Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 119
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Citim Postuar mė parė nga Falco115 Lexo Postimin
    Mire o shoku, ajo nese nuk e ka dashur burrin pse te mos e braktis me kohe, ti thote nuk do te martohemi dhe mbaroi, eshte normale nese nuk e ka dashur ti tregoje se nuk te dua dhe te ndahen, pse ta le per momentet e fundit?
    Sikur ta kishte detyruar njeri qe te martohej me te. Ne nje fare menyre e ka turperu para miqve dhe te ftuarve qe prisnin ne restaurant...
    Po ta lente tė dashurin mė herėt, ne nuk do tė komentonim fare pėr kėtė rast.

  2. #42
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    02-07-2010
    Postime
    360
    Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
    Qe ka instabilitet psikologjik kjo eshte mese evidente,po kjo eshte shaktuar nga dicka,ne shqiperi sidmos ne trojet jashte shqiperise ku ka mentalitet te mbyllur tek femrat ndikon shume kjo dhe ato e vuajne shume shpirterisht,qe te thuash qe e ka pas fajin vajza trgohesh shume i ceket pasi,aty ne shkrim te gazetes thuhet qe i kane lidhur dy familjet dhe jo qe jen lidhur dhe martuar vete,gjithcka i kane organizuar familjet e tyre,pra eshte evidente qe ajo ka pasur presionin e familjes dhe te opinionit ne Ttetove qe rrjedh nga mentaliteti qe mbizoteron atje,femra shqiptare ka qene dhe vazhdon te jete viktimi e mentalitetit te vjeter shqiptar,pyet ke femer te duash qe vijne nga qytete te vogla dhe te njejten pergjigje te jepin,rasti konkret i vajzes lidhet me mentalitetin shqiptar(ate te mbleserise) e cila nuk sjell lumturi pasi te martohesh me dike qe s'e do por e do familja dhe ti duhet ti nenshtrohesh eshte nje presion goxha i madh.Kujton s'e si di une kete gje ?? e di qe c'ke me te,kam kusherirat e mia ne tetove qe jane martu me te njejten manyre qe eshte martu kjo vajze dhe si qene jetojne,vetem per t'i sherby burrit rrojne dhe s'dun t'ia dijne a e duan burrin e tyre apo anasjelltas
    o geri si duket ja fut kot, une them ujku ti me thua tragu keshtu themi nga ne, tani mos na trego neve se si eshte ne tetove, cfar mentaliteti,

    po ti pse nuk i futesh njehere mentalitetit te trojeve shqiptare? perse nuk fillon nga veriu deri ne fund dhe do shohish se cfar te zezash te ullirit hjekin vajzat ne shiperi, une te ceka me larte kete gje por ti i ike kesaj pergjigje, te sqarova shume mire , se cfar mentaliteti eshte kur lejohet shqiptarja te martohet me serb?? nuk me dha pergjigjen perse i shisnit femrat shqiptare ne itali dhe greqi si prostitute kam ndjekur filmin NJEREZ DHE FATE dhe tamam ashtu eshte, dhe tani mundohesh te na tregohesh se je i civilizuar dhe modern i hapur ndaj evropes dhe civilizimit evropjan,,eeeeh mor cun shqiptari ngel shqiptzare dhe asnjehere nuk ndron mentaliteti.

    une te dhash nje shembull, kendej nga ne kur femrat tona jane martuar tradicionalisht dhe fetarisht ( kete do ta sqaroj heren tjeter)shkurorzimet gati kane qene 2 % ndersa tani qe kan filluar te ndjekin trendin evropjan besom as dy muaj nuk arijne ti bejne bashke SEPSE VAJZA ESHTE E PAMVARUR DHE ZGJEDH AJO CKA DON dhe pasojat jane katastrofale .

    te lutem mos na trego sociologji se ne njihemi te gjith mes veti ,si te shqiperise si te maqedonise ,kosoves ,malit te zi dhe me gjere

  3. #43
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    02-04-2010
    Vendndodhja
    unided states of europe
    Postime
    682
    Mir e ka bere...martese me mbleseri ne perendim ne vitin 20010...cfar paradoksi!

  4. #44
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anėtarėsuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Citim Postuar mė parė nga blueton Lexo Postimin
    o geri si duket ja fut kot, une them ujku ti me thua tragu keshtu themi nga ne, tani mos na trego neve se si eshte ne tetove, cfar mentaliteti,

    po ti pse nuk i futesh njehere mentalitetit te trojeve shqiptare? perse nuk fillon nga veriu deri ne fund dhe do shohish se cfar te zezash te ullirit hjekin vajzat ne shiperi, une te ceka me larte kete gje por ti i ike kesaj pergjigje, te sqarova shume mire , se cfar mentaliteti eshte kur lejohet shqiptarja te martohet me serb?? nuk me dha pergjigjen perse i shisnit femrat shqiptare ne itali dhe greqi si prostitute kam ndjekur filmin NJEREZ DHE FATE dhe tamam ashtu eshte, dhe tani mundohesh te na tregohesh se je i civilizuar dhe modern i hapur ndaj evropes dhe civilizimit evropjan,,eeeeh mor cun shqiptari ngel shqiptzare dhe asnjehere nuk ndron mentaliteti.

    une te dhash nje shembull, kendej nga ne kur femrat tona jane martuar tradicionalisht dhe fetarisht ( kete do ta sqaroj heren tjeter)shkurorzimet gati kane qene 2 % ndersa tani qe kan filluar te ndjekin trendin evropjan besom as dy muaj nuk arijne ti bejne bashke SEPSE VAJZA ESHTE E PAMVARUR DHE ZGJEDH AJO CKA DON dhe pasojat jane katastrofale .

    te lutem mos na trego sociologji se ne njihemi te gjith mes veti ,si te shqiperise si te maqedonise ,kosoves ,malit te zi dhe me gjere
    Ty kot te shpjegoj se je i indoktrrinuar shume nga mentaliteti i Tetoves dhe s'te le te shohesh perpara se aq vizion dhe kapacitet ke,sado qe t'i pergjigjem pyetjeve te tua t'i perseri aty me rrin,ta dish qe mentaliteti i shqiptareve te shqiperise dhe atyre te maqedonise jane si nata me diten,kete nuk e them vetem une por te gjithe ashtu e mendojne,ju atje keni mbetur me zakonet e mesjetes,ti kujton se atje ku jeton ti morali shqiptar eshte i larte dhe se nuk cohen femrat per prostitucion si ketu ne shqiperi sipas teje,te kishit ju moral nuk do ishit aq mbrapa,qe te shihen te metat duhet nje sy i jashtem,po t'i nuk i ve re te metat e vendit ku jeton saqe aludon per shqiperine,ato prostitua qe i sipas teje i cojme ne ikin per hall jo per qef se nuk jemi shtet i degjeneruar,sipas teje evropa eshte gabim dhe tetova eshte ne rregull,dhe e ke gabim kur thu shqiptari njeh shqiptarin,ne mund te kemi te njejtin gjak por shohim ndryshe,une shoh drejt evropes,ti nuk sheh me larg se tetova,
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Geri Tr : 22-07-2010 mė 15:54
    Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

  5. #45
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    mire e ka bo qe ka mor ate qe do..po keq ka bo qe e paska pru deri ne ket grat me mire te kishte thon qy ne fillim nuk e du dhe maroj puna.....eee keshtu o jeta nuk ke ca me i bo jo
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  6. #46
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    02-07-2010
    Postime
    360
    Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
    Ty kot te shpjegoj se je i indoktrrinuar shume nga mentaliteti i Tetoves dhe s'te le te shohesh perpara se aq vizion dhe kapacitet ke,sado qe t'i pergjigjem pyetjeve te tua t'i perseri aty me rrin,ta dish qe mentaliteti i shqiptareve te shqiperise dhe atyre te maqedonise jane si nata me diten,kete nuk e them vetem une por te gjithe ashtu e mendojne,ju atje keni mbetur me zakonet e mesjetes,ti kujton se atje ku jeton ti morali shqiptar eshte i larte dhe se nuk cohen femrat per prostitucion si ketu ne shqiperi sipas teje,te kishit ju moral nuk do ishit aq mbrapa,qe te shihen te metat duhet nje sy i jashtem,po t'i nuk i ve re te metat e vendit ku jeton saqe aludon per shqiperine,ato prostitua qe i sipas teje i cojme ne ikin per hall jo per qef se nuk jemi shtet i degjeneruar,sipas teje evropa eshte gabim dhe tetova eshte ne rregull,dhe e ke gabim kur thu shqiptari njeh shqiptarin,ne mund te kemi te njejtin gjak por shohim ndryshe,une shoh drejt evropes,ti nuk sheh me larg se tetova,
    e njejta gje me ndodh edhe mua, eshte kot te te sqaroj per mentalitet ,sepse aq e ke kapacitetin per ti kapur gjerat, se di cfar e konsideroni ju me te perparuar shqipetaret e shqiperise me neve te maqedonise ju cfar zakonesh keni per dallim nga ne qe mendon se ne jemi te mesjetes, mos valle ju te shqiperise keni hipur ne hene ,apo keni zbuluar ndonje gje qe asnje tjeter se ka bere para jush.
    ju zoteri flisni me shume per deshira se sa per realitete, ti shiqon nga evropa .por se di se si shiqon ,pastaj ti mund te shiqosh tere jeten nga tirana drejt evropes ,por je shuuume larg ,ndersa une evropen e kam ne mes te teoves , kur une kam kthyer ne tetove nga evropa ,ju akoma levronit token me dema qe akoma e beni edhe sot e kesaj dite, dhe mendon se ju jeni shume me superior se ne , o cuni une kam miq ne tirane sic ke ti ne tetove dhe besom qe ju njoh shume mire, mundohesh te behesh evropjan e nga ana tjeter me te nguc graun apo motern beni kerdi, nje shembull ke ne kete forum VELLAU MER HAKUN E MOTRES keshtu me duket se ishte titulli nese nuk gaboj,

    andaj mos u bej ai qe nuk je behu ai qe je

    ME MIRE NJE ORIGJINAL BARDH E ZI SE SA NJE FOTOKOPJE ME NGJYRA

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    per ner me me bo mu kush at pun me me korit ne sy te kret farefisit e shokve vec te gjej bir e te futet me gjith jaran e me gjith familje.

    kudra e ***** pak raste te jtra ka pas em e ba ket pun e mos me e lan njerin me bo tan ato shpenzime e pergatitje.

    "Europianet" ta imagjiojn ket pun si per vete mos te shtin petlla ne hava kot.
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  8. #48
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    per ner me me bo mu kush at pun me me korit ne sy te kret farefisit e shokve vec te gjej bir e te futet me gjith jaran e me gjith familje.

    kudra e ***** pak raste te jtra ka pas em e ba ket pun e mos me e lan njerin me bo tan ato shpenzime e pergatitje.

    "Europianet" ta imagjiojn ket pun si per vete mos te shtin petlla ne hava kot.

    Ti qenke ba ma nervoz se dhandrri...

  9. #49
    degjoni kur ta haj i vellai vajzes tashti,se i iku motra e la dhendrin pa ber dasem

    e po kur ske ci ben gomarit,do i biesh samarit :P

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    Ti qenke ba ma nervoz se dhandrri...
    po qysh mos me u ba mor burr

    po ajo asht marre

    thuj more njerit o shoki sun martohem em ty se du dikan tjeter e maroj puna jo si koshi mas te vjelave

    ai pale sa paret e kohen e ka herxhit me e organizu at darsem.
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  11. #51
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Po pajtohem plotesisht me ty, por relaksohu o njeri...

    Gjera te keqija po ndodhin cdo dite por nuk ja vlen ta marrim me nervozitet secilen prej tyre se na del koka prej vendit pastaj...

  12. #52
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anėtarėsuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar mė parė nga POKO Lexo Postimin
    degjoni kur ta haj i vellai vajzes tashti,se i iku motra e la dhendrin pa ber dasem

    e po kur ske ci ben gomarit,do i biesh samarit :P
    shpresoj qe jo,por nusja te qenka fajtore, ska pas nevoje me pritur momentin e fundit.
    me te vertete per ish dhenderin qenka shume keq i ngrati ka ftuar shoke e miqe,dhe ja ka marre fytyren Turp i madh valla,po une kisha thene, Turp per Vajzen (ja nje rast qe femrat jane tradhtare,ketu ne forum i theni dhembet se jeni me te drejta se meshkujt)

  13. #53
    Citim Postuar mė parė nga ♥ Ela ♥ Lexo Postimin
    Nuk i ve faj. Ajo deri ne ate dite mund te jete marre me pergatitjet e dasmes, me njerez dhe ka qene e qete. Ne momentin e fundit e ka lene, cte kete ka? Ti ske "shperthyer" ndonjehere nga ndonje lloj ankthi qe mblidhet e mblidhet? AJo ne ate minute ia beri "bum".
    Degjo Ela, keta thone qe paska ikur me dike qe ja kishte bere bum-bum perpara.
    Duke bere bum andej e bum ketej do jete coroditur disi dhe ne momentin para dasmes i erdhen mendt ne vend.

    Tani lind pyetja c'faj kishin familjet qe ajo nuk arriti ta kuptonte me kohe cili bum ishte me i mire per te.

  14. #54
    Shyqyr thuaj shpetoji e shkreta
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  15. #55
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    Me siguri edhe dhendrri ka qene naj balosh...

    Kurva dallohet prej aeroplanit
    Shoku mos ver etiket direkt pa ditur pse...
    direkt nese nje femer iken nga burraqi i veme tabel
    te pakten kjo iku pa u bere dasma se nje tjeter ja hodhi unazen ne fytyre edhe e turperovi ne mes te njerezve
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  16. #56
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anėtarėsuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Shyqyr thuaj shpetoji e shkreta
    ska qene e lidhur?

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    no coment skandal

  18. #58
    Bien nga gjashte metra lartesi duke bere dashuri

    Pėr ēiftin e ri gjerman nata plot pasion gati sa nuk pėrfundoi me tragjedi. Sipas gazetės gjermane “Bild”, 30 vjeēarja Marija P. Dhe 28 vjeēari Robert K. Tėrė natėn bėnė dashuri nė pjesė tė ndryshme tė banesės.
    Nė njė moment ata ishin mbėshtetur nė dritare duke bėrė dashuri, e cila me sa duket nuk mundi ta durojė hovin e pasionit, kėshtu ēifti i ri ra nga lartėsia prej gjashtė metrave nė oborrin e ndėrtesės.

    Fatkeqėsinė e vėrejtėn fqinjėt tė cilėt e thirrėn menjėherė ndihmėn e shpejtė. Nė momentin e arritjes sė mjekėve ēifti po qėndronte pa lėvizur nė oborr, ndėrsa tė dy pas rėnies kishin pėsuar fraktura tė ndryshme.

    Nė paraqitjen para gazetarėve Mirja, e cila njė kohė tė gjatė ėshtė e martuar me njė burrė tjetėr, tha se me Robertin nuk po bėnte dashuri dhe nuk i kujtohet saktė se si kishin rėnė nga dritarja.


    ejjj ci thoni kesaj ju,keni doj koment

  19. #59
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
    no coment skandal
    pse skandal?
    njerez jemi ka edhe keshtu gjerash pse cudites ne cfare nuk po ndigjojm kjo gje nuk esht ndonji cudi e madhe...
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  20. #60
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Ca debi.le kjo nusja

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •