Close

Rezultati i Sondazhit: Sa ndikojne thashethemet ne jeten tuaj?

Votues
48. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Aspak, jane komplet pa vlere

    21 43.75%
  • Disi

    7 14.58%
  • Varet nga ceshtja ne fjale

    14 29.17%
  • Shume

    1 2.08%
  • Vertetoj vete para se te besoj fjalet e njerezve

    7 14.58%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 35
  1. #-19

    A ndikojnë thashethemet në jetën tuaj të përditshme?

    Te gjithe jemi pjese e fjaleve qe qarkullojne cdo dite lart e poshte. Kush me shume e kush me pak, askush nuk ka mundur ti shpetoje ketij fenomeni kaq te vjeter shoqeror. Sa ndikojne thashethemet ne jeten tuaj? Qofte kjo kur shenjester e tyre nuk jeni ju, ose qofte dhe kur jeni ju. A udhehiqeni nga ato qe degjoni apo tentoni te vertetoni cdo gje vete? Ju ftoj te diskutojme dhe te japim voten tone ne sondazhin qe po hap.
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  2. #-18
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Citim Postuar më parë nga brooklyn2007 Lexo Postimin
    Te gjithe jemi pjese e fjaleve qe qarkullojne cdo dite lart e poshte. Kush me shume e kush me pak, askush nuk ka mundur ti shpetoje ketij fenomeni kaq te vjeter shoqeror. Sa ndikojne thashethemet ne jeten tuaj? Qofte kjo kur shenjester e tyre nuk jeni ju, ose qofte dhe kur jeni ju. A udhehiqeni nga ato qe degjoni apo tentoni te vertetoni cdo gje vete? Ju ftoj te diskutojme dhe te japim voten tone ne sondazhin qe po hap.
    ata njerez qe merren me thashetheme jane ata qe zakonisht kerkojne qe te kene njefare vemendje nga te tjeret pra duke thene dicka interesante per nje person tjeter e cila mund te terheqi vemendjen e te tjereve dhe formohet nje fare grupi thashethemesh,pra jane persona gjata gjithe kohes jane te papaerfillshem nga te tjeret nuk ndihen te vleresuar nga shoqeria qe e rrethon dhe merren me punet e te tjereve,thashethemet mund te jene dhe ne dem te tjetrit varet se kush i thot ato thashetheme dhe ca qellimi ka,ato jane thjeshte fjale goje te kota te cilat ne kohet e sotme nuk e vret me neri per to,nese do benin thashetheme per mu as do merrja mundimin qe ti flisja atyre duke ditur se ca deshtakesh jane,por ama ka dhe shume njerez te cilat vuajne nga keto thashetheme,neper qytete te vogla te shqiperise por edhe ne disa te medha thashetheme behen sa te duhen per kedo dhe duke qene se njerezit pak a shume e njohin njeri-tjetrin po te besh dicka ndryshe bie ne sy menjehere dhe komentohesh nga te tjeret kjo ndodh mese shumti nga vajzat te cilat ato bien pre e thashethemeve
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  3. #-17
    Citim Postuar më parë nga brooklyn2007 Lexo Postimin
    Te gjithe jemi pjese e fjaleve qe qarkullojne cdo dite lart e poshte. Kush me shume e kush me pak, askush nuk ka mundur ti shpetoje ketij fenomeni kaq te vjeter shoqeror. Sa ndikojne thashethemet ne jeten tuaj? Qofte kjo kur shenjester e tyre nuk jeni ju, ose qofte dhe kur jeni ju. A udhehiqeni nga ato qe degjoni apo tentoni te vertetoni cdo gje vete? Ju ftoj te diskutojme dhe te japim voten tone ne sondazhin qe po hap.
    Personalisht ndiokohem keq.Mundohem t'i perbahem thenjes" nuk eshte e rendesishme çka tha por kush e tha",por prap nuk mund te jem shume indiferenete.Ndoshta gabim por ja qe.....

  4. #-16
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Thashethemet...jane bere pjese e pandarshme e jetes sone,keshtuqe personalisht nganjeher nuk i perfill fare...por ne anen tjeter nese psh ka prek diqka ne sedren time,pa e zbulu nuk e le e ti a hedh ne fetyr te teren..ket e kam nuk mundem ta hjek!

  5. #-15
    s'i besoj shume!!! por...
    kot fare jane shumicen e rasteve!
    She's the morphine queen of my vaccine.

  6. #-14
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Thashethemet e tjerve sme prekin aq kur flasin per diq qe eshte e vertet,por kur shtohen apo genjejn per mua apo per dikend tjeter e kur e dij te verteten ateher shume ndikojn.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  7. #-13
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Sueda Lexo Postimin
    Thashethemet e tjerve sme prekin aq kur flasin per diq qe eshte e vertet,por kur shtohen apo genjejn per mua apo per dikend tjeter e kur e dij te verteten ateher shume ndikojn.
    Mos i hap veshet as per thashethemet e te tjereve. Po te tregohesh indiferente per thashethemet e te tjereve, s'kane per te tu afruar me te thene ato per ty. Une kete parim kam. Prandaj kam mbetur prapa ideologjikisht,,,sic tha xha Sulo. (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #-12
    Jam si shpirt Maska e Bije
    Anëtarësuar
    08-01-2008
    Postime
    183
    As qe du, ma ja dit .
    Y yy sa kam degju ,e degjoj ,por per te bere bej sa per gallat me shoqerin time te ngushte .
    (jo thashetheme qe prishin pune ,por thashetheme per gallat )
    Thashetheme banale o nga ato qe prishin pune te me vrasish nuk e hap gojen .
    Ç'ke moj zemër që rënkon; koka bën, koka pëson.

  9. #-11
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    LOL ngaqe s'me vritet veshi me thashatheme kur i degjoj shkrihem se qeshuri, tamam si perrallat ne kopesht.
    Te ju them te drejten me ka mare pak malli per ti degjuar gallatat lol

  10. #-10
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    te punosh vetem me femra, mbi 30 cope , te gjitha me te moshuara se une , pjesen me te madhe te kohes vetem thashetheme do degjosh dhe kane ndikuar ne jeten time sepse kane bere cmos qe te ma bejne jeten ferr dhe ishte e pamundur te rrije indiferente, me ben per ilace per nje perriudhe kohe , por kaloi , me ne fund fitova imunitet.........
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  11. #-9
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Mua personalisht s'më behët shumë vonë, por kur dëgjon disa gjëra çfarë kanë then normalisht se bëhesh nervoz... Nuk ndikojnë edhe aq por të prishin disponimin disa ditë...

    Fundja, s'ke ç'ju bën, janë të papunë me diçka duhet të merren...
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  12. #-8
    Besoj se pjesa me e madhe e jona ende i druhet pak opinionit te te tjereve. Cfare thote ai/ajo pas kraheve per mua?! Po sikur ai/ajo te thote dicka te pavertete dhe te prishe imazhin tim para te tjereve? Si do te sillen te tjeret qe s'me njohin por qe kane degjuar dicka te gabuar per mua?! Jane pak a shume keto pyetjet qe jo ne pak raste i vijne ne mendje instiktivisht nje njeriu kur mendon per thashethemet e te tjereve. Megjithate kjo vjen si pasoje e nje difekti psikologjik qe eshte pjese e pjeses me te madhe te njerezve. Shpesh ne lidhim vlerat tona te personalitetit me ate cfare mund te mendojne te tjeret rreth nesh. Ne fakt kjo mbetet menyre e gabuar duke qene qe njeriu lind i lire dhe te tille duhet ta jetoj jeten. A nuk eshte e shkurter kjo jete per te demtuar veten me pyetje per gjera te pavlera?! Thashethemet nuk tregojne asgje per personin i cili pergojohet. Perkundrazi, tregon plot gjera te pakendshme per karakterin e atij qe i ben thashethemet. Ketu kam parasysh sidomos ato thashetheme qe kane per qellim te diskreditojne nje njeri. Menyra me e mire eshte injorimi i tyre. Moscarja e kokes dhe mbajtja e nje imazhi prej fitimtari dhe optimisti per jeten eshte metoda ideale per ta injoruar kete ves shume te keq te njerezve. Edhe une mendoj plotesisht se thashethemet jane te pavlera dhe nuk duhet te ndikojne aspak ne jeten e nje njeriu.
    Ndryshuar për herë të fundit nga brooklyn2007 : 15-07-2010 më 12:38
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  13. #-7
    i/e regjistruar Maska e erla07
    Anëtarësuar
    03-12-2009
    Postime
    752
    duam apo s'duam ne ,thashethemet ne nje fare menyre ndikojne,se edhe ne vete nuk shmangemi dot pa bere nga pak thashememe,mos them per disa qe kane lindur per te bere thashetheme(kryesisht ato/a qe jane pa pune,si do ta shtyjne diten,ua po kjo pse eshte veshur keshtu,po kush ishte ai/ajo qe takoi........etj....)mbase eshte nje menyre "argetimi"...

  14. #-6
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Se pari as qe i degjoj , e le mo ti besoj dhe ska kurrfar shanca te ndikojne tek un

  15. #-5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-08-2010
    Postime
    94
    Aq më pak,nuk janë në natyrën time,i urrej njerzit që miren me to....!

  16. #-4
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Mund te me acarojne pak per momentin ,por vallai se vras hic .

    Ka budallenj sa te duash kjo bote , nuk kane pune tjeter vetem bla bla gjithe diten .
    Ne pergjithesi njerzit qe bejn thashetheme jane te krimbur brenda .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  17. #-3
    i/e regjistruar Maska e Annika
    Anëtarësuar
    29-03-2008
    Vendndodhja
    Ne psheretimen tende
    Postime
    239
    nuk me interesojne fare fjalet i merr era.....dhe jeta vazhdon
    Para se te jepemi me zemer pas dickaje..lete vezhgojme sa te lumtur jane ata qe e zoterojne ate....!

  18. #-2
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Gjersa perpiqemi ti shmangemi, normalisht qe ndikojne disi. Na japin merzitje e bezdi. Ndonjehere jane te nevojshme per te kuptuar se cfare njerezish ke perreth, e me ke, ke te besh.
    Ai opsioni i fundit nuk vlen nese thashethemet jane ne lidhje me ty.
    Feelings change - memories don't.

  19. #-1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Varet se çfarë kuptohet me thashetheme. Nëse bëhet fjalë për shpifje ose gënjeshtra që bëhen nga njerëz dashakeqë, kuptohet që nuk janë të mira, po nëse ato që thuhen janë të vërteta, atëherë janë të mira.

  20. #0
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Po tani, ne vipat s'para meremi shume me thashetheme! Jane te tjeret qe na bejne objekt bisede!
    Perchè er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •