Close
Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 129
 1. #101
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime
  Ti mund ta pasurosh kete teme me argumenta , a qendrojne hadithet qe kam sjelle , nese jo pse ? Cili dijetar i ka hedhur poshte dhe per cilen arsye , zinxhiri i tyre i transmetimit per cilen arsye eshte i dobet qe nuk duhet besuar siē thua ti ?

  Pse nuk i korrigjon ti , ashtu siē do t'i gjesh me versione te shqiperuara te haditheve qe ke ?

  Duhet te permbahesh kur thua per hadithe te Muslimit se jane nje tufe genjeshtra e shpifje sepse keto hadithe jane te pranuara boterisht nga te gjithe dijetaret islame . Pres argumenta siē ta thashe me lart .

  Kjo lloj higjene mund te ishte nje arritje per mesjeten e atij vendi por ne menyre absolute jo per qyteterimin tone dhe kete do ta tregoj vetem me fakte .

  Fakte dhe, vargje , hadithe te ruajtura e te transmetuara brez pas brezi qe prej 1400 vjetesh .
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 2. #102
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Sa pa lidhje kjo teme,po cfar me intereson per tjeret,ne kete shekull nuk besoj qe dikush mund te haj pa la duart nese vie nga rruga e lere me nga.....!Po nuk dij se cfar ju hyn ne pune kjo se,sejcili le te laj ose mos laj duar,ne goje te veten do fus at ushqim(Per te gjitha fet po them)
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 3. #103
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime
  E panjohura , kjo fe higjienen e mban sikur e zoteron vetem vete , eshte ekskluzivitet i islamit siē thuhet nga islamiket , une prandaj po tregoj me fakte qe Muhamedi nuk merrte parasysh normat me elementare te higjenes .

  A nuk e ke ndeshur sa shpesh u thone te tjereve ne kete forum derra , te piset e te ndyre ?

  Ceshtja e higjienes nuk eshte ngritur nga besimtaret e tjere por eshte perdorur si ofendim nga islami . Dhe ndaj kam ndermend qe t'ja ējerr masken hipokrizise .
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 4. #104
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  O daniel00,po drejtoju atij-asej qe flet ashtu,per vete flas,nuk eshte kurfar fetari ai qe shan fen tjeter per ta mbrojt te veten!Po ta marrim tek shtazet-shpezet,gadi te nje rangu jane derri edhe pula,po ja qe pulen e hajm te gjitha fet,kurse derrin shumica nuk e hajn(Thash shumica,sepse ka edhe musliman qe e hajn derrin po fshehurazi)
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 5. #105
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime
  Temen e kam hapur ne lidhje me njerezit siē ta thashe edhe me lart ( e jo per kafshen derrin , e cila sillet si krahasim per te fyer ) , besimtaret e tjere .
  Fetaret vehabist i trajtojne me nje perēmim dhe ofendim te tjeret , qe nuk ka te krahasuar , eshte nje lloj sjelljeje teper fyese e barabarte me nje lloj rracizmi nazist , ashtu siē ndjeheshin gjermanet ne kohe te hitlerit ( rraca ariane ) superior ndaj ēdo lloj rrace e kombi tjeter , po ashtu myslimanet sunite vehabiste sot trajtojne besimet e tjera .

  Nazizmi dhe feja te dyja ideologji jane , njera e mbeshtetur tek njerezit tjetra tek nje Zot .

  Per tu bindur mjafton te shohesh kete teme qe ne titull e qe ne shkrim te pare e tutje :

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=110933

  Une e di qe jane vehabistet qe i nisin keto dhe kjo teme nuk i drejtohet fare nje myslimani qe ndjek fene e tij pa share te tjeret si ne rastin tend , ( te ishin te gjithe si ty une nuk hapja tema fare ) , por kjo teme eshte dedikim per vehabistet qe nuk kemi pse e mohojme jane te shumte ne kete forum e ndaj po mbledh materiale .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga daniel00 : 20-09-2010 mė 03:40
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 6. #106
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime
  Sahih Buhariu Volumi 5, Libri 59, Numer 617:

  Ekspeditat ushtarake te udhehequra nga Profeti


  Sahih Bukhari, 5.59.617


  Narrated Abu Burda:

  Abu Musa said, "I was with the Prophet when he was encamping at Al-Jarana (a place) between Mecca and Medina and Bilal was with him. A bedouin came to the Prophet and said, "Won't you fulfill what you have promised me?" The Prophet said, 'Rejoice (at what I will do for you).' The bedouin said, "(You have said to me) rejoice too often." Then the Prophet turned to me (i.e. Abu Musa) and Bilal in an angry mood and said, 'The bedouin has refused the good tidings, so you both accept them.' Bilal and I said, 'We accept them.' Then the Prophet asked for a drinking bowl containing water and washed his hands and face in it, and then took a mouthful of water and threw it therein saying (to us), "Drink (some of) it and pour (some) over your faces and chests and be happy at the good tidings." So they both took the drinking bowl and did as instructed. Um Salama called from behind a screen, "Keep something (of the water for your mother." So they left some of it for her.


  http://www.iiu.edu.my/deed/hadith/bukhari/059_sbt.html

  http://www.searchtruth.com/book_disp...325&number=609

  Raportoi Abu Burda :

  Abu Musa tha , “ Isha me Profetin kur ai kishte ngritur kampin ne Al-Xharana ( nje vend ) ndermjet Mekes dhe Medines dhe Bilali ishte me te . Nje beduin erdhi tek Profeti dhe tha , “ A nuk do ta permbushesh ate ēfare me ke premtuar ? “ Profeti tha , ‘ Gezohu ( per ate qe do te bej per ty ) . ‘ Beduini tha , “ ( Ti me ke thene ) gezohu shume shpesh . “ Atehere Profeti u kthye nga une ( Abu Musa ) dhe Bilal me nje pamje te zemeruar dhe tha , ‘ Beduini ka refuzuar te lajmet e mira , pra ju te dy i pranoni ato . ‘ Bilali dhe une thame , ‘ Ne i pranojme ato . ‘ Atehere Profeti kerkoi nje tas ( qe perdoret per te pire ) qe permbante uje dhe I lau duart e tij dhe fytyren e tij ne te , dhe me pas e mbushi gojen me uje dhe e zbrazi brenda duke na thene ( ne ) , “ Pini ( ca ) nga ky uje dhe sperkatni ( ca ) mbi fytyren tuaj dhe gjoksin dhe jini te lumtur per lajmet e mira . “ Pra ata se bashku moren tasin ( qe perdoret per te pire ) dhe bene ashtu si u udhezuan . Um Salama thirri qe mbrapa pelhure , " Mbaj ca ( nga uji per mamane tende . " Pra ata lane ca nga uji per te .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga daniel00 : 20-09-2010 mė 04:28
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 7. #107
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin


  Ibn Abbas ka raportuar :

  Profeti doli nga banjat pasi kishte bere jashteqitjen dhe i paraqiten ushqim e ai mori dhe ai nuk kishte prekur uje .
  Ne nje tregim tjeter te transmetuar nga Sa'id ibn al-Huwairith : i thame profetit qe ai nuk kishte kryer larjet e tij . Ai u pergjigj : Nuk kam qellim qe te them lutjen , pse duhet te kryej larjet .

  [/COLOR]
  Definitivisht duhet te insistohet se kur behet fjal per pasterti edhe uji duhet te kerkoj leksione prej muslimanit e te mos flasim per te tjeret qe vetevetiu per nga natyra jan te papastert.

  Ndersa demantimi i radhes dhe deshmia e asaj qe flitet per leksione eshte kjo:

  Ne islam perdorimi i duarve nuk eshte i njejt ne te gjitha rastet, shembull: Dora e djatht nuk guxon te perdoret per pune qe konsiderohen jo te pasterta(ne toalet, prekja dhe pastrimi i organeve te turpshme dhe ndytesirave te ndryshme). Mirpo dora e djatht nga muslimani obligohet te perdoret vetem ne ato pune dhe raste qe konsiderohen te pasterta ( ngrenje dhe pirje, gjat pershendetjes etj) nuk guxon muslimani te pershendes apo te haj buk me doren e majt.

  Thjesht muslimani i ka duart e seleksionuara, muslimani nuk guxon ti ngaterroj ato duar me te cilat han, me ato duar me te cilat pastron ndytesira.

  Qe do te thot se ai hadithi qe ka cekur ky dangjelli, ka kete mbeshtetje logjike ne parimet e pastertis islame. Qe d.m.th edhe nese dikush hyn ne toalet dhe kryen nevojen, ai kur te del nga toaleti e ka doren e djatht te pastert! shtrohet pyetja pse?

  Sepse ky person doren e djatht nuk e ka futur ne pune (funksion) duke pastruar ndytesira ne toalet, por ndytesirat i ka pastruar me doren e majt, qe do te thot se dora e tij e djatht ka qen e pastert dhe rrjedhimisht hixhienikisht e gatshme per tu sherbyer me ushqim.

  akej


  Aman skeni cfar i komplikoni gjerat pasi qe existon nje formule gjigande qe edhe e bene diferencen ne kete rast dhe kjo duket shum e thjesht : Muslimani parimisht duke u bazu ne ate qe 5 here ne dite pastron kembet e tij, dhe nje jo musliman qe zakonisht vetem ne mengjes e pastron fytyren e tij, del konkluza se edhe kembet e muslimanit mund te jen me te pasterta se sa fytyra e nje jo muslimani(ndoshta pak banale kjo, mirpo eshte e vertet )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 21-09-2010 mė 11:46
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 8. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  feja islame eshte feja me e paster qe ekziston sot sepse jo vetem para ngrenjes por edhe kur te dalim nga wc jemi te obliguar ti pastrojm duart
  Hahahaha pse feja te meson ti lash duart pasi kry pun ne hale? Nuk do e beje pa te then feja?

 9. #109
  ^ Maska e baaroar
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Njė njeri normal ėshtė i ndėrgjegjshėm se ėshtė mirė pėr tė qė tė lajė duart pėrpara se tė ushqehet.
  Dhe ky mendim atij i vjen natyrshėm, jo sepse ia udhėzon apo ia urdhėron shkrimi "i shenjtė", por thjeshtė ai nxitet nga vullneti pėr t'u kujdesur pėr veten.
  Por nė shkretėtirat e Arabisė ku uji ėshtė i pakėt, atėherė ēėshtja e larjes apo jo e duarve pėrpara tė ushqyerit, shndėrrohet nė njė dilemė.
  Ne nė Shqipėri gjithmonė i kemi larė duart pėrpara se tė ushqehemi, dhe pėr kėtė n'a kanė mėsuar nėnat qė nė vegjėli e jo shkrimet "e shenjta" qė i gjetėm kėtu apo n'a erdhėn nga Arabia.
  Ndėrsa sot ngrihen ca shqiptarė muslimanė qė preferojnė nė fakt tė quhen muslimanė shqiptarė, tė cilėve u ecėn ora me orėn e shkretėtirave tė Arabisė ndonėse nė Shqipėri nuk mungon uji, dhe n'a kuvendojnė nė Forumin Shqiptar mbi dilemėn arabe pėr larjen apo jo tė duarve pėrpara tė ushqyerit.
  Epo n'a mbytėn injorantėt...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga baaroar : 21-09-2010 mė 19:16

 10. #110
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  Hahahaha pse feja te meson ti lash duart pasi kry pun ne hale? Nuk do e beje pa te then feja?
  je i modh vallai.

  ps.lahet b.. para apo duret??

 11. #111
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Anėtarėsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,932
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  je i modh vallai.

  ps.lahet b.. para apo duret??
  Drague, a ste ka mesuar ty ku'rani qe duhet te flesh gjum dhe pastaj te zgjohesh??


  Gabo thuaj qe nuk eshte feja me e shendetshme lol

 12. #112
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  35
  58 falenderime nė 55 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student Lexo Postimin
  Definitivisht duhet te insistohet se kur behet fjal per pasterti edhe uji duhet te kerkoj leksione prej muslimanit e te mos flasim per te tjeret qe vetevetiu per nga natyra jan te papastert.

  Ndersa demantimi i radhes dhe deshmia e asaj qe flitet per leksione eshte kjo:

  Ne islam perdorimi i duarve nuk eshte i njejt ne te gjitha rastet, shembull: Dora e djatht nuk guxon te perdoret per pune qe konsiderohen jo te pasterta(ne toalet, prekja dhe pastrimi i organeve te turpshme dhe ndytesirave te ndryshme). Mirpo dora e djatht nga muslimani obligohet te perdoret vetem ne ato pune dhe raste qe konsiderohen te pasterta ( ngrenje dhe pirje, gjat pershendetjes etj) nuk guxon muslimani te pershendes apo te haj buk me doren e majt.

  Thjesht muslimani i ka duart e seleksionuara, muslimani nuk guxon ti ngaterroj ato duar me te cilat han, me ato duar me te cilat pastron ndytesira.

  Qe do te thot se ai hadithi qe ka cekur ky dangjelli, ka kete mbeshtetje logjike ne parimet e pastertis islame. Qe d.m.th edhe nese dikush hyn ne toalet dhe kryen nevojen, ai kur te del nga toaleti e ka doren e djatht te pastert! shtrohet pyetja pse?

  Sepse ky person doren e djatht nuk e ka futur ne pune (funksion) duke pastruar ndytesira ne toalet, por ndytesirat i ka pastruar me doren e majt, qe do te thot se dora e tij e djatht ka qen e pastert dhe rrjedhimisht hixhienikisht e gatshme per tu sherbyer me ushqim.

  akej


  Aman skeni cfar i komplikoni gjerat pasi qe existon nje formule gjigande qe edhe e bene diferencen ne kete rast dhe kjo duket shum e thjesht : Muslimani parimisht duke u bazu ne ate qe 5 here ne dite pastron kembet e tij, dhe nje jo musliman qe zakonisht vetem ne mengjes e pastron fytyren e tij, del konkluza se edhe kembet e muslimanit mund te jen me te pasterta se sa fytyra e nje jo muslimani(ndoshta pak banale kjo, mirpo eshte e vertet )
  Beso se ėshtė turp per kėto qe i thua!!!

  Ta bėjsh kėmben e njeriut mė tė paster se fytyren e dikujt tjeter ėshtė krenari e tepruar sa qe jeni tė verbuar aq sa jeni te merzitshem para Zotit.

  Mos harro se mburrja pėr cilėsitė tek ju disa musliman deri nė atė masė sa ėshtė per tė ardhur keq, por edhe mos harroni dhe duhet tė kuptoni se pikėrisht kjo mburrje per drejtėsi dhe pasterti dhe kjo pėrbuzje pėr tjetrin, edhe nese nuk keni kurrfar mekati tjeter, mjafton kjo dhe u bėjnė mėkatar para syve tė Zotit.

  tjetra, merre me mend se sa ka arritur teknologjia dhe suksesi i njeriut, ndersa ne anen tjeter, ne shekullin 21 del ni i ashtuquajtur "student" dhe na mbanė leksione arabe se si ta lajmė b..... dhe si ti pastrojmė duart! O medet per mendet e juaja more bacė!!!
  Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

 13. #113
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-07-2009
  Postime
  990
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Myslimaneve vertet u duhen dhene mesime te pastertise elementare sepse lexojne perrallat e kuranit dhe akoma ndodhen ne mesjete, hane si kafshet jetojne si kafshet, sillen si te tille. Duhet te jete detyrim te mesojne pastertine kur vijne ne Perendim sepse jane burim semundjesh.

 14. #114
  i/e regjistruar Maska e Ermedin
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Postime
  782
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Ibn Abbas, reported: The Apostle of Allah (may peace be upon him) came out of the privy after relieving himself and food was brought to him and he took it, and did not touch water. In another narration transmitted by Sa'id bin al-Huwairith it is like this: It was said to the Apostle of Allah (may peace be upon him) You have not performed ablution. He said: I do not intend to say prayer that I should perform ablution.
  Kur njeriu i ulet sheh dicka te lartesuar e te paster, nga inati e urrejtja gjuan per ta ndotur.

  Muhammedi (a.s.) i ka shperlare duart ne privatesi ngase edhe kryerja e nevojes eshte e karakterit te tille, pse mos deshe me duart e tilla te hyje nder vellezer e miq?! Pra, i ka pastruar duart ne privatesi ndaj nuk ka hezituar ne prekjen e ushqimit. Ndaj ne transmetimin e rradhes u ka thene se nuk marr abdest tani ngase nuk e ka pasur nder mend te lutet!

  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student Lexo Postimin
  Sepse ky person doren e djatht nuk e ka futur ne pune (funksion) duke pastruar ndytesira ne toalet, por ndytesirat i ka pastruar me doren e majt, qe do te thot se dora e tij e djatht ka qen e pastert dhe rrjedhimisht hixhienikisht e gatshme per tu sherbyer me ushqim.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ermedin : 21-09-2010 mė 21:12

 15. #115
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime
  Ermedin ti ke te drejte kur imagjinon se i lante duart , por hadithi pak me lart na tregon se i lante kur kishte ndermend t'ua jepte per te pire shokeve te tij , ujin me llumin e duarve dhe ujin qe shperlante gojen e qe e peshtynte ne tas .

  Pra i lante duart per t'ua dhene per te pire llumin e peshtymen ithtareve te tij .

  Gje teper e peshtire apo jo ?
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 16. #116
  i/e regjistruar Maska e Ermedin
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Postime
  782
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Gje teper e peshtire apo jo?
  Po, po, ti si te thuash qofte edhe ngaterrese!

  I dashur, te keshilloj te mos merresh me sende te
  cilat kerkojne kapacitet te ulet, te merresh vetem
  nga urrejtja e inati ndaj te vertetes. Tjeret per cdo
  dite e perqafojne Islamin duke pare madheshtine
  e tij, e ne ende merremi me keso pune, ende klasa
  e pare, asnje biciklete nuk dime ta prodhojme ndaj
  gjejme arsye te ndryshme jo tek vetja.

  Mos shiko te vegjlit qe duan vegjeline vetemse nga
  urrejtja e inati ndaj te medhenjve, por shiko te ata
  te medhenjte qe marrin mesim prej me te madhit!
  E ky eshte pa dyshim Muhammedi i Zgjedhur (a.s.)!

  "He was the only man in history who was supremely
  successful on both the religious and secular levels."
  (The 100, by Michael Hart)

 17. #117
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  46
  Postime
  5,391
  Faleminderit
  392
  246 falenderime nė 210 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ermedin Lexo Postimin
  I dashur, te keshilloj te mos merresh me sende te
  cilat kerkojne kapacitet te ulet, te merresh vetem
  nga urrejtja e inati ndaj te vertetes. Tjeret per cdo
  dite e perqafojne Islamin duke pare madheshtine
  e tij, e ne ende merremi me keso pune, ende klasa
  e pare, asnje biciklete nuk dime ta prodhojme ndaj
  gjejme arsye te ndryshme jo tek vetja.
  Po ata qe perqafojne budizmin, ēfare shikojne, ti "dijetar"??
  Mos shiko te vegjlit qe duan vegjeline vetemse nga
  urrejtja e inati ndaj te medhenjve, por shiko te ata
  te medhenjte qe marrin mesim prej me te madhit!
  E ky eshte pa dyshim Muhammedi i Zgjedhur (a.s.)!
  Prape bie ne mekat dhe ne kundershtim me Kuranin, i cili thote se profetet ishin te gjithe njesoj per Allahun!!
  Ti vjen e na shet gogla per Muhamedin...nje njeri te thjeshte si gjithe te tjeret, qe shkonte e bente jashteqitjet mbi ēati dhe qe pastrohej me gure e me bajga.....ppffff
  "He was the only man in history who was supremely
  successful on both the religious and secular levels."
  (The 100, by Michael Hart)
  Or driteshkurter!!Po ty duhet te te vije turp prej asaj qe ka thene ky tipi, po te jesh mysliman me dy pare mend!!!Ai thote se Muhamedi ka qene i suksesshem dhe jo Allahu, si ne perhapjen e fese se vet ashtu edhe ne fushen ushtarake!!Ju ne vend qe te mburreni me Allahun, mburreni me bol'et e Muhamedit....kuku nana per ju!!
  E ka mire MAster, ju keni dale prej feje, jeni bo komplet satelite te arabizmit....
  Jarigas

 18. #118
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Po ata qe perqafojne budizmin, ēfare shikojne, ti "dijetar"??
  Prape bie ne mekat dhe ne kundershtim me Kuranin, i cili thote se profetet ishin te gjithe njesoj per Allahun!!
  Ti vjen e na shet gogla per Muhamedin...nje njeri te thjeshte si gjithe te tjeret, qe shkonte e bente jashteqitjet mbi ēati dhe qe pastrohej me gure e me bajga.....ppffff
  Or driteshkurter!!Po ty duhet te te vije turp prej asaj qe ka thene ky tipi, po te jesh mysliman me dy pare mend!!!Ai thote se Muhamedi ka qene i suksesshem dhe jo Allahu, si ne perhapjen e fese se vet ashtu edhe ne fushen ushtarake!!Ju ne vend qe te mburreni me Allahun, mburreni me bol'et e Muhamedit....kuku nana per ju!!
  E ka mire MAster, ju keni dale prej feje, jeni bo komplet satelite te arabizmit....
  Je duke perdor fjalor te pahijshem bujargaz !

  Un per me pak se kaq mora dy pika te kuqe nga toni dhe matriksi.

  Shiqo, un s'mund te rri "tolerant" ndaj ketyre shprehjeve tuaja ! Po pres qe moderatoret ta shkurtojn gjuhen duke te fshir postimet, e nese edhe kete se bejn atehere do te flasim per **** ! Dhe besom qe do ti biesh pishman !

 19. #119
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  46
  Postime
  5,391
  Faleminderit
  392
  246 falenderime nė 210 postime
  Ku e pe fjalorin e pahijshem ti Ili i rianit???
  Jarigas

 20. #120
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Mos ndyeni duart,fytyren dhe gojen deri ne at mase,sa qe nuk ka uje ne bote qe do ua pastroj!Kjo vlen per te gjithe njerezimin!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •