Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 151
  1. #41
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga NORDIC Lexo Postimin
    Muslimanet kane drejte de levdojne cilin do.,sikur krishteret qe levdojne krishtin apo Papen.
    Une jam vete kunder cdo lloj radikalizmi fetar sepse i njejti ESHTE Antifetar.,dmth kunder vlerave fetare ( flas per Islamin).kaq per fene

    Por,megjithese Feja nuk lidhet me popujt-pasi qe eshte gabim i madh,

    Neve kurre nuk mud te na ndaloje dikush te duam apo te mos duam ndonje kulture te huaj; te kritikojme apo mos-ndonje Figure Shqipetare.

    Ne qofte se UNE konstatoj se psh: SKENDERBEU ka bere ndonje Masaker ( vetem si shembull) ndaj Shqipetareve Musliman,atehere ai vlen nga kendveshtrimi i duhur te kritikohet.,por nese ju doni ta cenzuroni mendimin tone qe ne te heqim dore nga FEJA,ne emer te Grekut,Serbit, papes apo Dreqit,ne ate rast, shumica e Popullit dote dije, edhe ndryshe te punoje !

    Ne kemi deshmuar se e mbajme edhe Fene (secili per vehte),edhe ti dalim NENES tuaj TERESES zot ne Shkup
    Argumentet flasin per vehte : NUK KA MASHKULL SHPIPEFOLES qe me argument,Shqipetaret Musliman t,i shpalle ANTIKOMBETAR !!
    Nje gje e tille,duhet fshire nga mendja pergjithmone.

    Kritikat mesjetare qe dikush i ben ndaj nesh,jane te njejtat si te Shkaut.,te cilit qe moti ia kemi mbylle gojen.
    Ne fund te fundit, merreni Gjergj kastriotin,Nene Teresen e vllazerohuni me Romen.Ne nuk i besojme as Krishtit ( si zot),as Papes, e As Romes Hajdute.,
    Une dota kisha Spalle Shtetin e Ilirides te Pavarur,dhe do te kisha ngritur nje kufi te Larte me Gjemba ndaj Shqiperise-deri sa te ishit bere Njerrez nuk dote kish patur Bashkim.
    Po kot me te pyet po mbasi ta rrethoje me kufi me gjemba do ngrije ndonje xhami ne mes?

    Eh medet.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Sovrani
    Anėtarėsuar
    17-05-2008
    Vendndodhja
    V
    Postime
    193
    Ta pastrojme punen e miljonave, se nuk eshte e vertete se ka miljona Shqiptare muslimane, por jane nje numer i vogel te tille, po jam dakort qe ka ne Maqedoni e Kosove, por perdorin nje islam tradicional thene ndryshe modern, qe asnjehere nuk e vendosin fene perpara kombit, jane 1% qe jane sakte ne regull muslimane.
    Prandaj kur te numrohen se sa jane Muslimane asnjehere mos e besoni se jane me miljona, se kta ne na numrojne vetem kur ju duhen numrat e kur flasin se sa fetare jemi na thone zero.

  3. #43
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga Sovrani Lexo Postimin
    Ta pastrojme punen e miljonave, se nuk eshte e vertete se ka miljona Shqiptare muslimane, por jane nje numer i vogel te tille, po jam dakort qe ka ne Maqedoni e Kosove, por perdorin nje islam tradicional thene ndryshe modern, qe asnjehere nuk e vendosin fene perpara kombit, jane 1% qe jane sakte ne regull muslimane.
    Prandaj kur te numrohen se sa jane Muslimane asnjehere mos e besoni se jane me miljona, se kta ne na numrojne vetem kur ju duhen numrat e kur flasin se sa fetare jemi na thone zero.
    Shume postim i drejte.

    Keq puna ju paskeni percarje ndermjet jush.

    Epo ju te devotshmit e forumit mos shkruani per nja nje muaj sa te qetesohet gjendja ketej
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  4. #44
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    Citim Postuar mė parė nga gerrard73 Lexo Postimin
    Perendoria qe sundoi boten ishte perendoria e Romes, qe nga viti 400 para Krishtit deri ne vitin 1500, pra 2 miije vjet pak a shume. Ndersa Turqia nuk pushtoi askend perveē se balkanin, dhe vetem ne ballkan arriti te qendroje. Tentoi te pushtonte Europen dhe u shkaterrua ne te gjtha tentativat. Arriti te pushtoje per nje periulle te shkurter jugun e Italise por pa sukses. Ndersa perendoria Romake, ndonse ra ne vitin 1500(ne te vertete ajo ra ne vitin 1200 ne kryqezaten e katert prej katolikeve te perendimit), ajo vazhdoi te ekzistonte. Ishin gjithmone shtetet perendimore qe vazhduan te sundojne boten edhe pas renies se Bizantit, nepermjet Perendorise Austrohungareze, dhe shteteve se Franca, Anglia, Spanja, Portugali, Danimarka, Hollanda etj
    O xhirard historin qe te kane mesuar pederastet e vatikanit eshte e pa sakt, sepse vende si spanja dhe portugalia jo vetem qe ishin te okupuara nga turqit, por keta kishin perqafuar Islamin me deshiren e tyre. Mas renies te perandoris osmane, ju desh kesaj bote mbreteresha egersir Izabel, qe ju dha ultimatum po nuk u bete te krishter do tju vras te gjithve.



    Perendimoret vazhduan gjithmone ne dominimin e botes, filloi epoka e re e kolonizimeve. Anglia dhe Franca ishin shtetet qe krijuan boten e re dhe moderne. Zbuluan Ameriken dhe ndertuan nje superfuqi, pasardhesen e Perendorise Romake, qe sot komandon per c'do gje dhe mbi c'do gje.
    Kjo eshte historia, pasatj te jetosh me shpresa nuk te ndalon njeri. Edhe femijet dhe mbesat tuaja do te vazhdojen te enderrojne se islami do te sundoje boten, ashtu siē e enderroni ju sot. Te gjithe do te vdisni me kete shprese. Por nuk keni arritur te kuptoni ende se bota nuk qeveriset me hanxhare. As duke pjellur 10 femije qe me shume vdesin nga uria.
    Xhirard asnje nka keto shtete qe ke permendur nuk kane pasur si parim mesimet biblike. shumica e tyre kane qene ateist. por edhe po ti kene pasur do te sygjeroja te lexosh me shume per ameriken e veriut .

    kolonia franceze qe e para ariti ne montreal te kanadas, ka bere kerdin ne vrasjen e indjanve, kjo u pasua dhe nga anglezet.
    Amerika e veiut ka pasur banoret e saj para se te vinin anglezet, por te shkretet i vran ne token e tyre.

    Kurse me Turqin eshte komplet ndryshe, sepse ata ishin musliman te devotshem gjykonin me sheriat, sunduan per 500 vjet. kur u larguan nga feja e tyre ateher u shkateruan.

    Me gjej nje shtet te krishter qe ka gjykuar me bibel e ka pushtuar. Romaket me mbretrit e tyre edhe pse mbanin kryqet ne qaf bibles se njifnin fare...

  5. #45
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    Citim Postuar mė parė nga NORDIC Lexo Postimin
    Muslimanet kane drejte de levdojne cilin do.,sikur krishteret qe levdojne krishtin apo Papen.
    Une jam vete kunder cdo lloj radikalizmi fetar sepse i njejti ESHTE Antifetar.,dmth kunder vlerave fetare ( flas per Islamin).kaq per fene

    Por,megjithese Feja nuk lidhet me popujt-pasi qe eshte gabim i madh,

    Neve kurre nuk mud te na ndaloje dikush te duam apo te mos duam ndonje kulture te huaj; te kritikojme apo mos-ndonje Figure Shqipetare.

    Ne qofte se UNE konstatoj se psh: SKENDERBEU ka bere ndonje Masaker ( vetem si shembull) ndaj Shqipetareve Musliman,atehere ai vlen nga kendveshtrimi i duhur te kritikohet.,por nese ju doni ta cenzuroni mendimin tone qe ne te heqim dore nga FEJA,ne emer te Grekut,Serbit, papes apo Dreqit,ne ate rast, shumica e Popullit dote dije, edhe ndryshe te punoje !

    Ne kemi deshmuar se e mbajme edhe Fene (secili per vehte),edhe ti dalim NENES tuaj TERESES zot ne Shkup
    Argumentet flasin per vehte : NUK KA MASHKULL SHPIPEFOLES qe me argument,Shqipetaret Musliman t,i shpalle ANTIKOMBETAR !!
    Nje gje e tille,duhet fshire nga mendja pergjithmone.

    Kritikat mesjetare qe dikush i ben ndaj nesh,jane te njejtat si te Shkaut.,te cilit qe moti ia kemi mbylle gojen.
    Ne fund te fundit, merreni Gjergj kastriotin,Nene Teresen e vllazerohuni me Romen.Ne nuk i besojme as Krishtit ( si zot),as Papes, e As Romes Hajdute.,
    Une dota kisha Spalle Shtetin e Ilirides te Pavarur,dhe do te kisha ngritur nje kufi te Larte me Gjemba ndaj Shqiperise-deri sa te ishit bere Njerrez nuk dote kish patur Bashkim.
    Hallall o burre qumshti i nenes te qoft,,,,,,,,,, ua mbylle gojen,,,,,,por nuk shoh ata kretenat tjere te japin mendime ,,,,,,, kan fututr bishtin nen vege dha ia kane mbathe per ne greqi,,,,,, kurse disa ne serbi te kerkojne ndihme


    shkurt, qarte ,paster si loti

    hallall

  6. #46
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    Cudi!!!! hapesi i temes nuk paraqitet??,,,,,,,,, si duket ka mare nje leksion nga NORDIC

  7. #47
    Veritas liberatis Vos
    Anėtarėsuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    Une dota kisha Spalle Shtetin e Ilirides te Pavarur,dhe do te kisha ngritur nje kufi te Larte me Gjemba ndaj Shqiperise-deri sa te ishit bere Njerrez nuk dote kish patur Bashkim.
    Ate mendim kam dhe une, madje futini dhe korentin elektrik qe te jemi dhe me te sigurt.
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  8. #48
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga NORDIC Lexo Postimin
    Keta ( Greko-Serb ) apo Shqpefoles qe mundohen se gjoja te kritikojne Islamin,
    ne realitet, Urrejne mbi 6 Mio. Shqipetare ne Ballkan.

    Kam nje mesazh ne adrese te urrejtesve (Shqipfoles ) te kombit :

    Nuk dua te flas per FE (jam musliman), por, a e dini se :

    1) JU dhe bashkemendimtaret tuaj i quajne Milliona Shqipetare : Arabe te flliqur,na shpallin te pavend dhe na perzene ne Arabi e Turqi ( lexoni neper Forume )

    2) A e dini se : Per themelimin e Universitetit te Tetoves,mu ata Gra me Shamia i shiten qaforet e Arit qe te finansohet i njejti ( sot studjojne mbi 10.000 vajza atje)

    3) A e dini se : Edhe sot,shume Shqipetar qe JU i quani "Arabe te flliqur",ende kalben neper Burgjet e Maqedonise e Serbise per nje lecke Flamur te cilin JU e neperkembni !!! JU, qe jeni bere,Greke modern, e keni nderruar fene e Emrat per ca DHRAMI Greku.,JU qe DOGJET SHQIPERINE me 1997-ten.
    Me 1997 u pa se Shqiperia nuk eshte e paster sic mendonim por se paku Qindra mijera HAJDUTE Anti-kombetare ngerthen ne vehte,te cilet atebote e ngriten,

    FLAMURIN E SERBISE ne mes te VLORES ((( -TURP

    Atebote,me 1997 besa desha Televizorin ta hudhi ne Obrr.,aq i mllefosur qe isha.
    A kishit JU ,ne ate kohe Televizor ????-ju Rebelat e GREKUT,qe per ca DHRAMI ngritet Flamurin e Serbise ne VLORE ???- ne Qytetin e Pavaresise !

    JU- qe sot dilni ne Televizion si dhe neper Forume si : Gazetare,dijetare ,Historian e Kombetare,qe shpallni Milliona Shqipetar te Kosoves dhe Maqedonise ,,Musliman te Prapambetur e te flliqur,mbyllni QENEFET ( nevojtoret) sepse ju vjen Era.,
    mbyllni sa me pare,sa nuk ka ardhe dikush tju a mbyll-sepse atehere dot jete shume vone !!

    Pos te Gjithave,disa mendime i bera:,ndoshta ju urrejtesit e Shqiptareve Musliman jeni me te Lexuar e te ditur se UNE., POR, Edhe KARAXHIQI ishte i ditur.,Ishte Psikolog,mereni memend,por njekohesisht edhe udheheqesi i Masakrueseve te afro 300.000 njerezve ne Bosne., Barbari qe nuk e regjistroi Historia deri ne ate kohe.

    Dmth. ju te ashtuquajtur kritikues te Islamit,( shqipetareve )
    Edukata Familjare e formon Njeriun e,
    SHKOLLA te jep DITURI por, kurre s,te ben NJERI !!

    KAFSHA mbetet KAFSHE, sado qe ta mesosh.

    te fala nga ILIRIDA
    te lumt e ke then te verteten
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    217
    Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
    se shpejti do e sundojm edhe kete bot kete na ka premtu zoti dhe rruga e fitores ka fillu se shpejti muslumanet do e udhheqin boten dhe bota do jetoj per nje koh ne paq
    O i mjer. Mu ke ba si" Luli i vocerr" i te madhit Migjen. Je ka sheh andrra Ne P.... te qyqes. Muslimanet ndoshta kan me sundue boten por Kosoven Kurrrr jo. Hrroje. Mor arapi i qelbosur. Ka fillue me te ardh era Coftin.

  10. #50
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    e kam thene dhe do ta them.......................... cdo here kur ju mbyllet goja ,,,,, pergjigj nuk ka dhe i ikin temes se diskutimit,,,,,,,,, dhe ne fund fillojne me ofendimet ,,,,,,apollo lexoje shkrimin e NORDIC mos i kthe pegjigje ximit ,,,,,,,po NORDICIT , te shohim se si do pergjigjesh

  11. #51
    Citim Postuar mė parė nga Afani Lexo Postimin
    Cudi!!!! hapesi i temes nuk paraqitet??,,,,,,,,, si duket ka mare nje leksion nga NORDIC
    Te eshte pergjigjur The Capital

    Citim Postuar mė parė nga The_Capital Lexo Postimin
    C'eshte puna ketu, aaa ???
    Antaret flasin ndryshe titulli temes krejtesisht eshte ndryshe.
    Pse mirreni me postimin e personit ē'ka kah folur siper e nuk mirreni fare me temen ??



    Suhejbi

    Nuk kam si te marr pjese kur nuk flitet per temen
    Revolution 1848

  12. #52
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga apollo12 Lexo Postimin
    O i mjer. Mu ke ba si" Luli i vocerr" i te madhit Migjen. Je ka sheh andrra Ne P.... te qyqes. Muslimanet ndoshta kan me sundue boten por Kosoven Kurrrr jo. Hrroje. Mor arapi i qelbosur. Ka fillue me te ardh era Coftin.
    kosoven muslimanet e udhheqin
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  13. #53
    Paqe! Maska e Matrix
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Vendndodhja
    Nė Zemrėn e Hyjit!
    Postime
    3,123
    Citim Postuar mė parė nga Nordic
    Une dota kisha Spalle Shtetin e Ilirides te Pavarur,dhe do te kisha ngritur nje kufi te Larte me Gjemba ndaj Shqiperise-deri sa te ishit bere Njerrez nuk dote kish patur Bashkim.
    Enderra tipike e muslimaneve me sa duket eshte qe t'i shnderrojne qytetet e tyre ne geto arabie, te sunduara me menyra talebane, por keto ngelen vetem endrra ne Diell.


    Shqiperia i perket Krishterimit dhe ata 1% muslimane praktikante nuk mund ta ndryshojne dot kete!
    Krishti: Ne Qiell me lavdine Hyjnore, ne toke me perulesine e sherbetorit!

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    217
    Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
    kosoven muslimanet e udhheqin
    Muslimanet e udhheqin Kosoven , por jo ata muslimanet si ti, por ata jan musliman si une, dhe fundja kush jav rreh tupanin atyne. He i mjer.

  15. #55
    Citim Postuar mė parė nga Mr Zeid Lexo Postimin
    O xhirard historin qe te kane mesuar pederastet e vatikanit eshte e pa sakt, sepse vende si spanja dhe portugalia jo vetem qe ishin te okupuara nga turqit, por keta kishin perqafuar Islamin me deshiren e tyre. Mas renies te perandoris osmane, ju desh kesaj bote mbreteresha egersir Izabel, qe ju dha ultimatum po nuk u bete te krishter do tju vras te gjithve.





    Xhirard asnje nka keto shtete qe ke permendur nuk kane pasur si parim mesimet biblike. shumica e tyre kane qene ateist. por edhe po ti kene pasur do te sygjeroja te lexosh me shume per ameriken e veriut .

    kolonia franceze qe e para ariti ne montreal te kanadas, ka bere kerdin ne vrasjen e indjanve, kjo u pasua dhe nga anglezet.
    Amerika e veiut ka pasur banoret e saj para se te vinin anglezet, por te shkretet i vran ne token e tyre.

    Kurse me Turqin eshte komplet ndryshe, sepse ata ishin musliman te devotshem gjykonin me sheriat, sunduan per 500 vjet. kur u larguan nga feja e tyre ateher u shkateruan.

    Me gjej nje shtet te krishter qe ka gjykuar me bibel e ka pushtuar. Romaket me mbretrit e tyre edhe pse mbanin kryqet ne qaf bibles se njifnin fare...
    Se cfare bene francezet dhe anglezet ne ameriken e veriut kete e dime te gjithe, por nuk ndryshon te verteten se kete bote vazhdojne ta sundojne gjithmone te njejtit qe 2 mije vjet. Se dyti Spanja nuk qe pushtuar nga turqit por nga arabet dhe arriti ta shporre islamin nga territori i saje. Shembullin e Spanjes duhet ta ndjeke edhe Shqiperia, bile do te vije dita qe do te jete e detyruar ta beje, duke larguar nga vendi pakicat turko-arabe dhe prapavijen e ushterise otomane. Ju vazhdoni ta trajtoni historine sipas deshirave, por gjerat nuk mund te ndryshojne sepse e thoni ju islamiket.

    E vereteta eshte se islami nuk eshte ne gjndje te sundoje as ne vendet imuslimane, ku ne shumicen e tyre sundon Amerika, si psh ne Arabine Saudite ku ka nje baze ushtarake, ashtu edhe ne Kuvait, ashtu si aroplanmbajteset qe lundrojne ne Gjirin Persik. I ngjan me te vertete Romes qe ishte prezente ne te gjithe boten e kohes. Pastaj forcimi ekonomik dhe ushtarak i Kines do ta gjeje islamin te shtypur nga superfuqi te medha ekonomike dhe ushtarakke. Nderkohe qe islami vazhdon te jete ne vendnumero bota zhvillohet dhe hyn ne nje epoke te re. Superfuqite e medha jane bashkepuntore dhe jo anatagoniste, kush do te jete pjese e ketyre superfuqive, do te kete nje te ardhme, kush eshte jashte eshte i destinuar te falimentoje. Nuk dominohet bota duke paguar nje nje doktor apo avokat per te deklaruar se eshte konvertuar ne musliamn, dhe te pretendosh se se bota eshte duke u bere muslimane. Amerika, Europa, Japonia, Australia, Kanadaja, Brazili, Rusia dhe Kina, jane te vetmet vende qe kane nje te ardhme, dhe asnje nuk eshte vend islamik. Dhe pse e kane nje te ardhme? Sepse punojne! Arabet dhe vendet islamike nuk duan te punojne, gjysmen e kohes e kalojne duke lexuar Kuranin, dhe gjysmen tjeter duke tentuar te vene ne jete mesimet e Kuranit, qe do te thote duke luftuar kunder atyre qe nuk jane musliman. Natyrisht qe rezultatet jane para syve te gjithe botes, varferi, injorance, analfabetizem, prapambetje, dhune, shtypje ndaj grave.

    Per muslimanet shqiptar do te ishte me e ndershme dhe patriotike, te braktisin islamin dhe ti bashkohen Amerikes dhe perendimit te cilivizuar qe, me nje altruizem te pa shoq erdhen dhe shporren nga Kosova pushtimin 100 vjeēar te Serbise. Dhe jo te vazhdojne te shkruajne kunder Amerikes, ashtu siē ndodhe ne te githa forumet islamike. Ata qe e bejne kete gje nuk mund te jene shqiptar, shqiptari nuk e ka pasur zakon qe te jete mosmirenjohes ndaj miqeve te tije. Shqiptari nuk te ha buken dhe te permbyse kupen, arabet dhe turqit e bejne nje gje te tille.

  16. #56
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga apollo12 Lexo Postimin
    Muslimanet e udhheqin Kosoven , por jo ata muslimanet si ti, por ata jan musliman si une, dhe fundja kush jav rreh tupanin atyne. He i mjer.
    ti musliman a qfar muslimani je ti a ?

    dhe qfar muslimani qenkam une ?

    eshte e vertet se ti ndoshta ke emer musliman dhe prinderit i ke musliman por ti sje kerkah mundesh mu kan ateist por jo musliman
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    217
    Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
    ti musliman a qfar muslimani je ti a ?

    dhe qfar muslimani qenkam une ?

    eshte e vertet se ti ndoshta ke emer musliman dhe prinderit i ke musliman por ti sje kerkah mundesh mu kan ateist por jo musliman
    Une jam Shqiptar, e kam cek edhe me heret, fshati im para ardhjes se babarve Turq kan qen Katolik, tani jemi Musliman. Une besoj ne zot, por jo ne ate zotin qe fol dhe mendon Arabisht si ti. Zoti im esht Shqiptar flet dhe mendon shqip. Emrin e kam tipik Shqiptar, ndersa mbiemrin e kam te te parve te mi katolik, nuk e kemi nderrue qe 400 vjet e ma teper. Ndersa ti je Musliman Arap edhe perderisa thua se Muslimanet do e dominojn boten, ti nuk mundesh me qen Shqiptar. Babai im ka punuar 10 vite ne kuvajt dhe Irak, pershtypjet e tij kan qen se me ata Barbar absolut neve shqiptarve nuk na lidh asgje. Ata jan Hajna, trdhtar, dilingji, te shemtuar, te papastert, pa puntor, qikat e agjes i blejn me para per grua, dhe shkerdhehen nder vete si me qen lepuj. Dmth keto jan tipare te tyre.

  18. #58
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga apollo12 Lexo Postimin
    Une jam Shqiptar, e kam cek edhe me heret, fshati im para ardhjes se babarve Turq kan qen Katolik, tani jemi Musliman. Une besoj ne zot, por jo ne ate zotin qe fol dhe mendon Arabisht si ti. Zoti im esht Shqiptar flet dhe mendon shqip. Emrin e kam tipik Shqiptar, ndersa mbiemrin e kam te te parve te mi katolik, nuk e kemi nderrue qe 400 vjet e ma teper. Ndersa ti je Musliman Arap edhe perderisa thua se Muslimanet do e dominojn boten, ti nuk mundesh me qen Shqiptar. Babai im ka punuar 10 vite ne kuvajt dhe Irak, pershtypjet e tij kan qen se me ata Barbar absolut neve shqiptarve nuk na lidh asgje. Ata jan Hajna, trdhtar, dilingji, te shemtuar, te papastert, pa puntor, qikat e agjes i blejn me para per grua, dhe shkerdhehen nder vete si me qen lepuj. Dmth keto jan tipare te tyre.
    ste pyta per irakianin e as per arabin

    irakiani eshte popull komb siq eshte edhe amerikani ndersa islami eshte fe dhe pasusit e saj jan musliman mirpo prej tyre ka qe jan vetem me emer dhe ka qe jan me zemer

    ti fen islame e gjykon sipas kuranit dhe sunetit apo sipas muslimaneve arabve e irakianeve ?

    nese une i besoj fes islame dmth qe qenkam arab jo shqiptar a ?
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  19. #59
    Paqe! Maska e Matrix
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Vendndodhja
    Nė Zemrėn e Hyjit!
    Postime
    3,123
    Citim Postuar mė parė nga ximi abedini
    ti fen islame e gjykon sipas kuranit dhe sunetit apo sipas muslimaneve arabve e irakianeve ?
    Sipas Kuranit dhe Sunetit, nje musliman mund te martohet me kusherirat e para, ndersa ne si shqiptare nuk martohemi kurrsesi me kusherira.
    Kjo eshte dhe nje prove tjeter se Islami dhe kultura shqiptare jane shume larg njeri-tjetrit
    Krishti: Ne Qiell me lavdine Hyjnore, ne toke me perulesine e sherbetorit!

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Askush nuk ka drejt tė thotė se Allahu e ka braktisė komunitetin muslimanė,krishterė apo me njė fjalė njerėzimin pa marr parasysh pėrkatėsin e tyre fetare apo ideologjike.
    Allahu gjithnjė bėn thirrje nė besimin e pastėrt Islam dhe gjithmonė premton shperblime tė panumėrta pėr ata qė pasojnė rrugėn e Fesė Islame...Allahu gjithnjė nga mesi ynė njerėzorė ka zgjedhur tė dėrguar tė cilėt na kanė treguar shpėtimin tonė pėrmes fjalėve tė Zotit tonė. Prandaj vetėm njė i ēmendur mund tė thotė se Zoti ka braktisur filan njeriun apo grupin e njerėze pa marr parasysh madje edhe besimin e tyre..kjo sepse Zoti nė shumė vende nė Kur'an ua kujton njerėzve tė mirat dhe me kėtė sikur bėn thirrje qė ata tė kthehen nė rrugėn e drejt pėr tė mirėn e tyre.
    Fatkeqėsi ka ēdo kund si p.sh. cunami nė Indonezi,pastaj termeti nė Haiti,poashtu Tornado nė Amerikė qė veēse ėshtė bėrė njė rrezik permanent i rėndomtė,ndonėse rrezikohet jeta e njeriut etj etj..vetėm mund tė numėrojm.
    Mos tė harrojm edhe ne termetin me qendėr nė Gjilan..etj etj. Pra, askush nuk ka drejt tė thotė se Zoti na ka braktisur shkaku qė aty kėtu po ndodhin fatkeqėsi natyrore sepse ato janė shkak i padrejtėsive tona e kėtė po e dėshmon edhe ngrohja globale.

    Me nderime!

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •