Close
Faqja 6 prej 61 FillimFillim ... 456781656 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 1208
  1. #101
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Lexove Jackun ti qe thote: duhet pare se sben 2-3 here ?


    1 here mjafton. lol
    Per gjenit si PINKU i her mjafto, per ne merhumat pak ma shum lol

    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Për mu filmi nuk ka përfundim, është si puna e atyre shkallëve që përsëriteshin pafund, filmin mund ta interpretosh ne dhjetra mënyra. Duket sikur i gjithë filmi është një ëndërr e dizenjuar nga C. Nolan dhe secili shikues është target-i (si Fischer-i) që e mbush këtë ëndërr me interpretimet dhe projektimet e tij personale. Ai totemi që rrotullon Cobb-i në fund e që ne nuk e shohim nëse rrëzohet ose jo është Inception-i që regjisori mbjell te audienca, hedh farën e një ideje, e një ideje që vë në pikëpytje kufinjtë e reales dhe ireales. Film gjenial! Jo më kot ka harxhuar C. Nolan 10 vjet duke përpunuar skenarin.

    P.S. Nëse do, lexo këtë artikull mbi 6 interpretime të mundshme të filmit dhe për 5 probleme në plot.
    Per her te pare qe e pashe versioni im ishte ... hmm ta tregoj kur BlooD ta shohi

    E vertet qe Nolan ka 10 vjet qe puno mbi iden e filmit, + ka nxjerr i comics ne nji koh me filmin The Cobol Job , asht si pun prekeli (sdi si thuhet shqip) ngjarja ndodh para asaj qe njohim gjat filmit.

    Mram u nisa per ta pa per her te dyte por salla ishte komplet ... mbas 5 javesh qe ka dal filmi ktu te un, ala jan komplet sallat. Ka munsi qe do shkoj neser ose masneser, ta shoh nese teoria jeme e pare asht efikase ashtu si mendoj apo s'isha askund realitetit lol

    At linkut qe ke sjell duket interesant, e kisha lexu me qef, por un dhe angllajshtja bajme 2 :/
    Ndryshuar për herë të fundit nga Homer : 29-08-2010 më 21:11
    D'Oh!

  2. #102
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    The Notebook
    Drama Romance
    9/11

  3. #103
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Transporter 3
    Action Thriller Adventure Crime
    8/10

  4. #104
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Little Miss Sunshine ( 2005 Komedi-Dramatike )

    Film i thjesht mbi aventuren e nji familje gallat e perbame nga 5 loosers + gjyshi narkoman lol




    Skena ma gallat




    Nota 8/10
    Ndryshuar për herë të fundit nga Homer : 31-08-2010 më 22:26
    D'Oh!

  5. #105
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    Per gjenit si PINKU i her mjafto, per ne merhumat pak ma shum lol



    Per her te pare qe e pashe versioni im ishte ... hmm ta tregoj kur BlooD ta shohi

    E vertet qe Nolan ka 10 vjet qe puno mbi iden e filmit, + ka nxjerr i comics ne nji koh me filmin The Cobol Job , asht si pun prekeli (sdi si thuhet shqip) ngjarja ndodh para asaj qe njohim gjat filmit.

    Mram u nisa per ta pa per her te dyte por salla ishte komplet ... mbas 5 javesh qe ka dal filmi ktu te un, ala jan komplet sallat. Ka munsi qe do shkoj neser ose masneser, ta shoh nese teoria jeme e pare asht efikase ashtu si mendoj apo s'isha askund realitetit lol

    At linkut qe ke sjell duket interesant, e kisha lexu me qef, por un dhe angllajshtja bajme 2 :/
    Pasnesër jam në TR.Është vendosur Rendezevous në kalendarin tim javor/mujor.Është shënuar me 7 ngjyra,pra High Priority :P.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  6. #106
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Pash Rrembimi i Pelham 123 nice si film .
    The Keeper ... dhe ky i lezetshem .
    Trekendeshi ky dhe 100 her ta shof film pa pik lidhje , me hutoi stresoi acaroi e gje smora vesh .
    Dje pash nje film Primo Karnera The walking mountain loved it ....

  7. #107
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Mbrëmë pash City Island (2009). Dramë i kombinum me black comedy. Film interesant, realizim i arrirë mund të them. 7/10

    Life's too short to remove USB safely.

  8. #108
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Pasnesër jam në TR.Është vendosur Rendezevous në kalendarin tim javor/mujor.Është shënuar me 7 ngjyra,pra High Priority :P.
    Rendez-vous

    Sonte ne Tv kishte vetem filma me lufte, ri-pashe:

    We Were Soldiers me Mel Gibson. Nuk me pelqej dhe fort, mba shum klishe mbi luften ne vietnam, realizimi pak si amator. 6/10

    Casualties of War i Brian De Palma me Michael J. Fox dhe Sean Penn. Film krye-veper mbi luften ne Vietnam, muzika e Morricones e bo dhe ma grandioz. 9/10
    D'Oh!

  9. #109
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    Rendez-vous

    Sonte ne Tv kishte vetem filma me lufte, ri-pashe:

    We Were Soldiers me Mel Gibson. Nuk me pelqej dhe fort, mba shum klishe mbi luften ne vietnam, realizimi pak si amator. 6/10

    Casualties of War i Brian De Palma me Michael J. Fox dhe Sean Penn. Film krye-veper mbi luften ne Vietnam, muzika e Morricones e bo dhe ma grandioz. 9/10
    Ec me mo se gabim shkrimi.Pikë e zezë.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  10. #110
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    kam pa nja 3 here

    crash of titans, qe e jepte nji tv lokal i vlores,...lol

    endlesso,

    thuj ta heqin se o bo boze,...

    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  11. #111
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Jam duke pa, Four Christmases- funny

  12. #112
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Kam pare Letters to Juliet tek Sheratoni kinema dhe Inception tek kinema Millenium

  13. #113
    Inception.
    9.5/10.
    Absolutisht një nga filmat më të arrirë nga të gjitha aspektet dhe absolutisht një nga filmat me skenarin më të bukur,për të mos thënë më i bukuri.



    Di Caprio nuk më ka pas tërhequr si aktor në filmat e tij.Me Shutter Island dhe këtë film ka bërë një BUM të madh.Këtu ishte mbreslënës.


    Kasti i aktorëve ishte mëse i mirë përzgjedhur.Shumë të goditur të gjithë personazhet,vlersimet maksimale ja jap Di Caprios dhe aktorit që luante Arthur,dhe asaj vajzës.

    Kolona Zanore në koherencë të plotë në të gjitha aspektet me filmin.I jepte dinamikë të paparë,dhe ishte mëse e goditur.

    Efektet ishin mahnitëse.Shumë fantazi e shfrenuar brënda limiteve të normales dhe së shikueshmes.Në majat e perfektësisë ishin të gjitha efektet.Do veçoja pjesën e kthimit të rrugës nga poshtë,që u kthye në tavan.Mbreslënëse.

    Dialogjet,shumë të thella,shumë domethënëse.Kuptimplote me pak fjalë.Kishte dhe ca batuta humori shumë të goditura,dhe të holla.

    Detajet që për mendimin tim zunë një vënd thelbësor në film.Do përmëndja atë sendin që Leo mbante me vete.

    Filmi ishte i jashtëzakonshëm,dhe me kënaqësinë më të madhe do ta shikoja edhe 2-3 herë në mos më tepër.
    Nolan: 10/10.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  14. #114
    Shtegtari! Maska e Gregu
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    869

    Obsessed

    Obsessed,
    Kur nuk e thua te verteten ne kohe, vjen nje dite qe nuk te beson kush dhe rrezikon cdo gje qe ke ndertuar per shume vite!

    http://www.iwatchstuff.com/2009/01/2...sed-poster.jpg
    "Në fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranë Perëndisë, dhe Fjala ishte Perëndi!"

  15. #115
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Hoho kush erdhi, e pe ma n'fund =D

    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Inception.
    9.5/10.
    E kisha te sigurt qe do e adhuroje, noten 9.5 si un dhe Jacku. Nice =D

    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Detajet që për mendimin tim zunë një vënd thelbësor në film.Do përmëndja atë sendin që Leo mbante me vete.


    U mor vesh qe ky nuk asht totemi i Leos por i grus tij, e ke gjet totemin e vertet te Leos ???
    Veshtir, ( impossible ) me gjet per her te pare lol

    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Filmi ishte i jashtëzakonshëm,dhe me kënaqësinë më të madhe do ta shikoja edhe 2-3 herë në mos më tepër.
    Un e pash 2 her, por heren e dyti i hodha i sy forumeve, bisedave mes fansave qe e kishin pa nga 6-8 here, pa rrena lol
    Memorizova gjitha detajet qe duhej te mos me peshtonin gjate vizionimit te dyte.
    ( Si psh: totemi i vertet i Leos haha )

    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Nolan: 10/10.
    Nolan Zoti im, perkdhel perfeksionin me Inception.




    D'Oh!

  16. #116
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    Hoho kush erdhi, e pe ma n'fund =D



    E kisha te sigurt qe do e adhuroje, noten 9.5 si un dhe Jacku. Nice =D





    U mor vesh qe ky nuk asht totemi i Leos por i grus tij, e ke gjet totemin e vertet te Leos ???
    Veshtir, ( impossible ) me gjet per her te pare lol
    Jo nuk e kam gjetur,kur ta shoh do ta gjej.
    P.S: Thash atë sendin e Leos,sepse gjat filmit Leo-ja e mbante po jo se ishte i Leos.U kuptua që e kishta ajo baxhella tjetër : p.



    Un e pash 2 her, por heren e dyti i hodha i sy forumeve, bisedave mes fansave qe e kishin pa nga 6-8 here, pa rrena lol
    Memorizova gjitha detajet qe duhej te mos me peshtonin gjate vizionimit te dyte.
    ( Si psh: totemi i vertet i Leos haha )
    Në kinema nuk e di kur më bie rasti ta shoh( në mos nuk më bie më),po do ta pres të dali HD nëpër Warez.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  17. #117
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Më pëlqeu filmi "Centurion". Mund të ishtë bërë pak më i gjatë dhe më në thellësi për faktet dhe mitet historike të Legio IX Hispana, ose Legjioni i 9-të Romak i cili ka luftuar edhe në Durrës nër të tjera, dhe që flitet se është asgjesuar në luftërat me Piktët. Shikojeni nëse pëlqeni filma si Gladiatori, 300, King Arthur dhe të tjerë. Pamjet janë magjepse.

    Ndryshuar për herë të fundit nga Hyllien : 05-09-2010 më 15:53
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  18. #118
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Një tjetër film për fansat e "rubber-reality", filma si Donnie Darko, Jacobs Ladder, Machinist, Memento, The Jacket apo Fight Club është dhe Shutter Island. Di Caprio, edhe përse nuk më ka pëlqyer shumë në fillim po tregohet aktor i jashtzakonshëm këto vitet e fundit.

    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  19. #119
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Pashe OGGI SPOSI, komedi italiane qe ama ska te bej fare me komedite e fundit banale alla Neri Parenti me ato Natale &Co.
    Regjia e Luca Lucini me Luca Argentero, Michele Placido, Moran Atias.. nga titulli kuptohet mire se per cfare flet filmi
    Film ok! 7/10.

    Mesa shoh ketu paskam ngel e vetmja qe ende nuk ka pare Inception..

  20. #120
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-07-2009
    Vendndodhja
    Gjakove
    Postime
    72
    The Expendables
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

Faqja 6 prej 61 FillimFillim ... 456781656 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •