Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 84
  1. #1
    .................... Maska e iktuus
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    1,261

    Mashkull me shume femra = Don zhuan & femra me shume meshkuj= prostitut!

    Nje mashkull qe shkon me shume femra konsiderohet don zhuan dhe nje femer qe shkon me shume meshkuj eshte nje prostitut!
    Pak a shume ne kohet moderne peshen e pergjegjsis e kan te dy gjinit. Me pak fjal pretendohet barazia e mashkullit me femren.
    Ateher nese besoni qe nje femer dhe nje mashkull mund te jene te barabart... pse?tema per ju.
    Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

  2. #2
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    edhe ketu s'ka barazi!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 20-07-2010 mė 13:56

  3. #3
    .................... Maska e iktuus
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    1,261
    restart sa e ke pazarin
    Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    femra ne qofte se shkon me shum meshkuj quhet kurv, prostitutat shkojne me lek ka nje fare ndryshimi, kurse mashkulli kurvar
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  5. #5
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Femres i vihet targa (prostitut) dhe vetem nga menyra e veshjes,pa e njohur fare direkt k....,,per te gjykuar te tjeret jane te paret ne shqiperi,harrojne ti bejne perpara analize vetes se tyre
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    Femres i vihet targa (prostitut) dhe vetem nga menyra e veshjes,pa e njohur fare direkt k....,,per te gjykuar te tjeret jane te paret ne shqiperi,harrojne ti bejne perpara analize vetes se tyre
    je viktime ti e paragjykimeve te tilla ?
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  7. #7
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Citim Postuar mė parė nga Don't Lexo Postimin
    je viktime ti e paragjykimeve te tilla ?
    degjo 100 vete e be si di vete. Une vishem si te ndjehem une me mire,nuk varem nga fjalet e njerezve qe skan cte bejne ne shqip vetem telenovela e duke u mor me thashetheme gjithe diten
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  8. #8
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    degjo 100 vete e be si di vete. Une vishem si te ndjehem une me mire,nuk varem nga fjalet e njerezve qe skan cte bejne ne shqip vetem telenovela e duke u mor me thashetheme gjithe diten
    As mos ta ndjeje ic fare per llafet e njerezve....

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Cuccador
    Anėtarėsuar
    08-10-2009
    Vendndodhja
    Everywhere
    Postime
    203
    Mund te shqyrtohet dhe ndryshe:
    Meshkuj qe s'kane pasur asnje femer: Deshtake
    Femra qe s'kane pasur asnje mashkull: Hyjnore

    Kush del i fitum ne ket rast?Boll pra u ankuat ju seksi i brishte...

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga Cuccador Lexo Postimin
    Mund te shqyrtohet dhe ndryshe:
    Meshkuj qe s'kane pasur asnje femer: Deshtake
    Femra qe s'kane pasur asnje mashkull: Hyjnore

    Kush del i fitum ne ket rast?Boll pra u ankuat ju seksi i brishte...

    Ankohen se ka shume deshtake ,e po na kthehen gocat ne hyjnore pra
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  11. #11


    Ku jan hyjnoret se do sakrifikohem!

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin


    Ku jan hyjnoret se do sakrifikohem!

    Ti je perlym tani ka hik ajo shprehja ēuni me nje got uje e sapun pastrohet ,tani po s'qe i zoti eshte deshtak hahahahaha, sa qef se fryheshit kot pazarit nje here e ne nje kohe ...
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  13. #13
    Prap na bot me dal nga tema. Ktu flitet per don zhuana e jo per ato qe nuk fryen dot!

  14. #14
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anėtarėsuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Ceshtja eshte shume e thjeshte: ne fushen e dashurise, ato qe gjykojne meshkujt jane femrat, ndersa ata qe gjykojne femrat jane meshkujt. Kjo do te thote se jane vete femrat qe e konsiderojne mashkullin qe shkon me shume femra Don Zhuan dhe qe mesa kam kuptuar, jane shume te terhequra nga nje person i tille. Kete, zonjusha, s'mund t'ma mohoni, keshtuqe fajin e keni vete nga nje ane!
    Ndersa persa i perket konsiderates qe kane meshkujt per femrat, kjo varet se ne cilen kulture ndodhesh. Ne Shqiperi koncepti i k*rves eshte shume i perhapur, perdoret ne shume situata dhe mer shume kuptime kontradiktore. K*rve konsiderohet ne te njejten kohe nje shkon me shume djem, por edhe nje qe s'te perfill. Ndersa ne perendim, ku edhe jetoj, femrat po i luajne fene meshkujve deri ne ate pike, saqe edhe Don Zhuani do ishte bere xheloz.
    Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  15. #15
    .................... Maska e iktuus
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    1,261
    Disa komentues ketu kapen tek shpjegimi i fjales prostitut.
    Pergjigjem ne menyr direkte atij qe kerkon pergjigje, Prostitut eshte zanat ndersa kurveria eshte karakter por mos te harrojm se kurveria eshte edhe prostitut.
    Nuk zgjeroj mendimin tim mbi kuptimin e fjales prostitut sepse nuk i intereson askujt.
    Tema ka kuptim me te gjere se fjala prostitut, e perdora fjalen per te qen me pak banal.
    Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

  16. #16
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2010
    Postime
    92
    Kuptova qe Don Juan ka shkuar me shume femra apo jo ??

  17. #17
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Citim Postuar mė parė nga Don't Lexo Postimin
    nuk mu pergjigje pyetjes yllo
    Po ta dhashe pergj.Po shpjegohem me mire.Deri sot familjes time si ka shku ndonje fjale e keqe per mu,pasi shikoj vetem gjerat e mia per te tjerat as qe me bie mendja.Njerezit si te mbulohesh nga koka gjer tek kembet e si te veshesh rroba te shkurtra,ato qe jan mesuar me fol si mbyllet goja.I pershtatem vendit qe shkoj me veshjen,psh:ne shkolle nuk eshte se do iki me mini apo do vej ja 6 kile stuko ne fytyre,iki me tuta ose xhinse,njesoj si ne pune etj,etj,
    Po tani iu pergj pyetjes?
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  18. #18
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Nje mashkull qe shkon me shume femra, nuk duhet te marre epitetin "Don Zhuan", por kurvar. Nje femer qe shkon me shume meshkuj, nuk duhet te marre epitetin "Prostitut", por kurve. Nuk duhen ngaterruar nocionet, pasi prostitut quhet ajo femer, qe kryen marredhenie seksuale kundrejt pageses, ashtu sic quhet mashkulli gigolo (zhigolo), qe shkon me femra kundrejt pageses.

    Don Zhuan, eshte nje fjale e gjere, e cila vlen per ato meshkuje qe shkojn me shtresat e larta dhe perfitojn pasuri te medha. Sic eshte titulli per femrat (kurtizane), qe shkojn me njerez te ngritur dhe te pasur per te perfituar sa me shume te munden.

    Nuk ka tjetersim, KURVE dhe KURVAR!

  19. #19
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anėtarėsuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Citim Postuar mė parė nga Boy Lexo Postimin
    Ceshtja eshte shume e thjeshte: ne fushen e dashurise, ato qe gjykojne meshkujt jane femrat, ndersa ata qe gjykojne femrat jane meshkujt. Kjo do te thote se jane vete femrat qe e konsiderojne mashkullin qe shkon me shume femra Don Zhuan dhe qe mesa kam kuptuar, jane shume te terhequra nga nje person i tille. Kete, zonjusha, s'mund t'ma mohoni, keshtuqe fajin e keni vete nga nje ane!
    Ndersa persa i perket konsiderates qe kane meshkujt per femrat, kjo varet se ne cilen kulture ndodhesh. Ne Shqiperi koncepti i k*rves eshte shume i perhapur, perdoret ne shume situata dhe mer shume kuptime kontradiktore. K*rve konsiderohet ne te njejten kohe nje shkon me shume djem, por edhe nje qe s'te perfill. Ndersa ne perendim, ku edhe jetoj, femrat po i luajne fene meshkujve deri ne ate pike, saqe edhe Don Zhuani do ishte bere xheloz.
    Nuk kam ca te shtoj me shume,i ke thene te gjitha
    Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

  20. #20
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Meshkujt e kane per krenari te jene donzhuaner ( edhe pse do u shkonte nje fjale tjeter per te qene po aq e rende sa "prostituta" qe u thuhet femrave )
    Kurse per femrat,te konsiderohen prostituta eshte ulje dhe perēmim. Ku eshte barazia ketu?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •