjek udhėzimet, ose nėse dikush e di poēedurėn frėngjisht ėshtė i/e mirėpritur.

    Falenderime.

    Elna,

  16. #336
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Kliko me te djathten - Hape me - Zgjidh programin - Programet e rekomanduara - Zgjidh Adobe Reader 9 - Perdorni gjithmon kete program per te hapur filet - Dhe jepi ok.

    Gjithcka pastaj eshte e normalizuar.

    P.s Per problemin qe thoni, ndoshta kjo ka ndodhur se mos e keni instaluar me pas programin e adobe, ose kur keni punuar me ndonje dokument ne Word, keni bere selektimin qe cdo file te hapet me kete program.

  17. #337
    Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
    Kliko me te djathten - Hape me - Zgjidh programin - Programet e rekomanduara - Zgjidh Adobe Reader 9 - Perdorni gjithmon kete program per te hapur filet - Dhe jepi ok.
    Kur ndjek proēedurėn e mesipėrme nuk kam mundėsi zgjedhėse pėr hapjen e doc. D.m.th hapen automatikisht me Word, pa i lėnė mundėsi tjetėr programi.

    P.s Per problemin qe thoni, ndoshta kjo ka ndodhur se mos e keni instaluar me pas programin e adobe, ose kur keni punuar me ndonje dokument ne Word, keni bere selektimin qe cdo file te hapet me kete program
    Po, Adobe Reader 9 e kam instaluar pas paketės microsoft office, si dhe ėshtė e mundur ti kem lėnė monopolin e docs Wordit :-(.

    Tani vura re qė kam tė instaluar edhe Adobe 8.0 por edhe kėtė nuk e integroj dot nė Word.

    Falenderime

    Elna.

  18. #338
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Citim Postuar mė parė nga Elna Durrėsi Lexo Postimin
    Kur ndjek proēedurėn e mesipėrme nuk kam mundėsi zgjedhėse pėr hapjen e doc. D.m.th hapen automatikisht me Word, pa i lėnė mundėsi tjetėr programi.



    Po, Adobe Reader 9 e kam instaluar pas paketės microsoft office, si dhe ėshtė e mundur ti kem lėnė monopolin e docs Wordit :-(.

    Tani vura re qė kam tė instaluar edhe Adobe 8.0 por edhe kėtė nuk e integroj dot nė Word.

    Falenderime

    Elna.
    Siper atij dokumenti Kliko me te djathten. Dhe ndiq proceduren qe te kam dhene une me larte.

    Per te hequr njerin nga Adobe, Start - Control Panel - Add or Remove Programs - Selekto Programin - Unistall.

    Dhe te ngelet vetem nje.

  19. #339
    Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
    Siper atij dokumenti Kliko me te djathten. Dhe ndiq proceduren qe te kam dhene une me larte.
    Kur klikoj mbi doc qė dua tė vizualizoj me anėn e djathtė tė mausit nuk mė jepet asnje mundėsi pėrzgjedhėse pėrveē mundėsisė: Ouvrir (hap). Asgjė mė shumė :-(.

  20. #340
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Me fal, ne cfare gjuhe e ke kompjuterin?

    Qe ta jap komplet me detaje ne gjuhen qe posedon kompjuteri juaj. Si eshte procedura, qe te hapen sipas formateve te tyre filet.

Faqja 17 prej 37 FillimFillim ... 7151617181927 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •