Close
Faqja 3 prej 24 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 469
 1. #41
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Antarsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime n 31 postime
  O Scion ... ne fakt kete Islamin edhe te tjere sa here postojne ketu duhet ti japesh nga nje verejtje ne biografi... Une e kuptoj qe nuk ka nevoje se bejne qesharake veten... po se here pas here u fshin ndonje postim apo u jep ndonje veretje nuk ben keq.

  Po te postosh ne forumin e tyre ta fshijne direkt dhe e justifikojne qe secili ka nenforumin e tij e nuk ka pune njeri te postoje ne forumin e tjetrit.
  Nuk eshte ndonje problem jo... por une e kam me teper ne princip.

  Se te njejten gje e bejne edhe ne jete... Pra keta flasin keq per cdo fe,po per keta s'duhet te flase keq askush...

 2. #42
  ^ Maska e baaroar
  Antarsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  ane, ai tregimi q solle n postimin #103 ishte shum domethns.
  Jam shum i interesuar pr at ajetin i cili fshin t gjitha gjynahet e gabimet, ndoshta IslamInfo mund t m ndihmoj.

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime n 201 postime
  Citim Postuar m par nga baaroar Lexo Postimin
  ane, ai tregimi q solle n postimin #103 ishte shum domethns.
  .
  Ne cfare kuptimi "domethenes"??!!
  Qe denoi veten vetem se pa aksidentalisht ne grua te zhveshur??!!

 4. #44
  Perjashtuar
  Antarsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardan
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime n 19 postime
  Keto Hadithe jane shpikur per interesa fitimprurese personale nga autor te veteshpallur "Dijetar" dhe kete duhet ta kuptoni njehere e mire o njerez.

 5. #45
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,965
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime

  Policia kap nje "nuse" afgane.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 6. #46
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Antarsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,830
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Nje besimtar Shqiptar i besimit Islam ka ra ne hall te madh me hardhucet , per kete kerkon nga Forumi Islam keshilla :

  Granqe (anetar i ri ) pyet :
  Es selamun alejkum,
  Kam nje pyetje rreth saktesise se hadithit per mbytjen e hardhuces ne te cilin thuhet se kush mbyt hardhucen fiton 100 sevape dhe a eshte per qellim vetem ndonje lloj i hardhuces apo te gjitha......
  All-llahu ju shperblefte...!

  I pergjigjet Haruni (anetar i avancuar ) :
  Ve alejkum selam
  sht vrtetuar n Sahih t Muslimit se: ''Kush e mbyt nj uezegah (nj lloj hardhuce e vogl, e neveritshme, q gjendet n vendet e nxehta) me nj goditje, i shkruhen njqind sevape; kush e mbyt me t dytn, (i shkruhen) m pak; kush e mbyt me t tretn, m pak.'' (Sahihu i Muslimit, nr.2240).
  Kt gj ka cekur edhe Shejh Abdurrezzak Ibn Abdul-Muhsin El-Abbad El-Bedr, n librin e tij ''Pr msuesit e matematiks.''

  Por anetari Granqe nuk dorezohet,ende ka paqartesi:
  A do te thote kjo se nuk vlen per hardhucat qe nuk jetojne ne vendin tone (eshte fjala per Kosove).

  Me ne fund moderatori ebuabdurrahman,i hjek edhe kete dileme:
  Selam alejkum
  Hadithi ka ardhur per vrasjen e hardhuces se vogel ne pergjithesi, dhe perderisa keto ndodhen ne vendet tona atehere hyjne ne kete klasifikim.

  *Mbytja e hardhuces me te paren - jipen 100 sevape !!!
  Cju kan bere ore Hardhucet ,cju kane bere ?
  Paramendo Granqe-n duke shetitur maleve apo prane lumenjeve te gjej dhe te mbys hardhuca ,qe te mbledh sevape !
  10 hardhuca te mbytyr me te paren - 1000 sevape...mjaftueshem qe Granqe te shlyej shume mekate !
  Ndryshuar pr her t fundit nga qeveriablu : 03-04-2012 m 23:08
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 7. #47
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Nje perl tjeter nga forumi islamik

  Es selamu alejkum,


  Te nderuar dijetare paqa dhe meshira e All-llahut ,te Meshireshmit qofte mbi profetin tone,juve dhe gjithe besimtaret muslimane kudo qe jane...

  Mbreme ne enderr pash sikur Idrisi alejhi selam me qortonte,me keshillonte...me thonte te ruhem nga nje njeri i keq i cili nuk e do te miren time.Pastaj sikur nje njeri i keq donte te me lendoje...por ne mbrojtjen time ishin dy burra te tjere.Keta dy burrat i kisha sikur truproje,kur donte te me lendoje ai njeri i keq keta dy burrat me kapnin per krahu dhe me largonin prej tij,sikur fluturoja me ta.
  Pastaj keta dy burrat me thane ;po qe nevoja do te te bartim deri ne qiellin e katert,e do te te mbrojme...

  A mund dikush te me komentoje kete enderr ...

  All-llahu i Plotefuqishmi ju shperblefte.

 8. #48
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,470
  Faleminderit
  169
  180 falenderime n 148 postime
  ... terri islamik,me deshire,mandej edhe me gjak rrin prapa botes moderne:


  Nje grua"luanesh,burrneshe"e shperlare mendsh,
  diku ne somali
  beri"burrni",duke gjakuar gra e fmi,vetem e vetem per islami.


  Ajo(e mjere)e jetuar ne humnere,nen emrin e all_llahut,gjeleshanen hu,

  e tuj mesu per muhamet(pedofilin vet)
  ,qoj ne ajer,veten e vet,
  bashke me shume te shkret,
  vetem evetem me shkue n'xhenet
  e ku e presin katermbdhjete "burra"te soit te vet....

  ej kuku per k'ta islamet e shkrete,se nuk po dijne rrugen e vertete.....

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime n 201 postime
  Nese mendoni qe operacionet plastike nuk jane kryer para 1600 viteve e keni shume gabim ,kete jua qarteson forumi islam:

  A lejohet punsimi n Hendikos, ku punohet n brjen e protezave pr invalidt ?
  Esselam alejkum te nderuar vllezer kam nje pytje shum urgjente muka afru nje pun per punimin e protezave deshta ta di se amuj me punu protezat per invalid domethon per ata qe ekan humbur kemben ose doren dhe mua me eshte afru nje pun ne hendikos aty kuptohet qe organizatat te huja kan finacu ket projekt italiane apo spanjole nuk jam shum i sigurt po protezat punohen pe kosovar mu desht nje pergjigje shum e shpejt nese eshte halla qe tjav kthej pergjigjen hendikosit kuptohet aty marohet kemba ne formen ashtu si kemb dhe desha ta di se akom gjyna me punu une at kemb lutnu per mu kam nevoi per pun po nuk dua pun haram esselam alejkum

  Ja pergjigjja :
  alejkum selam

  Po vella esht e elejuar, pasi qe edhe ne kohen e pejgamberit alejhis-selam kan
  ndodhur qe sahabet kur kan humbur hunden ne luft, e kan zevendesuar ate me ndonje hund nga ari apo argjendi.

  Transmeton Amr Ibn Shuajbi nga babai i tij, e ai nga gjyshi i tij, i cili thot se Resulullahu, lavdrimi dhe paqja qofshin mbi t, ka thn: "Mos i shkulni qimet e thinjura (bardha), sepse do muslimani q i zbardhet nj qime n Islam, ajo do t'i bhet drit n Ditn e Kiametit." Shnon Ebu Davudi

  Ndryshuar pr her t fundit nga Scion : 08-06-2012 m 13:42

 10. #50
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,470
  Faleminderit
  169
  180 falenderime n 148 postime
  E tash merreni me mend,njrezit qe kalojne moshen e mesme,ku qimet e bardha fillojne te"sundojne"ne perqindje marramendese,kjo i bije qe tu"behet drite"te gjitheve",qofshin keta te mire apo te kqinj,hahahaha.....Shto ketu,te merresh edhe me kamikazllek,mbytjen e hardhucavet,atehere kjo i bije qe nje dite te mos i zere gjeneti,apo te bjere termet ne boten tjeter,nga seksi"qe i pret ata"te cilet shkojne ne xhenet ku i presin femra te mira,hahaha

 11. #51
  Enraged Maska e Scion
  Antarsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga ane Lexo Postimin
  Ku ,ku i gjete ,se une nuk gjeta asgje
  http://[insertfsh]/showthread.php?t=141196

  :P

  Se harrova :P

  Ka nje thashethem, qe origjinon nga Kanadaja, qe thote se Ivani mori nje mesazh urgjent nga Zoja Jone per nje lufte ne Lindjen e Mesme. Ivani u thote te gjitheve se ky thashethem eshte i rreme. Ju lutemi beni c'te jete e mundur te ndaloni kete thashethem nga qarkullimi.
  Copy-paste me gjith madheshtine nga nje forum tjeter :P
  Ndryshuar pr her t fundit nga Scion : 12-04-2012 m 17:29
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 12. #52
  Enraged Maska e Scion
  Antarsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime n 39 postime
  Il dandi,

  me hiq nje kuriozitet; ne vertet paragjykimi eshte virtyt i besimtareve apo jo?

  Shprehu, ne menyre qe te te cliroj si ty nga barra e ashtuquajtures "Devijim me qellim" i temes, ne te njejten kohe te sjell kete teme aty ku duhet.
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 13. #53
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  46
  Postime
  5,391
  Faleminderit
  392
  246 falenderime n 210 postime
  Citim Postuar m par nga il dandi Lexo Postimin
  per nje njeri i cili beson se e ka preardhjen nga majmuni ,apo beson se ka dal gaforrja nga deti dhe eshte shnderruar ne drago ,sigurisht qe do i dukej e pabesushme qe krijuesi i gjithsise mundet te bej cte doje.pasi sipas llogjikes tuaj nese ju nuk mund te beni dicka apo ju duket e pabesushme te ndodhi dicka ajo eshte e pamundur te ndodhi ,njejte sikur ti thoje dikujt para 2000 vitesh se njeriu do shkoj ne hene.
  Ka disa gabime tipike prej fetari te paditur, ne kete shkrimin tend!
  E para e punes, kush ka studiuar bilogjine ne shkolle, nuk beson se ka prejardhjen prej majmunit, por se eshte vella nga ana gjenetike me te!
  E dyta e punes, gaforrja egziston ne realitet ndersa dragoi vetem ne fantazi!
  E treta e punes, ateisti, apo me mire ai qe ka studiuar, nuk "beson", por analizon faktet dhe te dhenat shkencore dhe pastaj nxjerr perfundime logjike!
  E katerta punes,besimtaret jane ne pozicionion me te keq per te qeshur ateistet ! A mund te qeshe nje besimtar qe beson ne liuften e karkalecave, ndarjen e henes pergjysem, semundjet e hadithit te mizes, doren e majte, etj,etj..
  Jarigas

 14. #54
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-02-2012
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Scion Lexo Postimin
  Il dandi,

  me hiq nje kuriozitet; ne vertet paragjykimi eshte virtyt i besimtareve apo jo?

  Shprehu, ne menyre qe te te cliroj si ty nga barra e ashtuquajtures "Devijim me qellim" i temes, ne te njejten kohe te sjell kete teme aty ku duhet.
  mir po shprehem me mire,porse keto shprehje meritojne disa njerez.

  nje shembull.

  pse duket komike ose e pamundur ndarja e henes ne dy pjes????dhe pastaj ta shikojme po ne baze te besimit te nje atesiti se ndarja e henes eshte shume her(matematikisht) me e mundur qe te ndodhi ,dhe ne te kundert pohimi i atyre ateistave(gjithmon e me te paket)eshte ne realitet qesharak dhe shume her me i pamundur te ket ndodhur se sa ndarja e henes ne dy pjese.gjithmon ne baze te besimit te nje atesiti e jo ne baze te besimit tim.

 15. #55
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga il dandi Lexo Postimin
  per nje njeri i cili beson se e ka preardhjen nga majmuni ,apo beson se ka dal gaforrja nga deti dhe eshte shnderruar ne drago ,sigurisht qe do i dukej e pabesushme qe krijuesi i gjithsise mundet te bej cte doje.pasi sipas llogjikes tuaj nese ju nuk mund te beni dicka apo ju duket e pabesushme te ndodhi dicka ajo eshte e pamundur te ndodhi ,njejte sikur ti thoje dikujt para 2000 vitesh se njeriu do shkoj ne hene.
  Po prej gaforres se detit ne drague ka ardh si vullnet i padiskutushem i Allahut .

 16. #56
  Enraged Maska e Scion
  Antarsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga il dandi Lexo Postimin
  mir po shprehem me mire,porse keto shprehje meritojne disa njerez.

  nje shembull.

  pse duket komike ose e pamundur ndarja e henes ne dy pjes????dhe pastaj ta shikojme po ne baze te besimit te nje atesiti se ndarja e henes eshte shume her(matematikisht) me e mundur qe te ndodhi ,dhe ne te kundert pohimi i atyre ateistave(gjithmon e me te paket)eshte ne realitet qesharak dhe shume her me i pamundur te ket ndodhur se sa ndarja e henes ne dy pjese.gjithmon ne baze te besimit te nje atesiti e jo ne baze te besimit tim.
  Elaboroje me mire.

  Sa eshte e mundur "matematikisht" qe Ebu Zejnepja me shpate te kete ndare henen ne dysh? Sa si numer? 1:???????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????

  Mbush pikepytjet me numra.

  Kaq eshte common sensi juaj.
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 17. #57
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-02-2012
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Scion Lexo Postimin
  Elaboroje me mire.

  Sa eshte e mundur "matematikisht" qe Ebu Zejnepja me shpate te kete ndare henen ne dysh? Sa si numer? 1:???????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????

  Mbush pikepytjet me numra.

  Kaq eshte common sensi juaj.
  kujdes!

  ne nuk pretendojme se henen e ndau profeti,henen e ndau krijuesi i saj.

  nuk eshte prej edukates ne nje bisede ti pergjigjesh nje pyetje me nje tjeter pyetje ,ti qe je moderator duhet ta dish kete.

  ti me "common sensin "tuaj pergjigju pyetjes time,dhe jo nga pikpamja fetare ,porse nga pikpamja matematikore dhe logjika ateiste.

 18. #58
  Enraged Maska e Scion
  Antarsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga il dandi Lexo Postimin
  kujdes!

  ne nuk pretendojme se henen e ndau profeti,henen e ndau krijuesi i saj.

  nuk eshte prej edukates ne nje bisede ti pergjigjesh nje pyetje me nje tjeter pyetje ,ti qe je moderator duhet ta dish kete.

  ti me "common sensin "tuaj pergjigju pyetjes time,dhe jo nga pikpamja fetare ,porse nga pikpamja matematikore dhe logjika ateiste.
  Ne fakt, pyetjen me pyetje e bere ti i pari une vetem kerkova elaborim lexo me poshte postimin tim te cituar dhe njehere i cili mbeti pa pergjigje!

  Il dandi,

  me hiq nje kuriozitet; ne vertet paragjykimi eshte virtyt i besimtareve apo jo?

  Shprehu, ne menyre qe te te cliroj si ty nga barra e ashtuquajtures "Devijim me qellim" i temes, ne te njejten kohe te sjell kete teme aty ku duhet.
  Tani ku vajti edukata jote?

  Keshtu, si besimtare te mire qe jeni e ke ndegjuar shprehjen "Praktiko ate cfar predikon"?

  Kur te shkrova te te cliroj nga barra, nuk e kisha per te keq por per te te ndihmuar. Me thuaj ne do ndihme

  Citim Postuar m par nga Billy Joe Lexo Postimin
  Lere se ky e vertetoi matematikisht qe hena u nda ne dysh.
  ah gjermon ca ke lon prapa
  Jo, ai thote qe eshte e mundur :P

  Sigurisht, askush nuk i mohon te drejten dikujt te ngreje teori por ama teori qe mbeshteten ne vrojtime dhe te dhena objektive ama.

  Pothuaj te gjith argumentat idiote qe ngrihen mbeshteten ne Omnipotencen e nje qenie te pavertetueshme, dhe sigurisht fuqite infinit qe ia atribuojne cojne dhe ne argumenta imbecillesh te tipit "Ndau henen pergjys" :P

  Te ngresh nje argumenta te tille idiot e te pavertetueshem shkencerisht dhe aq me teper tia atribuosh nje qenie te pavertetueshme ... eshte injorance2
  Ndryshuar pr her t fundit nga Scion : 08-06-2012 m 13:48
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 19. #59
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-03-2012
  Postime
  648
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Scion Lexo Postimin
  Jo, ai thote qe eshte e mundur :P

  Sigurisht, askush nuk i mohon te drejten dikujt te ngreje teori por ama teori qe mbeshteten ne vrojtime dhe te dhena objektive ama.

  Pothuaj te gjith argumentat idiote qe ngrihen mbeshteten ne Omnipotencen e nje qenie te pavertetueshme, dhe sigurisht fuqite infinit qe ia atribuojne cojne dhe ne argumenta imbecillesh te tipit "Ndau henen pergjys" :P

  Te ngresh nje argumenta te tille idiot e te pavertetueshem shkencerisht dhe aq me teper tia atribuosh nje qenie te pavertetueshme ... eshte injorance2
  Jane "argumenta te njohur"...toka eshte e sheshte mbeshtetet mbi tre elefante gjigande, hena u ca me dysh, dhe te tjera gomarlleqe si keto.
  Dhe me e forta ky eshte i bindur qe hena eshte care ne dysh dhe u ngjit prape, kane guximin qe te thone qe kurani eshte shkence
  Analfabete totale, nuk ja vlen te merresh, po le te bejme ca gallate, imbecilet duhen dhe per kete pune lol


  Keta debile harrojne gjene me kryesore, qe hena ka patur vullkane, qe do te thote, qe ka mantel dhe berthame te lengshme te perbere kryesisht prej hekurit(ne kushtet e nje temperature shume ta larte), tani se kuptoj une si u ca hena me dysh????

  une nuk e di a eshte ne kuran ky pohim, por nese eshte, vetem kaq mjafton ta hedhesh kuranin ne hale.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Billy Joe : 16-04-2012 m 19:44

 20. #60
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-02-2012
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Scion Lexo Postimin
  Jo, ai thote qe eshte e mundur :P

  Sigurisht, askush nuk i mohon te drejten dikujt te ngreje teori por ama teori qe mbeshteten ne vrojtime dhe te dhena objektive ama.

  Pothuaj te gjith argumentat idiote qe ngrihen mbeshteten ne Omnipotencen e nje qenie te pavertetueshme, dhe sigurisht fuqite infinit qe ia atribuojne cojne dhe ne argumenta imbecillesh te tipit "Ndau henen pergjys" :P

  Te ngresh nje argumenta te tille idiot e te pavertetueshem shkencerisht dhe aq me teper tia atribuosh nje qenie te pavertetueshme ... eshte injorance2
  ne fakt un prisja nje tjeter pergjigje,ose me inteligjente,meqe je moderator ,gjithsesi qe ta kuptoj me mire.ti po mundohesh ti pergjigjesh pyetjes time duke pretenduar se matematikisht eshte e pamundur dhe e palogjikshme per nje atesist qe hena te ndahet ne dy pjese???un vetem kaq kerkoka nga ty pse e vonon kaq shume pergjigjen?

Faqja 3 prej 24 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •