Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 29 prej 29
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-04-2006
    Postime
    560
    Une edhe pse me fe jame ateist[mislimane me famije por une nuk prakrikoj] por kjo teme rrethe iftareve ne Prizeren me pilqen, ngase siq po e shofe nder njerzimin ne prizeren mbeturon nje knaqesi dhe nje fest thuajes e gjithe muajn e ramazanit, keshtu qe eshte knaqesi ti shifeshe njerzimin se bashku, shqiptare turqe apo edhe te tje!
    Mua ma prishin disa shqiptare qe perkrahin talibanet dhe sulmojn amerikanet, kjo me vret mua, dhe shkruaj dhe foli pa kontrolle [nganihere] perndryshe jame shume i knaqure kur shiqoj njerit e knaqure dhe s'bashku qe rrine ne Kosove! keshtu edhe duhet te rrespektohet njeri tjetrin si shqiptaret si turqit, por edhe tjerat nacionalitete! kosova si shtet i ri dhe shtet i vogel, duhet te jete shembelle per gjitje boten, kur eshte ne pytje feje, pakicat, dhe drejtat per gjithe komunitetet qe jetojn ne kosove.

  2. #22
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Citim Postuar mė parė nga dardaniAU Lexo Postimin
    Une edhe pse me fe jame ateist[mislimane me famije por une nuk prakrikoj] por kjo teme rrethe iftareve ne Prizeren me pilqen, ngase siq po e shofe nder njerzimin ne prizeren mbeturon nje knaqesi dhe nje fest thuajes e gjithe muajn e ramazanit, keshtu qe eshte knaqesi ti shifeshe njerzimin se bashku, shqiptare turqe apo edhe te tje!
    Mua ma prishin disa shqiptare qe perkrahin talibanet dhe sulmojn amerikanet, kjo me vret mua, dhe shkruaj dhe foli pa kontrolle [nganihere] perndryshe jame shume i knaqure kur shiqoj njerit e knaqure dhe s'bashku qe rrine ne Kosove! keshtu edhe duhet te rrespektohet njeri tjetrin si shqiptaret si turqit, por edhe tjerat nacionalitete! kosova si shtet i ri dhe shtet i vogel, duhet te jete shembelle per gjitje boten, kur eshte ne pytje feje, pakicat, dhe drejtat per gjithe komunitetet qe jetojn ne kosove.
    Ta thom te drejten nuk e prisja kta prej teje, tu e pas parasysh sa here e ka sha fenė Islame pa kontroll qysh the edhe vet, vėrtetė nuk e prisja. Tė lumtė!
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    217
    Prizreni eshte qytet i lasht Shqiptar. Eshte qyteti me i bukur ne Kosove. Pushtimi 500 vjeqar nga hordhit turke ka lene, gjurm te medha si ne ndertime ashtu edhe ne mentalitetin e qytetarve Prizrenas. Kfori Turk qe ne fillim te misionit te tyre haptasi kan dalur jasht suazave te mandatit te tyre ushtarak, ata me shum mirren me gjera fetare se sa ushtarake. Per momentin Prizreni eshte ne dor te Pro Arabve dhe Pro Turqve. Qeveria e Kosoves duhet te ndermerr hapa konkret , duke i kufizuar kontigjentit Turk veprimet tejet te rrezikshme qe eshte duke i bere ne Prizren. Thene shkurt po shkove ne Prizren ne Muajin e Ramazanit nuk ke per te besuar se je ne nje qytet Shqiptar, por sikur me qen ne Turqi apo Arabi. Kjo eshte Skandaloze, e patolerushme. Eshte mir tju ndalet hovi ketyre Maskarenjve, tani se dikur ka per te qen shum von. Prizreni ka qen dhe duhet te jet qytet Shqiptar.

  4. #24
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Citim Postuar mė parė nga apollo12 Lexo Postimin
    Prizreni eshte qytet i lasht Shqiptar. Eshte qyteti me i bukur ne Kosove. Pushtimi 500 vjeqar nga hordhit turke ka lene, gjurm te medha si ne ndertime ashtu edhe ne mentalitetin e qytetarve Prizrenas. Kfori Turk qe ne fillim te misionit te tyre haptasi kan dalur jasht suazave te mandatit te tyre ushtarak, ata me shum mirren me gjera fetare se sa ushtarake. Per momentin Prizreni eshte ne dor te Pro Arabve dhe Pro Turqve. Qeveria e Kosoves duhet te ndermerr hapa konkret , duke i kufizuar kontigjentit Turk veprimet tejet te rrezikshme qe eshte duke i bere ne Prizren. Thene shkurt po shkove ne Prizren ne Muajin e Ramazanit nuk ke per te besuar se je ne nje qytet Shqiptar, por sikur me qen ne Turqi apo Arabi. Kjo eshte Skandaloze, e patolerushme. Eshte mir tju ndalet hovi ketyre Maskarenjve, tani se dikur ka per te qen shum von. Prizreni ka qen dhe duhet te jet qytet Shqiptar.
    Si e shpjegon ti faktin se keto organizime bėhėn nga vet komuna e Prizreni dhe qeveria e Kosovės, kuptohet me kerkesėn e Partisė sė Drejtėsisė
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  5. #25
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    nuk e mora per vete..

    Citim Postuar mė parė nga gimche Lexo Postimin
    I nderuari Malsor. Unė nuk ju quajta juve "i Kralevės" por ky emertim vlejti pėr njė njeri tjetėr, i cili nuk posedon kulturė debati dhe jo vetėm tek nėnforumi fetar, por edhe tek shtypi (politika) edhe nė fushat tjera, hap debat duke e nisur me ofendime, mendoj se ai nuk i takon mesit tonė dhe nė keto mėnyra mundohem ta ironizoj atė qė thotė ai, pra mos u ndieni tė fyer nga unė sepse nuk u jam drejtuar juve, pėrkundrazi kam respekt tė madh pėr ju.
    une e kuptova se ti e ke per drenicakun prandaj nuk me erdhi mire.nuk je veq ti qe nje e dy i drejtohesh te tjereve me percaktim etnik jo te denje..kur nuk na pelqen mendimi i tjetrit nuk do te thote se ai eshte i nje etniciteti tjeter..ka mundesi qe ne kete forum te kete edhe serbe apo nacionalitete te tjera qe e dine gjuhen shqipe dhe hyjne e debatojne ketu por besoj mund te jene shume te rralle ose hiq..kurse ata qe ne i cilesojme si serbe a maqedone , gabele apo shejtane jane me shumice..

    nejse
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e diita
    Anėtarėsuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    De
    Postime
    283
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
    Lutem ta kesh vetem nofken-drenicaku-e mos te jesh nga Drenica,se prralle na bere!

    e panjohura,
    eshte opcioni " lista e injorimit", keshtuqe ske pse lodhes te lexosh shkrimet e disave si puna e atij qe ke komentuar...

    Heimat ist Heimat!

  7. #27
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    01-07-2010
    Postime
    127
    Mė vie mir qė nė Prishtina dhe Prizreni jan duke u ber qytete shembullore Islamike te Ballkanit.

    Dhasht Zoti, dhe te tjerat te marrin iniciativa te ngjashme.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
    Lutem ta kesh vetem nofken-drenicaku-e mos te jesh nga Drenica,se prralle na bere!
    E pa njura
    Une jam nga drenica se qke me te,e sa per prrall,mevaret qka kupton ti me prrall.
    Por se jam nga drenica dhe ate 100% kjo nuk duhet te ket dilem tek ti,ne te kunderten kur te duash e vertetojm dalum e pijm nga nje kafe para sheshit ne skenderaj dhe do bindesh.
    Kjo ishte sa per ta hjekur kurreshtjen,per te tjerat vazhdojm e debatojm,se qka te pelqen e qka jo,por ti ke then shume pak per mos te then aspak,prandaj na trego pak me gjersisht per prralla siq pohon ti.
    Une ne shkrimet e mija kam qen dhe jam akoma kunder arrpagjikve te prizrenit qe per fe kan shit kombin,nuk e din se qka jan.dhe nese ti i quan keto prralla eshte e drejt e jotja,dhe e respektoi une mendoi keshtu dhe pik.

  9. #29
    Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
    E pa njura
    Une ne shkrimet e mija kam qen dhe jam akoma kunder arrpagjikve te prizrenit qe per fe kan shit kombin,nuk e din se qka jan.dhe nese ti i quan keto prralla eshte e drejt e jotja,dhe e respektoi une mendoi keshtu dhe pik.
    pa ofenduar askend , dua vetem nje pyetje te bej drenicak,
    kam qene 2 here ne prizren dhe nuk i kam marre vesh se a jane shqiptare apo turq, apo boshnjak, apo goran ata njerez,
    une nuk kam asgje me etnite e tjera ,por dua t'a shuaj kete kureshtje dhe nuk gjej njeri tme jape pergjigje te sakte,
    nuk me intereson aspak se a jane te gjithe turq , apo te gjithe shqiptare ,
    le te jene te gjithe turq , nuk e kam aspak problem , sinqerisht, ama dua t'a di se nga i kane rrenjet, sepse eshte shume e cuditshme kur shikon njerez qe flasin turqisht ne shtepi , me baben , nonen, vllezrit e prap thone ; jemi shqiptar , kete nuk arrij t'a kuptoj,
    a mos ke ti drenicak noi pergjigje me te sakte, perderisa je kosovar e mbase di dicka me shume?


    a mos eshte pergjigja ketu;
    te prizrenit qe per fe kan shit kombin,nuk e din se qka jan
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bani : 25-08-2010 mė 14:18
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •