Close
Faqja 4 prej 61 FillimFillim ... 234561454 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 1208
 1. #61
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Homer, me shume vonese dhe ti. Po rendesi ka qe te ka pelqy. Pershtypjet pak a shume na perputhen. Dhe une aty diku te 9 i dhashe.

  Skam pa filma te rinj lately,skane nxjerre ndonje kushedi. S'ja vlejne me u pa si perfundim.

  Aaaa po tani tek kerkoja per ndonje film, pashe qe po jepej Delta Force- me Cuk Norris. Na hapi barkun, zorret.Sa i forte qe eshte. Ne kohen e dikurshme, na shqepnin me filmat e ketij t'fortit. Damn, c'a kena pas pare. LOL

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e TiaraT
  Antarsuar
  26-07-2010
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Filmi duhet te shihet minimum dy her qe te krijosh pak a shum i ide ose te kapsh gjith detajet qe si ke vu re ne vizionimin e pare.
  Mezi e vizionova per here te pare, s'kam nerva per se dyti!

 3. #63
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Po filmin "The Expendables" a ka pare dikush?

 4. #64
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  Homer akoma nuk e kam pare Inception ...ketu ne Italia del ne shtator...

 5. #65
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga broken_smile Lexo Postimin
  Homer akoma nuk e kam pare Inception ...ketu ne Italia del ne shtator...
  As mos e shif.

 6. #66
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  Citim Postuar m par nga ChuChu Lexo Postimin
  As mos e shif.
  Thuje me ze te ulet se te futi Homeri ne listen e zeze

  Pas Disaster movie (me zuri gjumi ne kinema gjate ketij filmi) mund te shoh cdolloj filmi..kur ta kem pare do te te pyes prape pse nuk te pelqeu..

 7. #67
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Homeri qe s'ka pare nje film para 1990-es.

  Une s'jam per kshu filmash ne fakt (mgjse Shutter Island me pelqeu), por me cuan me zor ne kinema nga te tjere qe prisnin shume prej filmit. Dhe atyre s'u pelqeu, u zhgenjyen shume. Loja e aktoreve shume e ngrire, aq sa dukeshin qesharake.
  Sec kishin ca shprehje te gatshme qe perdoren neper filma amatoreske.

  Gjithe filmi ishte si tip videogame. po ju pelqejne ato, do ju pelqeje dhe filmi.

  Christopher Nolan ka bere filma me te mire pre-fame.

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  On the other hand, pashe qe A Serious Man, dikush i ka dhene 4/10 ketu. Uaaaa, shifeni dhe njehere.
  Te gjitha filmat e Coen Brothers jane per t'u koleksionuar.

 9. #69
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga ChuChu Lexo Postimin
  Une s'jam per kshu filmash ne fakt (mgjse Shutter Island me pelqeu), por me cuan me zor ne kinema nga te tjere qe prisnin shume prej filmit. Dhe atyre s'u pelqeu, u zhgenjyen shume Loja e aktoreve shume e ngrire, aq sa dukeshin qesharake.
  Sec kishin ca shprehje te gatshme qe perdoren neper filma amatoreske.

  Gjithe filmi ishte si tip videogame. po ju pelqejne ato, do ju pelqeje dhe filmi.

  Christopher Nolan ka bere filma me te mire pre-fame.
  Hmm i gja nuk e marr vesh, si ka munsi qe asigja nuk t'ka pelqy nga filmi?! E pamujtun

  Duhet pranu qe Inception asht blockbuster por me skenar origjinal. Meqe nuk t'ka pelqy aksioni qe perban 80% te filmit tu perfshi skenen e hotelit e realizume me mjeshtri, po nga ana emocionale si psh:

  Spoil: Momenti kur Mal vret veten para syve te Cobbit tu hedh nga dritarja e hotelit me muzik ne sfond dhe thote:

  You're waiting for a train, a train that will take you far away. You know where you hope this train will take you, but you can't be sure. But it doesn't matter - because we'll be together ...

  Ose kur Fincher flet me te jatin per her te fundit, shum prekse.
  Spoil

  Nqs kto dy raste nuk t'kan ba efekt, qenke i cop ICE ti ChuChu lol

  Nejse secili ka mendimin e vet. Peace
  D'Oh!

 10. #70
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  aha...a me pelqeu NJE gje? Loja e frenges me pelqeu se ishte cik me besuese se te tjeret, por nuk i shof filmat nga nje aktore apo nga nje skene qe te ben per te qare. ne fakt karakteret ishin kaq qesharake, sa nuk ndjeva attachment me askend, dhe as keqardhje per fatin e tyre.

  DiCaprio me ka pelqyer deri tani me zgjedhjet qe ka bere per filma. Do duhet kohe dhe shume filma qe te laje imazhin e ketij te fundit. Lol.

  tematika e filmave me endrra nuk eshte origjinale, eshte bere shume here me pare: vanilla sky me vjen ndermend tani, por ka plot te tjera. Koncepti i hyrjes ne endrra eshte realizuar qysh ne '84 me Dreamscape.


  easy Homer, easy.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ChuChu : 24-08-2010 m 15:42

 11. #71
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Salt (pashe mbreme)
  The Expendables (pashe parmbreme)

  Salt nuk ishte se mu duk ndonje film pale se ca, vetem per faktin qe e luante Angeline Jolie.. Te kishte qene burre do ishte me i bukur filmi.

  Per "The Expendables" ja vlen te shikohet 1 her. Prisja me shume.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 12. #72

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Sygjerim pr t gjith ata q kan par Inception.
  Nqs mundeni,dilni pak nga natyra juaj shtatanike,ta shofim e ne t tjert,pastaj bisedojm t gjith s bashku.
  Flm.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 13. #73
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime n 8 postime


  Un s"flas ma, sorry. Lene qe skam dhe me ke me fol i her, gati te gjith ata qe e kan pa deri tashi ne forum, se kan pelqy lol

  Shpresat e fundit qe te gjej perkrahje i kam te Jacku, broken, Mau dhe BlooD
  D'Oh!

 14. #74
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Sygjerim pr t gjith ata q kan par Inception.
  Nqs mundeni,dilni pak nga natyra juaj shtatanike,ta shofim e ne t tjert,pastaj bisedojm t gjith s bashku.
  Flm.
  Sikur mos te lexoje ti, se interneti kete pune ka... nese s'lexove ketu per Inception do lexosh diku tjeter.
  Ja keshtu.

  Pashe Weeds, serine e dyte, whatever season we are on. Ka ndonje Weeds fan ketu, a hic.

 15. #75
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Antarsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  From Paris with Love
  Action, Thriller, Crime
  do ti jepja aty ke 7/10

 16. #76

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga ChuChu Lexo Postimin
  Sikur mos te lexoje ti, se interneti kete pune ka... nese s'lexove ketu per Inception do lexosh diku tjeter.
  Ja keshtu.

  Pashe Weeds, serine e dyte, whatever season we are on. Ka ndonje Weeds fan ketu, a hic.
  Kudo q has komente pr Inception i anashkaloj.Edhe ju,mundohuni t na e bni pak m t leht punn .
  Qashtu
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e Infinite
  Antarsuar
  04-06-2007
  Vendndodhja
  diku
  Postime
  275
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hachiko a dog's story...

  Shume prekes, me la pa fjale

  Emri: hachi.jpg

Shikime: 297

Madhsia: 9.6 KB
  Nese ti nuk e kontrollon mendjen tende dikush tjeter do ta beje...

 18. #78
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Antarsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  jepi nje mark te shkreten se ste gjen gje. shikon dicka dhe e vlerson, jo kshu kot.

 19. #79
  i/e regjistruar Maska e TiaraT
  Antarsuar
  26-07-2010
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hachi---8/10
  Not dead yet.

 20. #80
  i/e regjistruar Maska e Infinite
  Antarsuar
  04-06-2007
  Vendndodhja
  diku
  Postime
  275
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga davidd Lexo Postimin
  jepi nje mark te shkreten se ste gjen gje. shikon dicka dhe e vlerson, jo kshu kot.
  Mendoj se eshte mjaftueshem ajo qe kam thene per ta vleresuar....jo per gjithcka mund te jepet note....
  Nese ti nuk e kontrollon mendjen tende dikush tjeter do ta beje...

Faqja 4 prej 61 FillimFillim ... 234561454 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •