Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 83
  1. #61
    i/e larguar Maska e sheneri
    Anëtarësuar
    28-02-2012
    Postime
    185
    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Mendoj qe kryesisht deri me tani, kjo levizje ka pasur nje rol destruktiv. Nuk ka treguar aspak kulture politike, nuk ka dhene asnjehere zgjidhje.

    Kjo levizje vazhdimisht ka qene e interesuar per krijim te rrethanave kaotike ne vend.

    Mirepo me thene te verteten koheve te fundit ( qe nja dy muaj) nuk kane ndermarrur ndonje veprim huligan, sic kane marr shepesh her.

    Me shpres qe do vazhdojne keshtu
    A njehet me hanger krelan me duqa ne rimanisht se gjat luftes e kam hanger nje krelane qe kurr nuk e harroj, ishte aty nje jaran prej sylevice knaqe jemi tue ba hajgare po ish lufte e nuk dishum e u knaqe si shkau na pati rrethue balo shtir u kan po zoti i madh ja qoj shkaut gjelatin e na e nali zullumin. Edhe na pak u munojshem po s'kishim kaqik qka me ba. Tani partit politike duhet me ba lufte me ja qite te zezat njana tjetres pra qyky eshte parimi mos me lan ni parti me shpall mretni tun. te koft

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Topalli: kandidat zyrtar i Lëvizjes Vetëvendosje për Ferizajin

    Në konferencën e mbajtur sot për medie Lëvizja Vetëvendosje publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të brendshme për kandidatin e Lëvizjes VETËVENDOSJE! për kryetar të Komunës.
    Në emër të Komisionit Zgjedhor Ad hoc, i cili i ka organizuar zgjedhjet e brendshme, anëtarja e këtij komisioni, Besa Sojeva i deklaroi rezultatet përfundimtare, “Komisioni ka pritur deri në 24 orë pas mbylljes së vendvotimeve dhe nuk kemi pasur asnjë ankesë. Anëtarët tanë kanë votuar në nivelin prej 97.89 % për kandidatin Faton Topalli. Në emër të Komisionit zgjedhor Ad hoc, shpallim fitues të këtyre zgjedhjeve të brendshme, Faton Topalli si kandidat zyrtar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! për Kryetar komune në Ferizaj”.
    Pas shpalljes së rezultatit, fjalën e mori kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! Albin Kurti.
    Albin Kurti theksoi rëndësinë e demokracisë në Lëvizjen VETËVENDOSJE!. “Emancipimi politik vjen prej zgjedhjeve të brendshme. Asnjë subjekt në Kosovë, madje edhe më gjerë se kaq, nuk i praktikon zgjedhjet e kandidatëve prej bazës. Kjo është një praktikë maksimalisht demokratike. Demokracia e vërtetë vjen prej poshtë dhe nga brenda. Nuk mund të ketë demokraci që subjektet e bëjnë jashtë nëse atë nuk e kanë përbrenda. Ne, të VETËVENDOSJE!-s e praktikojmë demokracinë e brendshme ashtu siç duam të bëhet në të gjithë Kosovën. Llogaridhënia e kandidatit i përkushtohet popullit, jo kryetarit të partisë”, tha Kurti. Ai theksoi po ashtu se Lëvizja VETËVENDOSJE! mbështet zgjedhjen që bënë anëtarët dhe aktivistët e Ferizajt.
    Albin Kurti foli më pas dhe për Faton Topallin.
    “Faton Topallin e kam njohur personalisht prej vitit 2010, kur ai u afrua si aktivist e si bashkëpunëtor në Lëvizjen VETËVENDOSJE!. Historia e tij është interesante dhe frymëzuese. Ai e ka filluar veprimtarinë politike në gushtin e vitit 1978, në lëvizjen e asaj kohe. Ka qenë vetëm 15 vjeç atëherë. Në vitin 1981, ka qenë pjesëmarrës në organizimin e demonstratave, e më pas, i përndjekur, bashkë me shumë veprimtarë të tjerë, ka shkuar në mërgim pa e ndërprerë asnjëherë aktivitetin: në Turqi, pastaj në Gjermani, e që prej vitit 1983 në Zvicër, ku ka jetuar për një kohë të gjatë. Aty ai është arsimuar dhe është ngritur profesionalisht. Sot, Fatoni e përfaqëson denjësisht intelektin shqiptar duke ligjëruar shkenca sociale në fakultetin e shkencave sociale në Cyrih. Por, dëshira e tij ka qenë të kontribuojë këtu, në vendin e tij.
    Më tej Albin Kurti theksoi se “Faton Topalli është një njeri i ndershëm, për një qytet të ndershëm, një njeri punëtor për një qytet punëtor, një njeri atdhetar, për një qytet atdhetar”.
    Ndërsa kandidati Lëvizjes VETËVENDOSJE! për Kryetar të Ferizajt, Faton Topalli, fillimisht i falenderoi të gjitha anëtarët e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, të cilët i dhanë besimin përmes votës. Ai tha se “Ferizaj ka vlera dhe potencial të madh human dhe material. Jam këtu që të punojë me ato vlera dhe me atë potencial që ka ky qytet, por që deri më tani për shkak të mentalitetit të
    mbrapsht qeverisës nuk janë lejuar të shfaqen dhe të përdoren në shërbim të zhvillimit të qytetit dhe rritjes së mirëqenies së qytetarëve.
    Topalli tha se “ka ardhur dita që të dëshmojmë se Lëvizja VETËVENDOSJE!, ashtu siç ka qenë opozita më e mirë, do të jetë edhe qeverisja më e mirë”.
    Duke folur për gjendjen aktuale të pushtetit lokal, ai theksoi se, “Këta e kanë uzurpuar pushtetin lokal. Ne do të ia kthejmë atë qytetarit. Këta janë pasuruar duke keqpërdorur pushtetin. Ne do ta vendosim pushtetin në shërbim të qytetarit për ta ndërtuar dhe zhvilluar komunën tonë. Këta, komunën e përdorën për të punësuar miq e kushërinj. Ne do ta kthejmë në administratë të ekspertëve dhe profesionistëve”.
    Faton Topalli e përfundoi fjalën e tij duke thënë se: “Ne angazhohemi për një qeverisje që ka në thelb barazinë para ligjit, dinjitetin dhe pjesëmarrjen e komunitetit në të gjitha proceset vendimmarrëse. Ferizaj është një komunë e madhe dhe e rëndësishme për Kosovën. Ne do të punojmë që Komunës dhe qytetarëve të Ferizajt t’i kthehet vendi dhe pesha që i takon”.BS
    http://www.botasot.info/def.php?gjuh...ry=3&id=161929
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sharri-Liburna : 03-04-2012 më 13:05
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  3. #63
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Paramendose sa kohe ka qe hashim thaci po i genjen kosovaret per viza , a ende nuk i ka udherefyesin(ne gjermanisht Einleitung) ncncncncncnc!
    Para mendo po te ishet koha e vitev 90/99 ende ne pushtet pe rty dhe disa goleg te tu se sa kishit be per at kohe..
    Kur ju dilni dhe folni per diken sikur me ja rru magarices ...
    si ti edhe vv jeni vetem nje pjell e nje te kaluare jo te larget,se at te cilet as edhe nje cent nuk i kontribuan vendit shkeuajn per te gjithe keq,,a vetem ti me koleget e tu jeni te mire dhe te drejt,,kur ju jeni ata te cilet gjithe jeten ejuaj keni punar kunder vlerave te kosoves ku edhe sot jeni shume kunder kosovas dhe qlirmtarev...se ti dhe disa koleget tu me qef keni me kane pushteti i kaluare ketu se shqiptaret e kosoves,se jeni mesuar me fol shkinishet dhe magjupishte,,dhe ende keni nostalqi per kohen ekaluar,po kthenu ka kibla dhe mendoni para e lene te kaluaren e juaj jo te mire si e keni dhe mendoni ta keni se koha e juaj ka vdekur qe moti.

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga prishtina2010 Lexo Postimin
    Para mendo po te ishet koha e vitev 90/99 ende ne pushtet pe rty dhe disa goleg te tu se sa kishit be per at kohe..
    Kur ju dilni dhe folni per diken sikur me ja rru magarices ...
    si ti edhe vv jeni vetem nje pjell e nje te kaluare jo te larget,se at te cilet as edhe nje cent nuk i kontribuan vendit shkeuajn per te gjithe keq,,a vetem ti me koleget e tu jeni te mire dhe te drejt,,kur ju jeni ata te cilet gjithe jeten ejuaj keni punar kunder vlerave te kosoves ku edhe sot jeni shume kunder kosovas dhe qlirmtarev...se ti dhe disa koleget tu me qef keni me kane pushteti i kaluare ketu se shqiptaret e kosoves,se jeni mesuar me fol shkinishet dhe magjupishte,,dhe ende keni nostalqi per kohen ekaluar,po kthenu ka kibla dhe mendoni para e lene te kaluaren e juaj jo te mire si e keni dhe mendoni ta keni se koha e juaj ka vdekur qe moti.
    Ti paske dal ka mramja, e ne cdo tem duke vizituar dhe duke i ofendu ata qe nuk mendojn si ti , ti mos u mundo qe tua arsyetojsh krimineleve krimet ,besoj qe nuk e ke at aftesi ,pasi ne shkrimin dhe mendimet qe po i qfaq ne postimet tuja ,po shifet aftesia jote , ju qe ua mbani ne grusht krimineleve dhe u sjellni peshqeshe te ndryshme ,edhe nga familjet tuja ,ju vetem hyni ne forum i hudhni nga nji mori ofendimesh te pa kripura dhe shkoni shpejt me ua mbajt ne grusht prap, un i kam lexuar postimet tuja ,ti vjen ne F:Sh ,me leter qe ti pregatit ish llapi , e vetem i poston ato cka i ke me teper nuk ke aftesi me vazhdu dhe ik pa asnji fjal , si ty nuk e ke vendin ne ket forum ,se ti je vetem nje i semur shpirtnisht qe nuk te intereson asgje per askend ,por vetem per nji pershendetje nga larg qe dikush nga kriminelet ta ban ,ti ua dorzon pa protokol edhe antaret e familjes sate nese ke, e qe dyshoj shum.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  5. #65
    Vv kurr nuk kane pri per se mari as qe do te prin ndonje here ky ne kry ka kurtin njeriu i cili duhet te ecen nga politika,,,keta jane vetem nje autobus njerzi te malltretuar ku rrin rrugve dhe as gje me shume .,,,keta jane rrugaq,,ku aty eshte florim krasniqi,rexhep selimi dhe shume tjere njerzit me te korrupuar te kesaj tok jan eata dhe disa koleg te tyre ,duke emso perjashtuar edhe glaukun dhe visarin se bashku me kurtin e shpende ahmetin e puhin.

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga prishtina2010 Lexo Postimin
    Vv kurr nuk kane pri per se mari as qe do te prin ndonje here ky ne kry ka kurtin njeriu i cili duhet te ecen nga politika,,,keta jane vetem nje autobus njerzi te malltretuar ku rrin rrugve dhe as gje me shume .,,,keta jane rrugaq,,ku aty eshte florim krasniqi,rexhep selimi dhe shume tjere njerzit me te korrupuar te kesaj tok jan eata dhe disa koleg te tyre ,duke emso perjashtuar edhe glaukun dhe visarin se bashku me kurtin e shpende ahmetin e puhin.
    shko more analfabet po na kallzon ti se kush jan te korruptum

    mir te ka than shoqi nalt

    e un po te tham shko mshilu ne naj shpell maleve se hor na bone be trullan
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  7. #67
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga prishtina2010 Lexo Postimin
    Vv kurr nuk kane pri per se mari as qe do te prin ndonje here ky ne kry ka kurtin njeriu i cili duhet te ecen nga politika,,,keta jane vetem nje autobus njerzi te malltretuar ku rrin rrugve dhe as gje me shume .,,,keta jane rrugaq,,ku aty eshte florim krasniqi,rexhep selimi dhe shume tjere njerzit me te korrupuar te kesaj tok jan eata dhe disa koleg te tyre ,duke emso perjashtuar edhe glaukun dhe visarin se bashku me kurtin e shpende ahmetin e puhin.
    ....qe t'ja paske qellu .....

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga Hard Lexo Postimin
    ....qe t'ja paske qellu .....
    Nuk ka maq keq se me mbet duke pritur a po baglon gomari.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  9. #69
    Qka ki me than rrugaq dje rrugaq sot rrugaq neser turpi i kosoves keta jane gjithe here ..
    Keta e kane vetem me ardhe ne pushtet se keta bash mos vete kan me ba kosoven ...keta a e dini se qka bajen keta gjitha rruget,,gjitha shkollat,,gjithe ngritjet e pagav ,,gjithe qka qka eshte ba deri sot keta kane me i prish edhe me hanger se keta e dojen kohen e komunizmit,,a gojen e kan bashkim kombetar,,dhe dalin dhe thojen kunder aurostrades qe i lidhe shqiperin me kosoven rupi jane keta

  10. #70
    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    Ti paske dal ka mramja, e ne cdo tem duke vizituar dhe duke i ofendu ata qe nuk mendojn si ti , ti mos u mundo qe tua arsyetojsh krimineleve krimet ,besoj qe nuk e ke at aftesi ,pasi ne shkrimin dhe mendimet qe po i qfaq ne postimet tuja ,po shifet aftesia jote , ju qe ua mbani ne grusht krimineleve dhe u sjellni peshqeshe te ndryshme ,edhe nga familjet tuja ,ju vetem hyni ne forum i hudhni nga nji mori ofendimesh te pa kripura dhe shkoni shpejt me ua mbajt ne grusht prap, un i kam lexuar postimet tuja ,ti vjen ne F:Sh ,me leter qe ti pregatit ish llapi , e vetem i poston ato cka i ke me teper nuk ke aftesi me vazhdu dhe ik pa asnji fjal , si ty nuk e ke vendin ne ket forum ,se ti je vetem nje i semur shpirtnisht qe nuk te intereson asgje per askend ,por vetem per nji pershendetje nga larg qe dikush nga kriminelet ta ban ,ti ua dorzon pa protokol edhe antaret e familjes sate nese ke, e qe dyshoj shum.
    Per familje je ti se i mesuar je gjithe jeten me ja dorzu dhe me i lane ne doren e gjdo kujet ,dhe vetem e vetem qe te hyshe ne pozit po kot te gjithe te shfrytzojen po pa kurgjo,,
    kures per gjithe ato ti qka thu dhe i ke ne koke e ki shkollen e till ,se ti je i shkolluar ne bograd,,dhe une te kuptoj jeten dhe lluksin qe e ke pas se ti nuk ki nder familjes as kurgjafit,,per ty gjithe qka eshte pushteti as familja nuk eshte per ty ..
    se i till je.. keto sot kosoves po i kushtojen dhe do ti kushtojen se jeni i lindur i till.
    kurr ne jete ti ma dhe klika e juaj me ardhe ne pushtet se ti ende flet shkinishte,,dihet edhe te shkruarit e juaj.
    po mu me vjen keq nga njerzit e till siq jeni se edhe ju keni qef me dite po me shume nuk keni diet e as qe ke me dite kurr,,se vetem kaq ti din,,,me keq ardhej dija jot dhe e ardhmja e jot..se vertet jeni shume i parapa mbetyre ,ju jeni mbetyre vetem nje mebeturin e se kaluares asgje me shuem .

  11. #71
    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    Nuk ka maq keq se me mbet duke pritur a po baglon gomari.
    Ti vetem meshifesh parap perdes se ti tjeter flamur ki dhe tjeter gjuhe flet,,ti gjuhen shqipe e ke zili ,,a ne shpirte e ki shkinishten e as gje me shume .kjo te tregon se prapa qkafit meshifesh ti dhe e kaluara e jote

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga prishtina2010 Lexo Postimin
    Per familje je ti se i mesuar je gjithe jeten me ja dorzu dhe me i lane ne doren e gjdo kujet ,dhe vetem e vetem qe te hyshe ne pozit po kot te gjithe te shfrytzojen po pa kurgjo,,
    kures per gjithe ato ti qka thu dhe i ke ne koke e ki shkollen e till ,se ti je i shkolluar ne bograd,,dhe une te kuptoj jeten dhe lluksin qe e ke pas se ti nuk ki nder familjes as kurgjafit,,per ty gjithe qka eshte pushteti as familja nuk eshte per ty ..
    se i till je.. keto sot kosoves po i kushtojen dhe do ti kushtojen se jeni i lindur i till.
    kurr ne jete ti ma dhe klika e juaj me ardhe ne pushtet se ti ende flet shkinishte,,dihet edhe te shkruarit e juaj.
    po mu me vjen keq nga njerzit e till siq jeni se edhe ju keni qef me dite po me shume nuk keni diet e as qe ke me dite kurr,,se vetem kaq ti din,,,me keq ardhej dija jot dhe e ardhmja e jot..se vertet jeni shume i parapa mbetyre ,ju jeni mbetyre vetem nje mebeturin e se kaluares asgje me shuem .
    Jo djalo ne beograd duhet me mesu pa me e marr dip. kurse tek thaci ,veq a e ke titullin kriminel ,del doktor shkence, kuptohet pa punim shkencor se nuk din me e pregatit.E kemi shembull azemin dhe gruan e thacit e shum te tjer.

    Citim Postuar më parë nga prishtina2010 Lexo Postimin
    Ti vetem meshifesh parap perdes se ti tjeter flamur ki dhe tjeter gjuhe flet,,ti gjuhen shqipe e ke zili ,,a ne shpirte e ki shkinishten e as gje me shume .kjo te tregon se prapa qkafit meshifesh ti dhe e kaluara e jote
    Un nuk po meshifem pse po rren ?ket gje ti po e ban vetem vjen 10 minuta i shkarravit temat dhe shkon ma shpejt me i marr stoqet te minikriminelat.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  13. #73
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  14. #74
    Sherbimet shqipe folse siq jane disa ketu se gjoja kfor i kontrollon rsu nje sherbim anti shqipatre siq eshte koha ditore dhe veton surroj.hidhet poshte nga kfori

    Publikuar: 13.04.2012 - 20:58
    Prishtinë, 13 prill - Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR ka hedhur poshtë raportimet e disa mediumeve në Prishtinë se gjoja pjesëtarët e tij kanë bastisur Njësinë Speciale të Policisë së Kosovës – ROSU.

    “Këtë javë ka pasur dy incidente të raportimeve të rrejshme në media. Raportimi i tretë i pasaktë ka ndodhur sot në lidhje me raportet tona me Policinë e Kosovës”, ka thënë për Radion Evropa e Lirë zëdhënësi i KFOR-it, Uve Nowicki. Ai ka thënë se misioni i NATO-s e konsideron Policinë e Kosovës si partnerin më të besueshëm dhe më të aftë kur është në pyetje sigurimi i ambientit të qetë dhe të sigurt.

    “KFOR-i kurrë nuk e ka parë nevojën për të kontrolluar apo monitoruar ndonjë element të Policisë së Kosovës, andaj edhe hedh poshtë raportimet e sotme të rreme”, ka deklaruar Nowicki. Ai ka thënë se “thashethemet e tilla shërbejnë vetëm për të minuar bashkëpunimin tonë të ngushtë me partnerët”.

  15. #75
    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    Jo djalo ne beograd duhet me mesu pa me e marr dip. kurse tek thaci ,veq a e ke titullin kriminel ,del doktor shkence, kuptohet pa punim shkencor se nuk din me e pregatit.E kemi shembull azemin dhe gruan e thacit e shum te tjer.



    Un nuk po meshifem pse po rren ?ket gje ti po e ban vetem vjen 10 minuta i shkarravit temat dhe shkon ma shpejt me i marr stoqet te minikriminelat.
    Tj e din nga kushe meshivesh ti je vetem nje shqipe foles anti shqiptare dhe asgje me shuem hiq ti je nje propogandus i kunder vlerav te kosoves dhe popullit shqiptare se politiken e ke till e ti shko e shkollove ende ne bograd se te duhet pra

  16. #76
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-01-2011
    Postime
    713
    Koha dhe veprat do të argumentojnë të gjitha,mos u shtyni pakuptimë dhe të krijoni mes veti urejtje.Jo,mendë kemi,mos t'pranojmë llojlloj blefime të pasakta,që shkojnë në dëm të gjithë neve.

  17. #77
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anëtarësuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtë (Oeneum), aty ku ajri i freskët më bën të ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Roli i Lëvizjes "Vetëvendosje" në skenën politike të Republikës së Kosovës dhe atë kombëtare shqiptare, me gjithë divergjencat dhe konvergjencat, është konstruktiv në disa raste, agresiv në kuptimin e zgjidhjeve paqësore alternative dhe utopist në realizimin e idelave politike të kohës.

    Konstrukti drejtues i zgjidhjes së problemeve, mënyra e protesimit të dukurive negative dhe orvatja për sensibilizimin e kauzës kombëtare, përmes një grumbulli subjektesh të moshave të ndryshme, nganjëherë është i flaktë si iniciativë, por që pëson tkurrje në evoluimin e mëtejshëm. Si pasojë e një vendosmërie të dobët në këtë konsktekst, kjo Lëvizje është e mangët në makroprojektet e saj.

    Një reformim i brendshëm dhe konsolidim organizativ të saj, prurjet e reja drejtuese, ndjekja e një vije politike të prerë, metodat paqësore të luftimit të fenomeneve negative dhe gravitimi i kuadrit kombëtar në platformën e saj, do ta bënin këtë Lëvizje më progresiste, reformuese dhe të përshtatshme.

    Mirëpo, meqë brishtësia e skenës politike në Republikën e Kosovës dhe problemet me të cilat përballet shteti, në të cilin kjo Lëvizje ushtron veprimtarinë e saj, pakënaqësia e një pjese të shtetasve me elitën drejtuese shtetërore, mund të ndikojnë në zgjerimin dhe përfirjen në të të një spektri më të gjerë subjektesh, gjithnjë nëse "Vetëvendosje" është konsekuente në programin e saj.

    Dar_di
    "Fet` e besëtë t`i kemi, po të ndarë të mos jemi." Naim Frashëri

  18. #78
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Prej themelimit deri me tani, roli i levizjes se vetevendosjes ka qene destruktiv. Destruktiv sepse vazhdimisht ne kontinuitet ka bere perpjekje per rrenim te institucioneve te vendit, vazhdimisht eshte perleshur me policine e vendit. Nuk mund te jet nje levizje konstruktive kur sheh ne media pamje nga kjo levizje duke sulmuar policine e dal nga populli.

    Kjo levizje eshte e refuzuar nga faktori nderkombtar. Nuk mund te ecet perpara me nje levizje kur i demton raportet me miqt perendimor. Sidomos me ShBA-ne. Nese liderit te kesaj partie i refuzohet viza per ne Amerike, nuk mund te themi se kjo levizjd ka raporte te mira me Ameriken.

    Eshte vertet shqetesuese, kur pam ne media raportin e policise se Kosoves ku shkruej se Albin Kurti u kap perfundi nje batanije ne veture me serb. Nuk kam asgje kunder serbeve te cilet respektojne institucionet e vendit, mirepo kam me Albinin i cili nuk e pranon dhe gojen e ka plot urrejtje.

    Ne nje shpalosje te programit ekonomik kjo levizje ka shprehur vullnetin qe pr zhvillim ekonomik te bej bashkim pronash ne form koperativash. Kjo nuk ka nevoj te shtjellohet sepse e kemi pare deshtimin e ekonomise socialist-komuniste ku bashkimi i pronave ka qene per 50 vjet e aktualizuar.

    Prandaj kjo levizjd ne menyre huligane gjithnje ka per qellim rrenimin e institucioneve me te vetmin qellim qe te vie ne pushtet.
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  19. #79
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    kur shoh kush e kritikon LWV-n me ben te ndihem krenar qe jam nje adhurues i vetvendoisjes se pse kritikat behen nga disa ish pulaxhi dhe vjedhes framerkash dhe dhunues

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anëtarësuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Shiko historine shqiptare dhe ke me u binde qe edhe keta kush te vijn pas tyre kan me deshtu.
    Ne e kemi te çarte, zoteri Lexuesi, se Historia shqiptare nuk ndryshohet, per qefin e Lexuesit sepse edhe ashtu ke qene per ndryshime !!!!
    S’çarmatosem sa t’jetë jeta!

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •