Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  69
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime

  Poezi Pr Heronjt E Vrtet T Kosovs!

  MIKUT TIM POETIT DHE LUFTTARIT
  T LIRIS AGIM RAMADANI


  Shirat e vjeshts dhe pshertimat
  M sjellin pran shokun e shtrenjt
  At q shkrepte si vettimat
  Dhe tokn nn e kish t shenjt.

  Malli pr ty m dogji xhanin
  I pyes zogjt mos t kan par
  Pyes dhe ern q fryn Gjilanit
  Bjeshk e Koshares m thot sht gjall!

  Agim Doi

  Ktu n kt tem do rradhis t gjitha krijimet e mija pr heronjt dhe dshmort e Kosovs dhe sht i mirpritur cilido krijues letrar q u ka kushtuar atyre poezi, vargje, vjersha etj le t'i hedh n kte tem! Mund t'a quajm dhe ANTOLOGJIA LETRARE PR HERONJT E KOMBIT SHQYPTAR!

 2. #2
  Kuksjan_Forever Maska e Blerim London
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  Atje ku nuk ta pret mendja ty!.
  Mosha
  33
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  xhaxhi gimi kjo paska qe shum e mire
  vetem vendos sa me shum

  Jem shqiptar dje te gura
  Jemi te rritur neper curra
  Gjithe shqiptart ku do qe jan
  Nuk kan tjeter veq nje nan

  Me respekt Blerimi
  I love you not only for who you are,but for what I am when i'm with you!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  69
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime

  HEROIT T KOMBIT AZEM HAJDARI

  M morri malli pr ty Azem!

  Buzqeshja jote si prej fmije
  M erdhi sot ne gjoksin tim
  Ti fluturove si zog lirie
  U bre ngjll vllai im

  Celi pak syt t shohsh qiellin
  Celi pak buzt dhe fol nj fjal
  T pret mngjesi t puthsh diellin
  Sa shpejt tu ftoh i bukuri ball

  Do t mbuloj me lule bor
  Do t vajtoj me jehone bjeshke
  Do ti laj plaget me uj Valbone
  Do t qajn shokt me shira vjeshte

  Pllumbat shoh tej n dritare
  Nj dallndyshe ukit ne xham
  Po pres te vije pranver e madhe
  Bashk me lirin t sjell vllan.

  M mori malli pr ty Azem
  T zbresim bashk n Luzh tek tyrbja
  Riti i lasht nuk di a kthen!?...
  Nuk e kuptoj pse u mend gjindja...
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 20-02-2003 m 13:28

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  69
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime

  Respekt pr AETISTAT E POPULLIT!!!

  sa bukur i knduan TRIMAVE dhe HERIONJVE kta BYLBYL T KNGS

  MALLI PR BYLBYLAT

  Ku jan bjeshkt e Valbons?
  Ku asht shpell e Dragobis!
  Ku je Fatime Sokoli?
  Ti bylbyli i Shqiptaris!

  M dogj malli pr 9 malet!
  Bukurin e kangs dibrane!
  Ku asht zani i Liri Rashs?
  Ku ta gjej sot kangn tande?

  Kush ma sjell kangn vlonjate?
  Vajzn e Valve nga bregdeti!?
  Ku jan nuset dropullite
  Ku jan isot nga Prmeti!?

  Qysh e len qingji kopen!
  Shkurte Fejza pran ma solli!
  Sa shum malli m ka djeg
  Pr at kangn Mic Sokoli


  Mijra kang n gjoks mi uli
  Motra Shyhrete Behluli!
  qindra kang me palc- barot
  Dave Gjergji m solli sot.

  Drane Gega e malsis
  Merrja prap ti iftelis
  Mbushe rrugn more zambak!
  Ky kurbet ve lot e gjak!

  Ku je sot Naile Hoxha!?
  Ku je shpirti i kangs shkodrane!?
  Eja Luije Miloti
  M qetso me kangn tande!

  Ku ti gjej prap dy mbretneshat?
  Vae Zela e Pagarush!?
  Kangn me gjith shpirt e desha
  Kang e mall zemra masht mbush!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  69
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime

  MIKUT TIM PERSONAL UKSHIN HOTIT!

  KU ASHT UKSHIN HOTI?!


  Pyeta t gjith njerzit
  Asnj fjal sm than
  Pyeta zogjt e malit:
  - A mos e kan par!?

  Pshertin Kosova
  -Po ku gjndet vall?
  Po thot Krush e Madhe:
  Mbeti n Dubrav녔

  Ti ishe buzqeshja!
  Uniteti i kombit!
  Lufttart po pyesin:
  Ku asht Ukshin Hoti?!

  Po t pret Prishtina!
  Po t pret Prizreni!
  Ku je Ukshin Hotin?
  Po t pret Kuvendi!

  Mbi supet e tua
  Peshon vet lirija.
  Nuk lidhet me pranga
  Ukshin Shqiptarija!


  Fluturimi i shqipes
  Lart ku puthen ret
  Birin e Kosovs
  Atje e ka gjet!

  Ti je tek Flamuri
  Tek palt e tija.
  Je tek rranjt e Burrit
  Q ka SHQIPTARIJA!  Agim Doi

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  69
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime

  kushtuar t burgosurve...

  ELEGJI PR T BURGOSURIT

  Era trazon lajme,
  Qielli pikon lot
  Moj nan kosovare,
  a tshkoj mundi kot!?

  Ku po dergjen trimat
  Kur do jen t lir!?
  N burgjet e serbit
  Lidhun me zinxhir

  Ditt shkojn harruar
  Nett nxijn n terr.
  Kullat presin burrat
  Fusha mbeti djerr.

  Pyes zogjt e malit
  A mos i kan par!?
  Era trazon lajme
  Dhe fryn si e marr

  Foshnjet presin bacn
  Motra pret vllan.
  Loket kosovare
  presin burrat tan!

  Era trazon lajme
  Qielli pikon lot
  Nuset kosovare
  pa duvak n kok!..


  Agimi

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  Te burofte penda dhe zemra O Gim Doci !

  Iku Shkurti hyri Marsi
  Dielli ngroh per dit me shume
  Nga kopshtijet e Atdheut
  Nji tuf Vjollca ti coj une..
  Ty Agim poeti jone
  Dhe gjithe miqve ton te mire
  Qoft e bukur kjo pranvere
  Per Kosov e Shqiperine !

 8. #8
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjSikurDielli
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  25 falenderime n 25 postime
  Epitaf per Fehmi Aganin

  Ti, q kt atdhe aq shum e deshe
  Dhe pr t aq shum luftove
  Por nj dit aq shum u lodhe,
  Sa u shtrive n tok
  Dhe prgjithmon
  Pushove...

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  69
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime

  Agim Ramadanit!

  Agim Doi  BIRI I GJILANIT
  Kang pr Agim Ramadanin  Puthe djemt t fundit here
  Nan e Bab ta dhan bekimin
  Dole bjeshks n pranver
  Andrra jote ish lirimi

  Ishe trim me palc Kosove!
  Pr Liri jetn e fale!
  Ti kufinin e bashkove
  Komandanti n Koshare!

  Mbete Agim Ramadani
  N Koshare si Bajrak!
  Djali i Zhegrs nga Gjilani
  Epopen shkrove me gjak!

  Ti je Bir i Poezis
  Je n vargjet e do kange!
  Lufttari i Liris!
  Trim i Fjals Atdhetare!

  Ti je AGIM SHQIPTARIJA!
  do pranver je midis nesh.
  Ti jeton tek Ardhmrija
  Agon dita na buzqesh!

 10. #10
  neper drite Maska e mbreta
  Antarsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  poezi per heronjet e Kosoves

  te bukura, te gjitha ngerthejne ne vete ndjenjen e krenarise qe me shekuj u ruajt nga bijte me te mire te ketij kombi.
  Agim Doci ata me pushke e trimeri luftuan per kete toke, per kete flamur, ndersa JU me fjalet e bukura u bashkuat me ta.
  Te lumte penda, Agim Doci
  ata hyne ne legjenden dhe mitin
  ata dhane me te shtjenjten per Kosoven,dhane jeten
  Kosova ngadhnjeu mbi sunduesin gjakatar
  Trimat vdesin per popull, per LIRI


  Me pelqyen te gjitha poezite, Ti vertete je i mrekullueshem


  me respekt
  MBRETA

Tema t Ngjashme

 1. Adem Demai
  Nga lum lumi n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 29-11-2016, 16:56
 2. Akademia e Shkencave dhe heshtja ndaj sfidave te kohes
  Nga &Mitrovicalia& n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 18-06-2009, 19:10
 3. Shprthen dhuna ndretnike n Kosove
  Nga mitrovicalia_81 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 334
  Postimi i Fundit: 12-05-2004, 00:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •