Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 32
 1. #1
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime

  Kanarin apo Gardelin?

  .. Du me ble nje bird. Po jam ne dileme, te ble kanarine apo gardeline.

  lol.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 2. #2
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime n 28 postime
  kanarina eshte me e bukur por te can koken ciu ciu gjith naten, te le pa gjume...mer nje merlo indiano...lol, nuk e di si quhet ne shqip, por flet si papagalli. kisha nje dikur, i kisha mesuar ca fjale te pista ne italisht kushdo qe hynte ne shtepine time i thoshte vafanculo


  ky merlo poshte me ka kushtuar 500 euro lol, eshte zog i ralle, kushtojne shtrenjte sepse ju meson fjale dhe flasin.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga land : 23-07-2010 m 13:48

 3. #3
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  po nuk flen kanarinat kshu ? LoL
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #4
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga verystrongbeer Lexo Postimin
  ky merlo poshte me ka kushtuar 500 euro lol, eshte zog i ralle, kushtojne shtrenjte sepse ju meson fjale dhe flasin.
  Ky gjeja e shemtut fliste ? Seriozisht e ke ti ?
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #5
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Pse thoshin - po dal te gjuj per gardalina ? (ka qene dhe kenge me duket)

  dhe nuk thoshin po dal per kanarina?

  Pse me eshte krijuar pershtypja mua se gardalina eshte e mire se kanarina ?
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 6. #6
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime n 28 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Ky gjeja e shemtut fliste ? Seriozisht e ke ti ?
  shume seriozisht e kam bile, shiko dhe ketu sesa kushton nje merlo,,,deri ne 900 euro....une e mora lire, ishte okazion.

  por nuk e kam me ka vite qe ngordhi


  http://it.answers.yahoo.com/question...5064303AAUBqWD

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Pse thoshin - po dal te gjuj per gardalina ? (ka qene dhe kenge me duket)

  dhe nuk thoshin po dal per kanarina?

  Pse me eshte krijuar pershtypja mua se gardalina eshte e mire se kanarina ?
  Kanarina dhe gardalina nuk jan i njjti zog. Kanarina ka ngjyr t verdh ndrsa gardalina ka shum ngjyra. N at koh dilnin pr gardalina se vetm nga ato kishte dhe mund t kapnin. Gardalins ndryshe i thuhet kryeartz. "Dalim pr kryeartza"- thoshin ather.

  Kanarina sht m e mir se kndon m shum.

 8. #8
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  Merr nje mace ose nje qen PINK (qeni eshte me shume impenjativ se duhet ta nxjerresh jashte shpesh, ndersa macja eshte me indipendente por jo te gjitheve i pelqen ama), cte duhen kanarinat dhe gardelinat qe te shurdhojne gjithe diten, pushojne 2-3 ore gjate nates dhe ia nisin prap qe ne 4 te mengjesit, mos edhe me heret..edhe ngordhin shpejt, kushedi sa kam varrosur nga keto afer pallatit kur jetoja ne shqiperi, nuk me jetonin gjate se di pse ..edhe gati perdite duhet ti pastrosh kafazin..mos i hap kot telashe vetes

  ose ose merr nje tartaruga di terra (Testudo Hermanni/Hermann's Tortoise) qe nuk kerkon shume kujdesje, mund ta lesh te lire nese ke shtepi me oborr dhe jetojne gjate

  shikoji sa te bukura jane


 9. #9
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Desha zog qe thua ti, se nuk duan shume pune ato. Qeni do pune Broken Smile. Une sjam aq punetore, skam durim. Kam frike se ndonje dite, do i hap deren e do i them- mos ta shof me fytyren.

  Qeni do pune, eshte njelloj si te kesh nje kalama tjeter. Dhe sma mban te marre gjithe ate pergjegjesi mbi supe. lol

  Sjam e sigurte, po me duket sikur nuk shesin breshka ne usa. Pastaj keto sbejne gje. Jane boring.
  Zogun thashe, ti blej nje kafaz te bukur, gjate dites e nxjerr jashte te backyard, naten e fus prape brenda. Edhe na kendon. ciu ciu ciu.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #10
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  e po ca te them une atehere, merr ndonje qe kendon bukur te pakten dhe jo te njejten kenge

  thashe se me publicitetin qe i bera breshkave do ta mbushja mendjen, po hic

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  tek wwf-ja punon ti broke?  po cita ben per ne shpi?

  flm
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e DontWorryBeHapp
  Antarsuar
  17-04-2010
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga verystrongbeer Lexo Postimin
  shume seriozisht e kam bile, shiko dhe ketu sesa kushton nje merlo,,,deri ne 900 euro....une e mora lire, ishte okazion.

  por nuk e kam me ka vite qe ngordhi


  http://it.answers.yahoo.com/question...5064303AAUBqWD
  Epo kur e blen te perdorur keshtu eshte, nuk rron gjate. Po ta merje t'ri per 900 Euro do kishte thene llafe te pista edhe per ca vjet me shume.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e DontWorryBeHapp
  Antarsuar
  17-04-2010
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une do te sugjeroja kete:

  http://www.youtube.com/watch?v=zEUvEZ-I2h0

  ben edhe ciu ciu ciu, edhe fiu fiu fiu. Plus qe mund te thote edhe ndonje llaf te piset dhe nuk kushton shume. Normale qe per 100-150 Euro sa ben nuk mund te shaj shume.

 14. #14
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  Citim Postuar m par nga KAT Lexo Postimin
  tek wwf-ja punon ti broke?  po cita ben per ne shpi?

  flm
  Eshte interesuar nje shoqja ime per nje scimpanz, duhet te marresh permesso speciale nga Corpo Forestale ne Itali, ajo ka mbajtur ca vite edhe iguana ne shtepi. Pak e rrezikshme me duket mua te mbash nje pollice opponibile ne shtepi, imagjino si mund ta shkatarroj arredon, do te duket sikur ka kaluar lufta e trete boterore eksluzivisht ne shtepine tende po e le vetem gjithe diten. Po pate nje tarzan atehere ndryshon puna

  deri tani nese ekziston akoma ndonje ekzemplar e species Panda dhe Ariut Polar eshte per meriten time, jo po ta dish

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga broken_smile Lexo Postimin
  Eshte interesuar nje shoqja ime per nje scimpanz, duhet te marresh permesso speciale nga Corpo Forestale ne Itali, ajo ka mbajtur ca vite edhe iguana ne shtepi. Pak e rrezikshme me duket mua te mbash nje pollice opponibile ne shtepi, imagjino si mund ta shkatarroj arredon, do te duket sikur ka kaluar lufta e trete boterore eksluzivisht ne shtepine tende po e le vetem gjithe diten. Po pate nje tarzan atehere ndryshon puna

  deri tani nese ekziston akoma ndonje ekzemplar e species Panda dhe Ariut Polar eshte per meriten time, jo po ta dish
  urime

  p.s prit kur te bien telefonat, ashtu mp per ta pas ne shpi kete pandan, se vdesin robt per qumesht kutie panda

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 16. #16
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Antarsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime n 8 postime

  Kanarin sgabon

  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  .. Du me ble nje bird. Po jam ne dileme, te ble kanarine apo gardeline.

  lol.
  Ciao Pink
  Mer nje kanarin e sgabon.
  gardelina me kalimin e kohes kur ndron puplat nuk i del me ajo e kuqja e flakt ne koke dhe humb ngjyrat e forta qe ka pas ne nature,ndersa kanerina eshte shtepijake prej shekujsh dhe pse eshte pak delikate,kur ndron puplat i dalin ngjyrat njesoj sidomos te verdhes dhe bastardeve(i them atyre me njolla te kafta qe jan edhe me rezistent)
  Boll qe ti ndrosh ujin shpesh ne vere dhe po ashtu ta pastrosh nje here ne tre dit ne vere se ne dimer sesht shum problem.
  jepi fruta ne vere dhe si ushqim kruesor Skariolen.
  Te flet nje person qe kur emigroj i la nones ne qaf 16 kanerina (ajo mbajti nje mashkull)te tjerat kushurit.

 17. #17
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  Citim Postuar m par nga KAT Lexo Postimin
  urime

  p.s prit kur te bien telefonat, ashtu mp per ta pas ne shpi kete pandan, se vdesin robt per qumesht kutie panda

  paskan per te vdek me duket

 18. #18
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga DontWorryBeHapp Lexo Postimin
  Epo kur e blen te perdorur keshtu eshte, nuk rron gjate. Po ta merje t'ri per 900 Euro do kishte thene llafe te pista edhe per ca vjet me shume.
  pse u shiskan dhe zogj te perdorur kshu ? .  E vendosa do ble kanarine.

  a dini gje, shesin dhe pink, pervec te verdha ? se e ble qe e ble, ta marr me pupla te bukura.


  LOL
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #19

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Ros,ose pat.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 20. #20
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  ka sa te duash rrugeve, nuk i dua ato.

  do ndonje keter ta nis me poste ty, se ja kam bere be-ne nja dyve qe me hane domatet. Me kete rast, te bej dhe ty me pet.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •