Close
Faqja 3 prej 61 FillimFillim 123451353 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 1208
  1. #41
    Sapo mbarova The Losers.
    Më pëlqeu,goxha aksion.
    8/10

    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-04-2009
    Postime
    368
    Serialin turk "Nje Komb"
    Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Under solen
    pak drama, romance
    8/10

  4. #44
    Filmi i fundit që pash ishte World's Greatest Dad.
    Më pëlqeu,shtyhej.Nuk para i kam qejf Dramat,po ky më pëlqeu.
    7/8-10.



    P.S: Tani do shoh Good Intentions,sepse ma kanë sygjeruar -.- .Imdb kishte rating bërrnut.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #45
    Good Intentions.
    FILM I MËRZITSHËM.As mos çoni nëpër mënd ta shikoni.
    2/10.

    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  6. #46
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    pashe Piranha 3D .......loool , cfare filmi .....me mire ta quanin ''Bootylicious'' sesa piranha .

    -1 out of 10

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Death at a Funeral
    comedy 6/10

  8. #48
    Blanc et noir
    Anëtarësuar
    28-03-2005
    Postime
    490
    Repo Man.

    Disgusting.
    Quand le doigt montre le ciel, l' imbécile regarde le doigt.

  9. #49
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    S'kam parë shumë filma gjatë këtij muaji, gjithsesi ato që kam parë po i sjell këtu:

    The Joneses (2009)
    7/10. Interesant si ide, një film që të bën të mendohesh deri diku, vuan nga ato fallsitete e zakonshme të filmave amerikanë. Edhe mund ta shifni.


    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Chloe (2009)
    Filmi bën fjalë për një mjeke që dyshon se burri e tradhëton, prandaj punëson një prostitutë për ta verifikuar. Por gjërat dalin jashtë kontrollit në një mënyrë befasuese. Por për "ekspertët" është skenar i parashikueshëm. Thriller seksual. 7/10.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    A Serious Man (2009)
    Film me regji të vëllerzëve Cohen. Zhanri: Komedi e zezë/dramë. Kishte rob që e kishin pëlqy po mu s'më ngjiti fare, mezi e shtyva hë se po del diçka vetëm kur mbaroi e s'mora vesh gjë prej gjëje. Film me çifuta lol, duhet të rrije me fjalor hebre në dorë që të mësoje termat që përdoreshin. 4/10. S'ua rekomandoj.
    Life's too short to remove USB safely.

  10. #50
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    S'kam parë shumë filma gjatë këtij muaji, gjithsesi ato që kam parë po i sjell këtu:

    The Joneses (2009)
    7/10. Interesant si ide, një film që të bën të mendohesh deri diku, vuan nga ato fallsitete e zakonshme të filmave amerikanë. Edhe mund ta shifni.


    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Chloe (2009)
    Filmi bën fjalë për një mjeke që dyshon se burri e tradhëton, prandaj punëson një prostitutë për ta verifikuar. Por gjërat dalin jashtë kontrollit në një mënyrë befasuese. Por për "ekspertët" është skenar i parashikueshëm. Thriller seksual. 7/10.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    A Serious Man (2009)
    Film me regji të vëllerzëve Cohen. Zhanri: Komedi e zezë/dramë. Kishte rob që e kishin pëlqy po mu s'më ngjiti fare, mezi e shtyva hë se po del diçka vetëm kur mbaroi e s'mora vesh gjë prej gjëje. Film me çifuta lol, duhet të rrije me fjalor hebre në dorë që të mësoje termat që përdoreshin. 4/10. S'ua rekomandoj.
    Një pyetje.A vdes ai burri bashkë me atë prostitutën në fund ? I vret gjë kjo gruaja ?
    LOL
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  11. #51
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Brooklyn's Finest (2009)
    Ky film më pëlqeu, 7.5/10. Bën fjalë për historinë e tre policëve pa lidhje mes tyre që përfundojnë në të njëjtin lokacion tragjik. Ua rekomandoj fansave të të aksionit, dramës dhe thrillerit.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Creation (2009)
    Film për Ch. Darwinin, nuk më pëlqeu, unë prisja naj film në lidhje me punën shkencore të Ch. D. por më doli komplet gjë tjetër. Nuk shtyhej fare. 4/10. S'ua rekomandoj.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Kaq njër për njëherë.
    Life's too short to remove USB safely.

  12. #52
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Një pyetje.A vdes ai burri bashkë me atë prostitutën në fund ? I vret gjë kjo gruaja ?
    LOL
    Ncuk Ncuk, po të ishte ashtu do i kisha dhënë 4/10. E kam shkruar që "gjërat dalin jashtë kontrollit në një mënyrë befasuese"... Mund ta gjesh se ça ndodh edhe duke parë posterin.

    Por ti si hils që je do e kërkosh në google, dhe do vish këtu të na thuash se gjeta si mbaron filmi vetëm duke parë posterin.
    Life's too short to remove USB safely.

  13. #53
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    skam pare shume filma thote Jacku? Ti paske pare me shume se une e Bloody bashke.

  14. #54
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287

    d[^_^]b

    Pash INCEPTION dy jave me vonese mbas qe kishte dal ktu te un :/


    Ashtu si çdo film i Chris Nolan, do bajm i debat te gjat mbi Inception lol
    Perveç PINK qe e ka pa ( e para ) dhe pelqy, se di nqs broken_smile, Mi CORAZON, ChuChu, Mau_kiko e kan pa ala ???.
    Per BlooD VenoM e di se ka pa ala, albanezve u duhet me prit deri me 27 gusht ( te premten ) , i fort je BlooD qe ke duru deri tashi, un do kisha lujt menç ka her tu prit kaq shum lol

    Kritika ime, hmm ka me fillu ma pare ... E pash ne IMAX. Fillimi me pelqeu shum dhe pse shum veta thojn qe asht pak i merzitshem, per vete mu duk shum interesant, qe ne fillim futemi ne universin e endrave fiktive apo reale ... veshtir me marr vesh. Aktoret te gjith ishin perfekt, tu fillu me:

    Leo ne rolin e pare. Dy filmat e fundit qe ka ba, si te Shutter Island dhe te Inception, m'ka pelqy jashtmase aktrimi i tij, dhe pse dikur nuk bante pjes ne aktorat e mi te preferum, te kta dy ka fitu pik.
    Joseph Gordon-Levitt & Tom Hardy shum klas dhe karizmatik. Te dy kane nga nji skene solo, Nolan u ka dhan shancin qe spektatort t'admirojn talentin e tyre.
    Ellen Page ne arkitekte serioze enigmatike, per mendimin tim ajo asht çelsi i filmit.
    Cillian Murphy, roli i viktimes i shko shume, sidomos pjesa e fundit kur i flet te ... per her te fundit ... me muziken ne sfond WOW fantastike.
    Mario Cotillard, ylli francez ne rolin e gruas histerikisht e dashurume. Ne fillim te fillim te filmit te ngja antipati por sa ma shum avancon filmi aq ma shum roli i saj bohet per t'ardh gjynah ...

    Muzika e Mjeshtrit Hans Zimmer asht grand, skena e gravitetit mahnitese.
    Nolan me Inception ashtu si Lynch me Mulholland Drive prekun perfeksionizmin mbi nji teme komplekse si endrat. Gjith gjenia e Nolan duket ne skenen e fundit, aty ku spektatori kujto se e ka kuptu, Nolan me imazhin e fundit te le ne dyshim total mbi realitetin apo fiktivitetin ... e filmit.

    Nota 9.5/10

    Do ishte interesante qe gjith ata qe kan pelqy filmin te japin versionin e tyre, aq sa keni kuptu ???
    Ndryshuar për herë të fundit nga Homer : 23-08-2010 më 19:30
    D'Oh!

  15. #55
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    prit o Homer deri me 27 gusht dhe të debatojmë si njerëz.

    futi një spoil ku të jetë vendi se s'ka shans ta lexoj kshu lol. Imagjino çar filmi duhet të jetë kur i paske dhënë 9.5.
    Life's too short to remove USB safely.

  16. #56
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    Pash INCEPTION dy jave me vonese mbas qe kishte dal ktu te un :/


    Ashtu si çdo film i Chris Nolan, do bajm i debat te gjat mbi Inception lol
    Perveç PINK qe e ka pa ( e para ) dhe pelqy, se di nqs broken_smile, Mi CORAZON, ChuChu, Mau_kiko e kan pa ala ???.
    Per BlooD VenoM e di se ka pa ala, albanezve u duhet me prit deri me 27 gusht ( te premten ) , i fort je BlooD qe ke duru deri tashi, un do kisha lujt menç ka her tu prit kaq shum lol

    Kritika ime, hmm ka me fillu ma pare ... E pash ne IMAX. Fillimi me pelqeu shum dhe pse shum veta thojn qe asht pak i merzitshem, per vete mu duk shum interesant, qe ne fillim futemi ne universin e endrave fiktive apo reale ... veshtir me marr vesh. Aktoret te gjith ishin perfekt, tu fillu me:

    Leo ne rolin e pare. Dy filmat e fundit qe ka ba, si te Shutter Island dhe te Inception, m'ka pelqy jashtmase aktrimi i tij, dhe pse dikur nuk bante pjes ne aktorat e mi te preferum, te kta dy ka fitu pik.
    Joseph Gordon-Levitt & Tom Hardy shum klas dhe karizmatik. Te dy kane nga nji skene solo, Nolan u ka dhan shancin qe spektatort t'admirojn talentin e tyre.
    Ellen Page ne arkitekte serioze enigmatike, per mendimin tim ajo asht çelsi i filmit.
    Cillian Murphy, roli i viktimes i shko shume, sidomos pjesa e fundit kur i flet te ... per her te fundit ... me muziken ne sfond WOW fantastike.
    Mario Cotillard, ylli francez ne rolin e gruas histerikisht e dashurume. Ne fillim te fillim te filmit te ngja antipati por sa ma shum avancon filmi aq ma shum roli i saj bohet per t'ardh gjynah ...

    Muzika e Mjeshtrit Hans Zimmer asht grand, skena e gravitetit mahnitese.
    Nolan me Inception ashtu si Lynch me Mulholland Drive prekun perfeksionizmin mbi nji teme komplekse si endrat. Gjith gjenia e Nolan duket ne skenen e fundit, aty ku spektatori kujto se e ka kuptu, Nolan me imazhin e fundit te le ne dyshim total mbi realitetin dhe fiktivitetin ... e filmit.

    Nota 9.5/10

    Do ishte interesante qe gjith ata qe kan pelqy filmin te japin versionin e tyre, aq sa keni kuptu ???
    Ore,nuk te rrihej pa folur ty ? Epo pike e zeze.Rri o plako,na ler te bejme qejf se e kishim stakuar trurin nga ajo ane.Ne 28 Gusht del ne 3d Ne Shqiperi ky ?
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e TiaraT
    Anëtarësuar
    26-07-2010
    Postime
    56
    Une se krahasoj dot Shutter Island me Inception. Ky i fundit nuk me pelqeu aspak, asgje e mistershme, asgje e re, ngjarja ishte e parashikueshme. Qe ne minutat e para e dija qe gruaja e tij ishte e vdekur. Dreams within a dream, tematike e 'over used'.

    Shutter Island, po. Te pushtonte te terren!

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    te drejt ke.Shutter Island, eshte me i mire. po qe te dy filma jan

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    Pash INCEPTION dy jave me vonese mbas qe kishte dal ktu te un :/


    Ashtu si çdo film i Chris Nolan, do bajm i debat te gjat mbi Inception lol
    Perveç PINK qe e ka pa ( e para ) dhe pelqy, se di nqs broken_smile, Mi CORAZON, ChuChu, Mau_kiko e kan pa ala ???.
    Per BlooD VenoM e di se ka pa ala, albanezve u duhet me prit deri me 27 gusht ( te premten ) , i fort je BlooD qe ke duru deri tashi, un do kisha lujt menç ka her tu prit kaq shum lol

    Kritika ime, hmm ka me fillu ma pare ... E pash ne IMAX. Fillimi me pelqeu shum dhe pse shum veta thojn qe asht pak i merzitshem, per vete mu duk shum interesant, qe ne fillim futemi ne universin e endrave fiktive apo reale ... veshtir me marr vesh. Aktoret te gjith ishin perfekt, tu fillu me:

    Leo ne rolin e pare. Dy filmat e fundit qe ka ba, si te Shutter Island dhe te Inception, m'ka pelqy jashtmase aktrimi i tij, dhe pse dikur nuk bante pjes ne aktorat e mi te preferum, te kta dy ka fitu pik.
    Joseph Gordon-Levitt & Tom Hardy shum klas dhe karizmatik. Te dy kane nga nji skene solo, Nolan u ka dhan shancin qe spektatort t'admirojn talentin e tyre.
    Ellen Page ne arkitekte serioze enigmatike, per mendimin tim ajo asht çelsi i filmit.
    Cillian Murphy, roli i viktimes i shko shume, sidomos pjesa e fundit kur i flet te ... per her te fundit ... me muziken ne sfond WOW fantastike.
    Mario Cotillard, ylli francez ne rolin e gruas histerikisht e dashurume. Ne fillim te fillim te filmit te ngja antipati por sa ma shum avancon filmi aq ma shum roli i saj bohet per t'ardh gjynah ...

    Muzika e Mjeshtrit Hans Zimmer asht grand, skena e gravitetit mahnitese.
    Nolan me Inception ashtu si Lynch me Mulholland Drive prekun perfeksionizmin mbi nji teme komplekse si endrat. Gjith gjenia e Nolan duket ne skenen e fundit, aty ku spektatori kujto se e ka kuptu, Nolan me imazhin e fundit te le ne dyshim total mbi realitetin dhe fiktivitetin ... e filmit.

    Nota 9.5/10

    Do ishte interesante qe gjith ata qe kan pelqy filmin te japin versionin e tyre, aq sa keni kuptu ???
    une do ti jepja 6/10

  20. #60
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    prit o Homer deri me 27 gusht dhe të debatojmë si njerëz.

    futi një spoil ku të jetë vendi se s'ka shans ta lexoj kshu lol. Imagjino çar filmi duhet të jetë kur i paske dhënë 9.5.
    Nejse 9.5 asht thjesht nota ime. Jam mundu mos me fol per filmin per kyt nuk vuna spoil dhe pse noshta pa dashje kam than nej detaj te tepert per personazhet mos ki frik se nuk e kam prek thelbin e filmit =)

    Citim Postuar më parë nga TiaraT Lexo Postimin
    Une se krahasoj dot Shutter Island me Inception. Ky i fundit nuk me pelqeu aspak, asgje e mistershme, asgje e re, ngjarja ishte e parashikueshme. Qe ne minutat e para e dija qe gruaja e tij ishte e vdekur. Dreams within a dream, tematike e 'over used'.

    Shutter Island, po. Te pushtonte te terren!
    Ti qenke gallat, sa m'bane me qesh me kyt qe the.
    Spoil: Ska te baj vdekja e grus, tematike asht shum ma komplekse Spoil

    Filmi duhet te shihet minimum dy her qe te krijosh pak a shum i ide ose te kapsh gjith detajet qe si ke vu re ne vizionimin e pare.

    BlooD filmi nuk asht ne 3D, Nolan se ka qef 3D dhe ma mir kshu.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Homer : 23-08-2010 më 19:52
    D'Oh!

Faqja 3 prej 61 FillimFillim 123451353 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •