Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 83
 1. #61
  i/e larguar Maska e sheneri
  Antarsuar
  28-02-2012
  Postime
  186
  Faleminderit
  3
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga Gogi Lexo Postimin
  Mendoj qe kryesisht deri me tani, kjo levizje ka pasur nje rol destruktiv. Nuk ka treguar aspak kulture politike, nuk ka dhene asnjehere zgjidhje.

  Kjo levizje vazhdimisht ka qene e interesuar per krijim te rrethanave kaotike ne vend.

  Mirepo me thene te verteten koheve te fundit ( qe nja dy muaj) nuk kane ndermarrur ndonje veprim huligan, sic kane marr shepesh her.

  Me shpres qe do vazhdojne keshtu
  A njehet me hanger krelan me duqa ne rimanisht se gjat luftes e kam hanger nje krelane qe kurr nuk e harroj, ishte aty nje jaran prej sylevice knaqe jemi tue ba hajgare po ish lufte e nuk dishum e u knaqe si shkau na pati rrethue balo shtir u kan po zoti i madh ja qoj shkaut gjelatin e na e nali zullumin. Edhe na pak u munojshem po s'kishim kaqik qka me ba. Tani partit politike duhet me ba lufte me ja qite te zezat njana tjetres pra qyky eshte parimi mos me lan ni parti me shpall mretni tun. te koft

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Topalli: kandidat zyrtar i Lvizjes Vetvendosje pr Ferizajin

  N konferencn e mbajtur sot pr medie Lvizja Vetvendosje publikoi rezultatet prfundimtare t zgjedhjeve t brendshme pr kandidatin e Lvizjes VETVENDOSJE! pr kryetar t Komuns.
  N emr t Komisionit Zgjedhor Ad hoc, i cili i ka organizuar zgjedhjet e brendshme, antarja e ktij komisioni, Besa Sojeva i deklaroi rezultatet prfundimtare, “Komisioni ka pritur deri n 24 or pas mbylljes s vendvotimeve dhe nuk kemi pasur asnj ankes. Antart tan kan votuar n nivelin prej 97.89 % pr kandidatin Faton Topalli. N emr t Komisionit zgjedhor Ad hoc, shpallim fitues t ktyre zgjedhjeve t brendshme, Faton Topalli si kandidat zyrtar i Lvizjes VETVENDOSJE! pr Kryetar komune n Ferizaj”.
  Pas shpalljes s rezultatit, fjaln e mori kryetari i Lvizjes VETVENDOSJE! Albin Kurti.
  Albin Kurti theksoi rndsin e demokracis n Lvizjen VETVENDOSJE!. “Emancipimi politik vjen prej zgjedhjeve t brendshme. Asnj subjekt n Kosov, madje edhe m gjer se kaq, nuk i praktikon zgjedhjet e kandidatve prej bazs. Kjo sht nj praktik maksimalisht demokratike. Demokracia e vrtet vjen prej posht dhe nga brenda. Nuk mund t ket demokraci q subjektet e bjn jasht nse at nuk e kan prbrenda. Ne, t VETVENDOSJE!-s e praktikojm demokracin e brendshme ashtu si duam t bhet n t gjith Kosovn. Llogaridhnia e kandidatit i prkushtohet popullit, jo kryetarit t partis”, tha Kurti. Ai theksoi po ashtu se Lvizja VETVENDOSJE! mbshtet zgjedhjen q bn antart dhe aktivistt e Ferizajt.
  Albin Kurti foli m pas dhe pr Faton Topallin.
  “Faton Topallin e kam njohur personalisht prej vitit 2010, kur ai u afrua si aktivist e si bashkpuntor n Lvizjen VETVENDOSJE!. Historia e tij sht interesante dhe frymzuese. Ai e ka filluar veprimtarin politike n gushtin e vitit 1978, n lvizjen e asaj kohe. Ka qen vetm 15 vje ather. N vitin 1981, ka qen pjesmarrs n organizimin e demonstratave, e m pas, i prndjekur, bashk me shum veprimtar t tjer, ka shkuar n mrgim pa e ndrprer asnjher aktivitetin: n Turqi, pastaj n Gjermani, e q prej vitit 1983 n Zvicr, ku ka jetuar pr nj koh t gjat. Aty ai sht arsimuar dhe sht ngritur profesionalisht. Sot, Fatoni e prfaqson denjsisht intelektin shqiptar duke ligjruar shkenca sociale n fakultetin e shkencave sociale n Cyrih. Por, dshira e tij ka qen t kontribuoj ktu, n vendin e tij.
  M tej Albin Kurti theksoi se “Faton Topalli sht nj njeri i ndershm, pr nj qytet t ndershm, nj njeri puntor pr nj qytet puntor, nj njeri atdhetar, pr nj qytet atdhetar”.
  Ndrsa kandidati Lvizjes VETVENDOSJE! pr Kryetar t Ferizajt, Faton Topalli, fillimisht i falenderoi t gjitha antart e Lvizjes VETVENDOSJE!, t cilt i dhan besimin prmes vots. Ai tha se “Ferizaj ka vlera dhe potencial t madh human dhe material. Jam ktu q t punoj me ato vlera dhe me at potencial q ka ky qytet, por q deri m tani pr shkak t mentalitetit t
  mbrapsht qeveriss nuk jan lejuar t shfaqen dhe t prdoren n shrbim t zhvillimit t qytetit dhe rritjes s mirqenies s qytetarve.
  Topalli tha se “ka ardhur dita q t dshmojm se Lvizja VETVENDOSJE!, ashtu si ka qen opozita m e mir, do t jet edhe qeverisja m e mir”.
  Duke folur pr gjendjen aktuale t pushtetit lokal, ai theksoi se, “Kta e kan uzurpuar pushtetin lokal. Ne do t ia kthejm at qytetarit. Kta jan pasuruar duke keqprdorur pushtetin. Ne do ta vendosim pushtetin n shrbim t qytetarit pr ta ndrtuar dhe zhvilluar komunn ton. Kta, komunn e prdorn pr t punsuar miq e kushrinj. Ne do ta kthejm n administrat t ekspertve dhe profesionistve”.
  Faton Topalli e prfundoi fjaln e tij duke thn se: “Ne angazhohemi pr nj qeverisje q ka n thelb barazin para ligjit, dinjitetin dhe pjesmarrjen e komunitetit n t gjitha proceset vendimmarrse. Ferizaj sht nj komun e madhe dhe e rndsishme pr Kosovn. Ne do t punojm q Komuns dhe qytetarve t Ferizajt t’i kthehet vendi dhe pesha q i takon”.BS
  http://www.botasot.info/def.php?gjuh...ry=3&id=161929
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 03-04-2012 m 13:05
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 3. #63
  i/e larguar
  Antarsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Hillirian-zo Lexo Postimin
  Paramendose sa kohe ka qe hashim thaci po i genjen kosovaret per viza , a ende nuk i ka udherefyesin(ne gjermanisht Einleitung) ncncncncncnc!
  Para mendo po te ishet koha e vitev 90/99 ende ne pushtet pe rty dhe disa goleg te tu se sa kishit be per at kohe..
  Kur ju dilni dhe folni per diken sikur me ja rru magarices ...
  si ti edhe vv jeni vetem nje pjell e nje te kaluare jo te larget,se at te cilet as edhe nje cent nuk i kontribuan vendit shkeuajn per te gjithe keq,,a vetem ti me koleget e tu jeni te mire dhe te drejt,,kur ju jeni ata te cilet gjithe jeten ejuaj keni punar kunder vlerave te kosoves ku edhe sot jeni shume kunder kosovas dhe qlirmtarev...se ti dhe disa koleget tu me qef keni me kane pushteti i kaluare ketu se shqiptaret e kosoves,se jeni mesuar me fol shkinishet dhe magjupishte,,dhe ende keni nostalqi per kohen ekaluar,po kthenu ka kibla dhe mendoni para e lene te kaluaren e juaj jo te mire si e keni dhe mendoni ta keni se koha e juaj ka vdekur qe moti.

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga prishtina2010 Lexo Postimin
  Para mendo po te ishet koha e vitev 90/99 ende ne pushtet pe rty dhe disa goleg te tu se sa kishit be per at kohe..
  Kur ju dilni dhe folni per diken sikur me ja rru magarices ...
  si ti edhe vv jeni vetem nje pjell e nje te kaluare jo te larget,se at te cilet as edhe nje cent nuk i kontribuan vendit shkeuajn per te gjithe keq,,a vetem ti me koleget e tu jeni te mire dhe te drejt,,kur ju jeni ata te cilet gjithe jeten ejuaj keni punar kunder vlerave te kosoves ku edhe sot jeni shume kunder kosovas dhe qlirmtarev...se ti dhe disa koleget tu me qef keni me kane pushteti i kaluare ketu se shqiptaret e kosoves,se jeni mesuar me fol shkinishet dhe magjupishte,,dhe ende keni nostalqi per kohen ekaluar,po kthenu ka kibla dhe mendoni para e lene te kaluaren e juaj jo te mire si e keni dhe mendoni ta keni se koha e juaj ka vdekur qe moti.
  Ti paske dal ka mramja, e ne cdo tem duke vizituar dhe duke i ofendu ata qe nuk mendojn si ti , ti mos u mundo qe tua arsyetojsh krimineleve krimet ,besoj qe nuk e ke at aftesi ,pasi ne shkrimin dhe mendimet qe po i qfaq ne postimet tuja ,po shifet aftesia jote , ju qe ua mbani ne grusht krimineleve dhe u sjellni peshqeshe te ndryshme ,edhe nga familjet tuja ,ju vetem hyni ne forum i hudhni nga nji mori ofendimesh te pa kripura dhe shkoni shpejt me ua mbajt ne grusht prap, un i kam lexuar postimet tuja ,ti vjen ne F:Sh ,me leter qe ti pregatit ish llapi , e vetem i poston ato cka i ke me teper nuk ke aftesi me vazhdu dhe ik pa asnji fjal , si ty nuk e ke vendin ne ket forum ,se ti je vetem nje i semur shpirtnisht qe nuk te intereson asgje per askend ,por vetem per nji pershendetje nga larg qe dikush nga kriminelet ta ban ,ti ua dorzon pa protokol edhe antaret e familjes sate nese ke, e qe dyshoj shum.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 5. #65
  i/e larguar
  Antarsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Vv kurr nuk kane pri per se mari as qe do te prin ndonje here ky ne kry ka kurtin njeriu i cili duhet te ecen nga politika,,,keta jane vetem nje autobus njerzi te malltretuar ku rrin rrugve dhe as gje me shume .,,,keta jane rrugaq,,ku aty eshte florim krasniqi,rexhep selimi dhe shume tjere njerzit me te korrupuar te kesaj tok jan eata dhe disa koleg te tyre ,duke emso perjashtuar edhe glaukun dhe visarin se bashku me kurtin e shpende ahmetin e puhin.

 6. #66
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga prishtina2010 Lexo Postimin
  Vv kurr nuk kane pri per se mari as qe do te prin ndonje here ky ne kry ka kurtin njeriu i cili duhet te ecen nga politika,,,keta jane vetem nje autobus njerzi te malltretuar ku rrin rrugve dhe as gje me shume .,,,keta jane rrugaq,,ku aty eshte florim krasniqi,rexhep selimi dhe shume tjere njerzit me te korrupuar te kesaj tok jan eata dhe disa koleg te tyre ,duke emso perjashtuar edhe glaukun dhe visarin se bashku me kurtin e shpende ahmetin e puhin.
  shko more analfabet po na kallzon ti se kush jan te korruptum

  mir te ka than shoqi nalt

  e un po te tham shko mshilu ne naj shpell maleve se hor na bone be trullan
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 7. #67
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-12-2010
  Vendndodhja
  ....Europe...
  Postime
  1,184
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga prishtina2010 Lexo Postimin
  Vv kurr nuk kane pri per se mari as qe do te prin ndonje here ky ne kry ka kurtin njeriu i cili duhet te ecen nga politika,,,keta jane vetem nje autobus njerzi te malltretuar ku rrin rrugve dhe as gje me shume .,,,keta jane rrugaq,,ku aty eshte florim krasniqi,rexhep selimi dhe shume tjere njerzit me te korrupuar te kesaj tok jan eata dhe disa koleg te tyre ,duke emso perjashtuar edhe glaukun dhe visarin se bashku me kurtin e shpende ahmetin e puhin.
  ....qe t'ja paske qellu .....

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Hard Lexo Postimin
  ....qe t'ja paske qellu .....
  Nuk ka maq keq se me mbet duke pritur a po baglon gomari.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 9. #69
  i/e larguar
  Antarsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Qka ki me than rrugaq dje rrugaq sot rrugaq neser turpi i kosoves keta jane gjithe here ..
  Keta e kane vetem me ardhe ne pushtet se keta bash mos vete kan me ba kosoven ...keta a e dini se qka bajen keta gjitha rruget,,gjitha shkollat,,gjithe ngritjet e pagav ,,gjithe qka qka eshte ba deri sot keta kane me i prish edhe me hanger se keta e dojen kohen e komunizmit,,a gojen e kan bashkim kombetar,,dhe dalin dhe thojen kunder aurostrades qe i lidhe shqiperin me kosoven rupi jane keta

 10. #70
  i/e larguar
  Antarsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga seleukeia Lexo Postimin
  Ti paske dal ka mramja, e ne cdo tem duke vizituar dhe duke i ofendu ata qe nuk mendojn si ti , ti mos u mundo qe tua arsyetojsh krimineleve krimet ,besoj qe nuk e ke at aftesi ,pasi ne shkrimin dhe mendimet qe po i qfaq ne postimet tuja ,po shifet aftesia jote , ju qe ua mbani ne grusht krimineleve dhe u sjellni peshqeshe te ndryshme ,edhe nga familjet tuja ,ju vetem hyni ne forum i hudhni nga nji mori ofendimesh te pa kripura dhe shkoni shpejt me ua mbajt ne grusht prap, un i kam lexuar postimet tuja ,ti vjen ne F:Sh ,me leter qe ti pregatit ish llapi , e vetem i poston ato cka i ke me teper nuk ke aftesi me vazhdu dhe ik pa asnji fjal , si ty nuk e ke vendin ne ket forum ,se ti je vetem nje i semur shpirtnisht qe nuk te intereson asgje per askend ,por vetem per nji pershendetje nga larg qe dikush nga kriminelet ta ban ,ti ua dorzon pa protokol edhe antaret e familjes sate nese ke, e qe dyshoj shum.
  Per familje je ti se i mesuar je gjithe jeten me ja dorzu dhe me i lane ne doren e gjdo kujet ,dhe vetem e vetem qe te hyshe ne pozit po kot te gjithe te shfrytzojen po pa kurgjo,,
  kures per gjithe ato ti qka thu dhe i ke ne koke e ki shkollen e till ,se ti je i shkolluar ne bograd,,dhe une te kuptoj jeten dhe lluksin qe e ke pas se ti nuk ki nder familjes as kurgjafit,,per ty gjithe qka eshte pushteti as familja nuk eshte per ty ..
  se i till je.. keto sot kosoves po i kushtojen dhe do ti kushtojen se jeni i lindur i till.
  kurr ne jete ti ma dhe klika e juaj me ardhe ne pushtet se ti ende flet shkinishte,,dihet edhe te shkruarit e juaj.
  po mu me vjen keq nga njerzit e till siq jeni se edhe ju keni qef me dite po me shume nuk keni diet e as qe ke me dite kurr,,se vetem kaq ti din,,,me keq ardhej dija jot dhe e ardhmja e jot..se vertet jeni shume i parapa mbetyre ,ju jeni mbetyre vetem nje mebeturin e se kaluares asgje me shuem .

 11. #71
  i/e larguar
  Antarsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga seleukeia Lexo Postimin
  Nuk ka maq keq se me mbet duke pritur a po baglon gomari.
  Ti vetem meshifesh parap perdes se ti tjeter flamur ki dhe tjeter gjuhe flet,,ti gjuhen shqipe e ke zili ,,a ne shpirte e ki shkinishten e as gje me shume .kjo te tregon se prapa qkafit meshifesh ti dhe e kaluara e jote

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga prishtina2010 Lexo Postimin
  Per familje je ti se i mesuar je gjithe jeten me ja dorzu dhe me i lane ne doren e gjdo kujet ,dhe vetem e vetem qe te hyshe ne pozit po kot te gjithe te shfrytzojen po pa kurgjo,,
  kures per gjithe ato ti qka thu dhe i ke ne koke e ki shkollen e till ,se ti je i shkolluar ne bograd,,dhe une te kuptoj jeten dhe lluksin qe e ke pas se ti nuk ki nder familjes as kurgjafit,,per ty gjithe qka eshte pushteti as familja nuk eshte per ty ..
  se i till je.. keto sot kosoves po i kushtojen dhe do ti kushtojen se jeni i lindur i till.
  kurr ne jete ti ma dhe klika e juaj me ardhe ne pushtet se ti ende flet shkinishte,,dihet edhe te shkruarit e juaj.
  po mu me vjen keq nga njerzit e till siq jeni se edhe ju keni qef me dite po me shume nuk keni diet e as qe ke me dite kurr,,se vetem kaq ti din,,,me keq ardhej dija jot dhe e ardhmja e jot..se vertet jeni shume i parapa mbetyre ,ju jeni mbetyre vetem nje mebeturin e se kaluares asgje me shuem .
  Jo djalo ne beograd duhet me mesu pa me e marr dip. kurse tek thaci ,veq a e ke titullin kriminel ,del doktor shkence, kuptohet pa punim shkencor se nuk din me e pregatit.E kemi shembull azemin dhe gruan e thacit e shum te tjer.

  Citim Postuar m par nga prishtina2010 Lexo Postimin
  Ti vetem meshifesh parap perdes se ti tjeter flamur ki dhe tjeter gjuhe flet,,ti gjuhen shqipe e ke zili ,,a ne shpirte e ki shkinishten e as gje me shume .kjo te tregon se prapa qkafit meshifesh ti dhe e kaluara e jote
  Un nuk po meshifem pse po rren ?ket gje ti po e ban vetem vjen 10 minuta i shkarravit temat dhe shkon ma shpejt me i marr stoqet te minikriminelat.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 13. #73
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,530
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 14. #74
  i/e larguar
  Antarsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sherbimet shqipe folse siq jane disa ketu se gjoja kfor i kontrollon rsu nje sherbim anti shqipatre siq eshte koha ditore dhe veton surroj.hidhet poshte nga kfori

  Publikuar: 13.04.2012 - 20:58
  Prishtin, 13 prill - Misioni paqeruajts i NATO-s n Kosov, KFOR ka hedhur posht raportimet e disa mediumeve n Prishtin se gjoja pjestart e tij kan bastisur Njsin Speciale t Policis s Kosovs ROSU.

  Kt jav ka pasur dy incidente t raportimeve t rrejshme n media. Raportimi i tret i pasakt ka ndodhur sot n lidhje me raportet tona me Policin e Kosovs, ka thn pr Radion Evropa e Lir zdhnsi i KFOR-it, Uve Nowicki. Ai ka thn se misioni i NATO-s e konsideron Policin e Kosovs si partnerin m t besueshm dhe m t aft kur sht n pyetje sigurimi i ambientit t qet dhe t sigurt.

  KFOR-i kurr nuk e ka par nevojn pr t kontrolluar apo monitoruar ndonj element t Policis s Kosovs, andaj edhe hedh posht raportimet e sotme t rreme, ka deklaruar Nowicki. Ai ka thn se thashethemet e tilla shrbejn vetm pr t minuar bashkpunimin ton t ngusht me partnert.

 15. #75
  i/e larguar
  Antarsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga seleukeia Lexo Postimin
  Jo djalo ne beograd duhet me mesu pa me e marr dip. kurse tek thaci ,veq a e ke titullin kriminel ,del doktor shkence, kuptohet pa punim shkencor se nuk din me e pregatit.E kemi shembull azemin dhe gruan e thacit e shum te tjer.  Un nuk po meshifem pse po rren ?ket gje ti po e ban vetem vjen 10 minuta i shkarravit temat dhe shkon ma shpejt me i marr stoqet te minikriminelat.
  Tj e din nga kushe meshivesh ti je vetem nje shqipe foles anti shqiptare dhe asgje me shuem hiq ti je nje propogandus i kunder vlerav te kosoves dhe popullit shqiptare se politiken e ke till e ti shko e shkollove ende ne bograd se te duhet pra

 16. #76
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Koha dhe veprat do t argumentojn t gjitha,mos u shtyni pakuptim dhe t krijoni mes veti urejtje.Jo,mend kemi,mos t'pranojm llojlloj blefime t pasakta,q shkojn n dm t gjith neve.

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Roli i Lvizjes "Vetvendosje" n skenn politike t Republiks s Kosovs dhe at kombtare shqiptare, me gjith divergjencat dhe konvergjencat, sht konstruktiv n disa raste, agresiv n kuptimin e zgjidhjeve paqsore alternative dhe utopist n realizimin e idelave politike t kohs.

  Konstrukti drejtues i zgjidhjes s problemeve, mnyra e protesimit t dukurive negative dhe orvatja pr sensibilizimin e kauzs kombtare, prmes nj grumbulli subjektesh t moshave t ndryshme, nganjher sht i flakt si iniciativ, por q pson tkurrje n evoluimin e mtejshm. Si pasoj e nj vendosmrie t dobt n kt konsktekst, kjo Lvizje sht e mangt n makroprojektet e saj.

  Nj reformim i brendshm dhe konsolidim organizativ t saj, prurjet e reja drejtuese, ndjekja e nj vije politike t prer, metodat paqsore t luftimit t fenomeneve negative dhe gravitimi i kuadrit kombtar n platformn e saj, do ta bnin kt Lvizje m progresiste, reformuese dhe t prshtatshme.

  Mirpo, meq brishtsia e skens politike n Republikn e Kosovs dhe problemet me t cilat prballet shteti, n t cilin kjo Lvizje ushtron veprimtarin e saj, paknaqsia e nj pjese t shtetasve me elitn drejtuese shtetrore, mund t ndikojn n zgjerimin dhe prfirjen n t t nj spektri m t gjer subjektesh, gjithnj nse "Vetvendosje" sht konsekuente n programin e saj.

  Dar_di
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 18. #78
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime n 19 postime
  Prej themelimit deri me tani, roli i levizjes se vetevendosjes ka qene destruktiv. Destruktiv sepse vazhdimisht ne kontinuitet ka bere perpjekje per rrenim te institucioneve te vendit, vazhdimisht eshte perleshur me policine e vendit. Nuk mund te jet nje levizje konstruktive kur sheh ne media pamje nga kjo levizje duke sulmuar policine e dal nga populli.

  Kjo levizje eshte e refuzuar nga faktori nderkombtar. Nuk mund te ecet perpara me nje levizje kur i demton raportet me miqt perendimor. Sidomos me ShBA-ne. Nese liderit te kesaj partie i refuzohet viza per ne Amerike, nuk mund te themi se kjo levizjd ka raporte te mira me Ameriken.

  Eshte vertet shqetesuese, kur pam ne media raportin e policise se Kosoves ku shkruej se Albin Kurti u kap perfundi nje batanije ne veture me serb. Nuk kam asgje kunder serbeve te cilet respektojne institucionet e vendit, mirepo kam me Albinin i cili nuk e pranon dhe gojen e ka plot urrejtje.

  Ne nje shpalosje te programit ekonomik kjo levizje ka shprehur vullnetin qe pr zhvillim ekonomik te bej bashkim pronash ne form koperativash. Kjo nuk ka nevoj te shtjellohet sepse e kemi pare deshtimin e ekonomise socialist-komuniste ku bashkimi i pronave ka qene per 50 vjet e aktualizuar.

  Prandaj kjo levizjd ne menyre huligane gjithnje ka per qellim rrenimin e institucioneve me te vetmin qellim qe te vie ne pushtet.
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 19. #79
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  kur shoh kush e kritikon LWV-n me ben te ndihem krenar qe jam nje adhurues i vetvendoisjes se pse kritikat behen nga disa ish pulaxhi dhe vjedhes framerkash dhe dhunues

 20. #80
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Antarsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Shiko historine shqiptare dhe ke me u binde qe edhe keta kush te vijn pas tyre kan me deshtu.
  Ne e kemi te arte, zoteri Lexuesi, se Historia shqiptare nuk ndryshohet, per qefin e Lexuesit sepse edhe ashtu ke qene per ndryshime !!!!
  Sarmatosem sa tjet jeta!

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •