Close
Faqja 30 prej 37 FillimFillim ... 202829303132 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 581 deri 600 prej 734
 1. #581
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  359
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime
  Per te caktuar Firefox si default browser lexo ketu > http://www.freeemailtutorials.com/mi...nWindowsXP.cwd

 2. #582
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Nqs perdor windows 7,klik ne start/programs default/set your default programs.
  Klik internet explorer,(ose klik firefox nqs do te mbash firefoxin si browser te pare),klik poshte djathtas ne "set this program as default".Klikon ok.
  Pastaj shkon perseri ne start/kontroll panel/uninstall a program/gjen dhe klik i djathte ne chrome dhe uninstall.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #583
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Makedoni
  Mosha
  74
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ne PC e kom instalum Windows XP,
  problemi u zgjidh, e perdora ket menyr : ruga si vijon =
  / Start / All Programs / Set Program Access and Defaults / Custom / dhe e selektova rethin para Mozilla Firefox / OK.
  Shum FLM

 4. #584
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-01-2011
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si mund te marr internet nga pc nepermjet LAN?

  a ka ndonje mundesi te marr internet nga pc nepermjet lanit se pc merr internet me werless edhe me duhet internet me lan qe ta lidh me nje aparat digital

 5. #585
  albania is the best Maska e ismani
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Per cfare sherben Microsoft Word?

  kush do te me ndimoj me duhet shum te di me gjersishte se per cfar perdoret ki program mocrosoft word
  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 6. #586
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga ismani Lexo Postimin
  kush do te me ndimoj me duhet shum te di me gjersishte se per cfar perdoret ki program mocrosoft word
  Microsoft word? Mjafton ta hapesh dhe do e kuptosh qe perdoret per te shkruar..... aty mund te shkruash c'te duash, te perdoresh lloje te ndryshme shkrimi, madhesi te ndryshme e shume gjera te tjera qe po ti le ti kerkosh vete.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 7. #587
  albania is the best Maska e ismani
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
  Microsoft word? Mjafton ta hapesh dhe do e kuptosh qe perdoret per te shkruar..... aty mund te shkruash c'te duash, te perdoresh lloje te ndryshme shkrimi, madhesi te ndryshme e shume gjera te tjera qe po ti le ti kerkosh vete.

  kete e di por dua ta di ne gjuhen e informaticienteve se si e emrojn dhe per cka e perdorin kete program
  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 8. #588
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga ismani Lexo Postimin
  kete e di por dua ta di ne gjuhen e informaticienteve se si e emrojn dhe per cka e perdorin kete program
  ne gjuhen e informaticieneve? nuk e di te kete ndonje perdorim tjeter... gjithsesi presim te pergj ndonje i fushes!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 9. #589
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  877
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga ismani Lexo Postimin
  kete e di por dua ta di ne gjuhen e informaticienteve se si e emrojn dhe per cka e perdorin kete program
  Microsoft eshte kompania, Word eshte Fjala(ne shqip).
  Eshte teme e gjere te flitet, por para se te jepen shume sqarime, hidhi nje sy ketij linku:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Word
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 10. #590
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2004
  Postime
  684
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Microsoft Word, e edhe komponentet tjera te Microsoft Office (Excell, Visio, etj) ne fushen e IT i perkasin kategorise se "Office Productivity Tools". Me fjale tjera vegla te produktivitetit per perdorim ne zyre, pra ne perdorim te pergjitheshem ne zyre. Keto vegla mundesojne krijimin e dokumenteve, formulareve, raporteve te ndryshme.

  Ne apsektin me te ngushte Word hyne ne kategorin e editoreve te tekstit, pra eshte vegel per editimin e tekstit

 11. #591
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-07-2010
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si te shkarkoj Microsoft Office 2003?

  a mund te me ndihmoni si ta downloadooi M.office 2003 krejt sepse po me duhet programi Acess qe gjendet ne paketen e office-it,
  nese mund ta gjeni free ,jo te paguaj per te

  shpresoi qe isha i qartė ne atė se qfar me nevoitet.

  ju lutem me ndihmoni


  faleminderit .

 12. #592
  RT Maska e art1
  Anėtarėsuar
  11-07-2010
  Vendndodhja
  KS-Podujevė
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  un e kam paketen e Office-it po nuk esht full, nuk e ka programin ACESS ,ndoshtta kta ekspertett ta gjejn ndonje ashtu me Acess .

  Paē fat .

 13. #593
  RT Maska e art1
  Anėtarėsuar
  11-07-2010
  Vendndodhja
  KS-Podujevė
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e kerkova ne google ,po nuk po mundem ta gjej access 2003

 14. #594
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku bukės i thonė bukė, e ujit - ujė
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga RT Lexo Postimin
  a mund te me ndihmoni si ta downloadooi M.office 2003 krejt sepse po me duhet programi Acess qe gjendet ne paketen e office-it,
  nese mund ta gjeni free ,jo te paguaj per te

  shpresoi qe isha i qartė ne atė se qfar me nevoitet.

  ju lutem me ndihmoni


  faleminderit .
  Duhet patjeter te jete 2003 apo mund te jete edhe 2010?
  "SHQIPĖRIA ėshtė GJAKU im qė nuk falet!"

 15. #595
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-07-2010
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  me duhet 2003 , se ndryshe sbon

 16. #596
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-07-2010
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mexhi Lexo Postimin
  Duhet patjeter te jete 2003 apo mund te jete edhe 2010?


  me duhet 2003 se ndryshe sbon

  tlutem nese mundesh ta gjesh kete,,, dhe nje pytje nese bon : SI TI FUS FOTOT KTU NE TEMA (nje shpjegim ju lutem)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RT : 23-01-2011 mė 13:03

 17. #597
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-02-2009
  Postime
  123
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Me ndihmoni me microsoft office 2007.

  tani me ka mbaruar abonimi prej nje muaji qe e kisha falas dhe i futa key,,,pasi e pranoi key-n nxorri nje problem tjeter,,kerkon dias numra te tjere,,,si mund me e rregullu ju lutem???

 18. #598
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-01-2011
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une kam ardhur me pushime ne shqiperi edhe nuk kam lidhje interneti i kam dhene modemin tim 1 komshiu qe ta vinte ne vend te zte edhe internetin e marr me werless neprmjet tij ne pc mirepo kam edhe i aparat digital dreambox qe dua ta lidh me internet neprmjet lanit se smerr internet me werless pra pc merr internet me werless ka ndonje mundesi qe dremboxi te marre internet nepermjet pc nga lani domethen pc qe merr internet me werless mund te perdore si ruter edhe te nxjerre internet nga lani ju falimenderit

 19. #599
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vetė se di.... :)
  Postime
  821
  Faleminderit
  17
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga besnik baecelon Lexo Postimin
  une kam ardhur me pushime ne shqiperi edhe nuk kam lidhje interneti i kam dhene modemin tim 1 komshiu qe ta vinte ne vend te zte edhe internetin e marr me werless neprmjet tij ne pc mirepo kam edhe i aparat digital dreambox qe dua ta lidh me internet neprmjet lanit se smerr internet me werless pra pc merr internet me werless ka ndonje mundesi qe dremboxi te marre internet nepermjet pc nga lani domethen pc qe merr internet me werless mund te perdore si ruter edhe te nxjerre internet nga lani ju falimenderit
  ke provuar me USB kabel?

 20. #600
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-01-2011
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kam 1 kabell usb qe lidh dreamboxin me pc por se di a merr internet dreabox internet nepermjet tij

Faqja 30 prej 37 FillimFillim ... 202829303132 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •