Close
Faqja 16 prej 29 FillimFillim ... 6141516171826 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 301 deri 320 prej 563
  1. #301
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    Ahhh more plako qe me qmende,ti me te vertet nuk po kuptojshe.
    Po qate fjalim qe e ka then Kcira ne video,qatoj fjale duhet edhe me ti shkruajt,dhe per kete arsye nuk po i shkruaj,sepse nuk eshte logjike ti shkruash,kur e ke videon dhe munde ta ndegjoshe,me veshet e tu,apo ndoshta je i shurdher dhe per kete arsye ti ke deshire ta shkruaj tekstin.
    Vertet kujton se une nuk te kuptoj??!!!!
    Arrogance te madhe paske or mik, edhe pse vleresoj perpjekjet e tua per t'i ulur gjakun gjarperinjve ne forum.....
    Une them se duhet t'i shkruash, pasi ne kete menyre e kupton me se miri se ēfare ka komunikuar dom Kēira!! Po te peshosh nje njeri duke u nisur nga vreri i gjarperinjve wahabiste(shih gimche&company), patjeter qe do te fillosh te lehesh kunder kujtdo qe te serviret si tradhetar!! E prape une po te them se ai njeri foli si nje baba i mire i kombit te vet.Cfare do te beje ti nese une te te provoja se nuk eshte ashtu siē e beson ti??(siē e beson, pasi ti nuk e din se ēfare ka thene ne te vertete)
    ok vellezerit nga Maqedoni kan bere gabim te madhe qe kan dashte te bejen komplote kunder Amerikes,edhe pse kjo ende nuk eshte e sigurte qe ata kan dashte te bejne nje gje te till,por krejt kjo mundet me qen nje montim,po nejse po e marrin si te vertet.
    Medemek eshte nje montim i jahudive apo amerikaneve, pasi duan te na pushtojne KOsoven nga inati per fene e ndritur Islame qe kemi??!!!!!
    Or trim!!! Akoma me keto filozofite palestineze ju??!!!
    Po pse mor vlla te mos e themi troē:" ata qe mendojne ose ndermarrin ndonje krim ndaj ShBA, jane vetem pleh i shqiptareve"!!! Kjo pa dallim feje apo krahine!!
    Eshte kaq e veshtire te denosh krimin, edhe nese eshte kryer nga bashkefetaret e tu???!!!
    Edhe nese eshte e vertet qe ata kan dashte ta sulmojne Amerikes,ky fare Kcira nuk guxone ta fy te gjithe popullin shqiptare,vetem se x personat kan dashte te bejne atentat,ata shqiptar nuk e perfaqesojne Shqiptaret,ata jan minoritet.
    Jo, ketu gabohesh rende!!!!
    Nje atentat prej shqiptareve kunder Amerikes, pikerisht ne momentin kur e gjithe diplomacia po punonte per pavaresine e Kosoves, mund te kishte pasoja te paparashikueshme!!!!Eshte pikerisht duke patur parasysh keto rrethana dhe duke pare qe nga shqiptaret nuk pati asnje reagim per te denuar gjestin famekeq, shto ketu edhe moskokeēarjen e atyre qe ishin therritur per t'i dale zot kombit, dhe do te kesh nje kuader te plote te gjendjes shpirterore te atdhetarit!!!Kēira aty nuk ben thirrje Millosheviēit per te vrare shqiptaret, siē lehin larot e wahabizmit, e nuk do te mund te ishte ndryshe per nje person qe eshte burgosur prej tij dhe kunder te cilit ka luftuar me vetemohim!!
    Shqip e thote se nese nje popull i shkel buken atij qe i ka shpetuar jeten, ai popull nuk e ka merituar shpetimin!!! A ka thirrje me te forte se kjo per vetedijesim!!!!!A ka fjale me te forta per te zgjuar mendjet e sopitura nga avujt e fese????!!!!
    Qysh po mendon ti,une ta beje nje krime,dhe te gjithe antaret e forumit ti ta marrin denimin a eshte logjike kjo.
    NUk eshte logjike ajo qe thua, por shembullin do ta beja pakez me ndryshe:"Ta zeme se nje i njeri te shpeton jeten e te ushqen per disa kohe me buke ty dhe femite e tu. Ti pas pak kohe i ngre nje kurth per te vrare familjen e tij!! Ndersa del ne shesh kurthi, asnjeri prej bashkesise tende nuk thote nje fjale ndjese ndaj shpetimtarit dhe familjes se tij!! Bile edhe kur familjet e tjera bejne thirrje per te kerkuar falje, familja jote e vetmja gje qe thote eshte se e gjitha eshte nje makinacion!!!
    Cfare thone vlerat e tua islamike ne kete rast??
    Ka plote e per plot amerikan,qe lufojne kunder Amerikes,pra sipas asaj qe thot prifti,duhet te zhduken te gjithe amerikanet apo??!!!! Hajde logjik hajde.
    Sipas asaj qe thote prifti, ata amerikan qe luftojne Ameriken, nuk e meritojne te jetojne ne Amerike, nuk meritojne lirine dhe mireqenjen qe ajo u garanton me ligj!!
    Ne duhet perpara te shikojme shtepine tone e te dallojme ata qe luftojne kunder Shqiptareve.Kur t'ia kemi dale kesaj pune, ndoshta do te mund te mendojme edhe per hallet e Amerikes!! Deri atehere, ne jemi ata qe nxorren nga gjiri i tyre, "njerez" bukeshkale dhe mendjeshkurter, te cilet me idiotesine me te madhe po kryenin nje krim kunder Kosoves dhe shpetimtarit te saj, Amerikes!!
    Ne jemi ata qe kane ne gjirin e tyre, edhe ketu ne forum, njerez qe urrejne Ameriken dhe Evropen, demokracine dhe lirine perendimore!!1
    E pra kur degjon kosovare qe flasin me urrejtje e deshirojne vdekjen e Amerikes, te vjen vetvetiu te mendosh:"po u paska dash qe ti priste serbi fare keto egersira, qe te kuptojne vleren e lirise qe u dhuruan amerikanet!!!"....e kjo pa dashur te futesh ne nje thes te gjithe shqiptaret.....e pa dashur te nxitesh urrejtje fetare, qe ne kete mes nuk eshte permendur fare prej priftit, i cili flet ne veten e pare.......
    Hapini syte, vellezer!!!
    Armiku nuk eshte prifti apo hoxha.....eshte ai qe punon kunder Shqiptareve!!
    Jarigas

  2. #302
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anėtarėsuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-kėndej
    Postime
    3,131
    Per ate ne facebook per disa dit u mblodhen 30-40.000 persona qe ishin kunder ktij prifti te etur per gjak shqiptaresh musliman.

    Ndersa nga ana tjeter u mblodhen edhe nja 2 mij katolik qe i jepnin mbeshtetje dhe kjo ishte ma e keqja gjersa i shifshe kto duke u shpreh edhe ma te etur se prifti.

    Anton Kcira tentimin per sulm terorist , deshti ta shfrytezoje per poena ne favor te katolicizmit , ndersa i doli dreq e gjys.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  3. #303
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Ja njė pjesė e debatit midis Halil Matoshit dhe Olsi Jazexhit ku preket tema e Dr. Shefqet Krasniqit:

    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  4. #304
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar mė parė nga gimche Lexo Postimin
    Duket tė jetė mjaft e qartė "Ishalla jem prej atyre qė i urrejmė VEPRAT e tė Krishterėve" dhe pastaj sqaron mė tėj se kjo duhet urrejtur sikur qė urren njeriu tė hudhet nė zjarr. Pra veprat e tyre, besimin, bindjen e tyre tė gabuar (gjithėmonė sipas Islamit) dhe nuk aludon tek njerėzit.
    U urrekan veprat dhe jo ata qe i kryejne??!!!
    E qysh u beka kjo sipas Islamit, zotni i zgjuar??!!
    Jo jo nuk e ka fut sepse kur thotė 1 milion e 900 mijė aludon nė shqiptarėt e besimit Islam duke anashkaluar ēdo minoritet, por edhe shqiptarėt e besimit Katolik sepse pėr ndryshe do tė duhej tė thoshte 2.1 milion
    Nese ne shqip, kur nje njeri thote "ne" e ti kupton "ju", me plot bindje mund te them se je gjarper!!Perderisa perdor computer-in nuk mund te jesh i pashkolluar, prandaj nuk mund te them se e ben nga padija....e ben qellimisht e me synime te keqija!! Vetem mendjet e helmuara nga ideologjite urrejtjenxitese flasin perēart ne kete menyre!!!
    Cili ėshtė krimi qė ky ka kryer? mbrojtja e atdheut?! epo sigurisht Beogradi ka fletarrest pėr tė, mos do ta bėsh ti ekstradimin?!
    Beogradi, Kēiren e futi ne burg dhe pastaj e detyroi te arratisej....kete nuk ta kane treguar shoket partise???!!E megjithate, kjo nuk ju pengon te lehni akoma e te villni vrer.Kurse hoxha, na qenka hero i kombit pasi paska dale kaēak malit!! Aaaaa, ai paska bere sakrificen me te madhe ne bote, paska lene studimet ne Medinen e Shenjte......pppfffffff...ēfare argumenti eshte ky mer trim!! Ne flasim per nxitje urrejtjeje nder shqiptare e ti thua se nuk mund ta gjykojme pasi paska luftu!!!
    Nese nxit urrejtje ndervellazerore, ai eshte kriminel nen prizmin e Shqiptarise, ndersa eshte shahid ne rrugen e Allahut dhe te panarabizmit!!
    Nese jo, atehere le ta lartesojme ashtu siē i ka hije nje luftetari te lirise!!
    Hahahahaha konvertimet e kam pėr qėllim tė huajt qė konvertohen e jo shqiptarėt, ngase vėrtetė nė Prishtinė Katolikėt numėrohen nė gishta.
    Katoliket numerohen me gishta, ndersa te huajt qe "konvertohen" jane te panumert!!!!
    Kush ka besim te forte, edhe i beson keto prroēka, por une jo!!
    Besoje, besoje nje gje te tille, se ndoshta ndonje dite do te mund te ngrehim nje kible edhe ne Prishtine!!!!
    Feja Islame e mbajti tolerancen fetare, ngase ishte shumicė sikur tė ishte intolerante moti do tė kishte tė paktėn njė luftė ndėr etnike, por jo asnjėherė.
    Shqiptaria dhe jo Islami!!
    Eshte prej injoranti te flasesh per lufte "nderetnike" kur e ke fjalen per nje etni te vetme, ose flet si gjarper duke nenkuptuar se Shqiptaret jane te ndare ne dy etni!!
    Sot kanė ngritur kokėn disa Katolik tė cilėt synojnė tė bėhėn mė Katolik se Papa dhe tė cilėt me plot kuptimin e fjales shkelin, urinojnė mbi gjakun e shenjtė tė dėshmorėve shqiptar Musliman tė Kosovės duke ju deshiruar masakrim,
    Prape vazhdon te derdhesh vrer o gjarper??!!
    Po qekur Shqiptari i ka ndare deshmoret e kombit ne baze te fese, mor i pafytyre??!!Po kush paska qene ai katolik qe e paska bere kete gje, moj vegel qorre e armiqve te Shqiptarise??!
    tregoje citatin ku Dr. Krasniqi kerkon apo lutet pėr masaker tė shqiptarėve Katolik?! u sqarua me muaj qė ishte montazh, po hajde sikur tė mos kishte qenė ky thotė "Ishalla" (shpreson) e asesi nuk shpreh deshiren dhe vullnetin qė nė tėrėsi tė zhduket populli shqiptar i Kosovės, ashtu siē ndodh me Don Anton Llaskuc Kēiren.
    "inshallah" do te thote "dashte zoti" e meqe gjuha shqipe ty te ze fytin po ta them une!! Te duash qe zoti yt te deshiroje urrejtjen ndaj veprave te vellezerve te tu, jo vetem qe eshte idiotesi intelektuale, por edhe blasfemi!!!
    Ai deshiron nje zot "urryes", mund te jete vetem djall!! Ai qe nuk e kupton, o eshte qorr, o eshte derdimen!!
    Kurse Don Anton "Llaskuc" Kēira, thote pikerisht kete:"Si mund te urrejme ate qe na shpetoi e te kafshojme doren qe na dha buke!!" Ai popull qe urren, ai popull nuk eshte ne rrugen e Perendise!!
    Po si mund ta kuptosh ti gjarper, klithmen e shqipes!!
    Krahasimi i ketyre dy njerėzve ėshtė sikur i Adem Jasharit me Sllobodan Millosheviēin, nė njėrėn anė Dr. Shefqet Krasniqi i cili u gjend krahė pėr krahė me Agim Ramadanin dhe Salih Ēekajn nė momentet mė kritike tė ketij populli dhe nė anėn tjetėr njė Prift me origjinė nga Kraleva i cili korigjon Millosheviēin rreth masakres sė shqiptarėve se si do tė duhej tė ishte ajo dhe sa do tė duhej tė ishte numri i viktimave. Njė masakėr qė bota mbarė e dėnon (Srebrenicėn dhe Reēakun) ky i quan qe dhe thotė kjo ka qenė pak nė krahasim me atė qė ėshtė dashur tė veprohet.
    O gjarper i helmet!!Edhe nena i thote "te hengert mortja" te birit, por a e don kush ate me shume se sa nena??!!! A vertet jeni shqiptare ju qe e kuptoni kosovarēen e Kēires ndryshe nga une qe s'jam kosovar???!!!
    Po si s'ju vjen turp....!!!
    Epo ky nuk ėshtė mė shumė i keq se sa ai i cili e pėrkrahė qendron dhe i mbron idetė e tij dhe fshihet pas asaj se nuk duhet tė "urrehet" shqiptari i besimit tjeter, pa shikuar nė fenė e vet se si ka Pedofilia tė cilėt po kalojnė nėpėr orgazmė tė thellė dhe po nxisin urrejtje fetare. Kurgjo nuk ėshtė qen i pafytyrė Anton Kēira, sa ėshtė qen dhe i pafytyrė avokati i tij.
    Perveē delirit te shkrimit, nuk ke thene asgje mbeshtet vrerin tend kunder shqiptareve!!! Urrejtja nderfetare qe nxit hoxha, nuk ka asnje lidhje me pedofiline e prifterinjeve apo hoxhallarve dhe vete Muhamedit!!
    Une, qeni i pafytyre siē thua ti, jam nga ata qe thone se asnje shqiptar nuk duhet te urrehet per bindje fetare apo politike!!
    Une them se me mire te jesh qen shqiptar sesa gomar arab apo serb!!
    Une them se shqiptaret myslimane tradicionale, jane ata qe ju urrejne juve, myslimaneve te rinj!!
    Une them se Shqiptaria vjen perpara ēdo hoxhe, prifti, pape apo profeti!!
    Une them:"Poshte hafijet dovletit dhe sherietit"!!
    Bashkėsinė Myslimane sė cilės ju i deshiron masakrim. Analogjia mė e madhe ėshtė se akuzoni tjerėt pėr nxitje tė urrejtjes, ndėrkaq vet veproni njė gjė tė tillė.
    Kjo eshte nje tjeter prove e vrerit prej gjarperi qe mbart ne gji!!
    Une gjithe fare e fisin e kam mysliman, e njefare kelyshi i wahabive vjen e me thote se une deshiroj masakrimin e fisit tim!!!!!Pppfffff.......shikoni vellezer se kush mbart "vlerat" e atdhedashesit!!!
    *NĖSE* Don Anton Kēira ėshtė atdhetar (siē pretendon ti) atėherė Adem Jashari dhe tė gjithė deshmorėt qenkan tradhėtar, ngase ky uron Millosheviēin pėr vrasjen e tyre dhe thotė se numri i viktimave do tė duhej tė shtohet.
    Ska dyshim se Llaskuc Kēira ėshtė atdhetar, por atdhetar serb.
    Gjarperi nuk ka per te fluturuar kurre....vendi i tij eshte ne pluhur!!
    Vetem nje gjarper ben nje ndarje te tille mes atdhetareve...sado qe perpiqesh te ndryshosh fjalet e Kēires, ato jane aty per te gjitha ata qe duan t'i degjojne!!
    Jarigas

  5. #305
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Vertet kujton se une nuk te kuptoj??!!!!
    Arrogance te madhe paske or mik, edhe pse vleresoj perpjekjet e tua per t'i ulur gjakun gjarperinjve ne forum.....
    Une them se duhet t'i shkruash, pasi ne kete menyre e kupton me se miri se ēfare ka komunikuar dom Kēira!! Po te peshosh nje njeri duke u nisur nga vreri i gjarperinjve wahabiste(shih gimche&company), patjeter qe do te fillosh te lehesh kunder kujtdo qe te serviret si tradhetar!! E prape une po te them se ai njeri foli si nje baba i mire i kombit te vet.Cfare do te beje ti nese une te te provoja se nuk eshte ashtu siē e beson ti??(siē e beson, pasi ti nuk e din se ēfare ka thene ne te vertete)

    Medemek eshte nje montim i jahudive apo amerikaneve, pasi duan te na pushtojne KOsoven nga inati per fene e ndritur Islame qe kemi??!!!!!
    Or trim!!! Akoma me keto filozofite palestineze ju??!!!
    Po pse mor vlla te mos e themi troē:" ata qe mendojne ose ndermarrin ndonje krim ndaj ShBA, jane vetem pleh i shqiptareve"!!! Kjo pa dallim feje apo krahine!!
    Eshte kaq e veshtire te denosh krimin, edhe nese eshte kryer nga bashkefetaret e tu???!!!

    Jo, ketu gabohesh rende!!!!
    Nje atentat prej shqiptareve kunder Amerikes, pikerisht ne momentin kur e gjithe diplomacia po punonte per pavaresine e Kosoves, mund te kishte pasoja te paparashikueshme!!!!Eshte pikerisht duke patur parasysh keto rrethana dhe duke pare qe nga shqiptaret nuk pati asnje reagim per te denuar gjestin famekeq, shto ketu edhe moskokeēarjen e atyre qe ishin therritur per t'i dale zot kombit, dhe do te kesh nje kuader te plote te gjendjes shpirterore te atdhetarit!!!Kēira aty nuk ben thirrje Millosheviēit per te vrare shqiptaret, siē lehin larot e wahabizmit, e nuk do te mund te ishte ndryshe per nje person qe eshte burgosur prej tij dhe kunder te cilit ka luftuar me vetemohim!!
    Shqip e thote se nese nje popull i shkel buken atij qe i ka shpetuar jeten, ai popull nuk e ka merituar shpetimin!!! A ka thirrje me te forte se kjo per vetedijesim!!!!!A ka fjale me te forta per te zgjuar mendjet e sopitura nga avujt e fese????!!!!

    NUk eshte logjike ajo qe thua, por shembullin do ta beja pakez me ndryshe:"Ta zeme se nje i njeri te shpeton jeten e te ushqen per disa kohe me buke ty dhe femite e tu. Ti pas pak kohe i ngre nje kurth per te vrare familjen e tij!! Ndersa del ne shesh kurthi, asnjeri prej bashkesise tende nuk thote nje fjale ndjese ndaj shpetimtarit dhe familjes se tij!! Bile edhe kur familjet e tjera bejne thirrje per te kerkuar falje, familja jote e vetmja gje qe thote eshte se e gjitha eshte nje makinacion!!!
    Cfare thone vlerat e tua islamike ne kete rast??

    Sipas asaj qe thote prifti, ata amerikan qe luftojne Ameriken, nuk e meritojne te jetojne ne Amerike, nuk meritojne lirine dhe mireqenjen qe ajo u garanton me ligj!!
    Ne duhet perpara te shikojme shtepine tone e te dallojme ata qe luftojne kunder Shqiptareve.Kur t'ia kemi dale kesaj pune, ndoshta do te mund te mendojme edhe per hallet e Amerikes!! Deri atehere, ne jemi ata qe nxorren nga gjiri i tyre, "njerez" bukeshkale dhe mendjeshkurter, te cilet me idiotesine me te madhe po kryenin nje krim kunder Kosoves dhe shpetimtarit te saj, Amerikes!!
    Ne jemi ata qe kane ne gjirin e tyre, edhe ketu ne forum, njerez qe urrejne Ameriken dhe Evropen, demokracine dhe lirine perendimore!!1
    E pra kur degjon kosovare qe flasin me urrejtje e deshirojne vdekjen e Amerikes, te vjen vetvetiu te mendosh:"po u paska dash qe ti priste serbi fare keto egersira, qe te kuptojne vleren e lirise qe u dhuruan amerikanet!!!"....e kjo pa dashur te futesh ne nje thes te gjithe shqiptaret.....e pa dashur te nxitesh urrejtje fetare, qe ne kete mes nuk eshte permendur fare prej priftit, i cili flet ne veten e pare.......
    Hapini syte, vellezer!!!
    Armiku nuk eshte prifti apo hoxha.....eshte ai qe punon kunder Shqiptareve!!
    Me vjen keq qe po te them,por une nuk munde te merrem me ty,kur nje njeriut ja spjegon 100 her dhe prap nuk kupton,une nuk di me cka te beje me ate njeri?!!

    O vella edhe nje here po te them,ate qe e ka tha prifti,nuk jusiftikohe,ti mundesh me than,ka bere gabim,por me justifiku,ajo eshte mekati me i madhe qe mundet me ba nje njeri.
    Po edhe nese 100 shqiptar do te dalin kunder amerikes,(edhe pse kjo sipas mendimit tem eshte katastofale te ndodhe,por po e marrim si shembull),prap as prifiti,dhe as nje hoxhe nuk guxone ta fyne tere kombin,tone vetem pse disa injorate bejne sjellje te pahishe.
    Shum lehte bre vella eshte me kuptu,vellezerit Duka kan bere gabim,ke kan dashte te bejne komplote ndaje amerikes,por gabimin fatal e ka bere ky prifti.
    O vella te medonojm njeher sipas logjikes,dhe sipas asaj qe i themi shqiptare,nuk po e gjykojm as nga aspekti islame,as nga aspekti krishter,por po flasim si shqiptare te vertet dhe me gjak shqiptari.

    Me t'mira.

    Rrnoft Shqiperia e Bashkuar
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  6. #306
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    Me vjen keq qe po te them,por une nuk munde te merrem me ty,kur nje njeriut ja spjegon 100 her dhe prap nuk kupton,une nuk di me cka te beje me ate njeri?!!

    O vella edhe nje here po te them,ate qe e ka tha prifti,nuk jusiftikohe,ti mundesh me than,ka bere gabim,por me justifiku,ajo eshte mekati me i madhe qe mundet me ba nje njeri.
    Po edhe nese 100 shqiptar do te dalin kunder amerikes,(edhe pse kjo sipas mendimit tem eshte katastofale te ndodhe,por po e marrim si shembull),prap as prifiti,dhe as nje hoxhe nuk guxone ta fyne tere kombin,tone vetem pse disa injorate bejne sjellje te pahishe.
    Shum lehte bre vella eshte me kuptu,vellezerit Duka kan bere gabim,ke kan dashte te bejne komplote ndaje amerikes,por gabimin fatal e ka bere ky prifti.
    O vella te medonojm njeher sipas logjikes,dhe sipas asaj qe i themi shqiptare,nuk po e gjykojm as nga aspekti islame,as nga aspekti krishter,por po flasim si shqiptare te vertet dhe me gjak shqiptari.

    Me t'mira.

    Rrnoft Shqiperia e Bashkuar


    Ta lejm qe te dyt nuk kane bere mire, por edhe ky Hoxha kur kerkon urrejte ndaj '' VEPRAVE'' te krishterve kerkon urrejtitjen ndaj krishterve sepse njeriun e bejne veprat, edhe ky hoxha po jep nje mesazh te qart perqares pasi qe ne kemi ne Shqiperi te Krishtere dhe po ti urresh ata i urren edhe Shqiptaret te Krishtere..

    Por te ndalen me qaq Anton Kcira nuk dul ma me perserit gabimin ndersa ky Hoxha njeher fyti nje Shqiptare tash te gjith Shqiptaret e krishter bile jo fy por kerkon Urreitje ndaj tyre prandaj ne te ardhem te kudjeset se qfare ligjeron...

  7. #307
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    pse te kujdeset mos ke ndermend me ja zen rrugen ti mafijozo
    Jetė e rėndė.......!!!

  8. #308
    prifti shprehu mendimin personal,

    kurse hoxha shprehu mendimin fetar(sipas tij) dhe si udhezim edhe per te tjeret ,

    pse disa nuk kuptojne , ose bejne sikur nuk kuptojne se behet fjale per rruge , e jo per hap,

    e kujt eshte e keqja me e madhe sipas jush e atij qe shpehu mendimin personal(ne nerva e siper , gje per te cilen kerkoi dhe falje e beri autokritike) , jo si nje mesim fetar dhe jo si nje udhezim per besimtaret ,
    apo ai qe i udhezon njerzit ne ate rruge?

    keto te dyja nuk mund te krahasohen ,
    sepse keto nuk jane te barabarta,
    do lutesha per nje peshore me te sakte nga disa forumiste ,
    i thone nje shprehjeje ; e ke inat tjetrin , jepi hakun

    dhe nqs nuk besojne fjalet e popullit , atehere ja dhe kjo nga kurani, e mos fshihni ne ndegjegjen tuaj sepse po anoni nga e padrejta dhe eshte mekat;

    83:1. Tλ mjerλt ata qλ mangu masin e peshojnλ.
    83:2. Ata qλ kur matin prej njerλzve, pλr vete e plotλsojnλ,
    83:3. E kur u matin tλ tjerλve ose u peshojnλ, u lλnλ mangu.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bani : 05-08-2010 mė 16:21
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  9. #309
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
    prifti shprehu mendimin personal,

    kurse hoxha shprehu mendimin fetar(sipas tij) dhe si udhezim edhe per te tjeret ,

    pse disa nuk kuptojne , ose bejne sikur nuk kuptojne se behet fjale per rruge , e jo per hap,

    e kujt eshte e keqja me e madhe sipas jush e atij qe shpehu mendimin personal(ne nerva e siper , gje per te cilen kerkoi dhe falje e beri autokritike) , jo si nje mesim fetar dhe jo si nje udhezim per besimtaret ,
    apo ai qe i udhezon njerzit ne ate rruge?

    [/B]
    Mendoj qe me e keqe dhe e demshme eshte ajo e hoxhes sepse ai ka folur ne emer te fese ,edhe pse hoxha ka folur te "verteten sipas kuranit",por jane disa gjera qe nuk duhet te thuhen publikisht!!!!!
    Edhe bibla thote te njeten gje per pasuesit e feve tjera por nuk dul asnje prift publikisht ta thote sepse eshte ceshtje delikate ,pasi jemi popull jo me nje besim te vetem!!!!

  10. #310
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    duhet bere ditur qe prifti eshte penduar dhe ka kerku falje publike edhe gjith ipeshkvia shqptare asht distancu kurse hoxha sa here qe ka thane dicka kurre falje ska kerku edhe pse e cmoj shume distancimin e BIKUT mirpo kur skam ndi qe shefqet krasniqi personalisht kerkon falje.

    "te gabosh eshte njerzore,te falesh hyjnore"

  11. #311
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
    prifti shprehu mendimin personal,

    kurse hoxha shprehu mendimin fetar(sipas tij) dhe si udhezim edhe per te tjeret ,

    pse disa nuk kuptojne , ose bejne sikur nuk kuptojne se behet fjale per rruge , e jo per hap,

    e kujt eshte e keqja me e madhe sipas jush e atij qe shpehu mendimin personal(ne nerva e siper , gje per te cilen kerkoi dhe falje e beri autokritike) , jo si nje mesim fetar dhe jo si nje udhezim per besimtaret ,
    apo ai qe i udhezon njerzit ne ate rruge?

    keto te dyja nuk mund te krahasohen ,
    sepse keto nuk jane te barabarta,
    do lutesha per nje peshore me te sakte nga disa forumiste ,
    i thone nje shprehjeje ; e ke inat tjetrin , jepi hakun

    dhe nqs nuk besojne fjalet e popullit , atehere ja dhe kjo nga kurani, e mos fshihni ne ndegjegjen tuaj sepse po anoni nga e padrejta dhe eshte mekat;

    83:1. Tλ mjerλt ata qλ mangu masin e peshojnλ.
    83:2. Ata qλ kur matin prej njerλzve, pλr vete e plotλsojnλ,
    83:3. E kur u matin tλ tjerλve ose u peshojnλ, u lλnλ mangu.
    Pytje e mire bano

    Perderisa prifti foli ne emer te vetin dhe jo te fese nuk eshte per tja futur ndokush sepse fol si Anton Kcira e jo si predikus fetar ne emer te fese

    Perderisa Hoxha fol ne emer te fes aj motivon popullin dhe i dergon ne ata rrug ata besimtart e ti qe te urrein!

    Perderisa prifti del kerkon falje falja i pranohet! a nuk thot edhe ne kuran qe Allahu fal mekatet nese nje zot falka mekatet kush jemi ne te gjykojm

    Por Hoxha nuk kerkon falje dhe vazhdon me kesi ligjerime?

    At'here keti Hoxhe duhet tju hequr e drejta per ligjerim ose me mir te them Mbollje urreitje ndaj njerzimit !

    Sepse feja thuhet qe eshte nga Zoti nuk besoj qe ka Zot qe urren kreijesen e ti

  12. #312
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    U urrekan veprat dhe jo ata qe i kryejne??!!!
    E qysh u beka kjo sipas Islamit, zotni i zgjuar??!!p
    Shumė e thjeshtė, vepra e tė Krishterėve ėshtė qė Krishtin e konsiderojnė Zot apo djal tė Zotit vepėr kjo e urryer nga Muslimanėt.
    Nė Islam nuk ka shenjtėri (shenjtorė). Vatikani shpall shenjtorė njerėzit, nė Islam kjo ėshtė e urryer
    Krishterėt i luten Krishtit (Isaut qė sipas Muslimanėve nuk ėshtė Zot as ky e as Muhammedi). Nė Islam kjo vepėr ėshtė e urryer, pėr ndryshe individi mund tė jetė njeri i mirė karshi tė tjerėve dhe nuk urrehet pėr gjėrat e tjera, por i urrehen veprat e tij tė cilat degradojnė dhe fyejnė rėndė figurėn e Zotit.

    Nese ne shqip, kur nje njeri thote "ne" e ti kupton "ju", me plot bindje mund te them se je gjarper!!Perderisa perdor computer-in nuk mund te jesh i pashkolluar, prandaj nuk mund te them se e ben nga padija....e ben qellimisht e me synime te keqija!! Vetem mendjet e helmuara nga ideologjite urrejtjenxitese flasin perēart ne kete menyre!!!
    Ky vetėm nė njė rast e pėrdorė pjesėzėn "Ne" dhe atė tek fillimi kur thotė: "Ne nuk e kemi meritu lirinė nga Beogradi" pas kėsaj nė vazhdim, as qė flet me "Ne" por aludon tek shqiptarėt Musliman tė Kosovės (ani pse krimi ishte kryer nga disa tė Maqedonisė) pėr masakrimin e tyre.

    Beogradi, Kēiren e futi ne burg dhe pastaj e detyroi te arratisej....kete nuk ta kane treguar shoket partise???!!E megjithate, kjo nuk ju pengon te lehni akoma e te villni vrer.Kurse hoxha, na qenka hero i kombit pasi paska dale kaēak malit!! Aaaaa, ai paska bere sakrificen me te madhe ne bote, paska lene studimet ne Medinen e Shenjte......pppfffffff...ēfare argumenti eshte ky mer trim!! Ne flasim per nxitje urrejtjeje nder shqiptare e ti thua se nuk mund ta gjykojme pasi paska luftu!!!
    Nese nxit urrejtje ndervellazerore, ai eshte kriminel nen prizmin e Shqiptarise, ndersa eshte shahid ne rrugen e Allahut dhe te panarabizmit!!
    Nese jo, atehere le ta lartesojme ashtu siē i ka hije nje luftetari te lirise!!
    I nderuar, nuk ėshtė e barabartė burgu me ballafaqimin me plumba kėtė krahasim tendencioz harroje, pyetja e thjeshtė pėr njė njeri me logjikė tė shėndoshė ėshtė cili dha mė shumė pėr kėtė vend dhe cila deklaratė nga tė dyjat ishte mė skandalozja, pa dyshim nė kėtė duel fiton Dr. Shefqet Krasniqi i cili si nga aspekti i kontributit dha mė shumė se sa Don Anton Kēira dhe si nga deklarata nuk lansoj ofendim pėr tė tjerėt, por shfaqi jo-harmonizim me bindjet e tyre, e njejta vlen edhe pėr juve qė i urreni bindjet tona, ku ėshtė dallimi?!
    Pos ketyre gjėrave ti thua se: "nėse nxitė urrejtje ndėrvėllazerore, ai ėshtė kriminel nėn prizmin e Shqiptarisė" kush je ti qė ta shpallesh dikėnd kriminel dhe tė flasėsh nė emer tė Shqiptarisė? po hiq ma larg se nė kėtė temė mė shumė ka mbėshtetės Dr. Shefqet Krasniqi se sa kundėrshtarė, pėr cilėn Shqiptari po flet?! Pėr Shqiptarinė e cila jeton nė jug tė Evropes dhe gjindet nė gadishullin ballkanik, apo pėr ndonjė Shqiptari tė Re nga planeti Jupiter?!
    Dr. Shefqet Krasniqi ėshtė luftetar dhe hero nė aspektin kombėtar, nė atė fetar ai shfaq idetė dhe bindjet e veta me tė cilat mund tė pajtohen apo tė mos pajtohen tė tjerėt, kjo nuk e bėn atė mė pak ose mė shumė kombėtar (patriot).

    Katoliket numerohen me gishta, ndersa te huajt qe "konvertohen" jane te panumert!!!!
    Kush ka besim te forte, edhe i beson keto prroēka, por une jo!!
    Besoje, besoje nje gje te tille, se ndoshta ndonje dite do te mund te ngrehim nje kible edhe ne Prishtine!!!!
    Shpjegim anemik i njė beteje tė humbur, nga konvertimet tek 'Katolikėt nė gishta', e nga Katolikėt nė gishta tek 'Kibla nė Prishtinė'. Shumė interesant ėshtė fakti kur tė tjerėt nuk t'i kuptojnė shembujt qė t'i perdorė

    Shqiptaria dhe jo Islami!!
    Eshte prej injoranti te flasesh per lufte "nderetnike" kur e ke fjalen per nje etni te vetme, ose flet si gjarper duke nenkuptuar se Shqiptaret jane te ndare ne dy etni!!
    Islami ishte pjesė e asaj Shqiptaria, sikur tė ishte nė numer tė mazhorances Krishterimi i juaj, jam i bindur se amaneti i Don Anton Kēires moti do tė kishte shkuar nė vend (masakrimi i shqiptarėve tė besimit Islam)

    Prape vazhdon te derdhesh vrer o gjarper??!!
    Po qekur Shqiptari i ka ndare deshmoret e kombit ne baze te fese, mor i pafytyre??!!Po kush paska qene ai katolik qe e paska bere kete gje, moj vegel qorre e armiqve te Shqiptarise??!
    Don Anton Kēira ishte! ky njeri na shtyu qė t'i tregojmė se keta derdhen gjakun dhe ishin Musliman me Ramazan e me Bajram, me emra Islam, me simbole Islame nėpėr shtepiat e tyre, me Hoxhė e jo Prift.

    "inshallah" do te thote "dashte zoti" e meqe gjuha shqipe ty te ze fytin po ta them une!! Te duash qe zoti yt te deshiroje urrejtjen ndaj veprave te vellezerve te tu, jo vetem qe eshte idiotesi intelektuale, por edhe blasfemi!!!
    Ai deshiron nje zot "urryes", mund te jete vetem djall!! Ai qe nuk e kupton, o eshte qorr, o eshte derdimen!!
    Kurse Don Anton "Llaskuc" Kēira, thote pikerisht kete:"Si mund te urrejme ate qe na shpetoi e te kafshojme doren qe na dha buke!!" Ai popull qe urren, ai popull nuk eshte ne rrugen e Perendise!!
    Po si mund ta kuptosh ti gjarper, klithmen e shqipes!!
    U pa se ēka thotė Anton Kēira ska nevojė pėr riperseritjen e qendrimeve tė tij tė karakterit anti-kombėtar

    Perveē delirit te shkrimit, nuk ke thene asgje mbeshtet vrerin tend kunder shqiptareve!!! Urrejtja nderfetare qe nxit hoxha, nuk ka asnje lidhje me pedofiline e prifterinjeve apo hoxhallarve dhe vete Muhamedit!!
    Une, qeni i pafytyre siē thua ti, jam nga ata qe thone se asnje shqiptar nuk duhet te urrehet per bindje fetare apo politike!!
    Ti vetveten e klasifikove si 'qen i pafytyrė' pra unė kėtė gjė nuk e bėra, unė thashė qartė se kush i mbron qendrimet e Don Anton Kēires tė cilat janė tė pa justifikueshme (kur flet pėr masakėr) dhe ti me emertimin qė ia dhe vetes tregove njėkohėsisht se mbron qendrimet anti-shqiptare. Pyetja logjike ėshtė a ja vlen tė debatohet me njė anti-shqiptarė.

    Kjo eshte nje tjeter prove e vrerit prej gjarperi qe mbart ne gji!!
    Une gjithe fare e fisin e kam mysliman, e njefare kelyshi i wahabive vjen e me thote se une deshiroj masakrimin e fisit tim!!!!!Pppfffff.......shikoni vellezer se kush mbart "vlerat" e atdhedashesit!!!
    Mos don tė thuash se keto vlera i mbart Don Anton Kēira, epo ta them njė gjė e ke ngatėrruar Vehabizmin me Don Anton Kēiren, ngase ky i dyti deshiroj masakrimin e popullit tė tij, personalisht pėrkas meje nuk i pėrkas Vehabizmit.

    Gjarperi nuk ka per te fluturuar kurre....vendi i tij eshte ne pluhur!!
    Vetem nje gjarper ben nje ndarje te tille mes atdhetareve...sado qe perpiqesh te ndryshosh fjalet e Kēires, ato jane aty per te gjitha ata qe duan t'i degjojne!!
    Pa dyshim janė aty dhe s'do tė lėvizin, ēdo ditė, ēdo herė do tė ndėgjohet paragrafi "Ėshtė dashtė me na rrjep ashtu siē i ka rrjep Millosheviēi (vėllau i tij) 260 MIJĖ QEJ nė Srebrenicė, edhe 1 MILION E 900 MIJĖ QEJ mi pa rrjep nė Kosovė, KURGJO S'KISH BA MA KEQ" Njė matematik e shkurtė 260 mijė + 1.9 milion = 2 milion e 160 mijė njerėz tė cilėve ky ua deshiron masakrimin dhe pėr mė tepėr i quan qej dhe konsideron se: "KURGJO S'KISH BA MA KEQ'
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  13. #313
    Don Anton Kēira- M u t i, u zhduk prej faqes se dheut prej kur All-llahu e turperoi.

    Deshi qe te behej pishtari i pare qe do te luftoje muslimanet, por All-llahu ia mbylli vrimen.

    A me tregon dikush prej ju kaureve se ku humbi anton don kaka????!!!!

    Sa per hoxhen e nderuar, ende mund ta gjeni neper xhamia duke permende fjalen e All-llahut.

  14. #314
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Citim Postuar mė parė nga MIRIAM Lexo Postimin
    Mendoj qe me e keqe dhe e demshme eshte ajo e hoxhes sepse ai ka folur ne emer te fese ,edhe pse hoxha ka folur te "verteten sipas kuranit",por jane disa gjera qe nuk duhet te thuhen publikisht!!!!!
    Edhe bibla thote te njeten gje per pasuesit e feve tjera por nuk dul asnje prift publikisht ta thote sepse eshte ceshtje delikate ,pasi jemi popull jo me nje besim te vetem!!!!
    Dhe me anė tė kėsaj tė cėnohet liria e shprehjes?!
    Po jo i nderuar, sot ne kemi liri tė shprehjes sė bindjeve dhe duhet tė jemi nė gjendje tė krijojmė mentalitet qė t'i pranojmė edhe mendimet ndryshe, nė kėtė rast konstatimet e doktorit janė tė kundėrta me bindjen e tė Krishterėve ska pse ndonjė njeri tė ēuditet, ka kaluar koha kur predikimet bėhėn vetėm nėpėr Xhami sot jo vetėm nė sferen fetare, por i shohim edhe debatet tjera tė nxehta nė emisione televizive ku shprehen ashper kundėr qendrimeve tė tjetrit qoftė nė politikė, arsim, apo edhe diku tjetėr. Duhet tė jemi tė aftė qė ta pranojmė dikėnd tė jetė kundėr mendimeve tona, apo thėnė mė shkurt ėshtė 100% e drejtė qė dikush ta rradhis veten si kundėrshtar tė X ideve. Ku ėshtė intoleranca ketu?! kur dihet se nuk flitet pėr pushkė apo pėr 'vllavrasje' siē pretendojnė disa.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  15. #315
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Citim Postuar mė parė nga Explorer Lexo Postimin
    Sa per hoxhen e nderuar, ende mund ta gjeni neper xhamia duke permende fjalen e All-llahut.
    Sa pėr hoxhėn njė informatė e shkurtė, gjatė Ramazanit ka aktivitete maratoneske si nėpėr televizione, tribuna dhe ligjerata nėpėr Xhamia tė ndryshme, kjo duke filluar nga nata e parė dhe do tė jetė nė qendėr tė vėmendjes sė opinionit
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  16. #316
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
    duhet bere ditur qe prifti eshte penduar dhe ka kerku falje publike edhe gjith ipeshkvia shqptare asht distancu kurse hoxha sa here qe ka thane dicka kurre falje ska kerku edhe pse e cmoj shume distancimin e BIKUT mirpo kur skam ndi qe shefqet krasniqi personalisht kerkon falje.

    "te gabosh eshte njerzore,te falesh hyjnore"
    E ke fjalėn pėr kėtė deklaratė s'ka kerku falje apo pėr Nėnė Terezėn?!
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  17. #317
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Nga disa ketu flitet se Prifti nuk ka fol nė emėr tė fesė, po uniforma e tij fetare?!
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  18. #318
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar mė parė nga gimche Lexo Postimin
    Dhe me anė tė kėsaj tė cėnohet liria e shprehjes?!
    Po jo i nderuar, sot ne kemi liri tė shprehjes sė bindjeve dhe duhet tė jemi nė gjendje tė krijojmė mentalitet qė t'i pranojmė edhe mendimet ndryshe, nė kėtė rast konstatimet e doktorit janė tė kundėrta me bindjen e tė Krishterėve ska pse ndonjė njeri tė ēuditet, ka kaluar koha kur predikimet bėhėn vetėm nėpėr Xhami sot jo vetėm nė sferen fetare, por i shohim edhe debatet tjera tė nxehta nė emisione televizive ku shprehen ashper kundėr qendrimeve tė tjetrit qoftė nė politikė, arsim, apo edhe diku tjetėr. Duhet tė jemi tė aftė qė ta pranojmė dikėnd tė jetė kundėr mendimeve tona, apo thėnė mė shkurt ėshtė 100% e drejtė qė dikush ta rradhis veten si kundėrshtar tė X ideve. Ku ėshtė intoleranca ketu?! kur dihet se nuk flitet pėr pushkė apo pėr 'vllavrasje' siē pretendojnė disa.
    Ok pra ,le te dal ndonje prift dhe te thote publikisht se muslimanet nuk kane per te shkuar ne parase pasi nuk pranojne ATin dhe Birin dhe se Krishti i ka porositur se pas tij do vijne profete te rrejshem duke aluduar ne Muhamedin!!!!
    Ti nuk e ditke fare qe per te krishteret Muhamedi eshte profet i rrejshem!!!!
    Si do reagonin muslimanet besimtare?!!!

  19. #319
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Citim Postuar mė parė nga MIRIAM Lexo Postimin
    Ok pra ,le te dal ndonje prift dhe te thote publikisht se muslimanet nuk kane per te shkuar ne parase pasi nuk pranojne ATin dhe Birin dhe se Krishti i ka porositur se pas tij do vijne profete te rrejshem duke aluduar ne Muhamedin!!!!
    Ti nuk e ditke fare qe per te krishteret Muhamedi eshte profet i rrejshem!!!!
    Si do reagonin muslimanet besimtare?!!!
    Kjo ka ndodhur nė tė kaluarėn, ja tani ta sjell videon, mirėpo tė sqaroj se neve nuk na pengon pse dikush i thotė Profet i rrejshėm, e ka vendin nė ferr apo X konstatime qė kanė qenė edhe vet nga Arabėt kohėn kur ai predikonte, neve na pengon manipulimi me figurėn e tij si nėpėr foto, paraqitja e tij nė forma tė shtazėve etj. keto na pengojnė ngase fyejnė besimin ku ti beson e nuk japin vlerėsime. Nėse dikush vlerėson Profetin tonė si i rrejshėm apo diē tjetėr si p.sh vendin e ka nė ferr, ne keto gjėra nuk ja ndalojmė, mirėpo nėse fyen duke u munduar ta degradoj atė dhe predikimet e tij ne si besimtarė tė Zotit normalisht se e mbrojmė dhe ndihemi tė fyer.

    Ja tani videoja, kushtoja vėmendja kur Olsi Jazexhi tregon se si Dante Aligeri ka thėnė se Muhammedi e ka vendin nė ferr:

    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  20. #320
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Ja kush ėshtė predikuesi fetar Dr. Shefqet Krasniqi shikojeni videon nga fillimi deri tek minuta 4:00 apo tė paktėn nga 1:50 - 2:13, poashtu edhe tek minuta 7:55 - 8:50 dhe e shihni se ēfarė predikime ka nė raport njeri me njeri, kurse bindjet veprat e tė Krishterėve qendrojnė si nė videon e lartė cekur nga hapėsi i temes se duhet tė urrehen veprat e tyre

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gimche : 05-08-2010 mė 19:04
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

Faqja 16 prej 29 FillimFillim ... 6141516171826 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •