Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 88
  1. #41
    Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Ajo tjetra do te investoj "zhudrat"..Ju po ja boni temen...sikur me qen tek pazari ri....
    Shum mire i ke thene

    Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    "Ateher bo nai gjo te re";Hap i dyqan ushqimor per te bo floket,ose hap nje permanent per te shit ushqime.
    Revolution 1848

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Akulli_ch
    Anėtarėsuar
    19-06-2010
    Vendndodhja
    Zürich / CH
    Postime
    188
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve
    Edhe pse nuk jan shume 10.000 euro
    vetem nje keshille nga une
    per te qen e sigurt ti dyfishoish apo trefishoish keta te holla duhet gjetur zgjedhja te investoish ne gjera qe prodhohen e nuk hargjohen kurre .

    p.s Petrol,(ari),''Dukat'' ,apo prodhime te Gomes .prodhime te kpucave,gomes se makinave etj .

    ishte vetem nje shembull ...edhe pse ka miliona e milarsa ide te tjera
    Sa per (frizer) floktari do te kshilloja te beni (delivery service) Kurrier frizeri ,se gjithe njerzit nuk kan kohe per te bere termine qe mund nga shtepia me te thyre etj
    Mbi te gjitha Atdheu

  3. #43
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    Qyqa sa fort e rregullokat leshrat ju anej ,me hongert mortja mu qe i kref me gishta
    Mbase ty nuk te kom futur ne listen e klientve te motres Eliza pse po na prish pune ,shpresoi qe do ti rregulloj gratis pasi te ikin kta te diaspores moj saura. Nese vertet keni nji hall te till vertet une do doja tju ndihmoja vetem me tregoni se cila mund te jet ndihma ime .Dhasht Zoti e ty tu sheroft shoku per momentin nuk kom nji ide tjeter.Edhe une te shtoi se me esht dukur se kto floktoret jon ber si kepurdhat pas shiu ne Ks pore veq une e di kure perkujdesesha per kalamajt kure gruaja ime shkonte ne floktore ne mengjes ne ora 6 e kthehej ne ora 16h,åaaaå.pra nga kjo kom konkluduar se kosova ka mbet pa Frizerka.Pastaj kure perkujdesesha per kalamajt e diaspores njerit i thonja plaq,tjetrit sharap tjetrrit .konerr,tjetrit mo i than zezak hoxha po thot osht gjyna e i thosha mshile oj qokolat ta mshelsha me pamuk.

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Ganimet...a ben nje termin nga ketu me e ba...

  5. #45
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    Ganimet...a ben nje termin nga ketu me e ba...
    ben si jo... gjithnji jom i hapur dhe trancparent.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    bo sa biznesmena paska ketu


    nga mua vetem nje keshille ke
    hap syte se ato leke jane mbledhur duke i kushtuar shendetin dikujt
    rendesine e lekeve e ndjejme vetem kur i fitojme vete dhe me djerse

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
    ben si jo... gjithnji jom i hapur dhe trancparent.
    Me duket nuk e kuptove hahahaha..thesh termin kur me ardh me i rregullu floket te frizerja e jote o Gani ganimet

  8. #48
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    Me duket nuk e kuptove hahahaha..thesh termin kur me ardh me i rregullu floket te frizerja e jote o Gani ganimet
    ben shpresoi, por kalamaj nuk dua ne shpi...qoni ne qerdhe a hupni diku se veshet me bejn uuuzzzzzzzzzaaaaaa

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    Te pershendes Elisa. Besom se qe 30 min po mendoj per ndonje ide, por siq e tha edhe Infinity, eshte e pamundur qe me kaq pak informata te japim ndonje ide.

    Mendoj se me mire do te ishte te gjeje ndonje pune, se sa ti rrezikosh ato 10.000 euro, pasi qe ju mungon pervoja...dhe ne tregun e sotem eshte e pamundur te mbijetosh nese nuk e ke pervojen.

    I deshiroj sherim te shpejte burrit tuaj.

    p.s. ato qeshje me duken te pahijshme ne kete teme.
    Po thonė me 5 mijė euro mund tė punėsoshesh nė PTK. Ato para i nxjerr me paga brenda 5 muajsh. Muajt tjerė punon pėr vete. Nuk ėshtė ide e keqe kjo e Illyrian-it.

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e ylli_pr
    Anėtarėsuar
    29-11-2006
    Postime
    311
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Faleminderit per keshillat e deri tanishme, une banoj ne Durres dhe Durresi eshte i mbushur me floktore, dyqane ushqimore etj. Nese keni ndonje keshill tjeter do me ndimonit pa mase. Ah kam edhe kunatin qe jeton me ne eshte i ri dhe i pamartuar dhe don ta leri punen qe ka sepse nuk i pelqen rroga qe mer, ky mund te me behet krah ne punen qe ju do me sugjeronit
    Ju falenderoj perzemersisht
    Elisa se pari ju uroj shendet dhe fat per familjen.
    Merre nje lokal te vogel.
    Kontakto me minimarketet qe jan shume te medhaja ne Durres. Ata shpesh i leshojne disa gjera ne aksion. Bile edhe me poshte qe vete i kan blere. Mund te fillosh me gjera jo ushqimore, qe tij mbash ne lokal. Keshtu mund te jeni nje vend atraktiv. Vend i qmimeve te ulta. Mbaje aty gjitheqka qe bije shume lire.
    Une kam menduar shume per vete kete ide, dhe po ju jap te gatshme dhe fal ju.
    Ne rrethana te caktuara mund ta shes deri ne 5000 euro.
    Une jam menagjer i ekonomis, dhe per mua ky eshte nje plan per biznes ashtu sikur e bejme nje plan shtepije.
    Qdo fjal qe del nga zemra, shkon ne zemer.

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    Shiko EUROSTAR, cfare te besh per t'mos rreziku fare ato 10 mije eurot, pra ato lej ne protofol pa pike frike, s'u nodh gjo:

    "Hap nje tip ankandi, "vras burrin tim" kush jep me shume € per ate ta vrasesh" edhe ashu "burri te paska pesuar aksident" dhe thuaj qe ankandi fillon prej "10.000 €" .

    euostar e palle.
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  12. #52
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve
    shko prishi per qejf lol
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve

    Me qense do me i shtu ato pare,hap nje puff me mire, do kesh shum fitim ne shqiperi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Linda5 : 06-08-2010 mė 13:50
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve
    Pa puthje fare ,nuk ben dot asnje lloj investimi ne asnje vend te botes.



    Per ne qe jetojme ne usa nje rrug per ne shqiperi 2 veta dhe t'ia dalesh me te arnuar .Keshtu qe bej ca dite pushimi besoj se do te dalesh jek e jek

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    zürich.swiss
    Postime
    1,134
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve

    Pershendetje Eliza.


    Separinjeher dua te theme se te gjitha bizneset e medha kane startuar me pake leke per te arritur njedit te milionat apo miliardat sido qofte mendoje se ky nuk esht qellimi yte megjithate me sa verejta une ti ke bere nje pytje konkrete por ende nuk more ndonje pergjigje konkrete perveqe fjalve


    Eliza une nuk pretendoje se e njofe mire tregun e shqiperis apo kosoves por do te mundohem ta jape nje ide te cilen mund ta realizoshe me nje investim te vogel dhe jame i sigurte se do te kesh sukses .
    Me siguri se nug do te behesh milionere por do te gjeneroshe te ardhura te mjaftushme per te ber nje jete te rehatshm e komode brenda standarteve te shqiperis.


    Ideja ime esht te hapesh nje lokale me gjesende te BIZHUTERISE ky biznes po lulzone sote ne kosove dhe me aqe sa kam pare dhe ndegjuar une esht nje biznes i cili ka leverdi nje biznes i tile mendoje se munde te jet edhe me i leverdishem ne nje vend bregdetar si durresi ku ka dhe frekuentim te turistve


    Pse BIZHUTERI sepse ka gjesende te lira per femra te cilat kane pamje te bukur por jo kualitative dhe ne shum raste blihen vetm per nje dite dhe me pase hudhen poshte keshtu qe ka qarkullim gjdoher (Shto ketu faktin se femrat shpenzojne me se tepermi) ne..

    Kozmetike
    Kuleta
    Qnata (Krahu)
    Ora te ndryshme
    Rrathe
    Vathe
    Unaza

    Shkurt te gjitha llojet e stolive per femra por pasi je ne durres pse jo edhe sandale e shapka plazhi .


    KOSOTOJA E BIZNESIT

    Une mendoje se ter ket biznes mund ta ngrisesh me 6000 euro

    Nuk e di sa shkone qeraja ne durres por te supozojm 200 euro ne muajte at?her

    Qeraja 200 euro parapagimi per 6 muaje = 1200
    Siperfaqja e lokalit mjaftojne 30 deri 40 MK
    Investimi ne inventare mendoje se si starte mund te kompletoshe me 1500 euro
    Investimi ne malle si starte mjaftojne 3000 euro


    Disa info se ku gjenden depot e mallrave te BIZHUTERISE

    Ne kosove me sa di une esht depoja me e madhe e BIZHUTERIVE ne rajone e cila ka depo edhe ne Dubaje ndersa depoja ne kosove eshte aty dikun ne autostraden Prishtin-Ferizaj depo e cila furnizone ter tregun e kosoves dhe shet vetem me shumice per dyqanet e vogla.


    Si duket nje BIZHUTERI








    Te pershendes Eliza dhe mendo per ket biznes, nje vajze e axhes tim e ka nje te tille ne nje qytet jo te madhe te kosoves tashe kur isha ne vizite ne kosove me tha se esht shum e knaqur dhe se fiton 300-350 euro ne muajt perafersisht nje rroge mesatare e shqiperis apo kosoves

    Mendoje se me digjka te tille ne durres mund te fitoshe deri ne 600 euro ne muajt
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga drifilon : 06-08-2010 mė 15:07

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    zürich.swiss
    Postime
    1,134
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve

    Perveqe BIZHUTERISE nderko munde te beshe edhe pastrimin e ARIT .

    Ka nje firme shume te njohur ne gjermani e cila ben prodhimin e maqinave industriale te cilat bejne pastrimin e metaleve te ndryshme dhe kjo firma tashe me ka lansuar ne trege edhe nje produkt te ri te maqinave komerciale me te cilat behet pastrimi i arite

    Kjo maqine kushtone 1600 euro dhe ben larjen me profesionale te ARIT deri me sote



    http://www.otec.de/typo3cms/serie_ec...ecaa26921.html
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga drifilon : 06-08-2010 mė 15:19

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    200 euro qiraja eshte ne rrug lagjeje qe hyn ne dyqan 1 njeri ne 5 ore (Flas ne shqiperi)
    Ne qytetet e medha sic eshte Durresi ,Tirana te kesh nje dyqan ne ne vend te mire ku te kete levizje eshte 800 euro e pakta .

    Patsaj keto foto qe ke nxjerre ti ketu te jap une me 1000 firma qe pa 700/800 euro nuk i merr dot me qera .Kosova eshte ndryshe dhe shume lire ,po me habit edhe pse shumIca e tregetareve mallin qe e shisnin ne shqiperi e merrnin nga kosova .

    NEJSE

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    10000 Euro mundesh te bleshe Kina Aktienfonds.187%.Por edhe reziku eshte shume i madh.Mbrenda vitit duhet te paguajsh taksa spekulacioni.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    ahaha alem ca ide i ke dhen,lere se ska dobi prej kinezve,krejt hajdut jan ata
    Jetė e rėndė.......!!!

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga DebatikasI Lexo Postimin
    Elisa mos e genje kot veten se me 10.000 euro vetem ecen perpara duke ngrene edhe biznes me 10.000 euro nuk hap dot te čpakten ne shqiperi.Nenkuptoj biznes te rregullt pasi ato 10.000 euro nuk dalin per dokumentat e nisjes se biznesit.Ne shqiperi ka shume nga te gjithe lokale,floktore restorante etj etj.Per mua nje Bar me qera nuk do ishte ide e keqe edhe pse ka shume por varet sa te angazhuar do jeni.Tjeter ide nuk me vjen ndermend pasi shuma e lekeve eshte e vogel.

    P.s Saura po ti nga ke mbet mi dreq?
    Nga ke met ti ,se une ne krye te detyres jam
    Pse nuk erdhe apo nuk te dha leje celula
    Une per vete porosin ta kryva ...
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •