Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 34
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-07-2009
  Postime
  35
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime

  Question Sa jane pagat ne Shqiperi?

  Kam kete pyetje. Sa jane ne pergjithesi rrogat ne Shqiperi?! Varet ca ben sigurisht, por le te perqendrohemi tek punet e zyres, kontabel, financier, informaticien. Me i interesuar jam ne lidhje me kompanite si Vodafone, Amc, Eagle, Bankat e medha?! Ju lutem me jepni ca numra per orientim. Faleminderit

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  400/500/600+

  Nuk besoj se jane me te ulta per ato pune qe ke shkruar me siper!

 3. #3
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,814
  Faleminderit
  8
  54 falenderime nė 47 postime
  Fillojne nga 400 nqs ke mbaruar ekonomikun , gjuhe te huaja, master etjjjj

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  ej ne cfare shpreheni ne euro apo ne mije leke?

 5. #5
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga johnny2000 Lexo Postimin
  Kam kete pyetje. Sa jane ne pergjithesi rrogat ne Shqiperi?! Varet ca ben sigurisht, por le te perqendrohemi tek punet e zyres, kontabel, financier, informaticien. Me i interesuar jam ne lidhje me kompanite si Vodafone, Amc, Eagle, Bankat e medha?! Ju lutem me jepni ca numra per orientim. Faleminderit
  Per ato pune qe e thene, dhe ne ato vende qe deshirone, pagat jane +500 mije leke (te vejtra) ne muaj...
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  dhe qeraja per shtepi 200-300 euro ne muaj right?

 7. #7
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  dhe qeraja per shtepi 200-300 euro ne muaj right?
  Varet sipas hapesires dhe sipas vendit..
  Por zakonisht, nje shpi dy dhoma e nje guzhine, mbi 80m2 me shume se 300 mije lek ne muaj nuk shkon (i bie diku ke 250 euro)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mau_kiko : 23-06-2010 mė 09:32 Arsyeja: kisha harru i 0 :p
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e erla07
  Anėtarėsuar
  03-12-2009
  Postime
  753
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga johnny2000 Lexo Postimin
  Kam kete pyetje. Sa jane ne pergjithesi rrogat ne Shqiperi?! Varet ca ben sigurisht, por le te perqendrohemi tek punet e zyres, kontabel, financier, informaticien. Me i interesuar jam ne lidhje me kompanite si Vodafone, Amc, Eagle, Bankat e medha?! Ju lutem me jepni ca numra per orientim. Faleminderit

  Pagat variojne nga 50 000-150 000 (kontabel,financier,ne bankat e medha)etj...

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Varet sipas hapesires dhe sipas vendit..
  Por zakonisht, nje shpi dy dhoma e nje guzhine, mbi 80m2 me shume se 300 mije lek ne muaj nuk shkon (i bie diku ke 25 euro)
  dmth gjysma e rroges... shume eshte. ose jane rrogat pak.

 10. #10
  Jam Ai Maska e RockStar
  Anėtarėsuar
  23-10-2009
  Vendndodhja
  Nėn hijen e qerpikut tėnd...!!!
  Postime
  1,962
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  po me euro sa i bien keto , se smarr vesh nga leket !!!???
  Mendo dhe Pasurohu

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  dmth gjysma e rroges... shume eshte. ose jane rrogat pak.


  ose ke dhe opsionin tjeter, ta blesh. po normal qe ta nisesh na fillimi cdo gje vet, mos te te ndihmoj asnje njeri e kam llafin dhe te kesh nje pune me 500 mij lek ne muaj te duhen nja 10 vjet te mira( duke llogarit dhe rritjen e rroges, se po mbete me po ate rroge ahaaa mund te shkoj edhe nja dy dekada e gjysem), dhe nje kredi te 10 a 15 mij euro, me e ble nje shpi 70 metro katror brenda unazes. Se qe ta blesh ne ndonje komune parisi a bllok me rroge baze 500 mij lekeshe, te duhen nja dy a tre breza pune vallai. lol
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 12. #12
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  dmth gjysma e rroges... shume eshte. ose jane rrogat pak.
  Hmmm si me thene.. po nuk do harxhosh 300 mije leke vetem me qerane
  eshte edhe drita, qe te thyejn ne mes, edhe uji, edhe ky te thyen ne mes, po edhe buk do hash.. po edhe icik djath, se buka nuk shtyhet thate... lol
  edhe shkojne rrumbullak ke 450 mije leke shpenzimet,

  por ama, 50 mije lek i ke per qef pastaj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mau_kiko : 23-06-2010 mė 09:46
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-07-2009
  Postime
  35
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime
  Po se pate rrogen nja 1 milion leke te thata nuk besoj se ben nje jete normale si njeri aty duke jetuar me qera gjithmone. Per te blere shtepi me siguri duhet te duhen nja 1 milion e gjysem ne dore qe 1 milione te shkojne per kestet dhe pjesa tjeter me jetuar.

  Nejse me kishin thene qe ne kompanite qe permenda me lart rrogat minimale fillojne me 1 milione ne muaj. Mbase me kane genjyer, nuk e di.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin
  por ama, 50 mije lek i ke per qef pastaj
  Looool.

  po si ia bejne qe baret jane plot andej pa? dhe moden e veshjeve e ndjekin pike per pike? Duhen leke...

  vertet dhe dyqanet per ushqim jane shtrenjte... eshte nje si tip supermarket te Myslimi ku bej pazaret une, dhe aty si me ble ne Amerike. Do lesh te pakten 50mije kur shkon....vetem per ushqime.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime

  Cool

  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  Looool.

  po si ia bejne qe baret jane plot andej pa? dhe moden e veshjeve e ndjekin pike per pike? Duhen leke...
  vertet dhe dyqanet per ushqim jane shtrenjte... eshte nje si tip supermarket te Myslimi ku bej pazaret une, dhe aty si me ble ne Amerike. Do lesh te pakten 50mije kur shkon....vetem per ushqime.

  ne ketej lek skemi po dhe s'na mbarojne


  aty ku thu ti eshte me te vertet sh shtrenjt. po edhe ti be cik me tutje andej nga stacioni trenit per te psonis, dreqi e mori. aty do te duken cmimet si ne greqi te pakten. lol
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 16. #16
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga johnny2000 Lexo Postimin
  Po se pate rrogen nja 1 milion leke te thata nuk besoj se ben nje jete normale si njeri aty duke jetuar me qera gjithmone. Per te blere shtepi me siguri duhet te duhen nja 1 milion e gjysem ne dore qe 1 milione te shkojne per kestet dhe pjesa tjeter me jetuar.

  Nejse me kishin thene qe ne kompanite qe permenda me lart rrogat minimale fillojne me 1 milione ne muaj. Mbase me kane genjyer, nuk e di.
  Te kane rrejt, nje milion duhet te jesh shume i zoti ti marresh, te kesh nje alamet cv qe ti lesh me goje hap, duhet te kesh nje oratori shume te zhvilluar qe mos te te ngec nje here goja kur te te marrin ne intervist.. me nje fjal, te jesh me i miri per ate qe ben... -.-' vetem atehere do te kesh mundesi te punosh me 1 milion rroge fillestare...
  Nejse, si fillim mund te fillosh me 500 ose 700, dhe ne saje te punes qe ben,. merr edhe ate 1milionshin.. po duhet pune ama...


  pastaj, ne kompanit me lart qe permende, rrogat minimale jane me 300mije leke per pastruset.. e deri te 2 milion e ca per shefat e mdhenj.. (keto te pasqyruara ne shtet)
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-07-2009
  Postime
  35
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Te kane rrejt, nje milion duhet te jesh shume i zoti ti marresh, te kesh nje alamet cv qe ti lesh me goje hap, duhet te kesh nje oratori shume te zhvilluar qe mos te te ngec nje here goja kur te te marrin ne intervist.. me nje fjal, te jesh me i miri per ate qe ben... -.-' vetem atehere do te kesh mundesi te punosh me 1 milion rroge fillestare...
  Nejse, si fillim mund te fillosh me 500 ose 700, dhe ne saje te punes qe ben,. merr edhe ate 1milionshin.. po duhet pune ama...


  pastaj, ne kompanit me lart qe permende, rrogat minimale jane me 300mije leke per pastruset.. e deri te 2 milion e ca per shefat e mdhenj.. (keto te pasqyruara ne shtet)
  PSe mer burre, tek Eagle ka filluar nje shoqja ime dhe i than 1 milione ne muaj. Dhe nje tjeter qe njoh ka filluar aty tek sektori i informatikes dhe ajo goxha, mbi 1 milione. Dhe kane jo me shume se 1-2 vjet pune eksperience ne fushen e tyre. Kam idene se tek Vodafoni duhet ti kene goxha te larta se jane si me prestigjoze si kompani.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e ylli_pr
  Anėtarėsuar
  29-11-2006
  Postime
  316
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shresojme te rritet diqka.
  Nje here me keto rroga qe kan trojet shqiptare, qudije eshte si mbijetojne. Ne Kosove e dije qyshe;
  Jetojne nga gurbeteqaret.
  Qdo fjal qe del nga zemra, shkon ne zemer.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  ne ketej lek skemi po dhe s'na mbarojne


  aty ku thu ti eshte me te vertet sh shtrenjt. po edhe ti be cik me tutje andej nga stacioni trenit per te psonis, dreqi e mori. aty do te duken cmimet si ne greqi te pakten. lol
  haha, aty eshte shpia o burr.
  dhe njehere qe kam vajtur te pazari i vjeter per te blere kadaif per vit te ri (se gjyshja ime vetem aty e blen), kam heq te zite e ullirit. ne shi e ne bore, me gjyshen ne krah, nuk gjenim dot taxi se ishte rush hour dhe ishin o te zena, o nuk na merrnin se "s'ai vlente te levizje me ate trafik"
  thashe se me ngeli gjyshja ne dore rrugeve, lol. mesimi? mos u largo nga lagja.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Te kane rrejt, nje milion duhet te jesh shume i zoti ti marresh, te kesh nje alamet cv qe ti lesh me goje hap, duhet te kesh nje oratori shume te zhvilluar qe mos te te ngec nje here goja kur te te marrin ne intervist.. me nje fjal, te jesh me i miri per ate qe ben... -.-' vetem atehere do te kesh mundesi te punosh me 1 milion rroge fillestare...
  Nejse, si fillim mund te fillosh me 500 ose 700, dhe ne saje te punes qe ben,. merr edhe ate 1milionshin.. po duhet pune ama...


  pastaj, ne kompanit me lart qe permende, rrogat minimale jane me 300mije leke per pastruset.. e deri te 2 milion e ca per shefat e mdhenj.. (keto te pasqyruara ne shtet)

  nje shoku im merr tek 1400, por NJE person eshte ama. pronari e paguan gjysmen sic paguan te tjeret, ndersa gjysmen tjeter ia jep cash dhe s'e di as llogaritari se nuk do qe te krijoje konflikte. por sic thote Mau, eshte shume i zoti e ka mbaru nja 5 shkolla ketej nga amerika.


  m'i thone vete sa leke bejne, une s'pyes asnjehere. lol.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •