Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 39
 1. #1
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Njollat e shkaktuara nga dielli.

  Njollat e shkaktuara nga dielli, jane nje tjeter shqetesim per femrat. Ato merren vecanerisht ne muajt e pranveres dhe te veres. Duhet bere kujdes ne muajin mars sepse pikerisht ne kete muaj, synojne vecanerisht kur fytyra eshte e pambrojtur. Per te eliminuar ato, duhet t`i nenshtrohemi trajtimit kunder njollave. Ky trajtim behet ne shtepi dhe zgjat rreth 1 muaj. Eshte e redesishme te dini se asnjehere ky trajtim nuk behet ne stinet e nxehta. Periudha me e pershtatshme eshte muaji tetor.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2002
  Vendndodhja
  as vete se di ku jam, ka njeri te ma tregoje
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  MINA po per njollat qe le shtatzania c`mund te thuash?
  (kot me erdhi instiktivisht nga keto njollat e marsit)
  Ti u duke ne jeten time
  si hijet e pikave te shiut
  Ti u zhduke nga jeta ime
  si hije e rrjedhshme me pike ne fillim
  S`eshte cudi qe ndonjehere
  te ndiejme dhe gabim
  .......................................

 3. #3
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Njollat qe dalin gjate shtatzanise, jane te ngjashme me ato qe permend me siper. Ato qendrojne gjate ne fytyre. Duhet pare origjina e tyre sepse mund te jene patologji. Ky rast trajtohet nga dermatologu.

 4. #4
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Kujdes! Ruhuni nga njollat e diellit te marsit!

  Ne kete periudhe fytyra me shume se ne cdo muaj te vitit, eshte e predispozuar te marre njolla te erreta! Ky apel vlen per femrat ne moshe mbi 25 vjec dhe vecanerisht ato qe abuzojne me duhan apo alkool. Ne kete rast lekuara e fytyres eshte e paafte te realizoje mbrojtjen totale dhe e vetmja ndihme eshte produkti solar me shume filtra! Ne rastet e lekurave te ndjeshme, perdoret ecran total me 25 filtra. Ne lekurat normale mjafton edhe nje mbrojtes me 15 filtra. Kujdes duhet te bejne femrat qe perdorin automjet. Ketu sugjerohet nje solar Sun block me 30 filtra. Kini parasysh qe ndikojne edhe rrezet indirekte te diellit. Eshte me mire te mbrohesh sesa te korigjosh problemin!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e luiza_2003
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile

  Faleminderit per keshillen Mina ,do ta kemi parasysh. Po problem qe zgjidhet ne qofte se mbetet fytyra me njolla ,i japim nje BLEACH

 6. #6
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ne vere kurre nuk mund ta zbardhesh!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 7. #7
  Goc Tirone Maska e Tironsja
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  266
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mina
  Rrezet artificiale jane te demshme per lekuren?
  Ne sa seanca mund te arrim te marrim ngjyre?

  faleminderit.
  :^zilet

 8. #8
  S“eelenlos! Maska e Arrogante
  Anėtarėsuar
  28-05-2003
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une u ruajta nga marsi edhe me nxiu prilli

  sdi ca te bej tani nje vite duan te hiqen, apo di ndonjera ndonje metode a krem???
  :D

 9. #9
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Tiranse, per rrezatimin artificial kam folur ne nje teme tjeter. Eshte pikerisht tema SOLARET, ne kete rubrike.
  Ketu mund te te spjegoj qe rrezatimi artificial nuk eshte i demshem nese zbatohen kriteret. Cdo gje e tepruar jep pasoja. Solaret perdoren ne te gjitha Qendrat Estetike te botes. Cdo aparature eshte e studiuar dhe e eksperimentuar para se te perdoret.

  Per Arroganten: Kur thuhet Ruhuni nga njollat e diellit te marsit, kuptohet qe dielli i muajve te mepasem eshte edhe me i forte. Ne mars fillojme te mbrojme fytyren nga njollat, por nuk do te thote qe ne prill apo ne muajt e veres te heqim dore nga ky kujdes. Sa per zbardhjen e tyre duhet te presesh stinen e ftohte sepse tani nuk mund te trajtohen. Tani te keshilloj vetem mbrojtes ne menyre qe njollat te mos marrin permasa.

 10. #10
  S“eelenlos! Maska e Arrogante
  Anėtarėsuar
  28-05-2003
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  thx nina po te gjitha keto qe the i dija una
  :D

 11. #11
  olta
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  MINA A MUND TE NA JAPESH NDONJE REKOMANDIM SE SI TI HEQESH
  globi

 12. #12
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ato mund te hiqen dhe per kete sherben nje produkt i vecante zbardhues por nuk mundem te te keshilloj nga distanca. Per hollesi kontakto ne MP.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 13. #13
  syth
  Anėtarėsuar
  07-08-2003
  Vendndodhja
  n'dege maji
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mina,

  A mund te rekomandosh ndonje emer specifik kremi kundra diellit me filter te larte mbrojtje?

  Flm,

  Zoe
  !

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Postuar mė parė nga Zoe
  A mund te rekomandosh ndonje emer specifik kremi kundra diellit me filter te larte mbrojtje?
  te kete zene vapa e madhe andej?

  zoi, varet sa ke deshire te shpenzosh. mgjte ki parasysh te jete anti UVA + UVB filter, dhe per fytyren mire eshte qe te jete SPF 30 e lart.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 10-03-2004 mė 20:50

 15. #15
  syth
  Anėtarėsuar
  07-08-2003
  Vendndodhja
  n'dege maji
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E degjon Minen ti? Qysh ne Mars duhet filluar. Le qe kishte ca dite (te pakta) qe shkelqente dielli me pashe ketu. Tani shiiiiiiiiiiiii.

  Une gjithnje 30 e lart kam perdorur.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 10-03-2004 mė 20:52
  !

 16. #16
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Per Kuqen: Kuqe mos perdor postet per te reklamuar emrat e firmave kozmetike.
  Per Zoen: Meqenese kutia e mesazheve te tua ishte plot dhe nuk pranoje as nga e-maili mesazhe po te pergjigjem ketu.
  Lekura sensibel nuk e ka aftesine e duhur per t'u mbrojtur nga agjentet atmosferike: dielli, pluhurat etj., te duhen produkte ndihmese sidomos nje krem per tipin e lekures tende. Opsionet e tjera t'i sqaroj ne MP dhe te lutem me jep ne MP nje adrese e-maili qe te te shkruaj me gjate dhe me hollesi.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  46
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  mina cfare produkti efikas mund te perdorim per zbardhje?
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 18. #18
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Produktet zbardhuese jane te shumllojshme dhe une nuk i njoh te tera. Ato shoqerohen me produkte ndihmese dhe kjo terapi nuk mund te realizohet ne kete stine. E kam theksuar shpesh kete detaj por eshte e rendesishme te dihet dhe duhet fiksuar. Nga mungesa e informacionit te klientes ose estetistes, mund te kemi pasoja te papelqyeshme nese nuk respektohet perpikmerisht trajtimi. Ky trajtim eshte pjesa me delikate e estetikes.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 19. #19
  klea Maska e K+J
  Anėtarėsuar
  21-04-2004
  Vendndodhja
  GREECE
  Mosha
  35
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mina
  Ato mund te hiqen dhe per kete sherben nje produkt i vecante zbardhues por nuk mundem te te keshilloj nga distanca. Per hollesi kontakto ne MP.
  ndihme per njollat

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  46
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  kush di ndonje produkt zbardhues qe perdoret ketu ne europe ,te na i tregoje.
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Bibla Kur'ani Dhe Shkenca
  Nga Florim07 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-04-2009, 21:26
 2. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
  Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:12
 3. Atropina
  Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:11
 4. Nė Vėrmicė…Ku shtėpitė mbrohen nga hyjnitė
  Nga Brari nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 22-12-2008, 17:32
 5. Si mund tė pėrfitosh nga rrezet e diellit
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-07-2005, 16:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •