Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 83
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    llapi

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    O vlla mos ban hajgare e me na tregue kush ishte albini
    te kam tregue edhe njiher tjeter dhe besoi se e din edhe ti qe albini ka qen tuj punue vetem ne zyren e Baces Adem e kurfar roli apo pergjegjsije nuk ka pas
    Baca Adem e ka marr e prej UÇK-je askush se ka caktue asgje por nejse
    po te jet ashtu i nderuar a do ti kish shit kaq lir Çlirimtaret rrugve siq po vepron
    dhe trego drejt a te ka iritue edhe ty me keto gjeste rrugaqesh
    hajt banu fer e trego
    dhe mos vall keshtu fitohen votat e pushteti a haaaaa
    qe aq shum e don albini pushtetin e karriken ne parlament sa qe edhe ma shum se Kosoven e jep ai vetem te ulet aty
    spo e njofshu ti ata hiq
    ani ata lahperat qe jan per rreth ti heeee
    faqja e zez eshte aty ne vetfundosje e tybe npo e dishe ti hiq
    se me pas dit si une qe e di se kishe fol as nji fjal miradie per ta
    ani poe zem se veq ka punu ne at zure pse nuk shkove ti veq me vizitu po ti ke pas qellime madhore me vjedh se me pas punu te baca adem ***** ti kishin dhan ne grusht

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    brRI

    [QUOTE=Brari;2845049]o albin or djalo i ri..
    mos puno ti per serbi..
    lene kosoven me qeveri..
    ti baj punet me ujdi..
    tuj u kshillu me miqasi..
    me evrop ameriki..

    kte dua ti them albinit e shokve tij kastraveca..[/QUO

    O ALBIN O TRIM I KOSOVES TY DISA SHQIPTAR BASH QOKET TI HANKSHIN AHAHAH

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    ani poe zem se veq ka punu ne at zure pse nuk shkove ti veq me vizitu po ti ke pas qellime madhore me vjedh se me pas punu te baca adem ***** ti kishin dhan ne grusht
    Haaaaaaaaaaaaaaaaa
    une balit kam qen ne mal ku eshte dasht te jen kush i thot veti shqiptar
    e ai daija i parfymosur ka qendrue ne zyre me nxemje e tuj pi qaj e kafe mjedis Prishtine
    ndersa Baca ishte po ashtu po thuejse gjith kohen ne male tu na vizitue
    diklur ma von edhe Baca i ra pishman qe e muer atfar flokqi
    te jesh i sigurt

    po sna tregove o trim ku ishe ti se heeee
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    lapi

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Haaaaaaaaaaaaaaaaa
    une balit kam qen ne mal ku eshte dasht te jen kush i thot veti shqiptar
    e ai daija i parfymosur ka qendrue ne zyre me nxemje e tuj pi qaj e kafe mjedis Prishtine
    ndersa Baca ishte po ashtu po thuejse gjith kohen ne male tu na vizitue
    diklur ma von edhe Baca i ra pishman qe e muer atfar flokqi
    te jesh i sigurt

    po sna tregove o trim ku ishe ti se heeee
    nese ti ke qen ne mal edhe gjyshaja jem ka qen 80 vjet ahaha ndoshta ke qen por si refugjat ke prist hurme nga ndihamt ik more pirdhu qkerdhat i mallkuar

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    nese ti ke qen ne mal edhe gjyshaja jem ka qen 80 vjet ahaha ndoshta ke qen por si refugjat ke prist hurme nga ndihamt ik more pirdhu qkerdhat i mallkuar
    ah na ishte njiher nji koh qe kur me ke pa mua e shoket e mi ne uniform ti e disa bashkpuntor te shkaut qe bajshi pazare me shkie e e ndajshi fitimin se bashku me ta ne Prishtin kini ike prej meje siq kan ik shqiptaret prej hasmit shka
    e tash e ke shlirue by.then e thuaj qfar te duesh
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  6. #26
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Fjalimi i Albin Kurtit në Mbledhjen e Katërt të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE!


    Të dashur aktivistë,
    Të nderuar delegatë të Lëvizjes VETËVENDOSJE!,

    Mirë se keni ardhur dhe mirë se e gjejmë njëri-tjetrin në këtë Mbledhje të Katërt të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE!.

    Së shpejti bëhen shtatë vjet të Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe tashmë janë bërë një vit prej se ajo punon e vepron edhe brenda Kuvendit të Kosovës. Tashmë është e qartë që jemi subjekti më parimor, më politik, më demokratik dhe më aktiv në Kosovë. Lëvizja VETËVENDOSJE! është i vetmi subjekt që i ka kufizuar mandatet drejtuese në të gjitha nivelet. Është i vetmi subjekt që të gjitha çështjet e rëndësishme i vendos përmes demokracisë së drejtpërdrejtë. Jemi subjekti më dinamik dhe më transparent, si në takime të shpeshta të forumeve po ashtu edhe në aktivitete: Këshilli i Përgjithshëm mbidhet çdo tre muaj dhe ne kemi rregulore për të gjitha çështjet organizative në të gjitha nivelet dhe të gjitha ato janë publike. Jo rastësisht nga 7 interpelancat në historinë e Kuvendit të Kosovës, katër prej tyre janë bërë vetëm në mandatin e fundit përgjatë vitit 2011 dhe që të gjitha ato nga Lëvizja VETËVENDOSJE!. Sepse, ne e kemi interpelancën edhe brenda organizatës sonë, dhe e cila realizohet me vetëm 1/5 e anëtarëve të forumit përkatës. Po ashtu, 1/5 e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm munden që një çështje ta ngrisin në rend dite dhe nëse aprovohet ajo dërgohet në demokraci të drejtpërdrejtë, pra në refrendum të brendshëm.

    Në anën tjetër, ne jemi subjekti me raporte më të mira financiare edhe sipas KDI-së, edhe sipas KQZ-së, edhe sipas auditorit që e ka bërë auditimin e subjekteve politike për fushatën. Jemi i vetmi subjekt në Kosovë që afër 80% të shpenzimeve të vitit 2011 i ka bërë përmes transakscioneve bankare ndërsa në vitin 2012, 100% të shpenzimeve dhe të të hyrave të Lëvizjes VETËVENDOSJE! janë bërë përmes bankave. Çdo tre muaj bëjmë raport financiar në Këshill të Përgjithshëm të Lëvizja VETËVENDOSJE! kurse çdo 6 muaj miratohet buxheti nga KP i Lëvizja VETËVENDOSJE!. Pas kësaj mbledhjeje do ta kemi raportin financiar edhe në ëeb faqen tonë në Internet dhe ai do të jetë publik për secilin qytetar dhe jo vetëm për anëtarët e Lëvizjes VETËVENDOSJE!.

    Lëvizja VETËVENDOSJE! është subjekt politik normal ashtu siç janë subjektet në vendet normale demokratike. Sepse ne duam që shteti ynë të jetë normal ashtu që populli e shoqëria të jenë të lirë e të zhvilluar, me barazi e drejtësi të garantuar.

    Pra, ne kemi nevojë për normalizimin e shtetit të Kosovës. Ne kemi nevojë që pavarësisë t’ia bashkangjesim sovranitetin. Ne kemi nevojë që shoqërisë t’ia sjellim zhvillimin ekonomik. Dhe, ne nuk kemi nevojë që Kosovës t’ia ndryshojmë emrin e t’ia vëmë në dyshim shtetësinë. Kjo ishte nevojë e Serbisë të cilën e plotësoi kryeministri aktual i Kosovës.

    Në fakt, as Kosova dhe as Serbia nuk janë shtete normale. Kosova nuk është shtet normal sepse është shtet i dobët, me protektorat ndërkombëtar e pa ushtri të veten, me Mitrovicën e ndarë dhe varfërinë më të madhe në Evropë. Por, as Serbia nuk është shtet normal. Sepse ajo as nuk distancohet dhe as nuk ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale. Sepse ajo nuk heq dorë nga struktural ilegale në Kosovë dhe nga planet antishqiptare të saj. E tash, dialogu në Bruksel është paraqitur si proces i normalizimit të raporteve ndërmjet Kosovës e Serbisë. Normalizimi i raporteve të dy shteteve jonormale vetëm sa po e inkurajon abnormalitetin. Pas një viti të tërë të bisedimeve në Bruksel, edhe Kosova, edhe Serbia janë veçse më jonormale seç ishin para një viti.

    Në emër të normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë është ndryshuar Kosova për t'iu përshtatur Serbisë. Me vula të doganave pa fjalën republikë në to, me regjistra civilë e libra kadastralë që s'janë dokumentacion origjinal, me ripërtrirje të tabelave të UNMIK-ut për automjete edhe për pesë vjet të tjera, me pikat kufitare të shndërruara në pika kaluese, me kufirin ndërshtetëror të shndërruar në kufi administrativ, me heqjen e fjalës ‘Republikë’ nga emri i shtetit dhe me vendosjen e fusnotës që na e konteston shtetësinë, normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë ka për përmbajtje pikërisht abnormalizimin e Kosovës.

    Ne duam që të integrohemi edhe si komb në një shtet edhe si shtet në Bashkimin Evropian. Mirëpo, Kosova abnormale nuk do t’i shërbejë as qëllimeve të vetes dhe as atyre të Bashkimit Evropian. Me dialogun në Bruksel që e ka rritur abnormalitetin e shtetit të Kosovës, ka përfituar shteti i Serbisë në kurriz të Kosovës dhe pushteti në Kosovë sërish në kuriz të Kosovës. Me lëshimet pe në Bruksel ndaj Serbisë, Qeveria e Kosovës fitoi vizita të zyrtarëve të saj në Bruksel. Kosova s’fitoi asgjë dhe gjithsesi humbi shumë.

    Kosova nuk humbi vetëm për atë çfarë ndodhi por edhe për atë çfarë nuk ndodhi. Sepse Kosova e pati shansin unik që ta kushtëzojë Serbinë. Përderisa gjithnjë jemi mësuar me varësinë e Kosovës nga Serbia tash e kemi varësinë e Serbisë nga Kosova, sepse Serbisë për të ecur drejt anëtarësimit të saj në BE po i nevojiten marrëveshje me Kosovën. Pa këtë Qeveri të Kosovës që po i rri gatitu Serbisë, kurrë s’do të mund ta merrte Serbia statusin e vendit kandidat. E, historia na e ka dëshmuar, që sa herë forcohet Serbia, këtë forcë ajo e përdor së pari kundër shqiptarëve.

    Së fundi, Serbia po i planifikon edhe një palë zgjedhje të tjera të saj në territorin e Kosovës. Në Kosovë është bërë e pamundur të mos merresh së pari me nismat dhe projektet e Serbisë. Thjesht, Serbia po e dikton edhe agjendën e brendshme politike të Kosovës. Mirëpo, s’ka mundur të jetë ndryshe me këtë Qeveri. Duke biseduar me Serbinë për çështje të brendshme të Kosovës dhe pa kushte paraprake për Serbinë, Kosova po përfundon e kushtëzuar nga Serbia dhe disi dalngadalë po bëhet çështje e brendshme e Serbisë.

    Për të qenë edhe më keq se kaq, dobësimi i shtetit të Kosovës duket se po e trimëron edhe Qeverinë e Maqedonisë në ekspeditat e saj shoviniste kundër shqiptarëve autoktonë atje.
    Tepër gjatë dhe tepër shumë koncesione ndaj Serbisë kanë bërë këta qeveritarë që të mund të frenojnë tash. Tepër gjatë dhe tepër shumë privatizime të ndërmarrjeve të Kosovës kanë bërë këta qeveritarë që të mund të frenojnë tash. Është populli i Kosovës, është shoqëria jonë, që duhet të frenojë në këtë theqafje ku po na shpie kjo Qeveri. Po, pra, momenti i kthesës ka formën e frenimit në theqafje pas së cilit na nevojitet ngjitja kolektive përpjetë. Kjo ngjitje nënkupton një tjetër lloj shteti, nënkupton një shtet të qytetarit që i mbrohen të drejtat dhe një shtet për qytetarin që i mundësohet zhvillimi. Kështu pra, shteti sipas programit të Lëvizjes sonë është shtet i së drejtës dhe shtet i zhvillimit. Ky lloj shteti është shtet i fuqishëm për qytetarin edhe më të fuqishëm. Me këso lloj shteti bëhet e qartë për të gjithë që më e rëndësishme është ta kemi shtetin e fuqishëm sesa të jemi të pasur secili për vete.

    E, megjithatë, këtë program mund ta realizojë vetëm Lëvizja VETËVENDOSJE!. Sepse Lëvizja VETËVENDOSJE! është subjekt i parimeve, vlerave dhe i vizionit, për dallim prej Qeverisë që është klan i kompromiseve, koncesioneve dhe taktikave. Sepse Lëvizja VETËVENDOSJE! e ka prioritet normalizimin e shtetit të Kosovës, për dallim prej Qeverisë së Kosovës që e ka prioritet normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

    Dhe, sërish, vetëm Lëvizja VETËVENDOSJE! me qasjen, qëndrimin dhe vizionin e saj mund ta ndryshojë qasjen, qëndrimin dhe mungesën e vizionit të jo pak faktorëve ndërkombëtarë në Kosovë të cilët kanë treguar shumë më tepër vullnet për ta dominuar dhe kontrolluar vendin tonë sesa për ta kuptuar dhe ndihmuar popullin e shoqërinë tonë.

    Nëpërmjet demokracisë së brendshme, nëpërmjet konceptit gjithnjë e më të elaboruar, nëpërmjet shtrirjes dhe forcimit të organizimit dhe nëpërmjet aktiviteteve të parreshtura ne tashmë kemi vendosur binarët e lëvizjes sonë të pandalshme. Ne të VETËVENDOSJE!-s nuk heqim dorë nga Republika. Qeveria duhet të japë dorëheqje.

    Ju falemnderit!


    Prishtinë, 18 mars 2012

  7. #27
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Ky Albini ish pas frymzu fort nga Gandi i indise Ama ai ka qen paqesor ky ka qen Agresiv dhe prandaj ka deshtu Gjithmon deshton kur nuk je vetvetja por mundohesh me u ba kopje e dikujt.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Llap

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    ah na ishte njiher nji koh qe kur me ke pa mua e shoket e mi ne uniform ti e disa bashkpuntor te shkaut qe bajshi pazare me shkie e e ndajshi fitimin se bashku me ta ne Prishtin kini ike prej meje siq kan ik shqiptaret prej hasmit shka
    e tash e ke shlirue by.then e thuaj qfar te duesh
    ti para lufte te betohem qe kurr ne prishtin ske dal veq se ne raste emrgjente ndonje smundje edhe at me ndonje te rritun o bal un kurr as pas as edhe mas lufte kurr sjam friguar nga as kush un kam qen gjdo her ne ball te protestave mu me njohin shum ne rrethin ku banoj per qendrimet e mia nacionaliste per ket jam krenar e ti pulaxhi e dhunus femrash ik pirdhu se po ju ngushtohet rrethi

  9. #29
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    RrOSh - Për gjyqin në Maqedoni
    19 MARS 2012 - E Hënë 04:43

    RRJETI I ORGANIZATAVE SHQIPTARE

    DEKLARATË PËR SHTYP MBI GJYKIMIN E SHQIPTARËVE TË ORGANIZATËS “ILLYRICUM LIBERTAS” NË ISH-REPUBLIKËN JUGOSLLAVE TË MAQEDONISË DHE GJYKIMIN E TË RINJVE PËR ÇËSHTJEN E KALASË SË SHKUPIT

    Kohët e fundit jemi dëshmitarë të rritjes së dhunës etnike ndaj shqiptarëve në Ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë (IRJM). Vrasja e dy shqiptarëve në Gostivar nga një polic sllavo-maqedonas dhe rrahja e fëmijëve shqiptarë nga huliganë sllavo-maqedonas pikërisht ditën e 7 Marsit, nuk janë dhe nuk mund të jenë ngjarje të rastësishme. Ato janë maja e akullnajës së urrejtjes etnike që po kultivohet prej kohësh nga sllavo-maqedonasit ndaj qytetarëve shqiptarë të shtetit. Sllavo-maqedonasit e kapur prej etheve megalomane, që fshehin krizën e thellë identitare, nuk mund të pranojnë që shqiptarët në trojet e veta etnike të jenë qytetarë të barabartë të të njëjtit shtet. Ata e duan shtetin për vete dhe prandaj duhen sakrifikuar shqiptarët. Thirrjet masive në stadiume për dhoma gazi për shqiptarët shkojnë në të njëjtën linjë me përpjekjet e akademikëve sllavë për t’i paraqitur në enciklopedi shqiptarët si ardhacakë dhe banditë të zbritur nga malet.

    Në këtë klimë urrejtjeje më datën 20 mars 2012 zhvillohet seanca gjyqësore ndaj të rinjve shqiptarë që më 28.11.2011 vizatuan në publik hartën e Shqipërisë Etnike. Ndaj tyre është ngritur një akuzë penale, sepse shprehën grafikisht një të vërtetë që dihet botërisht, atë që shqiptarët nuk jetojnë vetëm në Republikën e Shqipërisë dhe se në Ballkan shqiptarët jetojnë në një hapësirë të vetme e kompakte etnike, e cila është e ndarë politikisht në disa shtete. Harta e vizatuar tregon se shqiptarët janë një komb, kudo ku ata janë, si në Shqipëri, Kosovë, IRJM apo gjetkë. Ndaj kësaj të vërtete dhe kundër lirisë së shprehjes është ngritur një akuzë penale. Me anë të saj synohet që të heshten shqiptarët, që të trimërohen edhe më huliganët sllavo-maqedonas dhe sponsorët e tyre politikë. Në të njëjtën kohë vazhdojnë të zhvillohen edhe seancat gjyqësore edhe ndaj shqiptarëve që mbrojtën nga tjetërsimi dhe përdhosja trashëgiminë e tyre historike në Kalanë e Shkupit.

    Rrjeti i Organizatave Shqiptare proteston kundër vazhdimit të këtyre farsave gjyqësore, të cilat i konsideron me prapavijë politike dhe kërkon pushimin e çështjeve penale ndaj të rinjve shqiptarë. Jo vetëm që besojmë se atyre po u cenohen liritë themelore njerëzore dhe qytetare, por besojmë edhe se vazhdimi i gjykimeve me prapavijë politike në këtë situatë të ndezur etnike mund të ndikojë edhe më në çarjen midis shoqërisë maqedonase.

    Zhvillimet e fundit duhet t’i bëjnë shqiptarët e IRJM-së që të mendojnë politikisht. Para tyre paraqiten dy qëndrime. I pari është shikim nga e kaluara. Nëse dikur për Shqipërinë Etnike në IRJM janë pushkatuar njerëz pa gjyq, sot disa shqiptarë mund të ndjehen të kënaqur që “fajtorëve” u lejohet mundësia të mbrojnë veten në gjykatë. I dyti është shikimi nga e ardhmja. Nëse IRJM-ja realisht aspiron integrimet evropiane, duhet ditur se një shtet anëtar i Bashkimit Evropian është ai ku qytetarët ndjehen të barabartë dhe nuk i frikësohen etnisë së tjetrit dhe ku gjykatat nuk përdoren politikisht për të frikësuar bashkësitë etnike. Shqiptarët duhet të përpiqen për qëndrimin e dytë, ai i kërkimit dhe i realizimit të barazisë së plotë përballë sllavo-maqedonasve në kuadër të IRJM-së.

    RROSH-i shprehet i brengosur për situatën në IRJM dhe me mosdëshirën e Tiranës e Prishtinës për të mbrojtur interesat njerëzore dhe kombëtare të shqiptarëve të këtij shteti. RROSH-i u bën thirrje të gjithë subjekteve politike dhe shoqërore shqiptare që të protestojnë kundër keqtrajtimit sistematik ndaj shqiptarëve në IRJM dhe që të solidarizohen me ato forca politike dhe shoqërore shqiptare në IRJM që mbrojnë interesin dhe dinjitetin e kombit shqiptar.

    Organizatat nënshkruese:

    Forumi Demokratik për Integrim - Tuz

    Illyricum Libertas - Tetovë

    Klubi Kombëtar – Tiranë

    Lëvizja Qytetare Zgjohu! - Shkup

    Lëvizja Vetëvendosje! – Prishtinë

    Shoqata Çamëria – Tiranë

    Shoqata “Një dollar për Dibrën” - Dibër

    Tifozat Kuq e Zi - Tiranë
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    athua pse nuk reaguan as nje her kta kompania e OLV-s se muharrem xhemailit per setuaten ne ilirid ky nxensit shqiptar sulmohen nga sllavomaedonet eh hashimi i ka shti ne rreth siduket e jon struk turp

  11. #31
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    ti para lufte te betohem qe kurr ne prishtin ske dal veq se ne raste emrgjente ndonje smundje edhe at me ndonje te rritun o bal un kurr as pas as edhe mas lufte kurr sjam friguar nga as kush un kam qen gjdo her ne ball te protestave mu me njohin shum ne rrethin ku banoj per qendrimet e mia nacionaliste per ket jam krenar e ti pulaxhi e dhunus femrash ik pirdhu se po ju ngushtohet rrethi


    Beni te respektoj,
    por te lutem mos u pergjigj ketyre, sepse eshte e kote !?

  12. #32

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Hillirian-zo

    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Beni te respektoj,
    por te lutem mos u pergjigj ketyre, sepse eshte e kote !?
    ashtu do mundohem te veproj kta matrapaz duhet ti injorojm ne te gjitha lemit merrespek beni33

  14. #34

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Ky Albini ish pas frymzu fort nga Gandi i indise Ama ai ka qen paqesor ky ka qen Agresiv dhe prandaj ka deshtu Gjithmon deshton kur nuk je vetvetja por mundohesh me u ba kopje e dikujt.
    kush ka deshtu? ku ka deshtu? deshtaket po doken sheshit me fusnote en both.

    nuk bahet kush kopja e dikujt cdoperson influencohet nga dikush qoft ky udhheqs shkrimtar, aktor etj. fati i keq qe thaqi i borojes influencohet veq prej tradhtarve matrapazeve e hajnave.

    kamish llulla ish influencu prej babgjyshit t'vet.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    albini asht klysh i edvinit.. sikurse kreshniki klysh i rucit..
    dy m.uta qe nuk i duhen as kosoves e as shqipnise..

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    albini asht klysh i edvinit.. sikurse kreshniki klysh i rucit..
    dy m.uta qe nuk i duhen as kosoves e as shqipnise..
    ........E po kujte i duhet!!!?apo ku e paska ba veninnn?
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  18. #38
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    kush ka deshtu? ku ka deshtu? deshtaket po doken sheshit me fusnote en both.

    nuk bahet kush kopja e dikujt cdoperson influencohet nga dikush qoft ky udhheqs shkrimtar, aktor etj. fati i keq qe thaqi i borojes influencohet veq prej tradhtarve matrapazeve e hajnave.

    kamish llulla ish influencu prej babgjyshit t'vet.

    Pse qka kujtove edhe thaqi i deshtune si krejt qe kan deshtu para tij e qe kan me deshtu pas tij.

  19. #39
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Vetem te vdekurit nuk deshtojn-bile Ky me se paku deshtoj nese kthejm koken pas....
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  20. #40
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Vetem te vdekurit nuk deshtojn-bile Ky me se paku deshtoj nese kthejm koken pas....
    Ketu mire e ki. Ne nuk deshtuam Qe i qendruam besnik vendit edhe gjat bombardimeve.

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •