Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
  1. #1
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Kanarinë apo Gardelinë?

    .. Du me ble nje bird. Po jam ne dileme, te ble kanarine apo gardeline.

    lol.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #2
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    kanarina eshte me e bukur por te can koken ciu ciu gjith naten, te le pa gjume...mer nje merlo indiano...lol, nuk e di si quhet ne shqip, por flet si papagalli. kisha nje dikur, i kisha mesuar ca fjale te pista ne italisht kushdo qe hynte ne shtepine time i thoshte vafanculo


    ky merlo poshte me ka kushtuar 500 euro lol, eshte zog i ralle, kushtojne shtrenjte sepse ju meson fjale dhe flasin.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 23-07-2010 më 13:48

  3. #3
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    po nuk flen kanarinat kshu ? LoL
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #4
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga verystrongbeer Lexo Postimin
    ky merlo poshte me ka kushtuar 500 euro lol, eshte zog i ralle, kushtojne shtrenjte sepse ju meson fjale dhe flasin.
    Ky gjeja e shemtut fliste ? Seriozisht e ke ti ?
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #5
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Pse thoshin - po dal te gjuj per gardalina ? (ka qene dhe kenge me duket)

    dhe nuk thoshin po dal per kanarina?

    Pse me eshte krijuar pershtypja mua se gardalina eshte e mire se kanarina ?
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  6. #6
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Ky gjeja e shemtut fliste ? Seriozisht e ke ti ?
    shume seriozisht e kam bile, shiko dhe ketu sesa kushton nje merlo,,,deri ne 900 euro....une e mora lire, ishte okazion.

    por nuk e kam me ka vite qe ngordhi


    http://it.answers.yahoo.com/question...5064303AAUBqWD

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Pse thoshin - po dal te gjuj per gardalina ? (ka qene dhe kenge me duket)

    dhe nuk thoshin po dal per kanarina?

    Pse me eshte krijuar pershtypja mua se gardalina eshte e mire se kanarina ?
    Kanarina dhe gardalina nuk janë i njëjti zog. Kanarina ka ngjyrë të verdhë ndërsa gardalina ka shumë ngjyra. Në atë kohë dilnin për gardalina se vetëm nga ato kishte dhe mund të kapnin. Gardalinës ndryshe i thuhet kryeartëz. "Dalim për kryeartëza"- thoshin atëherë.

    Kanarina është më e mirë se këndon më shumë.

  8. #8
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Merr nje mace ose nje qen PINK (qeni eshte me shume impenjativ se duhet ta nxjerresh jashte shpesh, ndersa macja eshte me indipendente por jo te gjitheve i pelqen ama), cte duhen kanarinat dhe gardelinat qe te shurdhojne gjithe diten, pushojne 2-3 ore gjate nates dhe ia nisin prap qe ne 4 te mengjesit, mos edhe me heret..edhe ngordhin shpejt, kushedi sa kam varrosur nga keto afer pallatit kur jetoja ne shqiperi, nuk me jetonin gjate se di pse ..edhe gati perdite duhet ti pastrosh kafazin..mos i hap kot telashe vetes

    ose ose merr nje tartaruga di terra (Testudo Hermanni/Hermann's Tortoise) qe nuk kerkon shume kujdesje, mund ta lesh te lire nese ke shtepi me oborr dhe jetojne gjate

    shikoji sa te bukura jane


  9. #9
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Desha zog qe thua ti, se nuk duan shume pune ato. Qeni do pune Broken Smile. Une sjam aq punetore, skam durim. Kam frike se ndonje dite, do i hap deren e do i them- mos ta shof me fytyren.

    Qeni do pune, eshte njelloj si te kesh nje kalama tjeter. Dhe sma mban te marre gjithe ate pergjegjesi mbi supe. lol

    Sjam e sigurte, po me duket sikur nuk shesin breshka ne usa. Pastaj keto sbejne gje. Jane boring.
    Zogun thashe, ti blej nje kafaz te bukur, gjate dites e nxjerr jashte te backyard, naten e fus prape brenda. Edhe na kendon. ciu ciu ciu.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #10
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    e po ca te them une atehere, merr ndonje qe kendon bukur te pakten dhe jo te njejten kenge

    thashe se me publicitetin qe i bera breshkave do ta mbushja mendjen, po hic

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    tek wwf-ja punon ti broke?



    po cita ben per ne shpi?

    flm
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  12. #12
    Citim Postuar më parë nga verystrongbeer Lexo Postimin
    shume seriozisht e kam bile, shiko dhe ketu sesa kushton nje merlo,,,deri ne 900 euro....une e mora lire, ishte okazion.

    por nuk e kam me ka vite qe ngordhi


    http://it.answers.yahoo.com/question...5064303AAUBqWD
    Epo kur e blen te perdorur keshtu eshte, nuk rron gjate. Po ta merje t'ri per 900 Euro do kishte thene llafe te pista edhe per ca vjet me shume.

  13. #13
    Une do te sugjeroja kete:

    http://www.youtube.com/watch?v=zEUvEZ-I2h0

    ben edhe ciu ciu ciu, edhe fiu fiu fiu. Plus qe mund te thote edhe ndonje llaf te piset dhe nuk kushton shume. Normale qe per 100-150 Euro sa ben nuk mund te shaj shume.

  14. #14
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar më parë nga KAT Lexo Postimin
    tek wwf-ja punon ti broke?



    po cita ben per ne shpi?

    flm
    Eshte interesuar nje shoqja ime per nje scimpanzè, duhet te marresh permesso speciale nga Corpo Forestale ne Itali, ajo ka mbajtur ca vite edhe iguana ne shtepi. Pak e rrezikshme me duket mua te mbash nje pollice opponibile ne shtepi, imagjino si mund ta shkatarroj arredon, do te duket sikur ka kaluar lufta e trete boterore eksluzivisht ne shtepine tende po e le vetem gjithe diten. Po pate nje tarzan atehere ndryshon puna

    deri tani nese ekziston akoma ndonje ekzemplar e species Panda dhe Ariut Polar eshte per meriten time, jo po ta dish

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    Eshte interesuar nje shoqja ime per nje scimpanzè, duhet te marresh permesso speciale nga Corpo Forestale ne Itali, ajo ka mbajtur ca vite edhe iguana ne shtepi. Pak e rrezikshme me duket mua te mbash nje pollice opponibile ne shtepi, imagjino si mund ta shkatarroj arredon, do te duket sikur ka kaluar lufta e trete boterore eksluzivisht ne shtepine tende po e le vetem gjithe diten. Po pate nje tarzan atehere ndryshon puna

    deri tani nese ekziston akoma ndonje ekzemplar e species Panda dhe Ariut Polar eshte per meriten time, jo po ta dish
    urime

    p.s prit kur te bien telefonat, ashtu mp per ta pas ne shpi kete pandan, se vdesin robt per qumesht kutie panda

    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  16. #16
    Besimtar Katolik Maska e altint71
    Anëtarësuar
    27-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    933

    Kanarin sgabon

    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    .. Du me ble nje bird. Po jam ne dileme, te ble kanarine apo gardeline.

    lol.
    Ciao Pink
    Mer nje kanarin e sgabon.
    gardelina me kalimin e kohes kur ndron puplat nuk i del me ajo e kuqja e flakt ne koke dhe humb ngjyrat e forta qe ka pas ne nature,ndersa kanerina eshte shtepijake prej shekujsh dhe pse eshte pak delikate,kur ndron puplat i dalin ngjyrat njesoj sidomos te verdhes dhe bastardeve(i them atyre me njolla te kafta qe jan edhe me rezistent)
    Boll qe ti ndrosh ujin shpesh ne vere dhe po ashtu ta pastrosh nje here ne tre dit ne vere se ne dimer sesht shum problem.
    jepi fruta ne vere dhe si ushqim kruesor Skariolen.
    Te flet nje person qe kur emigroj i la nones ne qaf 16 kanerina (ajo mbajti nje mashkull)te tjerat kushurit.

  17. #17
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar më parë nga KAT Lexo Postimin
    urime

    p.s prit kur te bien telefonat, ashtu mp per ta pas ne shpi kete pandan, se vdesin robt per qumesht kutie panda

    paskan per te vdek me duket

  18. #18
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga DontWorryBeHapp Lexo Postimin
    Epo kur e blen te perdorur keshtu eshte, nuk rron gjate. Po ta merje t'ri per 900 Euro do kishte thene llafe te pista edhe per ca vjet me shume.
    pse u shiskan dhe zogj te perdorur kshu ? .



    E vendosa do ble kanarine.

    a dini gje, shesin dhe pink, pervec te verdha ? se e ble qe e ble, ta marr me pupla te bukura.


    LOL
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #19
    Rosë,ose patë.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  20. #20
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    ka sa te duash rrugeve, nuk i dua ato.

    do ndonje keter ta nis me poste ty, se ja kam bere be-ne nja dyve qe me hane domatet. Me kete rast, te bej dhe ty me pet.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •