Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Po taksat sa jane per nje person qe merr 1 milion ne muaj si p.sh. ?

 2. #22
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  Po taksat sa jane per nje person qe merr 1 milion ne muaj si p.sh. ?
  sjam i sigurt, me i fjal, se kam care shume koken, per sa kohe ne banke kam marre aq sa desha...
  por me duket se dicka rreth 30% e pages..
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 3. #23
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  Looool.

  po si ia bejne qe baret jane plot andej pa? dhe moden e veshjeve e ndjekin pike per pike? Duhen leke...

  vertet dhe dyqanet per ushqim jane shtrenjte... eshte nje si tip supermarket te Myslimi ku bej pazaret une, dhe aty si me ble ne Amerike. Do lesh te pakten 50mije kur shkon....vetem per ushqime.
  lol, tamon sic e tha ene endless, lek skemi, po prap sna mbarojne..

  Po po vajte ne nai dyqan ke Lym shyri ti, normalisht qe do harxhosh aq.. madje po u fute me thell, andej nga blloku, te shkojne cmimet sa ne dyqanet high class.. (po vetem cmimet ama...)
  Ne ketej kemi zhvilluar shume edhe shpirtin ekonomik, dime ku ti harxhojme, e si ti harxhojme, prandaj baret jane plot, edhe moda mod, edhe qefi qef, e te tera te mirat bashke.. :P

  imagjino, i cop kalamoni ktu ke ne, me 8 klas shkoll, qe e mba gjithe diten by**en ul ne kompjuter, qe puno ne qender interneti e merr rrogen 250mij leke ne muaj.. lol
  Mundesite jane te shumta per te fituar, por varet sa i/e gatshem je per te punuar, dhe sa te zhvilluar e ke sensin per te bere ato pune qe si ben njeri tjeter., dhe ngelesh i vetem ne treg pastaj

  por, si shqiptare qe jemi, midis te tjerash, kemi edhe pjacen e larte...
  i thash dikujt te bente nje pune per mua, 10$/dita per dicka shume te lehte, qe nuk kisha kohe ta menaxhoja vete, me nje fjale, per total muajn, nja 300$, thuajse qyl.... me e bukura eshte se e refuzoi, jo mo, me tha, per aq pak do punoj une? (ishte i papune)...
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 4. #24
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  Po taksat sa jane per nje person qe merr 1 milion ne muaj si p.sh. ?
  Taksat e pages ne Shqiperi jane keto:

  Nese ben nga 15000-80600 leke, paguan 10% taksa per te ardhurat dhe 11.2 % taksa per sigurimet shoqerore.

  Mbi 80600 leke ne muaj (sado shume te besh), paguan vetem 10% taksa mbi te ardhurat ndersa 11.2% per sigurime shoqerore nuk e paguan. Kjo e fundit ngelet ne doren tende ta paguash ose jo.

  Burimi i ketij informacioni? Tezja ime qe punon shefe e borderove diku ne Tirane
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 5. #25
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Taksat e pages ne Shqiperi jane keto:

  Nese ben nga 15000-80600 leke, paguan 10% taksa per te ardhurat dhe 11.2 % taksa per sigurimet shoqerore.

  Mbi 80600 leke ne muaj (sado shume te besh), paguan vetem 10% taksa mbi te ardhurat ndersa 11.2% per sigurime shoqerore nuk e paguan. Kjo e fundit ngelet ne doren tende ta paguash ose jo.

  Burimi i ketij informacioni? Tezja ime qe punon shefe e borderove diku ne Tirane
  hmmm nje info i sakte fare, mua me kishin thene 30%, por si duket, ose kane llogaritur edhe sigurimet shoqerore, ose kane qene bloze ne matematike...
  tani qe me kujtove, neser them te shkoj ta shof vete nje here sa % i lej shtetit
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 6. #26
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  dhe qeraja per shtepi 200-300 euro ne muaj right?
  nuk ka vetem penthouse mi shoqe .

  ka dhe dhome e kuzhine(150-170mij leka)

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  nuk ka vetem penthouse mi shoqe .

  ka dhe dhome e kuzhine(150-170mij leka)
  kshu thote dhe ai skipetari me siper o shok. ku di gjo un.

  kur kam ik une ne Amerike, nje apt te Myslimi me dy dhoma shitej per 40mije. O zot, te kisha blere nja 10 cope, do isha bere dhe une bixnesmene sot. Uh po harrova.. s'kisha leke te blija, lol.


 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  haha, aty eshte shpia o burr.
  dhe njehere qe kam vajtur te pazari i vjeter per te blere kadaif per vit te ri (se gjyshja ime vetem aty e blen), kam heq te zite e ullirit. ne shi e ne bore, me gjyshen ne krah, nuk gjenim dot taxi se ishte rush hour dhe ishin o te zena, o nuk na merrnin se "s'ai vlente te levizje me ate trafik"
  thashe se me ngeli gjyshja ne dore rrugeve, lol. mesimi? mos u largo nga lagja.

  hahaaaa, edhe pse paska qene duke te mbet gjyshja ne dore, kadaifin s'ma merr mendja ta kesh leshuar nga duart, apo jo?
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Domethene rrogat qe u dhane ketu jane totale, apo sa futen ne xhep pas taksave e pas sigurimeve shoqerore?

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  hahaaaa, edhe pse paska qene duke te mbet gjyshja ne dore, kadaifin s'ma merr mendja ta kesh leshuar nga duart, apo jo?
  haha.... une per ate kadaif shkoj ne shqiperi per vit te ri. midis nesh kjo eh, lool.

  oj nene sa te mire e ben.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  haha.... une per ate kadaif shkoj ne shqiperi per vit te ri. midis nesh kjo eh, lool.

  oj nene sa te mire e ben.

  per babin mamin dhe gjyshen s'ta ndjene fare, eh?
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  per babin mamin dhe gjyshen s'ta ndjene fare, eh?
  uh po... dhe ata.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  uh po... dhe ata.
  hehe


  back to topic; sa te merrte babi ne muaj ty?
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  meqe ra fjala, sa jane rrogat e shtetit? mesuesit?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ChuChu : 23-06-2010 mė 14:55

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •