Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 83
  1. #41
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Ketu mire e ki. Ne nuk deshtuam Qe i qendruam besnik vendit edhe gjat bombardimeve.
    E kisha fjalen per politikajt o Lexues!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  2. #42
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    E kisha fjalen per politikajt o Lexues!

    Po atehere dijten te na udheheqin... prandaj u pajtova me ty Edhe tash jo qe spo dijn po spo guxojn

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga dijetari Lexo Postimin
    ........E po kujte i duhet!!!?apo ku e paska ba veninnn?
    Si zgerdhihen e eksitohen zagaret e thaqit kur braruci shan albinin. Harrojn se cka pat than per thaqin 10 vjet rresht.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Pse qka kujtove edhe thaqi i deshtune si krejt qe kan deshtu para tij e qe kan me deshtu pas tij.
    Ti fol per at qe ke para syve e jo per te ardhmen se sje fallxhor
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  5. #45
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Vetem te vdekurit nuk deshtojn-bile Ky me se paku deshtoj nese kthejm koken pas....

    Po kta nuk po nalen tu deshtu, ne qeverine e perkohshme sa ishte edhe rugova, thaci thojke se ne nuk tolerojm serbet ne kosove e sot jo qe po i toleron serbet ne kososve por edhe ka bere koalicion, edhe po i ndihmon serbeve per te hyre ne Europe etj. etj. Edhe sa her po flet po kthehet e po e lepin.

    Vetem i vdekuri nuk deshton, shum e vertet eshte, mirepo aj i gjalli qe deshton edhe meson prej gabimeve ati ja vlen me ja dhan voten, mirepo aj qe gabon edhe aspak nuk meson, dhe gabim pas gabimi ne kurriz te popullit nuk eshte ne rregull nuk po e kuptoj se si nuk ju vjen turp ende me e perkrah Hashim Thacin dhe Edita tahirin, keta te dy jane turpi i popullit te Kosoves.
    Eshte shum interesant qe ka ende disa njerez qe po e perkrahin, edhe pse po rren(genjen) sy me sy. Dhe rrenat e qeveris po i forcon RTKja.
    Shtrohet pyetja pse as nje gazetar i RTKse nuk rrebelon kunder lajmeve te Gabuara ne RTK.

  6. #46
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    Ti fol per at qe ke para syve e jo per te ardhmen se sje fallxhor

    Shiko historine shqiptare dhe ke me u binde qe edhe keta kush te vijn pas tyre kan me deshtu.

  7. #47
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Shiko historine shqiptare dhe ke me u binde qe edhe keta kush te vijn pas tyre kan me deshtu.
    Po mendon ti, se do te deshton opozita e re , per keta te vjetrit qe deshtojn e kemi ditur te gjith sepse keta ashtu si dolen ne skene edhe do te lergohen, ata dolen me genjeshtra si krah i luftes ne skene dhe do te largohen nga krahu sinqerisht i luftes per arsye te genjeshtrave.
    kjo qeveri nese ju kujtohet me fillim, ka genjyer popullin me komandant Gjarpni e Zhapini, boll i ngum rrenat e tyne, se dolen me rrena edhe po shkojn me rrena.
    E kta tjert qe po dojn me hy po na premtojn diqka tjeter.
    Po thojn ne ne drejtim te Europes, fillimisht do te forcojm vendin tone ne nuk do te presim deri sa ti vjen koha kosoves per me hy ne europe e pastaj me ndertu, ne do te punojm pa ndal hym apo nuk hym ne europe.

    A thaci po thote hajde e shesim gjysen e tokes edhe me ato pare te tokes se shitur te ndertojm najsen ne kete pjesen e mbetur.
    Thaci jo qe vrau krenat e krahut te luftes por edhe tradhtoi ata

    Hashim Thaci

  8. #48
    i/e larguar Maska e sheneri
    Anëtarësuar
    28-02-2012
    Postime
    185

    Roli I Lëvizjes Vetëvendosje Në Politikën Aktuale

    Eshte nje ndryshim i madhe ne mendesin politike te Kosoves por i duhet nje kohe e gjate qe popullata ta ndryshoj mendesin e zgjedhjes se perfaqsuesve qe do ti mbroj me dinjitet interesat e tyre, pra qdo ndryshim produktiv eshte i mire per sherimin e plages se vjeter" UN JAM ZOTI" si mendojne ata qe trurin e kane per dekor te laboratorit patologjik.

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    VV lëshon mbledhjen, akuzon për presion Thaçin e Faithin
    Nga Express 26 Mars 2012 13:31


    Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka lëshuar në mënyrë demonstrative mbledhjen e Komisionit për Bujqësi, Pylltari dhe Mjedis e Planifikim Hapësinor, ku në rend dite ishte shqyrtimi i projektligjit për Hoçën e Madhe.

    Madje në takim ishin edhe Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe shefi i ICO-së, Pieter Faith që ka disa ditë që po kërkojnë nga komisioni ti miratoj amendamentet.

    Aliu ka thënë se "Thaçi e Faith hapur po ushtrojnë presion dhe ky projektligj është kryekëput politik". Shefi i ICO-së, Faith ka mohuar se është ushtruar presion përderisa Kryeministri Thaci nuk ka dashur të flasë.

    Komisioni do të mblidhet sërish për të votuar amendamentet e këtij projektligji. /indeksonline/
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    po te mos ishte vw te gjitha lidhet dote miratoheshin ne heshtje

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    W ,eshte edhe mundesia e fundit per shpetimin e Shqiptaris.Njashtu do ta ket edhe perkrahjen e popullit shqiptar.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Presidentja Jahjaga priti Albin Kurtin

    Publikuar: 26.03.2012 - 18:05

    Prishtinë, 26 mars - Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim një delegacion të Lëvizjes Vetëvendosje, të kryesuar nga kryetari i Lëvizjes, zotëri Albin Kurti.

    Presidentja Jahjaga dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, zotëri Kurti, biseduan për zhvillimet aktuale në Kosovë me theks të posaçëm për nismën e Presidentes për krijimin e Këshillit Kombëtar për Integrime Evropiane, mekanizëm ky bashkërendues institucional.

    Presidentja Jahjaga theksoi së Këshilli Kombëtar për Integrime Evropiane bashkërendon ndërtimin e konsensusit institucional dhe shoqëror dhe rekomandon konkretizimin e veprimeve në procesin e integrimit evropian.

    Presidentja e Republikës së Kosovës dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje diskutuan edhe për shpalljen e zgjedhjeve për kryetar në komunën e Ferizajt, pas dorëheqjes së kryetarit të komunës, në kuadër të konsultimeve që i ka filluar me subjektet politike në Kosovë, njoftohet nëpërmjet një komunikate nga Presidenca.

    http://www.koha.net/?page=1,13,93036
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  13. #53
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Mendoj qe kryesisht deri me tani, kjo levizje ka pasur nje rol destruktiv. Nuk ka treguar aspak kulture politike, nuk ka dhene asnjehere zgjidhje.

    Kjo levizje vazhdimisht ka qene e interesuar per krijim te rrethanave kaotike ne vend.

    Mirepo me thene te verteten koheve te fundit ( qe nja dy muaj) nuk kane ndermarrur ndonje veprim huligan, sic kane marr shepesh her.

    Me shpres qe do vazhdojne keshtu
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Gogi

    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Mendoj qe kryesisht deri me tani, kjo levizje ka pasur nje rol destruktiv. Nuk ka treguar aspak kulture politike, nuk ka dhene asnjehere zgjidhje.

    Kjo levizje vazhdimisht ka qene e interesuar per krijim te rrethanave kaotike ne vend.

    Mirepo me thene te verteten koheve te fundit ( qe nja dy muaj) nuk kane ndermarrur ndonje veprim huligan, sic kane marr shepesh her.

    Me shpres qe do vazhdojne keshtu
    gogiq ju doni te thuani se ska demostrime apo protesta te perkujtoj nuk dote thon se ju tash duhet te ndiheni te lir te genjeni dhe te lidhni marveshje me beligrad ne emer te shqiptarve ne ju vezhgojm gjdo koh dhe ne momentet e duhuara ju dridhum thmelet tuaj te krimit

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    sot nje nderkombtar tha kam harruar ne bruksel udhrefyesin per hashim polarin auuu po aq let mashtrohn kta shqiptaret e mjer po ky ka ydhrefyes per nje vend i cili nu esht i pranaur nga 5 shtete me ndikim te BE-s kjo don pun e mundim duhet te funkcionoj drejtsia o njers nje nder shtyllat kryesore

  16. #56
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    sot nje nderkombtar tha kam harruar ne bruksel udhrefyesin per hashim polarin auuu po aq let mashtrohn kta shqiptaret e mjer po ky ka ydhrefyes per nje vend i cili nu esht i pranaur nga 5 shtete me ndikim te BE-s kjo don pun e mundim duhet te funkcionoj drejtsia o njers nje nder shtyllat kryesore
    Paramendose sa kohe ka qe hashim thaci po i genjen kosovaret per viza , a ende nuk i ka udherefyesin(ne gjermanisht Einleitung) ncncncncncnc!

  17. #57
    Sipas Informacionev me te fundit ,,Kryministri i Kosoves ka udhtuar per ne SHBA...

    Thaqi do te kete takime me Hillari kllintonin,,dhe me presidentein Barak Obama takime sekret..

    Hashim Thaqi do te kete takime edhe me shefin e cias,,,dhe shefin e FBI-se ,,si dhe shume takime me personalitetet e ndryshme ne pentagon..

    Njeri i cili ne histroi te njerzimi si kryminister te kete takime me personalitetet me te larta te nje shteti me te fuqishem ne bote si kryminister i kosoves..
    Thaqi eshte njeriu i cili edhe francezet e paten deklaruar para 7-8 mujave ku gjate asaj priudhe e gjithe ushtria frances ti siguron arme thaqit per lufte prej viti 97..po prap francezet deklarojeshin se thaqi eshte njeri me i afert me amerikanet dhe eshte nejri i Amerikaneve njeriu me i besushem ne kete shekull i gjithe Shtetit me demokratik ne bote SHBA-ve

  18. #58
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Delli e permendi sot " te gjitha partite politike jan te korruptuara ne kosove"

    Kshtu vetvendosja eshte vetem nje levizje mos valle dojne me ja jep pushtetin amerikanet vetvendosjes.

    Thaqi ne JuEsej me leter se kan e kan e kan e kan me i largu prej skenes politike edhe me program se qka ka me vepru kur te kthehet ne Kosove.

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Kurti kërkon bashkim dhe organizim të shqiptarëve në Maqedoni


    Publikuar: 30.03.2012 - 21:28

    Shkup, 30 mars - Hapi i parë për bashkimin kombëtar të shqiptarëve duhet të fillojë me Kosovën e Shqipërinë, ndërsa më pas të ndihmohen edhe shqiptarët që u copëtuan në konferencën e Londrës më 1913. Kështu vlerësoi lideri i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti në një intervistë për televizionin Alsat-M.“Le të fillojmë prej hapit më të domosdoshëm dhe më të rëndësishëm tash për tash, Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë, më pastaj duhet të ndihmohen shqiptarët në Mal të Zi, Luginë të Preshevës dhe në Maqedoninë Perëndimore, në Iliridë, të ndihmohen që të organizohen sa më mirë. Nuk po mendoj shqiptarët në Maqedoni pa Shkupin, sepse deri para 30 vjetëve Shkupi është konsideruar qyteti me më së shumti shqiptarë”, deklaroi ai.Duke folur për pozitën e shqiptarëve në Maqedoni, lideri i VV-së tha se shqiptarët në Maqedoni duhet të bashkohen dhe të organizohen, si në aspektin kulturor, arsimor, politik, e po ashtu në atë socio-ekonomik, pasi pa organizim nuk ka të drejta të realizuara dhe ato mbeten formale dhe nuk aktualizohen. Kurti tha se Kosova dhe Shqipëria kanë për obligim t’u dalin në ndihmë shqiptarëve në Maqedoni.

    “Nëse ne lejojmë që shqiptarët në Maqedoni të ballafaqohen me Qeverinë Gruevski ndaras prej Kosovës e Shqipërisë atëherë do të prodhohen Brodeca të ri. Ne kemi nevojë që të kemi sa më shumë organizim dhe aktivitete i cili edhe ndihmohet dhe mbështetet prej Tiranës dhe Prishtinës, këtë gjë duhet ta kërkojnë shqiptarët e Maqedonisë edhe më shumë”, tha ai.

    Qytetarët shqiptarë në Maqedoni, sipas tij, me mendje kritike duhet të kundërshtojnë dimensionin nacional shovinist të shtetit maqedonas, i cili po i shfrytëzon dhe po i shtypë shqiptarët. Kurti tha se nëse Greqia ka arsye një herë që mos t’ia njohë shtetit të Maqedonisë emrin, shqiptarët kanë dyfish apo trefish më shumë arsye që mos t’ia pranojnë emrin Maqedonisë. “Shqiptarët duhet t’i bëjnë të qarta kompromiset që kanë bërë, dhe se në çdo kohë t’i tërheqin mbrapsht ato, gjithmonë përmes gjuhës së të drejtave politike civile dhe socio-ekonomike në rrafshin universal të konventave evropiane dhe ndërkombëtare”, tha pos tjerash kreu i VV-së.

    Koha Ditore
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Topalli kandidat i VV për kryetar të Ferizajt

    Faton Topalli do të jetë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje në garën për kryetar të komunës së Ferizajt në zgjedhjet e jashtëzakonshme, që do të mbahen më 29 prill në këtë komunë.
    Komisioni Zgjedhor Ad Hoc (KZA) i formuar në Ferizaj shpall rezultatet paraprake për zgjedhjet e brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje, ka konfirmuar se në garën zgjedhore të brendshme të kësaj partie, ku Faton Topalli ishte kandidat i vetëm, ai ka marrë 98 për qind të votave për të garuar për kryetar të Komunës nga ky subjekt politik.

    Sipas kumtesës së lëshuar nga VV, gjatë 24 orëve në vijim KZA pret ankesat e mundshme të anëtarëve ndaj procesit zgjedhor. Rezultati përfundimtar do të shpallet të martën, më 3 prill.
    Bota Sot

    Djemt me te devotshem ne W nga ferizaji, urime.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •