Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 30
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime

  Disa mendime - thnie t miat

  1. Pr shtetin
  Rinia sht ardhmria e nj vendi. Nj shtet q investon pr ta prparuar rinin e q prkujdeset pr t do t thot se ka investuar n ardhmrin e vet. Lum si ai q e di kt thesar.

  2. Pr prindrit e rinj
  Kur t t shkoj ndrmend se sa ti askush nuk i do fmijt e vet, kujtohu njher se, n mos m shum po kaq t kan dashur edhe ty prindrit e tu.

  3. Pr krijuesit
  Krijimi sht pjes e shpirtit t njeriut. Nse dikush t dhuron dika nga krijimtaria e tij, falnderoje n mnyr t veant, sepse t ka falur nj pjes t shpirtit t vet.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ylli_pr
  Antarsuar
  29-11-2006
  Postime
  316
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pajtohem plotesisht me tezet tua Z. Adem Gashi. Keto teza apo mendime jane shume te verteta.
  Qdo fjal qe del nga zemra, shkon ne zemer.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Antarsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  3. Pr krijuesit
  Krijimi sht pjes e shpirtit t njeriut. Nse dikush t dhuron dika nga krijimtaria e tij, falnderoje n mnyr t veant, sepse t ka falur nj pjes t shpirtit t vet.
  kjo me pelqeu ....... te komplimentoj.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e alda09
  Antarsuar
  08-02-2008
  Vendndodhja
  a casa
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Per PRINDERIT e rinj. mese e vertet.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime

  4.

  4. Nse do ta njohsh njeriun - jepi pozit. Pozita (funksioni, posti ) pr njeriun sht rntgeni/ultrazri m i prsosur q e nxjerr n shesh shpirtin e tij. Fatkeqsisht, mbi 98 % e t skanuarve, nga ”engjej” - t maskuar, do t dalin shejtan katran e me brir - real.
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 22-06-2010 m 15:16
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  3. Pr krijuesit
  Krijimi sht pjes e shpirtit t njeriut. Nse dikush t dhuron dika nga krijimtaria e tij, falnderoje n mnyr t veant, sepse t ka falur nj pjes t shpirtit t vet.
  Prshndetje miku im i vjetr...
  Edhe pse e kam lexuar m hert kt mendim t Juaj, srish e lexova me shum ndje, meense sht mendim pr t'u admiruar...

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga Agim Metbala Lexo Postimin
  Prshndetje miku im i vjetr...
  Edhe pse e kam lexuar m hert kt mendim t Juaj, srish e lexova me shum ndje, meense sht mendim pr t'u admiruar...
  T felminedrit Agim miku.
  Kte mendim pr her t par publikisht n kt forum e kam prdorur pikrisht t ndrrimort, me rastin kur ma pate drguar nj prmbledhje me poezit tua.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 8. #8
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  46
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  14 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  1. Pr shtetin
  Rinia sht ardhmria e nj vendi. Nj shtet q investon pr ta prparuar rinin e q prkujdeset pr t do t thot se ka investuar n ardhmrin e vet. Lum si ai q e di kt thesar.

  2. Pr prindrit e rinj
  Kur t t shkoj ndrmend se sa ti askush nuk i do fmijt e vet, kujtohu njher se, n mos m shum po kaq t kan dashur edhe ty prindrit e tu.

  3. Pr krijuesit
  Krijimi sht pjes e shpirtit t njeriut. Nse dikush t dhuron dika nga krijimtaria e tij, falnderoje n mnyr t veant, sepse t ka falur nj pjes t shpirtit t vet.
  me lere pa text,vetem nje pershendetje te ngrohte per ty Ademgashi

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga USA NR1 Lexo Postimin
  me lere pa text,vetem nje pershendetje te ngrohte per ty Ademgashi
  T faleminderit USA NR1
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 10. #10
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime n 101 postime
  Pershendetje Z Adem.thenje te qelluara dhe me vlere per ata qe kuptojn,po shtoj nje thenjen te nenes sime.
  Nese mendon se dashuria yte ndaj prinderit eshte me e madhe se e tyre ndaj teje,mos haro se dhembja e tyre ndaj teje i kalon kufijt.......
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,070
  Faleminderit
  2
  37 falenderime n 33 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  1. Pr shtetin
  Rinia sht ardhmria e nj vendi. Nj shtet q investon pr ta prparuar rinin e q prkujdeset pr t do t thot se ka investuar n ardhmrin e vet. Lum si ai q e di kt thesar.

  2. Pr prindrit e rinj
  Kur t t shkoj ndrmend se sa ti askush nuk i do fmijt e vet, kujtohu njher se, n mos m shum po kaq t kan dashur edhe ty prindrit e tu.

  3. Pr krijuesit
  Krijimi sht pjes e shpirtit t njeriut. Nse dikush t dhuron dika nga krijimtaria e tij, falnderoje n mnyr t veant, sepse t ka falur nj pjes t shpirtit t vet.
  >>> Me e bukur qenka firma per mendimin tim.

  "Mendjet e mdha diskutojn ide; mesataret-ngjarje; t voglat -njerz....
  La verita' ti rendera' libero!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime

  5.

  Shpesh kur dgjoj t flitet pr korrupsionin dhe pr dukuri t tjera negative m bie ndrmend nj kallzim popullor:

  Kur mali u ankua se po e priste sopata, i than:
  “Fajin e ke A se bishti sht yti”.

  Fatkeqsisht ne me shtetin bashkpunojm t shumtn e hers vetm n aspektin negativ!!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime

  5. mbi mitet

  8. Mitet sa m t errta t paraqiten aq m bindse jan. Fatkeqsisht jan fakte t lindura nga djallzia e t diturve dhe t pranuara nga shtresa m e ult shoqrore.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime

  Pr militantt fanatik

  Mendoj se ne shqiptart jemi militantt m fanatik n bot. Ne nuk duan tjetr realitet q del jasht militantizmit ton. Pr kt ideal militant tonin jemi n gjendje t prishim miqsin edhe me shokt m t ngusht. Sa turp!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 15. #15
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Ai-ajo qe per politik prish miqesin,ata nuk kan qene miq kurr!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime

  Pr temat tabu

  Temat tabu i krijojn njerzit q kan faje. Ky grup njerzish pr t fshehur t metat e veta krijojn dicka q sduhet t flitet - tabu q mos t bisedohet e mos t ket frkime rreth gabimeve e lshimeve t tyre q t shumtn e hers jan shum t mdha.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime
  Urim i veant
  Pendim, Falje, krkim Falje


  T dashur miq, ndonse ju kam uruar edhe nj her, n kto momente, sdi si m erdhi n mendje fjala e urt daneze: Njeriu t kaluarn nuk mund ta ndryshoj, por t ardhem po. Kjo fjal m shtyri t mendoj shpejt e shpejt ngjarjet nga viti q lam pas dhe doli se kisha pasur nj vit me shum prpjeta e tatpjeta, me aste t lumtura e me aste jo shum t lumtura, me mirkuptime e me keqkuptime, se dikujt i kisha hyr n hak dhe se dikush m kishte hyr n hak...

  Prap fjala e urt daneze m erdhi n shrbim:... t ardhmen mund ta ndryshsosh ..., fundja mund ti prijsh pr t mir. Ather mora kt vendim q t jua them edhe juve, miq t dashur:

  1. Pendohem pr gjith t kqijat q kam br, ( nuk ka gj m fisnike se t pendohesh )
  2. Do ti fal t gjith ata q kan gabime ndaj meje. ( nuk ka gj m madhshtore se t falsh )
  3. Krkoj t falur botrisht ndaj gjith atyre q i kam lnduar, q ua kam prishur ditn e q kam br gabime t paqllimshme ndaj tyre.


  Dhe pr fund, miq t dashur, m lejoni t ju uroj:
  12 muaj lumturi,
  52 jav qetesi,
  365 dit dashuri,
  8.760 or paqe,
  525.600 minuta sukses,
  31.536.000 sekonda miqsi.


  Gzuar Vitin e Ri
  2 0 1 1
  Le t jet ky vit i realizimit t dshirave tua
  personale, familjare dhe kombtare.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime
  KA QUHET VDEKJE E RND


  Nuk quhet e rnd vdekja q sht shkaktuar nga nj krim sado barbar t ket qen.

  Vdekje e rnd quhet ajo kur shkon pr ngushllime pr t vdekurin dhe ndihesh keq duke mos ditur far t thuash pr t, prve fjals "ngushllime"!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime

  Hipokrizia/Dyfytyrsia

  T shumtn e hers hipokrizia vjen si pasoj e friks ( friks se t mungon guximi - je frikacak ta thuash t vrtetn dhe friks se mos humb tjetrin a masn pse flet t vrtetn ) n prballje me realitetitin.
  T shar do t jen t dyt: si guximtari, si hipokriti, por me nj ndryshim.
  Guximtari do t shahet derisa t dal e vrteta n shesh dhe aty ndrpritet sharja, ndrkaq hipokriti do t shahet pasi t dal n shesh e vrteta, por fatkeqsisht sharja ndaj tij do t zgjas shum dhe mbi t gjitha hipokrizia e tij mund t jet me pasoja pr dik.

  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 14-07-2011 m 19:37
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  5
  18 falenderime n 16 postime

  familja

  Njeriu gjat jets ”kalon” npr dy familje: familja e fmijris ( prindr, vllzr e motra ) dhe familja q krijon vet pasi t martohet.

  - Lum si ai q deri n vdekje i mban n harmoni, lidhje t ngusht kto dy familje.

  - Turp dhe mjer si ai q pasi krijon familjen e dyt harron t parn!
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 16-08-2011 m 04:10
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •