Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 90
  1. #21
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    U lumt, shqiptar te shkatht.
    D'Oh!

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    eshte nje restorant te lagja ku jetoj une, dhe e shet nje birre $17, quhet Nello. po flisja me nje komshi duke e pyetur cilet jane restorantet me te mire ne lagje, e me thote: mos shko te Nello se cmimet i kane te shtrenjta, ushqimin skandal dhe hiqen si italiane por ne te vertete jane nje tufe shqiptaresh. Lol. E tha gjithe inat, dhe kur i thashe qe dhe une shqipe, s'dinte si ta rregullonte.

    Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

    ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga ChuChu : 19-07-2010 më 11:19

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Sa i kapardisur paska shkuar per te gatuar

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    zürich.swiss
    Postime
    1,134
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin
    eshte nje restorant te lagja ku jetoj une, dhe e shet nje birre $17, quhet Nello. po flisja me nje komshi duke e pyetur cilet jane restorantet me te mire ne lagje, e me thote: mos shko te Nello se cmimet i kane te shtrenjta, ushqimin skandal dhe hiqen si italiane por ne te vertete jane nje tufe shqiptaresh. Lol. E tha gjithe inat, dhe kur i thashe qe dhe une shqipe, s'dinte si ta rregullonte.

    Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

    ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.

    Ndoshta aje komshija yte nuk esht kategrori e pershtatshme per te shkuar te aje restoranti i keti shqiptarit dhe per ket arsye folen keshtu me ironi sepse nuk e gjen veten aty pasi me sa pashe une aje (Restauranti i keti shqiptarit ishte i kategroeis se rend NOBEL e jo per Rrugaqe.


    ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin
    Nuk e di prse shpekulon e ke nga gjeloziaja apo!!! Sido qofte ky pronari nuk quhet "Nino allvanezi" Por ne menyre shum te hapur dhe oficiele i thot vetes shqiptar dhe quhet NINO SELIMAJ Dhe esht pronar i nje restauranti shum te njohur e super luksoze



    Pizza 1000 $ dollarshe ne resataurantin NOBEL te shqiptarit NINO SELIMAJ



    Nuk me duket te jet restaurant i kote aje resaturanti i NINO SELIMAJT ku shkone edhe vajza e BILL KLINTONIT

    Ndoshta aje shoku yte Amerikan duhet ta rishikoje veten se cilit nivel i takon


    Ketu web-Faqja e disa restaurantave NOBEL te NINO SELIMAJT www.ninony.com

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400

    Sa qenke lodh per gjithe kete pergjigje, vetem se s'ke idene dhe ia ke futur kot!

    Cfare eshte Nobel restaurant? Ka fituar cmimin Nobel?

    Nino emer shqiptari te duket ty? Apo e ka Xhevahir, e shkurt Nino, si italian?


  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    zürich.swiss
    Postime
    1,134
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin
    eshte nje restorant te lagja ku jetoj une, dhe e shet nje birre $17, quhet Nello. po flisja me nje komshi duke e pyetur cilet jane restorantet me te mire ne lagje, e me thote: mos shko te Nello se cmimet i kane te shtrenjta, ushqimin skandal dhe hiqen si italiane por ne te vertete jane nje tufe shqiptaresh. Lol. E tha gjithe inat, dhe kur i thashe qe dhe une shqipe, s'dinte si ta rregullonte.

    Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

    ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.


    Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.
    E kuptoj gjelozin tende por me gjithate kosovaret kan arritur te bejn nje qerre resataurantesh po si nuk arriti ndonjeri te jet nga shqiperija se

    kane ushqimin kot fare.

    Po mire ne qofte se kan ushqim kot fare si u be fakti qe vellezrit KOLAJ me origjin nga KLINA E KOSOVES te ken ne amerik mbi 100 resaturanta a thua Amerikanet qenkan budallenj e vetem ti i menqur

    Shoki inati esht diqka tjeter por e verteta esht se 100 Restaurantet e VLLEZERVE KOLAJ ,Nuk jane KOTI por jan nje BREND i vertet i AMERIKES


    Restaurantet e VLLEZERVE KOLAJ (famousfamiglia) i gjene ne pikat me atraktive dhe me te frekuentuara ne AMERIKE.

    Ketu web-Faqja E RESTAURANTEVE TE VLLEZERVE KOLAJ NGA KOSOVA

    www.famousfamiglia.com


  7. #27
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga drifilon Lexo Postimin
    E kuptoj gjelozin tende por me gjithate kosovaret kan arritur te bejn nje qerre resataurantesh po si nuk arriti ndonjeri te jet nga shqiperija se




    Po mire ne qofte se kan ushqim kot fare si u be fakti qe vellezrit KOLAJ me origjin nga KLINA E KOSOVES te ken ne amerik mbi 100 resaturanta a thua Amerikanet qenkan budallenj e vetem ti i menqur

    Shoki inati esht diqka tjeter por e verteta esht se 100 Restaurantet e VLLEZERVE KOLAJ ,Nuk jane KOTI por jan nje BREND i vertet i AMERIKES


    Restaurantet e VLLEZERVE KOLAJ (famousfamiglia) i gjene ne pikat me atraktive dhe me te frekuentuara ne AMERIKE.

    Ketu web-Faqja E RESTAURANTEVE TE VLLEZERVE KOLAJ NGA KOSOVA
    Sa te bukura keto fotografite, lol. Keto qe sheh ti ne foto jane malls, apo pizzeri ne aeroporte. Gjithsesi, s'u hodha gje poshte punen e tyre. Bravo qe ia kane dale mbane. Inat nuk kam se te hapesh nje restorant, do te thote te roberohesh ne pune. Thank you, but no. Lol.

    Une po flas per ata floke-lepiret qe vijne e hiqen si italiane. Mgjse dhe keta ne foto "Famiglia", si gjasme italiane jane. Nuk them te vijne te vene emra shqiptaresh "Karamele Zana", por as si italiane s'kane si hiqen. Ti e ktheve ne lufte midis Shqiptareve dhe Kosovareve. Pune per ty.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin

    Ka nje qerre me restorante kosovaresh ktu qe hiqen si italiane dhe e kane ushqimin kot fare. Vesh pronari nje kostum, lepin cik floket me xhel e thote jam italian.

    ja si ky ne foto, Nino allvanezi... ushqimi me kot qe kam ngrene ndonjehere. doja dhe une te suportoja komunitetin.
    Je shume gabim. Nino qofte ene Bruno vellai vet jane biznesmena qe e kane ngritur famen as nga kostumi qe veshin as nga xheli i flokeve por me pune ene djerse.

    Te mbijetosh ne Manhattan eshte shume e veshtire pale me te zoterosh nje resturant luksi ku vijne vip-at apo te mba ne goje media amerikane.

  9. #29
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    hey vagabondo jemi allbaneze ne, nuk na pelqen asgje e jona, nga zilia do ja gjejme njeri tjetrit 1 milion difekte....dhe nuk ndodh vetem ne ameriqi kjo gje, por kudo ku ka shqiptare, po te jete se ndonje shqiptar can perpara me njemije mundime, te gjithe te tjeret pelcasin nga zilia...

    si keta qe postojne ketu psh
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 19-07-2010 më 15:51

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga vagabondo_nyc Lexo Postimin
    Je shume gabim. Nino qofte ene Bruno vellai vet jane biznesmena qe e kane ngritur famen as nga kostumi qe veshin as nga xheli i flokeve por me pune ene djerse.

    Te mbijetosh ne Manhattan eshte shume e veshtire pale me te zoterosh nje resturant luksi ku vijne vip-at apo te mba ne goje media amerikane.
    S'ua hedh poshte aspak punen, madje bravo se te mbash restorant eshte goxha pune e veshtire. Lluks a jo, ndoshta e diskutojme pasi te kesh vajtur, por pak rendesi ka. Se NY ka kaq shume restorante, sa te mires dhe lluksit nuk i gjendet fundi.

    Nino dhe Bruno?

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga Restart Lexo Postimin
    hey vagabondo jemi allbaneze ne, nuk na pelqen asgje e jona, nga zilia do ja gjejme njeri tjetrit 1 milion difekte....dhe nuk ndodh vetem ne ameriqi kjo gje, por kudo ku ka shqiptare, po te jete se ndonje shqiptar can perpara me njemije mundime, te gjithe te tjeret pelcasin nga zilia...

    si keta qe postojne ketu psh
    Po kane hapur boshnjaket restorant boshnjak ne mes te Manhattanit, i kane vene dhe emer boshnjak qe mezi e thone amerikanet. Dhe prape biznesi vuuuu, 3 locations kane neper NY. Ne pse te hiqemi si italiane? Kjo eshte e tera c'ka them une, mos e fusni ziline kot ne mes si argument.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ChuChu : 19-07-2010 më 16:00

  12. #32
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin
    Po kane hapur boshnjaket restorant boshnjak ne mes te Manhattanit, i kane vene dhe emer boshnjak qe mezi e thone amerikanet. Dhe prape biznesi vuuuu, 3 locations kane neper NY. Ne pse te hiqemi si italiane? Kjo eshte e tera c'ka them une, mos e fusni ziline kot ne mes si argument.
    c'te prishi ty lol si hiqet ai?????le te cajne perpara, me djerse cajne.
    per te dale nga tema, do te dish qe 40% e djathrave qe italia importon nga gjermania, pra prodhim gjerman ka stampen made in italy?????

    made in italy un cazzo.

    i di kinezet sa dolce & garbage prodhojne????

    pyet dixhien me mire lol dmth d&g femminuccia
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 19-07-2010 më 16:21

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Pse hapim tema, shkruajme artikuj ne gazeta e mburremi me Brunot & Co atehere? Kur as ata vete nuk thone qe jane shqiptare. Se kane pizzeri? Kujt i plasi, per vete e kane. Ka plooooot shqiptare ne Amerike qe jane successful. E s'u vjen as turp te thone qe jane shqipe.

    ---------

    Labor cost ne Gjermani qenka me e lire se ne Itali??

  14. #34
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga ChuChu Lexo Postimin
    Pse hapim tema, shkruajme artikuj ne gazeta e mburremi me Brunot & Co atehere? Kur as ata vete nuk thone qe jane shqiptare. Se kane pizzeri? Kujt i plasi, per vete e kane. Ka plooooot shqiptare ne Amerike qe jane successful. E s'u vjen as turp te thone qe jane shqipe.

    ---------

    Labor cost ne Gjermani qenka me e lire se ne Itali??
    jo shfrytezohet fama e djathrave italiane, dhe ta shesin gjermont sapunin per djath ktu lol sigurisht ne bashkpunim me taliont.
    na lexoje kte linkun per qef, dhe amerikanet i shesin gjerat per made in italy, dhe nuk jane shqiptar amerikan si chuchu qe ka lind ne shypni, por amerikan amerikan.

    http://www.liberazione.it/news-file/...RAZIONE-IT.htm

    hec tani mos na boj gjoja si ekonomiste brilante duke na tregu krahun e punes,,,se ne lojen e tregut hyjne shume faktore, jo vetem labor cost......kije krahun e punes te shtrenjte sa te te doje qefi ty.....ai ka emrin parmesan-parmiggiano
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 19-07-2010 më 16:53

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    rrofsh per linkun.
    e njoh mire, mire kete fushe.

  16. #36
    Citim Postuar më parë nga vagabondo_nyc Lexo Postimin
    Me te vertet krenari shqiptare ..bravo u qofte
    Ku konkretisht e shikon krenarine "shqiptare"?! Po mos te kisha lexuar ketu rreth tyre, as do e kisha idene se "Famous Famiglia Pizzeria" qenka kompani shqiptaresh. Me ate dijen time minimale rreth gjuheve te huaja me del se emri i kesaj kompanie eshte anglisht-italisht. Pse duhet te ndjehem une krenare si shqiptare?

    Ajo qe me habit me ca ketu eshte se e bejne kaq te madhe faktin qe nje shqiptar mund te jete i suksesshem apo milioner. E ca pastaj?! Te pakten ketu ne Amerike kushedi se sa shqiptare ke qe jane bere milionera dhe kane ardhur ketu shume me vone se keta zoterinjte ne fjale. Kushedi se sa shqiptare ke qe jane shume te suksesshem ne karrieren e tyre. Ketu i ke te gjitha mundesite per te arritur majat, prandaj pse u dashka te bejme kaq buje apo te perdorim ate pseudo-patriotizmin medioker?

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Best lobster rolls in the city, mund te lexoni me poshte tek link.
    Sa qejf e kam loooooobster.

    http://www.bloomberg.com/news/2010-0...an-sutton.html
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    kshu gjonash ha ti me?

    une kujtoja se je vegjatriane,...lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Vegjetariane jo, por mishin e ha vetem organik.

    Lobster eshte kjo... Seafood. Si i thone ne shqip ketyre?
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    gafa, mi cuc,

    gafa jemi njerez bejme

    ka thone nji argjantinas

    calimero de manarrea.



    p.s

    su bo mire femrave kjo gjoja, lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •