Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 151
 1. #21
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  eurostar zoti na ka tregu permes te derguarve te tij qe ne ket bot me se shumti do i sprovoj pejgamberet dhe pas tyre njerzit e mir

  kjo bot per muslimanin eshte ferr ndersa per jomuslimanin parajs
  Per Arabin saudite, Dubain, Kuvajtin, nuk qenka ferr Pra Allahu benka dallime
  muslimanet pa zbatimin e kuranit dhe te sunetit smunden te perparojn ndersa zoti jomuslimaneve jav ka mundesu te arrijn suksese pa zbatimin e urdherave te zotit dhe sot arsyje pse gjendja e disa muslimaneve eshte e rend eshte se nuk e zbatojn dhe nuk punojn sipas urdherave te zotit te zbritura ne kuran dhe sunet
  Shume kontraditore je Ximi ne shkrim

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar EuroStar1 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 3. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Per ke "NE" e ke fjalen ? Ke perfaqson ti ? qe te meremi vesh se me ke po flas...! Sepse une e kam fjalen per popujt Arabe
  E kam fjalen per muslimanet ne mbare boten.

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Disa pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 5. #23
  gazetar
  Anėtarėsuar
  06-06-2009
  Postime
  735
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  se shpejti do e sundojm edhe kete bot kete na ka premtu zoti dhe rruga e fitores ka fillu se shpejti muslumanet do e udhheqin boten dhe bota do jetoj per nje koh ne paq
  O Abedin, po je shume injorant qe te sundosh kete bote more i shkrete. Do te ishte me mire qe te mendosh per boten tjeter.
  Ka 2 mije vjet qe jane te njejtit njerz qe e sundojne kete bote, dhe te pakten edhe 2 mije te tjera do te sundojne gjithmone ata. 1400 vjet ka qe islami enderron te sundoje boten, por ja qe jemi ende ne vend numero. Nderkohe qe sundimtaret e kesaje bote vazhdojne te zhvillohen, arrijne te eksplorojne edhe hapsiren dhe planetet, islami ndodhet ende ne kohen e gurit. Si mund te sundoje boten nje ideologji kaq e prapambetur? Vazhdoni t'i beni qefin vetes tuaj se nje dite do te pushtoni boten, dhe kjo ju mban me shprese. Muhameti thoshte se muslimanet do te fitonin edhe mi ēifutet, por ja qe ēifutet me nje shtet te vogel 6 milion banoresh mbajne nen presion krejt islamin.
  Shpresa eshte e vetmja gje nje njeriut nuk duhet t'i mungoje, kerkoni te pkaten qe mos t'a humbeni edhe ate.

 6. #24
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-05-2009
  Vendndodhja
  Dallas Texas
  Postime
  774
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  O eurostar qenke njeri me cregullime nervore ti .

  1 jave si i krishter 1 jave musliman dhe tani i pa fe.

  Kujdes o kokpalar kur ze emrin e ALLahut te Madheruar ne goje. Muslimanet nuk i kane vuajtjet se i ka haruar Allahu. porse ata kane haruar Allahun. Sepse e kane lene fene e tyre.

  Hadith nga Muhammedi (sallallahu alejhi ue selam) Kur muslimanet te lene fene e tyre, ateher Allahu do hedhi mosbesimtaret te poshterojne muslimanet, dhe kete poshterim nuk do ta heqi deri sa ata te kthehen ne fene e tyre.

  Prandaj o qafir kujdes kur flet. Turqit per sa kohe ishin te kapur fort per fene e ture ishin superfuqi dhe pushtuan jo per 5 as per 50, por per plot 500 vjet. kur lane fene e tyre Allahu i shkateroj.

  Suksesi i muslimanve dhe rikembja e tyre eshte kethimi ne fene e tyre....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mr Zeid : 28-08-2010 mė 17:08

 7. #25
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr Zeid Lexo Postimin
  O eurostar qenke njeri me cregullime nervore ti .

  1 jave si i krishter 1 jave musliman dhe tani i pa fe.

  Kujdes o kakpalar kur ze emrin e ALLahut te Madheruar ne goje. Muslimanet nuk i kane vuajtjet se i ka haruar Allahu. porse ata kane haruar Allahun. Sepse e kane lene fene e tyre.

  Hadith nga Muhammedi (sallallahu alejhi ue selam) Kur muslimanet te lene fene e tyre, ateher Allahu do hedhi mosbesimtaret te poshterojne muslimanet, dhe kete poshterim nuk do ta heqi deri sa ata te kthehen ne fene e tyre.

  Prandaj o qafir kujdes kur flet. Turqit per sa kohe ishin te kapur fort per fene e ture ishin superfuqi dhe pushtuan jo per 5 as per 50, por per plot 500 vjet. kur lane fene e tyre Allahu i shkateroj.

  Suksesi i muslimanve dhe rikembja e tyre eshte kethimi ne fene e tyre....
  NO COMENT

  Te gjith arabet kan shkruar te njejtin tekst

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar EuroStar1 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 9. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga gerrard73 Lexo Postimin
  O Abedin, po je shume injorant qe te sundosh kete bote more i shkrete. Do te ishte me mire qe te mendosh per boten tjeter.
  Ka 2 mije vjet qe jane te njejtit njerz qe e sundojne kete bote, dhe te pakten edhe 2 mije te tjera do te sundojne gjithmone ata. 1400 vjet ka qe islami enderron te sundoje boten, por ja qe jemi ende ne vend numero. Nderkohe qe sundimtaret e kesaje bote vazhdojne te zhvillohen, arrijne te eksplorojne edhe hapsiren dhe planetet, islami ndodhet ende ne kohen e gurit. Si mund te sundoje boten nje ideologji kaq e prapambetur? Vazhdoni t'i beni qefin vetes tuaj se nje dite do te pushtoni boten, dhe kjo ju mban me shprese. Muhameti thoshte se muslimanet do te fitonin edhe mi ēifutet, por ja qe ēifutet me nje shtet te vogel 6 milion banoresh mbajne nen presion krejt islamin.
  Shpresa eshte e vetmja gje nje njeriut nuk duhet t'i mungoje, kerkoni te pkaten qe mos t'a humbeni edhe ate.
  te pelqeu ty apo jo Islami eshte ka triumfon kjo fe ka me triumfu i pelqej kujt e si pelqej kujt si pelqej, treni po ec e nuk ka te ndalun e kush don me u bashkangjit ne e mirpresim e kush jo prap All-llahu e udhzoft se ai eshte ne injoranc te then e dhe mendon qe eshte “dijetar”.

 10. #27
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga gerrard73 Lexo Postimin
  O Abedin, po je shume injorant qe te sundosh kete bote more i shkrete. Do te ishte me mire qe te mendosh per boten tjeter.
  Ka 2 mije vjet qe jane te njejtit njerz qe e sundojne kete bote, dhe te pakten edhe 2 mije te tjera do te sundojne gjithmone ata. 1400 vjet ka qe islami enderron te sundoje boten, por ja qe jemi ende ne vend numero. Nderkohe qe sundimtaret e kesaje bote vazhdojne te zhvillohen, arrijne te eksplorojne edhe hapsiren dhe planetet, islami ndodhet ende ne kohen e gurit. Si mund te sundoje boten nje ideologji kaq e prapambetur? Vazhdoni t'i beni qefin vetes tuaj se nje dite do te pushtoni boten, dhe kjo ju mban me shprese. Muhameti thoshte se muslimanet do te fitonin edhe mi ēifutet, por ja qe ēifutet me nje shtet te vogel 6 milion banoresh mbajne nen presion krejt islamin.
  Shpresa eshte e vetmja gje nje njeriut nuk duhet t'i mungoje, kerkoni te pkaten qe mos t'a humbeni edhe ate.
  O "gazetar" le gazetarin se dy lidhje me ta si ki,o "gazetare" gazeta me ofendime tu ka perzi.

  Muslimanet pa dy shime se do e sundojne boten siq e kan sunduar me heret,edhe pse nuk jemi gjalle une dhe ti,por kisha pas deshire te jem gjalle,dhe ta shikoshe se si udheheqet bote me nje drejtesi apsulute,per te gjithe njerezit pa marr parasyshe besimin.

 11. #28
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-05-2009
  Vendndodhja
  Dallas Texas
  Postime
  774
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga gerrard73 Lexo Postimin
  O
  Ka 2 mije vjet qe jane te njejtit njerz qe e sundojne kete bote, dhe te pakten edhe 2 mije te tjera do te sundojne gjithmone ata. .
  Keto fjal mund ti thioe vetem nje injorant,

  Te gjitha superfuqit jane rezuar dhe ka dale te tjera, keshtu do ndodhi dhe me keta te sotmit. sot jane e neser nuk do jene . Turqia e pushtoj europen e krishter per 500 vjet dhe ishin musliman te devotshem.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mr Zeid : 28-08-2010 mė 17:09

 12. #29
  gazetar
  Anėtarėsuar
  06-06-2009
  Postime
  735
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Mr Zeid Lexo Postimin
  Keto fjal mund ti thioe vetem nje injorant,

  Te gjitha superfuqit jane rezuar dhe ka dale te tjera, keshtu do ndodhi dhe me keta te sotmit. sot jane e neser nuk do jene . Turqia e pushtoj europen e krishter per 500 vjet dhe ishin musliman te devotshem.
  Perendoria qe sundoi boten ishte perendoria e Romes, qe nga viti 400 para Krishtit deri ne vitin 1500, pra 2 miije vjet pak a shume. Ndersa Turqia nuk pushtoi askend perveē se balkanin, dhe vetem ne ballkan arriti te qendroje. Tentoi te pushtonte Europen dhe u shkaterrua ne te gjtha tentativat. Arriti te pushtoje per nje periulle te shkurter jugun e Italise por pa sukses. Ndersa perendoria Romake, ndonse ra ne vitin 1500(ne te vertete ajo ra ne vitin 1200 ne kryqezaten e katert prej katolikeve te perendimit), ajo vazhdoi te ekzistonte. Ishin gjithmone shtetet perendimore qe vazhduan te sundojne boten edhe pas renies se Bizantit, nepermjet Perendorise Austrohungareze, dhe shteteve se Franca, Anglia, Spanja, Portugali, Danimarka, Hollanda etj. Shtete te formuara mbi principet e krishterimit, te krishterimit te treshiguar nga Roma.
  Perendimoret vazhduan gjithmone ne dominimin e botes, filloi epoka e re e kolonizimeve. Anglia dhe Franca ishin shtetet qe krijuan boten e re dhe moderne. Zbuluan Ameriken dhe ndertuan nje superfuqi, pasardhesen e Perendorise Romake, qe sot komandon per c'do gje dhe mbi c'do gje.
  Kjo eshte historia, pasatj te jetosh me shpresa nuk te ndalon njeri. Edhe femijet dhe mbesat tuaja do te vazhdojen te enderrojne se islami do te sundoje boten, ashtu siē e enderroni ju sot. Te gjithe do te vdisni me kete shprese. Por nuk keni arritur te kuptoni ende se bota nuk qeveriset me hanxhare. As duke pjellur 10 femije qe me shume vdesin nga uria.

 13. #30
  i/e regjistruar Maska e NORDIC
  Anėtarėsuar
  26-08-2010
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Shikoni Temen (e mbyllur me 2008), Ne forumin "SHQIPETAR" :

  MAQEDONIA. Shqipetare apo Arabe Shqipefoles ?????


  E shohim se KY FORUM nuk eshte Shqipetar !!!
  Te pakten As Administratoret nuk jane te tille.,
  Edhe sikur keta JORGAT;JORGJIT e Papuljasat (nuk flas kunder popullit Grek ne teresi), te kishin vetem e vetem nje "ATOM"(thermi) Shqipetari ne vehte,nuk do te silleshin me Arrogancen qe po sillen, kunder shumices absolute Shqipetare qe ne fakt i takon FESE ISLAME.
  Keta JORGAT jane ose te paguar per kete,ose jane Greke,etj,etj.
  Nje eshte FAKT: keta PISA nuk bejne te ashtuquajturen KRITIKE ndaj FESE se shumices por: keta hapin Tema si :

  Shqipetaret e Maqedonise na qenkan ARABE SHQIPEFOLES,MAGJUP;FALSIFIKATE,
  e KOSOVARET poashtu ,e keshtu me rradhe.
  Edhe sikur keta Greko-Serbofila te jene Shqipetar ( e ketu mos me keqkuptoni se kurre nuk e perzi Gjithe shqiperine eme ), jan keta mu ato pisa qe deri dje 1991-2000 e kendej, NA VJIDHNIN teshat neper Rruget e Shqiperrise,na i shkepnin PASQYRAT e Automjeteve, me argumentin se UNE kam DY Pasqyra ne veture e ai asnje ne Shtepi -,na i vjidhnin Gomat e Veturave e pastaj nai shitnin te njejtat, 2 km me large.
  Argumenti tipik i hajduteve ( Sot Ateiste modern) ishte :

  Ju te Maqedonise apo edhe Gjetiu, keni edhe ashtu shume LEKE,prandaj dota perballoni placken qe ju bejme .,E sote mu ajo TETOVE e Kosove Quhet JO-SHQIPETARE, ARABO-FALSIFIKATE, nga po te njejtit hajdute te pamoralshem qe ndodhen ( per fat te keq), brenda kufinjeve te Shqiperise.

  O,per keta Bukeshkele ( dhashte zoti e jane pakice ) nevojitet LITARI PER QAFE e jo argumenti, sepse keta nuk jane Njerrez.,keta jane Helmi i njerrezimit e lere me te ken FE apo KOMB.

 14. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga NORDIC Lexo Postimin
  Shikoni Temen (e mbyllur me 2008), Ne forumin "SHQIPETAR" :

  MAQEDONIA. Shqipetare apo Arabe Shqipefoles ?????


  E shohim se KY FORUM nuk eshte Shqipetar !!!
  Te pakten As Administratoret nuk jane te tille.,
  Edhe sikur keta JORGAT;JORGJIT e Papuljasat (nuk flas kunder popullit Grek ne teresi), te kishin vetem e vetem nje "ATOM"(thermi) Shqipetari ne vehte,nuk do te silleshin me Arrogancen qe po sillen, kunder shumices absolute Shqipetare qe ne fakt i takon FESE ISLAME.
  Keta JORGAT jane ose te paguar per kete,ose jane Greke,etj,etj.
  Nje eshte FAKT: keta PISA nuk bejne te ashtuquajturen KRITIKE ndaj FESE se shumices por: keta hapin Tema si :

  Shqipetaret e Maqedonise na qenkan ARABE SHQIPEFOLES,MAGJUP;FALSIFIKATE,
  e KOSOVARET poashtu ,e keshtu me rradhe.
  Edhe sikur keta Greko-Serbofila te jene Shqipetar ( e ketu mos me keqkuptoni se kurre nuk e perzi Gjithe shqiperine eme ), jan keta mu ato pisa qe deri dje 1991-2000 e kendej, NA VJIDHNIN teshat neper Rruget e Shqiperrise,na i shkepnin PASQYRAT e Automjeteve, me argumentin se UNE kam DY Pasqyra ne veture e ai asnje ne Shtepi -,na i vjidhnin Gomat e Veturave e pastaj nai shitnin te njejtat, 2 km me large.
  Argumenti tipik i hajduteve ( Sot Ateiste modern) ishte :

  Ju te Maqedonise apo edhe Gjetiu, keni edhe ashtu shume LEKE,prandaj dota perballoni placken qe ju bejme .,E sote mu ajo TETOVE e Kosove Quhet JO-SHQIPETARE, ARABO-FALSIFIKATE, nga po te njejtit hajdute te pamoralshem qe ndodhen ( per fat te keq), brenda kufinjeve te Shqiperise.

  O,per keta Bukeshkele ( dhashte zoti e jane pakice ) nevojitet LITARI PER QAFE e jo argumenti, sepse keta nuk jane Njerrez.,keta jane Helmi i njerrezimit e lere me te ken FE apo KOMB.
  Edhe une desha te shprehem ne kete menyre ,,,,,por ja qe e thae i pari ti,,,,,,topi se lun,,,,,

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 16. #32
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Si shpjegohet qe ata qe nuk dine te lidhin dy fjale shqip e bejne veten Shqiptare e ne te tjeret nuk jemi shqiptare :P
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ardi_Pg_ID pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 18. #33
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Nga tema qe ishte per ngjarje natyrale, erdhen menjehere filozofet fetare Islamik dhe e cuan debatin tek shkaterrimi i Amerikes dhe sundimit te vellerezerit tyre Arabe.


  Mire Amerika qe i shtrydhi, por rritja e Kines do i shtypi akoma me shume jevgjit e Lindjes se Mesme...atehere flasim se cfare sundimi do bejn vellerezerit Arabe, se vetem ajo nafte i ndan nga pasuria ne varferi!  Nejse, sic e tha gerrard73 ne disa postime me siper: "Shpresa vdes e fundit" per ata qe kan vizione per sundime te tilla
  Il Club Pił Titolato Al Mondo

 19. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  okokokokokokokok
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga number : 28-08-2010 mė 20:52

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar number pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 21. #35
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  I mesuam te tera keto gjera permendesh nuk keni ndonje gje tjeter ju po vetem ne nje vrime i bini fyellit.
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ardi_Pg_ID pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 23. #36
  i/e regjistruar Maska e NORDIC
  Anėtarėsuar
  26-08-2010
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Gota ishte mbushur perplote, vella i dashur

  Citim Postuar mė parė nga Afani Lexo Postimin
  Edhe une desha te shprehem ne kete menyre ,,,,,por ja qe e thae i pari ti,,,,,,topi se lun,,,,,

  Keta ( Greko-Serb ) apo Shqpefoles qe mundohen se gjoja te kritikojne Islamin,
  ne realitet, Urrejne mbi 6 Mio. Shqipetare ne Ballkan.

  Kam nje mesazh ne adrese te urrejtesve (Shqipfoles ) te kombit :

  Nuk dua te flas per FE (jam musliman), por, a e dini se :

  1) JU dhe bashkemendimtaret tuaj i quajne Milliona Shqipetare : Arabe te flliqur,na shpallin te pavend dhe na perzene ne Arabi e Turqi ( lexoni neper Forume )

  2) A e dini se : Per themelimin e Universitetit te Tetoves,mu ata Gra me Shamia i shiten qaforet e Arit qe te finansohet i njejti ( sot studjojne mbi 10.000 vajza atje)

  3) A e dini se : Edhe sot,shume Shqipetar qe JU i quani "Arabe te flliqur",ende kalben neper Burgjet e Maqedonise e Serbise per nje lecke Flamur te cilin JU e neperkembni !!! JU, qe jeni bere,Greke modern, e keni nderruar fene e Emrat per ca DHRAMI Greku.,JU qe DOGJET SHQIPERINE me 1997-ten.
  Me 1997 u pa se Shqiperia nuk eshte e paster sic mendonim por se paku Qindra mijera HAJDUTE Anti-kombetare ngerthen ne vehte,te cilet atebote e ngriten,

  FLAMURIN E SERBISE ne mes te VLORES ((( -TURP

  Atebote,me 1997 besa desha Televizorin ta hudhi ne Obrr.,aq i mllefosur qe isha.
  A kishit JU ,ne ate kohe Televizor ????-ju Rebelat e GREKUT,qe per ca DHRAMI ngritet Flamurin e Serbise ne VLORE ???- ne Qytetin e Pavaresise !

  JU- qe sot dilni ne Televizion si dhe neper Forume si : Gazetare,dijetare ,Historian e Kombetare,qe shpallni Milliona Shqipetar te Kosoves dhe Maqedonise ,,Musliman te Prapambetur e te flliqur,mbyllni QENEFET ( nevojtoret) sepse ju vjen Era.,
  mbyllni sa me pare,sa nuk ka ardhe dikush tju a mbyll-sepse atehere dot jete shume vone !!

  Pos te Gjithave,disa mendime i bera:,ndoshta ju urrejtesit e Shqiptareve Musliman jeni me te Lexuar e te ditur se UNE., POR, Edhe KARAXHIQI ishte i ditur.,Ishte Psikolog,mereni memend,por njekohesisht edhe udheheqesi i Masakrueseve te afro 300.000 njerezve ne Bosne., Barbari qe nuk e regjistroi Historia deri ne ate kohe.

  Dmth. ju te ashtuquajtur kritikues te Islamit,( shqipetareve )
  Edukata Familjare e formon Njeriun e,
  SHKOLLA te jep DITURI por, kurre s,te ben NJERI !!

  KAFSHA mbetet KAFSHE, sado qe ta mesosh.

  te fala nga ILIRIDA

 24. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar NORDIC pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 25. #37
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga NORDIC Lexo Postimin
  Keta ( Greko-Serb ) apo Shqpefoles qe mundohen se gjoja te kritikojne Islamin,
  ne realitet, Urrejne mbi 6 Mio. Shqipetare ne Ballkan.

  Kam nje mesazh ne adrese te urrejtesve (Shqipfoles ) te kombit :

  Nuk dua te flas per FE (jam musliman), por, a e dini se :

  1) JU dhe bashkemendimtaret tuaj i quajne Milliona Shqipetare : Arabe te flliqur,na shpallin te pavend dhe na perzene ne Arabi e Turqi ( lexoni neper Forume )

  2) A e dini se : Per themelimin e Universitetit te Tetoves,mu ata Gra me Shamia i shiten qaforet e Arit qe te finansohet i njejti ( sot studjojne mbi 10.000 vajza atje)

  3) A e dini se : Edhe sot,shume Shqipetar qe JU i quani "Arabe te flliqur",ende kalben neper Burgjet e Maqedonise e Serbise per nje lecke Flamur te cilin JU e neperkembni !!! JU, qe jeni bere,Greke modern, e keni nderruar fene e Emrat per ca DHRAMI Greku.,JU qe DOGJET SHQIPERINE me 1997-ten.
  Me 1997 u pa se Shqiperia nuk eshte e paster sic mendonim por se paku Qindra mijera HAJDUTE Anti-kombetare ngerthen ne vehte,te cilet atebote e ngriten,

  FLAMURIN E SERBISE ne mes te VLORES ((( -TURP

  Atebote,me 1997 besa desha Televizorin ta hudhi ne Obrr.,aq i mllefosur qe isha.
  A kishit JU ,ne ate kohe Televizor ????-ju Rebelat e GREKUT,qe per ca DHRAMI ngritet Flamurin e Serbise ne VLORE ???- ne Qytetin e Pavaresise !

  JU- qe sot dilni ne Televizion si dhe neper Forume si : Gazetare,dijetare ,Historian e Kombetare,qe shpallni Milliona Shqipetar te Kosoves dhe Maqedonise ,,Musliman te Prapambetur e te flliqur,mbyllni QENEFET ( nevojtoret) sepse ju vjen Era.,
  mbyllni sa me pare,sa nuk ka ardhe dikush tju a mbyll-sepse atehere dot jete shume vone !!

  Pos te Gjithave,disa mendime i bera:,ndoshta ju urrejtesit e Shqiptareve Musliman jeni me te Lexuar e te ditur se UNE., POR, Edhe KARAXHIQI ishte i ditur.,Ishte Psikolog,mereni memend,por njekohesisht edhe udheheqesi i Masakrueseve te afro 300.000 njerezve ne Bosne., Barbari qe nuk e regjistroi Historia deri ne ate kohe.

  Dmth. ju te ashtuquajtur kritikues te Islamit,( shqipetareve )
  Edukata Familjare e formon Njeriun e,
  SHKOLLA te jep DITURI por, kurre s,te ben NJERI !!

  KAFSHA mbetet KAFSHE, sado qe ta mesosh.

  te fala nga ILIRIDA

  Per situaten tende ka dy shpjegime: Ose je , Ose ben?

  Ne nuk quajme te gjithe myslimanet "arabe" apo fjale te tjera ne quajme arabe ata myslimane qe perbuzin shqiptaret apo figurat shqiptare edhe kombetare ata myslimane qe vene islamizmin perpara kombit edhe ata qe hedhin poshte gjera shqiptare per islamizmin. Ata qe lavderojne arabine e kulturen arabe kundrejt atyre shqiptare. Prandaj para se te postosh moralizma edhe ironizma thellou edhe vere mendjen ne pune.

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 26. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ardi_Pg_ID pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 27. #38
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  26
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime
  C'eshte puna ketu, aaa ???
  Antaret flasin ndryshe titulli temes krejtesisht eshte ndryshe.
  Pse mirreni me postimin e personit ē'ka kah folur siper e nuk mirreni fare me temen ??  Suhejbi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga The_Capital : 28-08-2010 mė 21:51
  Burri 1 X flet !

 28. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar The_Capital pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 29. #39
  Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Mosha
  52
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Allahu i kthen shpinen popujve muslimane, lulezon cdo dite perendimi

  Ne cdo kanal televiziv jepen cdo dite per vendet Arabe se si i ka mbuluar:

  Varferia

  Permbytjet

  Vllavrasjet

  Injoranca

  Me perjashtim te dy apo tre vendeve islamike qe kan perqafuar sjelljet perendimore

  Jetese primitive ne me shum se 90% perqind e botes islamike.  Kush mund ta besonte se Allahu do ti braktiste per me shume se kaq sa po ndodh ne vendet muslimane. Me sakrificat qe muslimanet po bejn per Allahun duke ndenjur pa ngrene per 30 dite, duke u mbuluar me perce ne temperatura qe arrijn ne 45 grade, duke vrare e duke prere ne emer te Allahut dhe ai prap nuk don tja dije per to. Cfar duhet te bejne me shum se kaq muslimanet qe Allahu ti lehtesoje vuajtjet e tyre ?

  Kohet e fundit kam menduar shume per to , sa as gjume nuk po flej me rregullisht nga meraku qe kam ... Por nuk kam arritur te gjej shpjegim

  Nejse Allahu e din me se miri  Ke te drejte ....po te shohesh trojet shqiptare..... do ta vertetosh nga afer.
  Uji: H2O
  Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

 30. #40
  i/e regjistruar Maska e NORDIC
  Anėtarėsuar
  26-08-2010
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Ardi

  Citim Postuar mė parė nga Ardi_Pg_ID Lexo Postimin
  Per situaten tende ka dy shpjegime: Ose je , Ose ben?

  Ne nuk quajme te gjithe myslimanet "arabe" apo fjale te tjera ne quajme arabe ata myslimane qe perbuzin shqiptaret apo figurat shqiptare edhe kombetare ata myslimane qe vene islamizmin perpara kombit edhe ata qe hedhin poshte gjera shqiptare per islamizmin. Ata qe lavderojne arabine e kulturen arabe kundrejt atyre shqiptare. Prandaj para se te postosh moralizma edhe ironizma thellou edhe vere mendjen ne pune.

  Ardi
  Muslimanet kane drejte de levdojne cilin do.,sikur krishteret qe levdojne krishtin apo Papen.
  Une jam vete kunder cdo lloj radikalizmi fetar sepse i njejti ESHTE Antifetar.,dmth kunder vlerave fetare ( flas per Islamin).kaq per fene

  Por,megjithese Feja nuk lidhet me popujt-pasi qe eshte gabim i madh,

  Neve kurre nuk mud te na ndaloje dikush te duam apo te mos duam ndonje kulture te huaj; te kritikojme apo mos-ndonje Figure Shqipetare.

  Ne qofte se UNE konstatoj se psh: SKENDERBEU ka bere ndonje Masaker ( vetem si shembull) ndaj Shqipetareve Musliman,atehere ai vlen nga kendveshtrimi i duhur te kritikohet.,por nese ju doni ta cenzuroni mendimin tone qe ne te heqim dore nga FEJA,ne emer te Grekut,Serbit, papes apo Dreqit,ne ate rast, shumica e Popullit dote dije, edhe ndryshe te punoje !

  Ne kemi deshmuar se e mbajme edhe Fene (secili per vehte),edhe ti dalim NENES tuaj TERESES zot ne Shkup
  Argumentet flasin per vehte : NUK KA MASHKULL SHPIPEFOLES qe me argument,Shqipetaret Musliman t,i shpalle ANTIKOMBETAR !!
  Nje gje e tille,duhet fshire nga mendja pergjithmone.

  Kritikat mesjetare qe dikush i ben ndaj nesh,jane te njejtat si te Shkaut.,te cilit qe moti ia kemi mbylle gojen.
  Ne fund te fundit, merreni Gjergj kastriotin,Nene Teresen e vllazerohuni me Romen.Ne nuk i besojme as Krishtit ( si zot),as Papes, e As Romes Hajdute.,
  Une dota kisha Spalle Shtetin e Ilirides te Pavarur,dhe do te kisha ngritur nje kufi te Larte me Gjemba ndaj Shqiperise-deri sa te ishit bere Njerrez nuk dote kish patur Bashkim.

 31. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar NORDIC pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •