Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 58 prej 58
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  qdo njeri do e shijoj vdekjen dikush tani e dikush me von por patjeter te gjith do vdesim \
  une lus zotin qe bill klintonin te udhezoj zoti ne rugen e drejt te ja fal mekatet dhe ne boten tjeter te bej prej banorve te parajses
  Nana jote or ti, kur i ka hap kembet me te pjell ty, me siguri eshte lavderuar se e ka ba ni djal, nuk e ka dit e shkreta se e ka pjell ni adalet. U bane ti me vlersue te madhin Klinton, te cilit Muhameti i yt nuk i vjen as deri te k.......

 2. #42
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  pse ja hapni namin kot ? (ska gje se me shume i shtohet jeta). Mua m'pelqen Klintoni.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #43
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,884
  Faleminderit
  112
  64 falenderime n 60 postime
  Une ne Amerike jetoj dhe as kam degjuar e as kam lexuar gje per kete pune.Nuk e di se nga i gjejne keto lajme.Bill Clinton ka pasur probleme me zemren dhe eshte operuar te pakten dy here dhe eshte mire tani.Po te kishte qene keq puna ma mer mendja se do kishim degjuar dicka ne televizion sepse et nukkagje q mbahet sekret,ketu i thone gjerat ashtu sic jane.Me kujtohet se ne Shqiperi para 1990 thonin se Alain Delon kishte vdekur.Kur vajta ne France ne 1990 pyeta per kuriozitet se a jeton Alain Delon.Sigurisht qe ishte gjalle dhe shendoshe si molla.Bile ai n ate kohe u martua per here te trete dhe ka dy femije te tjere ne kete marteen e fundit.E kisha fjalen tek mangesia e informacionit qe kemi dhe tek zhurnalizmi jo profesional ne trojet shqiptare.As nuk i verifiko njeri lajmet,as nuk dine vete gjuhe te huaja ose i dine pjeserisht dhe nuk marin mundimin ta thellojne investigimin.Me pakfale lajmet qe mer te kafa e lagjes mund te jene me te sakta se lajmet qe publikohen.

 4. #44
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime n 162 postime
  Citim Postuar m par nga murik Lexo Postimin
  Une ne Amerike jetoj dhe as kam degjuar e as kam lexuar gje per kete pune.Nuk e di se nga i gjejne keto lajme.Bill Clinton ka pasur probleme me zemren dhe eshte operuar te pakten dy here dhe eshte mire tani.Po te kishte qene keq puna ma mer mendja se do kishim degjuar dicka ne televizion sepse et nukkagje q mbahet sekret,ketu i thone gjerat ashtu sic jane.Me kujtohet se ne Shqiperi para 1990 thonin se Alain Delon kishte vdekur.Kur vajta ne France ne 1990 pyeta per kuriozitet se a jeton Alain Delon.Sigurisht qe ishte gjalle dhe shendoshe si molla.Bile ai n ate kohe u martua per here te trete dhe ka dy femije te tjere ne kete marteen e fundit.E kisha fjalen tek mangesia e informacionit qe kemi dhe tek zhurnalizmi jo profesional ne trojet shqiptare.As nuk i verifiko njeri lajmet,as nuk dine vete gjuhe te huaja ose i dine pjeserisht dhe nuk marin mundimin ta thellojne investigimin.Me pakfale lajmet qe mer te kafa e lagjes mund te jene me te sakta se lajmet qe publikohen.
  Flm per informacionin
  Ben kuren "Cabbage Soup Diet,, por sjam mjek qe ta shpjegoj.
  Me kenaqesi kush di me teper
  KLM.

 5. #45
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  46
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  14 falenderime n 13 postime
  mua me duket ximi-abedini djale shume i mire dhe korrekt une kam rrespekt,ndaj ximit,meqenese per Clintonin edhe une spajtona me fjalet e ximit,(besoj se ka gabuar ne shkrime) por edhe ju kolege shume e keni ofenduar pa nevoje nuk duhet per ta share pa lidhje ximin

  Pershendetje per te gjithe

 6. #46
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  46
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  14 falenderime n 13 postime
  [QUOTE=ademgashi_dk;2822718]si po thot USA NR1

  Citim Postuar m par nga USA NR1 Lexo Postimin
  Miku me i madh i Shqiptareve


  BLLOK TI LINN i bre barbarit
  Se e shtrngove fort pr zverkut
  Pr etnocidin kundr shqiptarit
  ti i dhe grusht t hekurt.

  Shptimtar t qofshim fal
  Na ktheve nderin, traditn
  Perndin kemi ZOT t par
  Sdo mend t dytin - AMERIKN.


  God Bless Bill Clinton

 7. #47
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Po ce ti besh keshtu e ka jeta,edhe kryetaret vdesin cdo njeri do te vdes,inshalla sherim te shpejte,edhe pse ka qen i krishter,ky na ka ndihemuar shum,gje qe duhet falemenderuar.

  Por sice thone nje fjale,mos u bere ma katolik se papa,edhe ju mos u beni ma amerikan se amerikanet.

 8. #48
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,884
  Faleminderit
  112
  64 falenderime n 60 postime
  Citim Postuar m par nga SystemA Lexo Postimin
  Flm per informacionin
  Ben kuren "Cabbage Soup Diet,, por sjam mjek qe ta shpjegoj.
  Me kenaqesi kush di me teper
  KLM.
  Me nje fjale eshte ne diete me "supe lakrash".Ne fakt Clinton njihet per preferencat e tij per ushqime "te rrezikshme" te cilat jane me yndyra te teperta dhe "junk food" ( ushqime plehra).

 9. #49
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Citim Postuar m par nga Nice_Boy Lexo Postimin
  Bill Clinton ka frik se ai do t jet i vdekur brenda gjasht muajsh, bjn t ditur mediat amerikane.

  Tabloidi National Enquirer shkruan se ish-presidenti amerikan, 63-vjear, po humb n pesh dhe shndeti i tij po shkatrrohet n mnyr rapide.

  Bill sht br shum, shum i dobt dhe ai ka frik pr shndetin e tij. Ai sht i bindur se nuk do t jet i gjall n kt koh n vitin e ardhshm.

  Ai prpiqet t mbetet optimist dhe t shpresoj se mund t jetoj aq gjat sa ti shoh nipat/mbesat e tij. Por n mnyr t fsheht ai dhe miqt e tij parashikojn vetm edhe gjasht muaj jet. E vrteta sht se Bill duket tmerrshm. Ai sht plakur 10 vjet n 12 muajt e fundit, ka thn burimi. /Telegrafi/


  Gazete leshi. Nuk e gjen gje Clintonin.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 10. #50
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime n 162 postime
  Citim Postuar m par nga USA NR1 Lexo Postimin
  mua me duket ximi-abedini djale shume i mire dhe korrekt une kam rrespekt,ndaj ximit,meqenese per Clintonin edhe une spajtona me fjalet e ximit,(besoj se ka gabuar ne shkrime) por edhe ju kolege shume e keni ofenduar pa nevoje nuk duhet per ta share pa lidhje ximin

  Pershendetje per te gjithe
  Eshte,por mos te llapi kot.
  Per mua kur ve arabismin para Shqiptarizmit i humbet vlerat.
  Dhe per Bob Clinton eshte e tepruar.
  klm

 11. #51
  Perjashtuar
  Antarsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 8 postime
  e di se perse ju ka djeg komenti im mirpo une nuk kam faj faji qendron ne venten tuaj

  une ne komentin me lart kam then nje lutje qe une personalisht per veten time e bej sepaku 5 her ne dit sepse jam njeri mekatar si te gjith njerzit e tjer te cilet kemi nevoj per ndihm udhzim dhe falje nga zoti

  ne njerzit nuk jemi engjuj por jemi njerz te cilet jemi mekatar dhe qe kemi nevoj per ndihm udhezim dhe falje andaj nuk e di shka ka te keqe ketu

  ju me paskeni shar dhe ofendu ndersa une ju pershendes dhe ju uroj te gjitha te mirat ne jet dhe lus zotin qe te ju fal te ju udhzoj ne rrugen e drejt tju ndihmoj ne ket jet dhe ne boten tjeter tju shperblej me parajs

  sado qe te me ofendoni une nuk mundem tju kthej ofendimin sepse mu me shkuqet fytyra nese shaj dikend jam i edukuar nga familja dhe feja ime qe kurr te mos i ofendoj me fjal te pista te tjeret por te sillem mir dhe ti rrespektoj te gjith

  une jam krenar me veten time sepse kurr nuk e flliqi gjuhen time me sharje dhe fjal te pista ka shum vite qe nuk kam shar dhe sbesoj qe do shaj ne te ardhmen dhe te flas fjal te pista ofenduse dhe eshte veshtir te gjesh nje njeri jo vetem ne forum por edhe ne jeten e perditshme prej lindjes sime e deri me tash qe e kam shar dikend

  une nuk pendohem per komentin qe kam be me heret dhe nuk do pendohem kurr sepse ajo ishte thjesht nje lutje dhe jo nje ofendim dhe une kam deshir qe te gjith njerzit ne bot ti udhezoj ti fal dhe ne boten tjeter ti shperblej me parajs

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime n 17 postime
  ne keto momente vetem ajo Lewinsky i bene derman ketij te shkretit.

  Without deviation from the norm, progress is not possible

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  e di se perse ju ka djeg komenti im mirpo une nuk kam faj faji qendron ne venten tuaj

  une ne komentin me lart kam then nje lutje qe une personalisht per veten time e bej sepaku 5 her ne dit sepse jam njeri mekatar si te gjith njerzit e tjer te cilet kemi nevoj per ndihm udhzim dhe falje nga zoti

  ne njerzit nuk jemi engjuj por jemi njerz te cilet jemi mekatar dhe qe kemi nevoj per ndihm udhezim dhe falje andaj nuk e di shka ka te keqe ketu

  ju me paskeni shar dhe ofendu ndersa une ju pershendes dhe ju uroj te gjitha te mirat ne jet dhe lus zotin qe te ju fal te ju udhzoj ne rrugen e drejt tju ndihmoj ne ket jet dhe ne boten tjeter tju shperblej me parajs

  sado qe te me ofendoni une nuk mundem tju kthej ofendimin sepse mu me shkuqet fytyra nese shaj dikend jam i edukuar nga familja dhe feja ime qe kurr te mos i ofendoj me fjal te pista te tjeret por te sillem mir dhe ti rrespektoj te gjith

  une jam krenar me veten time sepse kurr nuk e flliqi gjuhen time me sharje dhe fjal te pista ka shum vite qe nuk kam shar dhe sbesoj qe do shaj ne te ardhmen dhe te flas fjal te pista ofenduse dhe eshte veshtir te gjesh nje njeri jo vetem ne forum por edhe ne jeten e perditshme prej lindjes sime e deri me tash qe e kam shar dikend

  une nuk pendohem per komentin qe kam be me heret dhe nuk do pendohem kurr sepse ajo ishte thjesht nje lutje dhe jo nje ofendim dhe une kam deshir qe te gjith njerzit ne bot ti udhezoj ti fal dhe ne boten tjeter ti shperblej me parajs
  i nderuar ximi_abedini je nje shqiptar i vertete dhe nje paqedashes, liridashes i denje!!
  jam krenar qe ne mesin tone ka te till siq jeni ju!!

 14. #54
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga G-2 Lexo Postimin
  i nderuar ximi_abedini je nje shqiptar i vertete dhe nje paqedashes, liridashes i denje!!
  jam krenar qe ne mesin tone ka te till siq jeni ju!!
  Ximi Abedini ne baz te asaj se qfar komente jep ne forum, eshte nje i ri tipik Arab, i dhene skajmerisht pas fes islame , dhe me siguri ta ardhmen e vet e imagjinon, i martuar me vajzen e agjes. Kurani ja lejon, mirepo traditat fisnike Shqiptare nuk ja lejojne. Eshte rrezik i madh per rrethin e tij. Ruajuni prej kti adaleti.

 15. #55
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime n 20 postime
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  e di se perse ju ka djeg komenti im mirpo une nuk kam faj faji qendron ne venten tuaj

  une ne komentin me lart kam then nje lutje qe une personalisht per veten time e bej sepaku 5 her ne dit sepse jam njeri mekatar si te gjith njerzit e tjer te cilet kemi nevoj per ndihm udhzim dhe falje nga zoti

  ne njerzit nuk jemi engjuj por jemi njerz te cilet jemi mekatar dhe qe kemi nevoj per ndihm udhezim dhe falje andaj nuk e di shka ka te keqe ketu

  ju me paskeni shar dhe ofendu ndersa une ju pershendes dhe ju uroj te gjitha te mirat ne jet dhe lus zotin qe te ju fal te ju udhzoj ne rrugen e drejt tju ndihmoj ne ket jet dhe ne boten tjeter tju shperblej me parajs

  sado qe te me ofendoni une nuk mundem tju kthej ofendimin sepse mu me shkuqet fytyra nese shaj dikend jam i edukuar nga familja dhe feja ime qe kurr te mos i ofendoj me fjal te pista te tjeret por te sillem mir dhe ti rrespektoj te gjith

  une jam krenar me veten time sepse kurr nuk e flliqi gjuhen time me sharje dhe fjal te pista ka shum vite qe nuk kam shar dhe sbesoj qe do shaj ne te ardhmen dhe te flas fjal te pista ofenduse dhe eshte veshtir te gjesh nje njeri jo vetem ne forum por edhe ne jeten e perditshme prej lindjes sime e deri me tash qe e kam shar dikend

  une nuk pendohem per komentin qe kam be me heret dhe nuk do pendohem kurr sepse ajo ishte thjesht nje lutje dhe jo nje ofendim dhe une kam deshir qe te gjith njerzit ne bot ti udhezoj ti fal dhe ne boten tjeter ti shperblej me parajs

  I dashur vlla Ximi te pershendes dhe nji herit te perkrahu ne qendrimin tuaj shum fisnik .Je nji djal qe e ben ket forum me te madh se sa qe esht ne te vertet ,jeta e juaj ,si duket qe ju deshironi te jeni i knaqur vetem tek Zoti yne e per mua kjo ka nji domethenje aq te madhe sa Ty te ben me te madh edhe si musliman edhe si shqiptar ....andaj edhe nji her te shprehu respektin tim me te madh dhe perkrahjen time vllazrore .Te lumt qe nuk bieni ne ujrat e funddrrinta te tipav qe gojen e kan plot shqiptarizem ne thojza sa edhe nenat ja dhen jo Klintonit po edhe Vuk e slobodan Samargjiqav.Une krenohem me ju dhe me prindrit tuaj ,ku jom i mendimit se jeni fryt i prindve te mir e kta qe te shgajn ty une po e baj nji pune te zahmetshme po mbase pasi bera iftar amnestohet kjo sharja ime ....Pra atyre qe e fyejn ket djal te mrekullueshe une atyre M@M@N veq pak.

 16. #56
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga apollo12 Lexo Postimin
  Ximi Abedini ne baz te asaj se qfar komente jep ne forum, eshte nje i ri tipik Arab, i dhene skajmerisht pas fes islame , dhe me siguri ta ardhmen e vet e imagjinon, i martuar me vajzen e agjes. Kurani ja lejon, mirepo traditat fisnike Shqiptare nuk ja lejojne. Eshte rrezik i madh per rrethin e tij. Ruajuni prej kti adaleti.

  i/e nderuar apollo qfare feje ke ti?

 17. #57
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga G-2 Lexo Postimin
  i/e nderuar apollo qfare feje ke ti?
  I nderuar . Une jam shqiptar. Ne familjen time feja asnjeher nuk ka luajtur rol. Atdheu, kombi kan qen dhe do mbeten mbi te gjitha. Te paret e mi kan qen
  shqiptar me fe katolike, mirepo Turqit me dhune dhe ne menyren me qnjerzore, pas shum vitesh kan arritur tja imponojn fen Islame. Ne mes te fshatit ka qen nje kish e vjeter katolike, ndersa edhe tani ne fshat jane toponime si Oborri i kishes, livadhi i kishes, bunari i kishes, ara e fanes, zabeli i kishes etj. Fen islame thjesht e kemi per sa per sy e faqe, dhe ne fshat tradicionalisht me breza te tere fes nuk i japim rendesi,te gjith jan te vetedijshem se fen e kemi dhurat nga turqit e poshter te cilet na kan mbajtur nen sundim 500 vjet. Po te kishte mbajtur Serbia Kosoven nen okupim me siguri se edhe ata do na kishin imponuar fen e tyre te poshter Ortodokse. Ata shqiptar te cilet fen pa marr parasysh islame apo katolike e vendosin para atdheut dhe kombit, nuk jan normal. Feja tek ne shqiptaret gjithmon ka luajtur rol perqares, dhe kete e kan perdorur armiqte tan me dinakeri. Edhe tani eshte duke u perdorur, sidomos feja Islame. Mbani mend "Feja e shqiptarit eshte shqiptaria".

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga apollo12 Lexo Postimin
  I nderuar . Une jam shqiptar. Ne familjen time feja asnjeher nuk ka luajtur rol. Atdheu, kombi kan qen dhe do mbeten mbi te gjitha. Te paret e mi kan qen
  shqiptar me fe katolike, mirepo Turqit me dhune dhe ne menyren me qnjerzore, pas shum vitesh kan arritur tja imponojn fen Islame. Ne mes te fshatit ka qen nje kish e vjeter katolike, ndersa edhe tani ne fshat jane toponime si Oborri i kishes, livadhi i kishes, bunari i kishes, ara e fanes, zabeli i kishes etj. Fen islame thjesht e kemi per sa per sy e faqe, dhe ne fshat tradicionalisht me breza te tere fes nuk i japim rendesi,te gjith jan te vetedijshem se fen e kemi dhurat nga turqit e poshter te cilet na kan mbajtur nen sundim 500 vjet. Po te kishte mbajtur Serbia Kosoven nen okupim me siguri se edhe ata do na kishin imponuar fen e tyre te poshter Ortodokse. Ata shqiptar te cilet fen pa marr parasysh islame apo katolike e vendosin para atdheut dhe kombit, nuk jan normal. Feja tek ne shqiptaret gjithmon ka luajtur rol perqares, dhe kete e kan perdorur armiqte tan me dinakeri. Edhe tani eshte duke u perdorur, sidomos feja Islame. Mbani mend "Feja e shqiptarit eshte shqiptaria".
  i/e nderuara apollo!
  ne te gjithe jemi shqiptar edhe shumica fe kane islamin!!
  edhe ata te ortodoksise edhe ata katoliket ne jemi vellezer!!

  por nese mendon se feja e shqiptarit eshte shqiptaria je gabim!!
  athere nuk do te dalin as 500 veta me kete fe te re!!

  nese mendon se me fene e shqiptarise behemi me shqiptar gabohesh!!
  athere kombi del i religjizuar dhe ne humbim teresisht!!


  kombi eshte origjina e secilit ndersa feja nuk eshte origjina e askujt!!


  merr shembull gjithe popujt perveq izraelitve !!
  gjithe popujt kane fene e ndare nga kombi edhe ne e kemi!!

  kombet jane identitete dhe jo fete e ketu qendron ceshtja!!
  pra kombi, gjuha eshte kryesori i cili na identifikon dhe jo feja!!

  shqiptaret kurr nuk kane qene te perqare rreth fese edhe pse kemi tre!!
  shqiptaret kane qen gjithmone me te perqare rreth kombit se sa fese!!

  pra i/e nderuar nuk duhet te perlahemi rreth fese!!
  feja eshte ceshtje e bindjes personale dhe ashtu duhet te respektohet !!

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •