Close
Faqja 18 prej 37 FillimFillim ... 8161718192028 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 341 deri 360 prej 734
 1. #341
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elna Durrėsi Lexo Postimin
  Kur ndjek proēedurėn e mesipėrme nuk kam mundėsi zgjedhėse pėr hapjen e doc. D.m.th hapen automatikisht me Word, pa i lėnė mundėsi tjetėr programi.  Po, Adobe Reader 9 e kam instaluar pas paketės microsoft office, si dhe ėshtė e mundur ti kem lėnė monopolin e docs Wordit :-(.

  Tani vura re qė kam tė instaluar edhe Adobe 8.0 por edhe kėtė nuk e integroj dot nė Word.

  Falenderime

  Elna.
  Siper atij dokumenti Kliko me te djathten. Dhe ndiq proceduren qe te kam dhene une me larte.

  Per te hequr njerin nga Adobe, Start - Control Panel - Add or Remove Programs - Selekto Programin - Unistall.

  Dhe te ngelet vetem nje.

 2. #342
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
  Siper atij dokumenti Kliko me te djathten. Dhe ndiq proceduren qe te kam dhene une me larte.
  Kur klikoj mbi doc qė dua tė vizualizoj me anėn e djathtė tė mausit nuk mė jepet asnje mundėsi pėrzgjedhėse pėrveē mundėsisė: Ouvrir (hap). Asgjė mė shumė :-(.

 3. #343
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Me fal, ne cfare gjuhe e ke kompjuterin?

  Qe ta jap komplet me detaje ne gjuhen qe posedon kompjuteri juaj. Si eshte procedura, qe te hapen sipas formateve te tyre filet.

 4. #344
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
  Me fal, ne cfare gjuhe e ke kompjuterin?

  Qe ta jap komplet me detaje ne gjuhen qe posedon kompjuteri juaj. Si eshte procedura, qe te hapen sipas formateve te tyre filet.
  Frėngjisht.

  Falenderime.

 5. #345
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Double-cliquez document - Ouvrir avec - Choisir le programme - Programmes - Parcourir - Toujours utiliser le programme sélectionné pour ouvrir ce type de fichier - Ok.

  Se di sa i qarte kam qene! Po shpresoje te kem ndihmuar sadopak.

  P.s Uroje ta zgjidhesh kete problem.

 6. #346
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Nuk funksion ky option. Nuk me jepet asnje mundesi zgjedhje as me klikim tė thjeshtė, as me double klikim. Mbetem po me tė njėjtin problem.

  Gjithsesi, shumė falenderime pėr bashkėpunimin dhe mundimin.

  Mbrėmje tė mirė.

  Elna.

 7. #347
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Me vjen keq qe nuk arite te mbarosh pune.

  P.s Shikoni mp, se ju kam derguar nje link, per problemin qe keni, dhe eshte ne gjuhen Franceze.

  Dhe per ju nje mbremje te mire.

 8. #348
  Pėr njė Shqipėri tė madhe Maska e ment
  Anėtarėsuar
  14-06-2004
  Mosha
  47
  Postime
  202
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Laptop I ri mirpo me Mungesa ne Office

  kam ble pak para disa diteve nji Laptop dhe normal sipas mendimin tim duhet te ket nji trial te office te instaluar mirpo e ka jo te instaluar komplet sikur pershembull i mungon Microsoft Office Access keshtu qe nuk mundem te punoj asnjisend qe eshte me Microsoft Office Access a ka mundesi qe disi ta korigjoj kete munges te Accessit apo me duhet rishtazi ta instaloj office e ri
  URIME FITOREN PDK

 9. #349
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Merr nje microsoft office enterprise 2007.Ajo i ka te gjitha.
  http://office.microsoft.com/en-us/su...674041033.aspx
  Shiko cfare versioni te mikrosoft office ke.psh "Microsoft office student 2007" nuk ka MS Access.Nuk ja ka fut mikrosofti aksesin
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 24-05-2009 mė 01:40
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 10. #350
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-10-2007
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  [Ndihmė]: Si ta di se ēfarė Office kam tė instaluar nė Vista!

  Si mund ta di se qfar Office kam ne Vista sepse po me duhet ta di se a eshte Professional apo tjeter. Nese me tregoni ateher me duhet me hollesi sepse nuk mar vesh ne Vista .

 11. #351
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  E hap cilindo program te Office (Start-Programms-Microsoft Office- e zgjedh Word dhe kliko ne te) Pastaj shkon ne Help-About Microsoft Word dhe te hapet driraja me version te Officce perkates.
  Me respekt,

  Valdet Shala

 12. #352
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Pyetje mbi nderthurjen e orientimit tė faqeve ne word!

  Pėrshėndetje.

  Pėr integrimin e disa grafikėve nė njė punim mė duhet tė ndėrthur orientimet e faqeve midis orientimit horizontalisht (portret) dhe orientimit tė faqeve vertikalisht (peisazh).Kur jap komanden tek opsioni i duhur, mė kthehen tė gjitha faqet ose vertikalisht, ose tė gjitha horizontalisht.

  Pyetja ime ėshtė:
  - Cilėn komandė duhet tė jap, nė menyrė qė faqet qė mė duhen vertikalisht, te rrinė tė orientuara vertikalisht,faqet qė mė duhen horizanalisht tė rrinė tė orientuara horizonatalisht?

  Pėr information plotėsues, informoj se pėrdor word 2007.

  Falenderime paraprake pėr ndihmėn tuaj.

  Elna.

 13. #353
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Elna mendoj se zgjidhjen e ke ketu ishalla din gjuhen angleze
  http://www.theworldofoffice.com/word...ait-landscape/
  Me respekt,

  Valdet Shala

 14. #354
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga valdetshala Lexo Postimin
  Elna mendoj se zgjidhjen e ke ketu ishalla din gjuhen angleze
  http://www.theworldofoffice.com/word...ait-landscape/
  Shumė falenderime Valdet.

  Anglishten nuk e di, por e pėrktheva faqen e dėrguar nė googel dhe e printova. Tani e kam tė qartė si ndėrthuren orientimet e faqeve nė word.

  Pėr mua problemi u zgjidh. Tema mund tė mbyllet. Falenderime paraprake dhe mbrėmje tė mirė tė gjithėve.

  Elna.

 15. #355
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Nga Word nė pdf?

  Pėrshėndetje.

  Pėrėri unė me pyetje. Kėsaj radhe:
  - Si mund tė shndėrroj njė dokument nga word nė dokument pdf?

  Falenderime paraprake pėr pėrgjigjet.

  Elna

 16. #356
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Te duhet nje program PDF si adobe acrobat qe eshte me pagese ose PDF Creator qe eshte falas. kjo krijon nje printer ne kompjuter e ne word shkon ne file > Print edhe zgjidh PDF Creator si printer edhe do ta printoje word doc ne nje PDF file

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 17. #357
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ardi_Pg_ID Lexo Postimin
  Te duhet nje program PDF si adobe acrobat qe eshte me pagese ose PDF Creator qe eshte falas. kjo krijon nje printer ne kompjuter e ne word shkon ne file > Print edhe zgjidh PDF Creator si printer edhe do ta printoje word doc ne nje PDF file

  Ardi
  Nuk bėhet fjalė pėr tė printuar doc. Bėhet fjalė pėr tė regjistruar punimin tim nga word nė pdf nė pc. Qėllimi i kalimit nė pdf ėshtė ruajtja e sistemit tė faqes sė dokumentit siē e kam organizuar unė, gjatė dėrgimit nėpėrmjet mailit. Pers ai perket Acrobat, disponoj njė qė ėshtė falas Acrobat Reader 9.

  Gjithsesi Ard, falenderimet e mia pėr pėrgjigjen.


  Elna.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elna Durrėsi : 31-05-2009 mė 16:12

 18. #358
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime
  Elna, Ardi e ka mire por ty te ngaterron pak ajo fjala print.

  Dmth po te instalosh ate Adobe acrobat me pagese, kur i jep komanden print per dokumentin ne Word format, krahas printerit qe ke pas shtohet edhe nje "lloj" printeri tjeter ne liste, pdf factory quhet. Zgjedh kete printer dhe i jep komanden Ok.
  Ne fakt nuk behet asnje printim ne leter i dokumentit tend, por behet vetem kalimi nga doc ne pdf. format.

 19. #359
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Anėtarėsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Mėnyra e pare lexo kėtu.

  Mėnyra e dyte ketė qe pėrdori dhe unė.


  Pasi ta instalon te mėnyra Ruaje... ne word e ke opsionin Ruaje si pdf.
  Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 20. #360
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-10-2007
  Postime
  833
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

Faqja 18 prej 37 FillimFillim ... 8161718192028 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •