Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 88
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Te investosh 10.000 Euro

  Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

  Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
  Cfar me keshilloni ?
  Ju puc te gjithve

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Postime
  1,285
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
  Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

  Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
  Cfar me keshilloni ?
  Ju puc te gjithve
  Vetėm nė bankė mos i afatizo. Unė i pata afatizuar 500 euro pėr njė vit. Pas njė viti, mė thanė se kam kamatė 12 euro. Gjashtė thanė mund t'i marrėsh e 6 ngelin pėr mirėmbajtje tė kontos.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xani1 : 05-08-2010 mė 07:19

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
  Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

  Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
  Cfar me keshilloni ?
  Ju puc te gjithve
  pa na thuaj si i fitove ato leke qe te themi c'te besh me ato

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nuk i kam fituar une moj zemer, por burri i ka kursyer kur ka qen ne emigrim, por ai eshte i pamundur te punoje nga nje aksident qe ka pesuar ne pune dhe barra me bie mua. Une nuk kam eksperienc pune as nje dite, prandaj kerkova ndimen tuaj

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-06-2010
  Postime
  95
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Keshilla ime:
  Nderto nje fushe futbolli ne nje ambient te mbyllur ku mund te luajne te gjithe por me para.
  Pra ajo te punoje edhe naten edhe diten, nuk eshte ide e keqe dhe mund te fitosh prej kesaj, por nuk jam i sigurt nese mund ta kryesh kete pune me 10.000 Euro.
  ███████████
  HOLLANDA
  ███████████

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  nuk dij ku je duke jetuar,ne gjermani sben gje me 10.mij euro,ndersa ne shqiperi ndoshta,nese gjen ndonje mik te mire mund te investoni bashke keshtuqe edhe fitoni per gjysem,se me 20mij euro normal se mund te besh dicka qe me 10mi nuk mundesh....nuk dij...me vjen vertet keq per burin tuaj,zoti ju ndihmofte
  Jetė e rėndė.......!!!

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
  Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

  Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
  Cfar me keshilloni ?
  Ju puc te gjithve
  Nese je banore e Kosoves ju kisha kshilluar te ndiqni nji kurs per frizer (floktore)apo ta punsoni nji qup me nji eksperienc dhe nji dit shpresoi se do me jeni mirenjohs per ket keshill.Gruja ime veq keto dy muaj pesumdhjet her ka rregullu flokt per ahengje sa nuk me ka len lek ne badifok (kulet)Llogarit grat e vllaznive te mi e te kojshive te mi te tezeve te mija ,tezet e plakut ,tezet e fqijve te mi e grat e kusherive te tyre pastaj mbesat e rejave te tezeve te mija ,te hallave te mija e te gruas sime te rejave te agjes sim e te tjetrit axh e grat e kojshive te ture ,tezet e ktyre miqve t'rij e hallat e grave te grues se dyte te dajes ton veq prej babe te babegjyshit
  ....... nesra e vazhdoi se ofaaaaaa jom lodh
  lista esht shum e gjat....Pare me thes te garantoi nese e ben ket pune me kujdes dhe i prit myshterit me llafe veq sa me la gojen saper makiazh si i thon.

 8. #8
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
  Nese je banore e Kosoves ju kisha kshilluar te ndiqni nji kurs per frizer (floktore)apo ta punsoni nji qup me nji eksperienc dhe nji dit shpresoi se do me jeni mirenjohs per ket keshill.Gruja ime veq keto dy muaj pesumdhjet her ka rregullu flokt per ahengje sa nuk me ka len lek ne badifok (kulet)Llogarit grat e vllaznive te mi e te kojshive te mi te tezeve te mija ,tezet e plakut ,tezet e fqijve te mi e grat e kusherive te tyre pastaj mbesat e rejave te tezeve te mija ,te hallave te mija e te gruas sime te rejave te agjes sim e te tjetrit axh e grat e kojshive te ture ,tezet e ktyre miqve t'rij e hallat e grave te grues se dyte te dajes ton veq prej babe te babegjyshit
  ....... nesra e vazhdoi se ofaaaaaa jom lodh
  lista esht shum e gjat....Pare me thes te garantoi nese e ben ket pune me kujdes dhe i prit myshterit me llafe veq sa me la gojen saper makiazh si i thon.
  HAHAHAHAHAH,,,,HAHAHAHAHAHAH,,,,HAHAHAHAHAAH,,,,HA HAHAHAHAHA
  GAGAGAGAGAGA,,,,GAGAGAGAGAG,,,,GAGAGAGAGAG,,,,GAGA GAGAGAGAGAAAAAAA,,,,
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 9. #9
  gone Maska e INFINITY©
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Ketu e gjete te pyesesh per investime?!
  Qe te investosh ne nje biznes duhet t'i kesh bere mire detyrat e shtepise dhe duhet te jete dicka qe ty te pelqen ta besh dhe per te cilen ti je e afte. Ka te beje shume vendi ku jeton, niveli ekonomik ne ate vend, vendi ku do te hapesh bisnesin, klientela qe po perpiqesh te terheqesh, e shume, e shume faktore te tjere.

  FSH-ja nuk eshte vendi per te marre info te tilla.

 10. #10
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
  Nuk i kam fituar une moj zemer, por burri i ka kursyer kur ka qen ne emigrim, por ai eshte i pamundur te punoje nga nje aksident qe ka pesuar ne pune dhe barra me bie mua. Une nuk kam eksperienc pune as nje dite, prandaj kerkova ndimen tuaj
  Te pershendes Elisa. Besom se qe 30 min po mendoj per ndonje ide, por siq e tha edhe Infinity, eshte e pamundur qe me kaq pak informata te japim ndonje ide.

  Mendoj se me mire do te ishte te gjeje ndonje pune, se sa ti rrezikosh ato 10.000 euro, pasi qe ju mungon pervoja...dhe ne tregun e sotem eshte e pamundur te mbijetosh nese nuk e ke pervojen.

  I deshiroj sherim te shpejte burrit tuaj.

  p.s. ato qeshje me duken te pahijshme ne kete teme.

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime
  Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
  Ketu e gjete te pyesesh per investime?!
  Qe te investosh ne nje biznes duhet t'i kesh bere mire detyrat e shtepise dhe duhet te jete dicka qe ty te pelqen ta besh dhe per te cilen ti je e afte. Ka te beje shume vendi ku jeton, niveli ekonomik ne ate vend, vendi ku do te hapesh bisnesin, klientela qe po perpiqesh te terheqesh, e shume, e shume faktore te tjere.

  FSH-ja nuk eshte vendi per te marre info te tilla.
  Jo valla qetash me dole prej qefit ,pse po ia prish punet ore vlla ..... auuu sa gjeloz jemi kure dike e shofim me mire se neve.
  Vendi per pare u pa me lart.. Une njof nji te aferme timen qe per dy vjet beri shtepi,makin dhe beri jeten sa me beso me heret kishte veshtirsi ta siguronte kashiren e gojes.
  esht nji investim qe nuk kerko shum para,
  Une ne ket tem edhe kom mundur te jem pak jo serjoz po ne fakt nuk dija qfar te preferoja se vet kom humbur ne nji biznes por ate ma beri shteti i kak.s e ktu ose kishit fituar sa te mbijetoni ose nuk do humbeshit shum se fundja ato paisje qe do i bleni do i shisni prap e mua mu dogj malli dhe gjithqa mori fund aq sa i pata dhen Uck-es vullnetartisht.Shnosh diaspora e per rastin tuaj nuk ta preferova nji biznes me rreziqe.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganimet : 05-08-2010 mė 13:11

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Unė kisha kshillu ndonjė restaurant tė madh pėr dasma nė KS/AL. ... kėshtu ja bėra(bėri) dhe unė(vllau) ama unė(vllau) kam(kemi) investu njė shumė mbi 50.000+ dhe tani suksesi nuk ka tė ndalur prej vitit 2005/2010.

  Vetėm verės mjafton ma.

  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime
  Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
  HAHAHAHAHAH,,,,HAHAHAHAHAHAH,,,,HAHAHAHAHAAH,,,,HA HAHAHAHAHA
  GAGAGAGAGAGA,,,,GAGAGAGAGAG,,,,GAGAGAGAGAG,,,,GAGA GAGAGAGAGAAAAAAA,,,,
  Q'fare ka per tu qeshur o vlla ketu1/?
  une sjom fanatik si vlla Ximi me i len floktoret me profesion e pa lek.
  Pse mose fola une ne gjum vlla bani.Mose mi shiqo qkronjat ajon te forta a te liga po shiqoje ne thelb temen .
  Sa per dialekt ta kthej borgjin e sa per zanat mund ta shprehesh mendimin tuaj edhe une ju mirepres
  Edhe une kom kerkesa pej hugjuti te qesh ndo i her.
  Te kapi per qafe.

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin
  Unė kisha kshillu ndonjė restaurant tė madh pėr dasma nė KS/AL. ... kėshtu ja bėra(bėri) dhe unė(vllau) ama unė(vllau) kam(kemi) investu njė shumė mbi 50.000+ dhe tani suksesi nuk ka tė ndalur prej vitit 2005/2010.

  Vetėm verės mjafton ma.

  edhe grat po vin te rregulluara me frizura nga shoqata Nena Tereze aa
  pom doket shyqyr e gjeti menyren si te bej klonimin e tyre pa e hap ne mundin tia sigurojm nji biznes.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganimet : 05-08-2010 mė 13:26

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
  Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

  Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
  Cfar me keshilloni ?
  Ju puc te gjithve
  Per mendimin tim,me ato te holla mund te hapesh nje butik..ka fitime,,por mvaret edhe rrethina ku jeton,,duhet kesh parasysh.

  ose gjej nje pune te punosh e ato afatizoi ne banke.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
  edhe grat po vin te rregulluara me frizura nga shoqata Nena Tereze aa
  pom doket shyqyr e gjeti menyren si te bej klonimin e tyre pa e hap ne mundin tia sigurojm nji biznes.
  O Ganimet..po edhe nga restaurantet eshte fitimi shum i madh,po qe eshte shume e vogel ajo te investoj ,ajo tjeter gje

 17. #17
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
  Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
  Mi jep mua me pėrqindje ato 10,000 euro, fitimi ėshtė i sigurt, jep njė dhe fiton tre.

 18. #18
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Per mendimin tim, ideja e ganimet eshte ideale per rastin tend.

  Me 10.000 euro mund te sigurosh nje vend te mire per dyqanin tend, mund te sigurosh paisjet e duhura, dhe mund te shkosh edhe 3-4 muaj kurs per te modeluar edhe prere floke vete. Madje edhe punesimin e dikujt tjeter mund ta perballosh.

  Sallonet e bukurise nuk mbesin kurre pa fitim... "ne mos do rrjedhi, do pikoje", thone nga anet e mija...

  te tjerat ide qe me vijne ne mendje, duan shume perkushtim, dhe te ze me teper perkushtim lodhja e kokes... ndersa per kete, mjafton vec pak vullnet...
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 19. #19
  . Maska e Dritė
  Anėtarėsuar
  16-03-2009
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
  Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

  Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
  Cfar me keshilloni ?
  Ju puc te gjithve
  Pershendetje Elisa

  Me vjen keq per situaten ne te cilen je dhe sinqerisht te uroj nga zemra suksese ne jete dhe sherim te shpejte bashkeshortit.

  Une do i bashkangjitem Illyrianit sa i perket keshilles. Meqe the qe nuk ke fare experience pune, mos rreziko tani ne investime sepse tregu dhe konkurenca jane te pameshirshem. Mundohu te gjejsh ndonje pune dhe parate leni anesh njehere.
  Experimento me drejtimet te cilet mendon se do te te pelqejne ty dhe mblidh experience. Jo cdo profesion eshte i pershtatshem per cdo person, prandaj e them provoji gjerat dhe aty ku gjen kenaqesine me te madhe pastaj mund te bejsh plane me afatgjata.


  Ajo ideja me sallon kozmetike dhe floktore nuk eshte ide e keqe, por edhe per aty duhet te kesh experience pune.
  Une kam nje te aferme qe ishte ne situate te ngjajshme si ti, ajo ca kohe punoj per dikend tjeter dhe me pas u be e pamvarur.
  Tani me sallonin e saj arrin ta mbaje familjen dhe bejne nje jete te kenaqur.

  Gjithe te mirat!


  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  Te pershendes Elisa. Besom se qe 30 min po mendoj per ndonje ide, por siq e tha edhe Infinity, eshte e pamundur qe me kaq pak informata te japim ndonje ide.

  Mendoj se me mire do te ishte te gjeje ndonje pune, se sa ti rrezikosh ato 10.000 euro, pasi qe ju mungon pervoja...dhe ne tregun e sotem eshte e pamundur te mbijetosh nese nuk e ke pervojen.

  I deshiroj sherim te shpejte burrit tuaj.

  p.s. ato qeshje me duken te pahijshme ne kete teme.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dritė : 05-08-2010 mė 14:20

 20. #20
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
  Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

  Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
  Cfar me keshilloni ?
  Ju puc te gjithve
  pyt 100 , e bej si di vete !
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •