Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 35
 1. #1
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime nė 101 postime

  Unhappy Pse me linde?!!!!

  Sote me befasoj nje grua mu duke se ishte 30 vjeqe,erdhi ne vizit te nena vete dhe filloj te fjaloset me te kur shkoj e pyeta nene e vete nje femer e moshuar qe jeton ne azil se cka e kishte dhe cka kerkoj nga ajo.E shkreta me sy te perlotur me tha azgje vetem me tha pse me linde?!!!Per mua qe shokante kjo ngjarje,ne vend qe te falenderohet nje nene ajo akuzohet!
  Po juve Antar te nderuar a ju ka ndodhur nje gje e tille, ti thoni nenes apo te ju thote femija juaj pse me linde?
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Mua nuk me ka ndodh ,,por kam has edhe une shum nga keto fjale,,keto perdorin ato gra qe keqtrajtohen nga bashkeshorti ,por ka edhe nga ato nga skamja e mjerimi,qe nuk i perballon!!

 3. #3
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,672
  Faleminderit
  164
  166 falenderime nė 121 postime
  ka raste oj sueda qe e thua kete...
  por jo ne form ironie,me te keq....
  ka raste....shembull....jeta e nje femre eshte teper e veshtir,e sidomos kure i ndodhin lloj lloj problemesh a fatkesish....
  dhe nga tao vuajte mund ta thuash kete fjale,por jo te akuzosh nenen ose ta malltretosh....jo...
  pershembull: nena ime ka vuajtur shume ne jete,shume,sa qe as edhe nje roman nuk do me mjafonte t'a preshkruaj jeten e saj,pastaj ne fund,dy vitet e fundit u semur,dhe kishte teper dhimbje,e sa here thoshte oj nene pse me linde,e une ia ktheja,po ti nena ime,pasi e dije se eshte keq, pse me linde mua...ia thoja ne form shakaje.....

  por mvaret,se ajo femer c'fare jete ka.....ku ta dishe.....

  sidoqofte kjo fjale si thuhet nje nene me seriozitet....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 18-07-2010 mė 15:24
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime
  Cdokush perdite te pakten nje here ne dite duhet te pyese prinderit e vet se pse e kane lindur dhe kush eshte i pakenaqur me pergjigjen , mund edhe ta korrigjoje faktin .


  A nuk e kishe menduar ndonjehere ti Sueda se ajo femer ne vend qe te bente kerkonte llogari nga e ema do ishte me mire te mbytej ne lume ?

  Kete keshille kam kushdo qe gjen gabime te prinderit qe i kane bere shume vjet me pare , le t'i korrigjoje menjehere tani .

  Ne te kundert eshte nje qaravitje qe s'ben dy lek .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga daniel00 : 18-07-2010 mė 15:39
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e DontWorryBeHapp
  Anėtarėsuar
  17-04-2010
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kur njeriu e ka jeten teper te veshtire dhe eshte i pazoti te zgjidhi problemet e veta ateher duhet te gjej 'fajtorin' per vuajtjet e tij. Ne kete rast nena meret si fillesa e gjithe dhimbjes.

  Vetem se problemi eshte se nuk eshte nena qe e zgjedh femijen, as femija qe zgjedh nenen.

 6. #6
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime nė 101 postime
  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Cdokush perdite te pakten nje here ne dite duhet te pyese prinderit e vet se pse e kane lindur dhe kush eshte i pakenaqur me pergjigjen , mund edhe ta korrigjoje faktin .


  A nuk e kishe menduar ndonjehere ti Sueda se ajo femer ne vend qe te bente kerkonte llogari nga e ema do ishte me mir ete mbytej ne lume ?

  Kete keshille kam kushdo qe gjen gabime te prinderit qe i kane bere shume vjet me pare , le t'i korrigjoje menjehere tani .

  Ne te kundert eshte nje qaravitje qe s'ben dy lek .
  Simbas skenes une pash vetem qe e beri nene e vete te qaj,te vuaj ne vend qe ti sjell pak lumturi, se ashtu ashtu ajo nene ishte e abondonuar ne nje azil.
  Per mua se qe nje pyetje se ajo ishte e vuajtur por qe nje gjest egoiste nga ana e saj.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e DontWorryBeHapp
  Anėtarėsuar
  17-04-2010
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nga qejfi nuk ja ka thene te jemes ato fjale.

  Njeriu duhet te dije te filtroj fjalet boshe te thena pa arsye, emocjonalisht.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  Citim Postuar mė parė nga DontWorryBeHapp Lexo Postimin
  Nga qejfi nuk ja ka thene te jemes ato fjale.

  Njeriu duhet te dije te filtroj fjalet boshe te thena pa arsye, emocjonalisht.
  per femrat eshte mission impossible 4


  Sueda
  sa do te te degjojne syte e do te te shikojne veshet nqs do besh animatrice avec des personne agees
  c'do dite do na hapesh nga nje teme te re
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 9. #9
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  46
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  14 falenderime nė 13 postime
  hahaha si e pashe temen thash Sueda po thot ate fjale,LOOL jo shyqyr haha

  ka raste,psh,babai nuk i jep femive llogarine qe ka dhe eshte martua me nje te re,kurse ajo ne moshe eshte me djalin qe ka me te madhin,kesi prindi cka mi thane???!!

 10. #10
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime nė 101 postime
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  per femrat eshte mission impossible 4


  Sueda
  sa do te te degjojne syte e do te te shikojne veshet nqs do besh animatrice avec des personne agees
  c'do dite do na hapesh nga nje teme te re
  Jo me sdua te behem animatrice per personat e moshuar,se kete jave vetem kam qare.

  Do te behem mamie keshtu cdo dite do te jem e gezuar.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 11. #11
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Sueda,separi behu vetevetja,pastaj zgjidh profesionin zemer!Po kaloi tek pyetja e shtruar nga Ti?A e keni pardor shprehjen,,Pse me linde?"Po ,por Jo kurr ne prani te Nenes,jo te i drejtohem nenes me at pyetje(akuze)por ne vetevete kur ndihesha e vetmuar ose e merzitur shum,e thoja,por nuk me degjonte kush!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 12. #12
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,672
  Faleminderit
  164
  166 falenderime nė 121 postime
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  Sueda,separi behu vetevetja,pastaj zgjidh profesionin zemer!Po kaloi tek pyetja e shtruar nga Ti?A e keni pardor shprehjen,,Pse me linde?"Po ,por Jo kurr ne prani te Nenes,jo te i drejtohem nenes me at pyetje(akuze)por ne vetevete kur ndihesha e vetmuar ose e merzitur shum,e thoja,por nuk me degjonte kush!
  ashtu eshte e pa njohura....
  shumicen degjojm sote se e thuan kete "fjale" por jo ashtu si thua ti (akuz)....
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 13. #13
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  O none mi none,
  c'deshe qe na bone

  fajin e pat yte ate,
  ishte note e gjate

  fajin e pate vete,
  qe i ngrejte komet perpjete!

  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 14. #14
  ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Melbourne, Land Down Under
  Mosha
  33
  Postime
  583
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  LoL...dhe une si puna e Boy...me shaka i them mamit ndonjehere...Ah mi none, cpate qe na bone hahaha. Po shyqyr mami sma kthen pergjigjen si poezia e boy-t hahahaha. Qesh e shkreta dhe nuk thote gje.
  Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

 15. #15
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  46
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Boy Lexo Postimin
  O none mi none,
  c'deshe qe na bone

  fajin e pat yte ate,
  ishte note e gjate

  fajin e pate vete,
  qe i ngrejte komet perpjete!

  LOOL...................

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sueda Lexo Postimin
  Jo me sdua te behem animatrice per personat e moshuar,se kete jave vetem kam qare.

  Do te behem mamie keshtu cdo dite do te jem e gezuar.
  Ec se nuk qenke per mjeke

  nese don te jesh e gezuar,e gjithnje duke qeshur,beju edukatore femijesh

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e DontWorryBeHapp
  Anėtarėsuar
  17-04-2010
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pergjigjia e pyetjes 'pse me linde' eshte shume e thjesht, se ashtu deshti mema natyre.

  Pergjigja e asaj cfare do behesh ne jete qe te jesh e lumtur dhe te mos pyesesh mamin pse te beri eshte i shume me e veshtire per tu gjet.

  Ps. Nuk e di perse ju femrat e beni kaq shpesh kete pyetje. I cik tju dhembi dhe 'o ma pse me bere' thoni.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime


  e zgjuar dreqi =====> ajo goca qe paska pyet me ngulm "cdeshe qe mbere"
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 19. #19
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Ps. Nuk e di perse ju femrat e beni kaq shpesh kete pyetje. I cik tju dhembi dhe 'o ma pse me bere' thoni.
  ,,pse me linde''
  Nuk e bejm at pyetje kur kemi diku dhembje,pasi qe ne jemi me te perballueshme se sa Ju tek dhembjet,por jo tek ato shpirterore!Vuajtjet jane ato qe na shtyejn ta bejm at pyetje!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  kurr nuk i kam then dhe kurr nuk do i them sepse qe te vij une ne ket bot nuk ka vendos nena ime por ka vendos zoti dhe nese dikush duhet fajsuar per ardhjen time ne ket bot ather duhet fajsuar zoti e jo nena

  keto fjal zakonisht i thojn femrat kur kan probleme mirpo kurr si kam degju duke i then direkt nenes mirpo gjat jetes ka qaste te veshtira dhe njeriu nuk din qka flet mirpo ato qaste shum shpejt kalojn dhe shumica e ketyre personave pendohen per ate qe kan then

  une nuk do i them kurr keto fjal mirpo do mundohem me gjith fuqin time qe prinderve te mi teju mundsoj qe ket pjes te jetes qe ju ka mbet te kalojn te lumtur dhe te mos ju mungoj asgje ne ket bot

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •