Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 189
  1. #21
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    Vlora e 1997es eshte dicka e turpshme, Vlonjatet duhet te distancohen nga ato makabritete injorantesh dhe fshataresh dhe te kerkojne falje per te pakten 3 gishtat qe ngritnin ke sheshi i flamrit afer bustit te Ismail Qemalit.
    Bir nona bir.
    -

  2. #22
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    edhe ate do ja bej Sala, pse nuk e meriton ismail qemali qe ti rrije dikush mbi koke, pas asaj cfare beri per kombin eh?
    O Homze, e thashe me shaka mer, se eshte vendi i Skenderbeut ai. Vetem Skenderbeu e meriton te vene koken te gjoksi i Babes se Kombit.
    Ismail Qemalin do e bejme si kolopuc te vogel qe i jep lule Baces, ose qe i vete baces nga mbrapa. (Ta kuptoje Smajli qe prapa ka Historine dhe para ka Bacen).
    -

  3. #23
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga Kavir Lexo Postimin
    Bir nona bir.
    Vlora e 97tes, eshte dicka per tu krenuar me te? bir baba bir

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-04-2002
    Postime
    876
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    piramida dhe bukere i ndertojne kta tjeret kur te vijne ne pushtet, PDja ben rruge dhe krijon zhvillim, dhe sigurisht parlamenti apo stadiumi jan pak a shume si aeroporti, pamvaresisht se ne Tirane nuk ka edhe aq shume udhetar ne krahasim me aeroporte tjere ne rajon, eshte shum me modern....ksaj i thojne imazh o shoki ballist.
    E di e di o Homza se parlament i ri e stadiume te reja e monumente per imazh po bahen. Prandaj te permenda piramiden e bunkerat se edhe ato per imazh ishin!

  5. #25
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga Kavir Lexo Postimin
    O Homze, e thashe me shaka mer, se eshte vendi i Skenderbeut ai. Vetem Skenderbeu e meriton te vene koken te gjoksi i Babes se Kombit.
    Ismail Qemalin do e bejme si kolopuc te vogel qe i jep lule Baces, ose qe i vete baces nga mbrapa. (Ta kuptoje Smajli qe prapa ka Historine dhe para ka Bacen).
    une skam asigje me Vlonjatet por e shof qe pak ti ngacmosh ne muhabet, shnderrohen ne talebane te shndritshem dhe qesharak...pse ismaili e ngriti flamurin sipas teje? ai vetem? PO Hasan Prishtina, Bajram Curri, ISa Boletini e din rrolin e tyre para 28 Nentorit te 1912tes? Ismailin e perdori Bajram Curri e Hasan Prishtina, sic e perdori Berisha Hajdarin, nqs dicka do shkonte mbrapsht do ishte Ismaili qe do e hante.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Homza : 10-09-2010 më 09:44

  6. #26
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga shkodra13 Lexo Postimin
    E di e di o Homza se parlament i ri e stadiume te reja e monumente per imazh po bahen. Prandaj te permenda piramiden e bunkerat se edhe ato per imazh ishin!
    Imazhi i betoneve dhe nukereve eshte shembelltyre e poshter e te shkuares sone, pse ke qef ta rikujtosh?


    Kurse veprat qe do vijojne tanime, jan permirsim i imazhit te SHqiperise jo regres, ka nje ndryshim me imazhit te mire e te keq, ket dallim ti nuk di a din ta besh.

  7. #27
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    une skam asigje me Vlonjatet por e shof qe pak ti ngacmosh ne muhabet, shnderrohen ne talebane te shndritshem dhe qesharak...pse ismaili e ngriti flamurin sipas teje? ai vetem? PO Hasan Prishtina, Bajram Curri, ISa Boletini e din rrolin e tyre para 28 Nentorit te 1912tes?
    Kush jane keta se s`i njof? Kombetarja e Vlores apo Volejbollistet e Valbones?
    Akoma me Historine Komuniste ti?
    Pavaresine e ka firmos vete Jozi me docken e saj te bardhe si bora.
    -

  8. #28
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga Kavir Lexo Postimin
    Kush jane keta se s`i njof? Kombetarja e Vlores apo Volejbollistet e Valbones?
    Akoma me Historine Komuniste ti?
    Pavaresine e ka firmos vete Jozi me docken e saj te bardhe si bora.
    mos njohja e historise se vendit tend eshte varferi mizore, nga e cila sa me shum te distancohesh aq me thelle te terheq brenda. paske humor ti.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-04-2002
    Postime
    876
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    Imazhi i betoneve dhe nukereve eshte shembelltyre e poshter e te shkuares sone, pse ke qef ta rikujtosh?

    Kurse veprat qe do vijojne tanime, jan permirsim i imazhit te SHqiperise jo regres, ka nje ndryshim me imazhit te mire e te keq, ket dallim ti nuk di a din ta besh.
    A e din si asht puna more Homza? Per imazhin as nuk po me bahet vone. Me vjen keq qe hidhen miliona te djerses se popullit kot, per gjana qe s'i duhen, ne vend qe me u mbushe jo do vrima, por do tunele, si ne shendetesi p.sh. e kudo ku ka prioritete jetesore.
    Per kete t'i krahasova me bunkerat e piramiden, qe ndersa shqiptaret s'kishin buke me hanger iu dhuronte piramida e ndersa s'kidhin ku me jetue, ne vend te apartementeve iu dhurojshin bunkera.
    E pra une them ma mire me i dhane njimijeleke ne muej ma shume nji pensionistit qe jeton nen minimumin e jeteses se sa me "e kenaq" tue i dhurue sallen e parlamentit ku shahen do derra te pasunuem tue e vjedhe.

  10. #30
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga shkodra13 Lexo Postimin
    A e din si asht puna more Homza? Per imazhin as nuk po me bahet vone. Me vjen keq qe hidhen miliona te djerses se popullit kot per gjana qe s'i duhen ne vend qe me u mbushe jo do vrima, por do tunele, si ne shendetesi p.sh. e kudo ku ka prioritete jetesore.
    Per kete t'i krahasova me bunkerat e piramiden, qe ndersa shqiptaret s'kishin buke me hanger iu dhuronte piramida e ndersa s'kidhin ku me jetue, ne vend te apartementeve iu dhurojshin bunkera.
    E pra une them ma mire me i dhane njimijeleke ne muej ma shume nji pensionistit qe jeton nen minimumin e jeteses se sa me "e kenaq" tue i dhurue sallen e parlamentit ku shahen do derra te pasunuem tue e vjedhe.
    Ta heqim edhe aeroportin fare pastaj, me ato lek qe u ndertua aeroporti, do ishin rrit pensionet 4 fish mos per 1 vit per 6 muaj po....dihet qe ne aeroport levizin disa njerez pasunik, te varferit nuk kan lek shpesh me hyp ne mikrobuza.


    Une per vete kam deshire qe impakti qe nje i huaj te ket me vendin tim, tju lej pershtypje mos per mire te pakten per keq mos tju leje.

    per rrahjet ne parlament dhe sharjet mes pasnunikeve, jam dakord, po ata kemi, vet i zgjodhem, te dalin disa me te mencur dhe ti zevendesojne, kemi njerez te me mencur dhe me te mire, ti votojme ata, gjith kan te drejten per te krijuar parti apo grupime politike, cpresim?

  11. #31
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Mora vesh nga kryeministri se flamurin ne Vlore e kishte ngritur Ahmet Zogolli edhe ceremoniali i 100 vjetorit te pavarsise mesa degjova do behet ne Burrel pas daljes ne drite te ketyre fakteve te reja...

  12. #32
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku Lexo Postimin
    Mora vesh nga kryeministri se flamurin ne Vlore e kishte ngritur Ahmet Zogolli edhe ceremoniali i 100 vjetorit te pavarsise mesa degjova do behet ne Burrel pas daljes ne drite te ketyre fakteve te reja...

    Ne fakt rrena te tilla si gjenerali i luftes kunder Osmanve ne 1912ten ishte Bajram Curri, gje qe mundesoi ngritjen e flamurit ne Vlore dhe spastrimin e trojeve SHqiptare nga otomanet,,,,kjo eshte rren, mos i beso.


    Rroli thelbesor dhe kryesus ne shpalljen e pamvaresise se Hasan Prishtines dhe shkmbimet ideore me palen osmane dhe vetndergjegjesimin mbarekombetare qe udhehoqi ne SHqiperi,,,kjo eshte nje rren tjeter.....


    Isamili ngriti flamurin, ai me dy nipat dhe Qirro Finakun nje peshkatar sypatrmbur dhe sigurisht Ahmet Zagolli qe permende ti.

  13. #33
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    Ne fakt rrena te tilla si gjenerali i luftes kunder Osmanve ne 1912ten ishte Bajram Curri, gje qe mundesoi ngritjen e flamurit ne Vlore dhe spastrimin e trojeve SHqiptare nga otomanet,,,,kjo eshte rren, mos i beso.
    Atehere kjo shpjegon faktin pse vete Tropojanet e vrane Bajram Currin me kerkese te Zogut por nuk e kuptoj perse Matjanet moren dhe varrosen trupin qe Tropojanet lane te qelbej ne shpellen e Dragobise?!

  14. #34
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku Lexo Postimin
    Atehere kjo shpjegon faktin pse vete Tropojanet e vrane Bajram Currin me kerkese te Zogut por nuk e kuptoj perse Matjanet moren dhe varrosen trupin qe Tropojanet lane te qelbej ne shpellen e Dragobise?!
    Tropojanet e vrane Bajram Currin? PO Ismail Qemalin kush e vran Vlonjatet? dhe sigurisht Isamilin e plagosen dhe Matjanet e bene operacion por pa sukses.,

  15. #35
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    Tropojanet e vrane Bajram Currin? PO Ismail Qemalin kush e vran Vlonjatet? dhe sigurisht Isamilin e plagosen dhe Matjanet e bene operacion por pa sukses.,
    Ne fakt Ismaili vdiq ne nje motel te Italise nderkohe qe ishte ne shoqerine e nje prostitute(ishte shume i vjeter per te tilla gjera) ndersa eshtrat i riatdhesoi nga Italia ministri i kultures,Ferdinand Xhaferri...

  16. #36
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku Lexo Postimin
    Ne fakt Ismaili vdiq ne nje motel te Italise nderkohe qe ishte ne shoqerine e nje prostitute(ishte shume i vjeter per te tilla gjera) ndersa eshtrat i riatdhesoi nga Italia ministri i kultures,Ferdinand Xhaferri...
    Nuk po i dishe mire faktet persa i perket Bajram Currit, kam hap nje teme ne emerin e tij, shko lexoje pastaj flasim serisht.

    eshtrat e Ismail Qemalit solli Ferdinand Xhaferi, mos ishin te giuzepe mondoles?

  17. #37
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    Nuk po i dishe mire faktet persa i perket Bajram Currit, kam hap nje teme ne emerin e tij, shko lexoje pastaj flasim serisht.

    eshtrat e Ismail Qemalit solli Ferdinand Xhaferi, mos ishin te giuzepe mondoles?
    C'rendesi ka Homza,eshtrat jane te gjitha njesoj.Ne kemi mbushur varrezat e ushtareve Greke me eshtrat e stergjysherve per te plotesuar numrin e te reneve qe qeveria Greke na e kishte paraqitur ne kerkesen e saj zyrtare...Sa per punen e bac Bajramit,dokumentimi historik eshte bere nga historianet komuniste(keta jane pak,per te mos thene aspak te besueshem)

  18. #38
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku Lexo Postimin
    C'rendesi ka Homza,eshtrat jane te gjitha njesoj.Ne kemi mbushur varrezat e ushtareve Greke me eshtrat e stergjysherve per te plotesuar numrin e te reneve qe qeveria Greke na e kishte paraqitur ne kerkesen e saj zyrtare...Sa per punen e bac Bajramit,dokumentimi historik eshte bere nga historianet komuniste(keta jane pak,per te mos thene aspak te besueshem)
    Eshte e sakte qe historia dhe figura te larte te kombit si Baram Curri, ne kohen e komunizmit u shnderrua ne nje miniature spekulative, nga kjo miniature Baram Curri nuk eshte se u perjashtua, perkundrazi faktet me cka eshte thene per Baram Currin anojne ne favorr te fakteve, faktet flasin vete, Baram Curri ishte lideri ushtarak i forcave SHqiptare kunder otomaneve turq, disa skeptik per mua mendjelehte mund te pohojne se otomanet iken vet, mbase por i fundit qe i pa otomanet ne kufirin SHqiptar me shpine nga ne ishte Baram Curri me ushtirite e tij.


    Eshte e sakte qe historia u manipulua per shkaqe politike, ama Baram Curri eshte nje nder ate qe u shfaq ne miniature, nje hije dhe shembelltyre e tij gjysmake i eshte prezantuar publikut te gjere Shqiptare. Historianet duhet te bejne me shume per figura te tilla si Baram Curri, po snjohem historine tone imediate si do njohim historine tone para mijvjecarit?

  19. #39
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Figura si Ali Ibra, nuk frekuentojne aspak ne librat e historise se SHqiperise, kur dihet qe ALi Ibra ishte komandant luftarak i Lidhjes Se Prizrenit.

  20. #40
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Megjithate une nuk kuptoj perse Berisha kerkon te iluminoje figuren e mbretit Zog duke e ditur fare mire qe nje gje e tille le ne hije automatikisht ate te Bajram Currit dhe a eshte normale qe nje kryeminister t'u diktoje historianeve se si te trajtojne fakte te caktuara historike?!

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •