Close
Faqja 8 prej 37 FillimFillim ... 67891018 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 731
  1. #141

    ncncncnc

    Aty ku thote incoming mail server dhe outgoing mail server ti ke vene POP3 dhe SMPT.
    Keto nuk ja servera reale, shko ketu
    http://help.yahoo.com/help/us/mail/pop/pop-28.html

    Sic te tha edhe Gino me Yahoo-ne duhet te kesh paguar, me duket nja $20 ne vit qe te kesh Pop.

    Programet e tjera si Yahoopops nuk ja vlen sepse ato i marrim emailet nga serveri dhe i kopjojne te kompjuteri jot (ndryshe ka shume probleme). Kur pastaj ti kontrollon emailin nga ndonje kompjuter tjeter nuk i ke me aty....

    Perdor shfetuesin me mire, beje edhe Yahoo-ne beta nqs nuk e ke bere.

    Edhe hiqe ate 'Hung up when finished" sepse sa here qe te besh nje "Send Receive" do te te mbylli lidhjen(nqs lidhesh me modem).
    Mos shikoni kisha e xhamia feja e shqiptarit ėshtė shqiptaria -Pashko Vasa

  2. #142
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga Leonso
    Kush me ndihmon te beje konfigurimin e emailt ne outlook, pasi me ndjek vazhdimisht nje gabim ndoshta kur plotesoje skeden pop3, dhe si mund te lajmerohem per mesazhet e ardhura ne adresen time
    Nuk eshte faji jone qe jeni me te miret?
    Mund te luash dhe besh ndryshime me ato butonat ne outlook por,problemi eshte te dish se si i ka serveri jot te dhenat per emailin per ty.Te dhenat me te rendesishme ne konfiguracion te outlooku jane:1 Emri jot si perdorus(user name) 2.passwordi 3.Emri i serverit per dergim/marrje emaili dhe portet,a jane pa siguri apo me siguri.Duhet qe ate emer perdorusi qe ti ke ne kompjuter,ate emer duhet te kete edhe serveri.Ate password qe ke ti,ate duhet te kete serveri.Verifiko se cfare emri ka serveri.(server name account)Psh pop.mail.albcom.com dhe smtp.albcom.com.Problemin e zgjidh duke marre serverin ne telefon duke i dhene mesazhin e gabimit,nr dhe pershkrim se cfare ndodh kur dergon email.Serveri te tregon se cfare ndryshimesh duhet te besh.
    Mund te kesh ndonje gabim te vogel ne konfigurim.E rendesishme eshte qe konfigurimi i outlookut ne kompjuterin tend te jete identik me ate qe kerkohet dhe ka serveri.Nje ndryshim sado i vogel e nxjerr outlookun qe ke jo funksional.Nuk arrihet komunikimi per emailat te kompjuterin jot me kompjuterin e serverit.Do vazhdosh te marrresh mesazhe gabimi.Te figurat qe ke vene nuk vihet si email adrese adresa e yahose por adresa e emailit qe ti ke nga serveri qe te lidh me internetin.Po ashtu ne fushat "incoming mail dhe outgoing mail" nuk mbushen me POP3 dhe SMTP,vetem kaq.I ke gabim
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 27-06-2006 mė 17:00
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  3. #143
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2005
    Postime
    57

    Si tė printoj etiketa me excel dhe word

    wordi ofron nje mundesi se si te besh labels sipas formateve te ofruara,dmth qe une te vendos ne printer nje A4 te ndare ne stikera dhe se printimin ne keto stikera ta bej nga kompjuteri me ndishmen e wordit, por edhe dicka tjeter qe emrat apo adresat dua qe ti marri nga exceli dhe jo ti rishkruaj dhe te me dalin te radhitur ne faqet e wordit. nuk e di ne jam shpjeguar qarte gjithesesi po presi ?
    Ishim mire atehere kur ishim keq!?

  4. #144
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  5. #145
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    label = etiketė
    sticker = ngjitės

    Shkruaj shqip e zbato rregullat e drejtshkrimit qė tė sqarohesh mirė herėn tjetėr.
    Edi

  6. #146
    i/e regjistruar Maska e Cim Tironsi
    Anėtarėsuar
    23-05-2003
    Postime
    164

    Cool

    Citim Postuar mė parė nga edspace
    label = etiketė
    sticker = ngjitės

    Shkruaj shqip e zbato rregullat e drejtshkrimit qė tė sqarohesh mirė herėn tjetėr.
    Edspace,

    ETIKETE nuk eshte shqip por italisht, apo vetem fjalet anglisht jane te huaja.

    Ndoshta ne shqip do ishte me mire EMĖRTIM
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Cim Tironsi : 19-08-2006 mė 16:54

  7. #147
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    ETIKETĖ I f. sh.
    1. Copė e vogėl zakonisht prej letre a kartoni, qė i ngjitet njė malli a diēka tjetėr pėr
    tė treguar se cila fabrikė a ndėrmarrje bujqėsore e ka prodhuar, pėrmbajtjen,
    ēmimin, vendin ku dėrgohet a ndonjė tė dhėnė tjetėr pėr tė. Etiketat e shisheve. Mall
    pa etiketė. I vė (i ngjit, i heq) etiketėn.
    2. Cilėsi a karakteristikė me tė cilėn dikush a diēka shfaqet para tė tjerėve; shenjė qė
    e tregon dikė a diēka. Me etiketa tė ndryshme. Nėn etiketėn e...
    Edi

  8. #148
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2005
    Postime
    57

    flm per gadishmerin

    i nderuar Edi une e di qe ti je i papertuar per pergjigje, dhe per keshillen ta vleresoj eshte me vend por nuk dua te trashet me shume.
    une nuk doja te futesha ne access por me thjeshte vetem duke perdorur word dhe databasen e excel, ia kam arritur me word 97 po nuk e di se ku e kam prishur ne versionin e 2003.
    Ishim mire atehere kur ishim keq!?

  9. #149
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Kėtu ke hapat qė duhet tė ndjekėsh:

    1. Hap Excel dhe shkruaj informacionin e etiketave nė kolona tė ndryshme si mė poshtė:
    Kodi:
    emri 	mbiemri	adresa
    Edi	Filani	Permet
    Genti	Filani	Tirane
    Sokol 	Filani	Kukes
    Spartak	Filani	Durres
    2. Ruaje skedarin nėn emrin etiketat.xls

    3. Hap Word dhe tek menuja kryesore zgjidh tools > letters and mailings > mail merge

    4. Nė hapin e parė tė ekspertit (wizard) zgjidh Labels (etiketat)

    5. Nė hapin e dytė zgjidh Change document layout

    6. Shtyp lidhjen Label options dhe nė dritaren qė do hapet konfiguro printerin dhe formatin e letrės ku do printohen etiketat.

    7. Nė hapin e tretė zgjidh Use an existing list dhe shtyp lidhjen Browse

    8. Nė fund tė dritares, tek tipi i skedarėve, (file type) zgjidh Excel Files dhe hap skedarin etiketat.xls qė ruajte nė hapin e dytė.

    9. Tek lista e faqeve zgjidh Sheet1 dhe shtyp OK.

    10. Shtyp pėrsėri OK pėr tė pranuar listėn e excel

    11. Nė hapin e katėrt shtyp lidhjen More Items... dhe shto kolonat e listės sė importuar nga Excel me butonin Insert.

    12. Formatoje etiketė sipas dėshirės. Psh:
    «emri» «mbiemri»
    «adresa»

    13. Shtyp butonin Update all labels

    14. Shqyrto etiketat nė hapin e pestė dhe shko mbrapsh nėse duhet tė bėsh korrigjime.

    15. Kur tė jesh i kėnaqur me formatin, vazhdo nė hapin e gjashtė. Tani etiketat i ke gati pėr printim.
    Edi

  10. #150
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2006
    Postime
    8

    Riinstalimi i Microsoft Office 2003 pas cisntalimit gabimisht

    I nderuar ekspert,

    Sot gabimisht kam fshire microsoft ofice 2003 nga pc im ne pune dhe nuk e disponoj cd-ne e instalimit. A kam ndonje rruge tjeter per ta riinstaluar perseri?! Ju faleminderit per mirekuptimin.

    Piropandoni

  11. #151
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Cfare nenkupton ti me e ke fshire ke fshire filet apo ke bere uninstall ?
    Nese e ke fshire me delete ateher mund te shofesh ne recycle bin ose mund te perdoresh ndonje porgram rigthimi si psh O&O Recovery nese e ke bere uninstall atehere e vetmja menyre eshte ri instalimi duke perdorur CD e office 2003

    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  12. #152
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2006
    Postime
    8

    flm

    Faleminderit, por me duket se kam bere uninstall....

    Perfundimisht e vetmja menyre mbetet riinstalimi me CD?!!
    Pershendetje

  13. #153
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2005
    Postime
    57

    Njeri me vlera me pune te vlefshme

    te flm i nderuari Edi
    balada
    Ishim mire atehere kur ishim keq!?

  14. #154
    budgetawningandrails.com Maska e Edmondii
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Lidhjet personale lejohen vetem si faqe hyrje.
    Postime
    125
    Citim Postuar mė parė nga piropandoni
    Faleminderit, por me duket se kam bere uninstall....

    Perfundimisht e vetmja menyre mbetet riinstalimi me CD?!!
    Pershendetje
    perdor menyren e rollbak te computerit.

    start-->hep and support-->undo any changes made to your computer-->restore to a previous date.

    gjij nje date perpara se te unninstall the office edhe beje restore. edhe mund te ktheje.
    The faith of the Albanian is Albanianism.
    Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria

  15. #155
    Mund ti japesh restore (kthim mbrapa) me kete menyren : start > all programs > accesories > system tools > system restore pastaj zgjidh nje date perpara dates ne te cilen ke fshire programin . pastaj next . nese kane kaluar shume dite nga dita qe fshive programin atehere ka rrezik qe mos ta kthesh programin mbrapsht.

  16. #156
    ICE-A Maska e PcCrack3r
    Anėtarėsuar
    31-08-2005
    Vendndodhja
    Deēan - Kosovė
    Postime
    163

    Cool Pėrse pėrdoren MS Groove & OneNote 2007?

    Pershendetje,

    A mund te me jep dikush shpjegime konkrete se per cfare sherbejne keto dy programe se nuk e kam idene fare .. Groove & Onenote 2007 ???

    gjithe te mirat ..
    --==Emi==--

  17. #157
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Groove
    http://office.microsoft.com/it-it/groove/default.aspx

    OneNote
    http://office.microsoft.com/it-it/on...487701040.aspx

    Jane ne italisht te dyja, por seshte ndonje problem ti gjesh dhe ne anglisht, mjafton te kerkosh per office online

  18. #158
    T'majt e jotja. Maska e Reiart
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Atje ku arrin tymi i SHARRES
    Postime
    621

    Azhurnimi i Office XP kėrkon skedarėt e instalimit

    A mund te me ndihmoni se si te perfunoj kete update? Jam perpjekur disa here por me kot. Por me e cuditshme eshte se kur e mbyll dritaren update me nxjerr se kam instaluar me sukses update , por kur e kontrolloj vazhdon po e njejta teori qe duhet tja filloj nga fillimi.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
    Injoranti eshte......
    Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

  19. #159
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Gjatė instalimit tė azhurnimit Office XP i duhen edhe skedarėt origjinal tė instalimit. Me sa duket, ti e ke instaluar Office XP nga njė dosje nė rrjet tė cilėn kompjuteri nuk e gjen mė. Tė duhet t'i tregosh Windows ku janė skedarėt origjinal tė instalimit, mė saktėsisht duhet t'i tregosh vendndodhjen e skedarit PROPLUS.MSI. Kėtė mund ta kedh diku nė rrjet ose nė CD-nė e instalimit tė Office XP.

    Kėtė problem mund ta kishe shmangur nėse gjatė instalimit tė Office XP kishe zgjedhur opsionin FULL i cili i ruan njė kopje tė skedarėve tė instalimit nė kompjuter.
    Edi

  20. #160
    T'majt e jotja. Maska e Reiart
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Atje ku arrin tymi i SHARRES
    Postime
    621
    Problemi eshte se edhe rrjetin ku mund te jete skedari edhe cd e instalimit une nuk e di se ku mund te ndodhen sepse te tille e bleva pc 3 vjet me pare, dmth nuk e kam instaluar vete Windows. Une kerkova ndihme se si mund ti gjej keto skedare. Faleminderit gjithsesi.
    Perndryshe, a mund te kem problem nese mbyll instalimin dhe te mos e bej update?
    Injoranti eshte......
    Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

Faqja 8 prej 37 FillimFillim ... 67891018 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •