Close
Faqja 7 prej 59 FillimFillim ... 567891757 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 1175
  1. #121
    i/e regjistruar Maska e extreme
    Anëtarësuar
    29-04-2005
    Postime
    1,272
    Citim Postuar më parë nga Kosovar2006 Lexo Postimin
    Po tipat si ju jan ata hipokrit te cilet e kundershtojn heqjen simbolit te Lidhjes Prizrenit e me shiten Shqiptar.

    Kundershtojn Shamiat kurse shiten m'burret veshe kombtare.

    Kundershton Komunizmin kurse ligjet kumuniste i perkrah (Qka tjeter dot mundoni xhamiat ti mbyllni, Dot ndaloni shitjen e librave fetare, Mjekren, Besa edhe Emrat dot mundoni ti ndroni )

    Ne jemi ne Kosov 95 % Musliman e tash ti nuk dot lejon ti kryejm obligimet fetare?

    Por ne si mysliman i kemi te pritur keta gjera jan te paralajmruar.

    E sa i perket disa pseudo-myslimanve as qe din te bien shahadet jan vetem arama e juve ata
    .


    Atehere nese ti thret ne perqindjen e muslimanve ne Kosove mos e harro qe nga ai 95% qe ti po thiresh 91-2% jan ksi "peudo"Musliman qe nuk e din as shahadetin qe konsumojn alkohol , mardhanje seksuale jasht martesore ka 7 her ne javet , diskoteka e kafiteri , argetime te shumta ne jet qe Islami i ndalon reptesisht , etj etj Por keta prap e quajn veten musliman dhe ti dhe as kush nuk mund ti quaj jo musliman apo pseudo musliman .
    We are all Aliens

  2. #122
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga extreme Lexo Postimin
    Atehere nese ti thret ne perqindjen e muslimanve ne Kosove mos e harro qe nga ai 95% qe ti po thiresh 91-2% jan ksi "peudo"Musliman qe nuk e din as shahadetin qe konsumojn alkohol , mardhanje seksuale jasht martesore ka 7 her ne javet , diskoteka e kafiteri , argetime te shumta ne jet qe Islami i ndalon reptesisht , etj etj Por keta prap e quajn veten musliman dhe ti dhe as kush nuk mund ti quaj jo musliman apo pseudo musliman .

    qyre more qa po na thot kjo qika me bisht ? ahahahaa

    Oj ti hanme,

    Te gjithe keta pseudo-musliman kan ne familje nga nje musliman praktikant, dhe te gjithe keta do te anojn automatikisht nga feja e prinderve, familjes ! Dhe un te them qe ne protestat e djeshit kishim edhe nga ata qe se praktikojn besimin, por jan PRO-Besimit !

    Ne Kosove nuk jan 95% musliman. Por 97.7%. Kunder nje pakice qe zbresin nga malet e stublles.

  3. #123
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    e kam kuptuar..

    Citim Postuar më parë nga chino;2763328[B
    ]Nuk besoj qe nuk e ka kuptu biseduesi Malsori kete mesazh, por e ka refuzu[/B]. Ashtu si une qe e kam refuzu edhe pse e kam kuptu. Ka milarda njerez ne bote qe e refuzojne kete mesazh. Pse te mos jemi edhe ne te tille?

    Puna eshte qe brohoritjet e tilla nuk kane c'te gjinden ne nje proteste, e cila eshte bere kinse kunder ndalimit te shamise. Nese del ne protesta dhe bertet la-ilahe-bla-bla, tregon se ti ke dalur aty per propagande islame, jo per proteste kunder shamise. Protesta nuk ishte pasoje e ndalimit te Allahut apo Islamit, por ndalimit te shamise. Eshte dashur te brohoritet "shamia eshte e drejte e jona" apo keso gjera.

    Shemull ilustrues: Po e zeme qeveria e ka ndaluar lojen e futbollit ne rruge dhe une kam dalur ne rruge me 5000 veta dhe bertasim "pa sport nuk ka jete". Ti kur te degjoje kete bertitje, do te me thuaje "nuk ta ka ndalu kush sportin, por futbollin ne mes te rruges." Me te drejte do te me thoje.
    e kam kuptuar chino e kam kuptuar..dhe bash per kete ndihem i turperua..i turperuar nga extremistet fetare te fese qe i perkas..njerez qe nuk dine cka bejne..kan mesuar dy fjale nga kurani dhe manipulohen nga njerez qe fitojne para ne kurriz te tyre...

    mire qe gimce dhe organizatoret e kesaj proteste luftojne te grumbullojne sa me shume veta..ata kan deri diku te drejte pasi kan shoqatat e tyre qe marrin fonde te majme nga qeveria kosovare dhe nga vende te tjera gjoja per zhvillimin e kultures islame..po budallenjt qe i marrin mbrapa nuk e di pse qirren si me ken gjela pa koke..cfare fitojne keto budallenj me parullat '' allahu akbarr ''..kurgje..ne fund te protestes me ze te qjerre dhe me bishtin nder shale jane kthyer ne shtepite e tyre.e drejtuesit e atyre 20 shoqatave joqeveritare menjehere i kan arkivuar pamjet filmike dhe fotografite e kesaj proteste per tjua paraqitur donatoreve se ja cfare beme ne..ata ferko duart per llokmat qe do marrin e populli i thjeshte qjerru neper rruge...

    meshiroi o zot se vete i ke derguar budallenj...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  4. #124
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Tregojn qe ISLAMI eshte ardhmeria, dhe gjeja me e shenjt qe kan shqiptaria.

    Krishterizmi dhe Ateizmi mos te mendojn qe do te bejn vend ndonjehere ne Kosove e Shqiperi.

    Jemi duke perjetuar kohen e zgjimit, boll më me laicizma e krishterizma anti-shqiptare !

    Islami eshte feja e Shqiptarit !

    Per hir te 1.3% te katolikeve ardhacak, nuk do e fshehim fejën Ton !,.. perkundrazi, do ta ekspozojm dhe do ta bejm ligje Shtetëror !
    A ti qnke nje nder ata qe nuk din se cka ashte besimi,ti qenke nje nder ata musli m...tat pa vesh hiq se veshet ti paskan pre po shko te mahalla e jote e magjupve e gjeje vetin atje se per si shqiptar me islam te qarte harroje qe ti e din cka ashte,po nejse kryesorja sllavo magjupet nuk po kan njerez ma te menqur qe mujn me ba propaganda anti shqiptare kjo ashte nje shenj e mir.ti po harron qe kjo eshte tok arbnore e jo tok magjypsoaziatiko sllav,e ti je vetem nje magjypsoaziatikoostmanosllav po pa asnji vler qe mundesh me kontribu per vllaznit e tu .

  5. #125
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga Kosovar2006 Lexo Postimin
    Po tipat si ju jan ata hipokrit te cilet e kundershtojn heqjen simbolit te Lidhjes Prizrenit e me shiten Shqiptar.
    Genjeshter ne emer te Allahut. Kurre nuk e aprovuar heqjen e amblemes.

    Kundershtojn Shamiat kurse shiten m'burret veshe kombtare.
    Fjali nonsense ne emer te Allahut. Nuk kuptova gje.

    Kundershton Komunizmin kurse ligjet kumuniste i perkrah (Qka tjeter dot mundoni xhamiat ti mbyllni, Dot ndaloni shitjen e librave fetare, Mjekren, Besa edhe Emrat dot mundoni ti ndroni )
    Genjeshter ne emer te Allahut. Kurre nuk i kam perkrahur ligjet komuniste. E kam perkrahur vetem ndalimin ministerial te shamise, per te cilin flasim ne kete teme.

    Ne jemi ne Kosov 95 % Musliman e tash ti nuk dot lejon ti kryejm obligimet fetare?
    Kamuflim ne emer te Allahut. Jemi ndoshta 95 %, them "jemi" sepse formalisht edhe une jam i ketij grupi, por jemi aso 95%-shi, i cili i jep vetit kushtetute moderne, qe e shpullose Kuranin ne cdo sure te tij.

    Por ne si mysliman i kemi te pritur keta gjera jan te paralajmruar.
    Genjeshter ne emer te Allahut. Sikur te kishin qene te paralajmeruara, do i kishit ditur dhe parandaluar. Asku ne ligjet e profecite islame nuk eshte shkruar ndonjehere se ministria kosvare do ndaloje shamine.

    E sa i perket disa pseudo-myslimanve as qe din te bien shahadet jan vetem arama e juve ata.
    Une jam ai qe s'i intereson per shahadet e per asnje sjellje tjeter qe tregon nenshtrim ndaj figurave kultike arabe sic eshte Allahu. Edhe pse sipas statistikave jam musliman. ME e keqja eshte se ti me gjithe ato genjeshra ne emer te Allahut je jobesimtar poaq sa une.

  6. #126
    i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
    Anëtarësuar
    23-11-2005
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    Genjeshter ne emer te Allahut. Kurre nuk e aprovuar heqjen e amblemes.



    Fjali nonsense ne emer te Allahut. Nuk kuptova gje.



    Genjeshter ne emer te Allahut. Kurre nuk i kam perkrahur ligjet komuniste. E kam perkrahur vetem ndalimin ministerial te shamise, per te cilin flasim ne kete teme.



    Kamuflim ne emer te Allahut. Jemi ndoshta 95 %, them "jemi" sepse formalisht edhe une jam i ketij grupi, por jemi aso 95%-shi, i cili i jep vetit kushtetute moderne, qe e shpullose Kuranin ne cdo sure te tij.



    Genjeshter ne emer te Allahut. Sikur te kishin qene te paralajmeruara, do i kishit ditur dhe parandaluar. Asku ne ligjet e profecite islame nuk eshte shkruar ndonjehere se ministria kosvare do ndaloje shamine.



    Une jam ai qe s'i intereson per shahadet e per asnje sjellje tjeter qe tregon nenshtrim ndaj figurave kultike arabe sic eshte Allahu. Edhe pse sipas statistikave jam musliman. ME e keqja eshte se ti me gjithe ato genjeshra ne emer te Allahut je jobesimtar poaq sa une.
    Je Qesharak, as qe ja vlen te pegjigjem po vetem qe i vertetove thenjet e mia.



    BAC, SU KRY

  7. #127
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    qyre more qa po na thot kjo qika me bisht ? ahahahaa

    Oj ti hanme,

    Te gjithe keta pseudo-musliman kan ne familje nga nje musliman praktikant, dhe te gjithe keta do te anojn automatikisht nga feja e prinderve, familjes ! Dhe un te them qe ne protestat e djeshit kishim edhe nga ata qe se praktikojn besimin, por jan PRO-Besimit !

    Ne Kosove nuk jan 95% musliman. Por 97.7%. Kunder nje pakice qe zbresin nga malet e stublles.
    ne kosov jan 100% shqiptare tak tuk naj magjypsoaziatik po nuk qojn pesh e sa i perket besimeve ato i mbajm qysh naj kan lan te paret ton te afert dikush islam dikush i krishten etj.por pa e qit besimin para kombit,ne nuk jemi sikur magjypsat qe nuk kan identitet komtare por mburren me gjana te kota identitet fetar,psh Turki ska nacionalitet turk ate e perbajn shu nacio. vllaznillaku i yt ska identitet komtar mirpo thirret e qirret ne identitet fetar,por ktu nji dallim nga turqit e arabo aziatiket,se ti po mundohesh ta njollosesh nje komb qe i ka dhan kultur gjith evropes dhe ma larg,mos kerko vllavrasje tek shqipet se nuk ka mujt as krajl as mbret ta arrij kete e po e arrijn disa magjyps ne emer te magjypsshtillakut.hajt baco merre thesin e dil lyp qysh e keni pas zakon cerrgaq e mos u muno te pasunohesh materialisht ne kurriz te shqiptareve,se edhe gjate luftes ne kosov mendojsh,se shkijet po shkojn serbi e shqipetaret ne shqipni e kosova po na jet neve gjypsav,ateher gabim ju pat dal llogaria,tash do tju dal edhe ma katastrof llogaria.OZOTNIO

  8. #128
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Tregojn qe ISLAMI eshte ardhmeria, dhe gjeja me e shenjt qe kan shqiptaria.
    Ku e tregon kjo proteste kete gje? Ne cilin vend, ne cilin aspekt? Mos halucino, merru me fakte.

    Sikur qe te mendonte Shqiptaria se islami eshte gjeja me e shtrenjete qe kane, ata nuk do e kishin lene Islamin ne kete dite qe eshte sot, por e kishin bere Islamin rend shoqeror.

    Krishterizmi dhe Ateizmi mos te mendojn qe do te bejn vend ndonjehere ne Kosove e Shqiperi.
    Mos i perziej gjerat si Kurani qe i ben lemsh. Per Krishterimin dhe ateizmin nuk foli kush ketu, por per laicizmin. Laicizmi sot eshte kudo. Edhe tek rrenjet tua ne Anadoll. Keshtu qe eshte pak me kokefort ky sesa mendojne disa cuna si puna jote.

    Jemi duke perjetuar kohen e zgjimit, boll më me laicizma e krishterizma anti-shqiptare !

    Islami eshte feja e Shqiptarit !
    Ne leter apo ku? Hahaha Islami feja ime dhe e njerezve si une? Mos se te masakron Allahu per kete mekat.

    Per hir te 1.3% te katolikeve ardhacak, nuk do e fshehim fejën Ton !,.. perkundrazi, do ta ekspozojm dhe do ta bejm ligje Shtetëror !
    Fene tende s'te thote kush ta fshehesh. Por te nenshtrohet feja ndaj ligjeve shteterore. Vetem kaq.

    Faleminderit qe mbeshtet mendimin tim. Kur e perdor argumentin e ardhacakesise, me jep te drejte kur e refuzoj Islamin. S'ka gje me ardhacake tek shqiptaret sesa Islami.

  9. #129
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
    A ti qnke nje nder ata qe nuk din se cka ashte besimi,ti qenke nje nder ata musli m...tat pa vesh hiq se veshet ti paskan pre po shko te mahalla e jote e magjupve e gjeje vetin atje se per si shqiptar me islam te qarte harroje qe ti e din cka ashte,po nejse kryesorja sllavo magjupet nuk po kan njerez ma te menqur qe mujn me ba propaganda anti shqiptare kjo ashte nje shenj e mir.ti po harron qe kjo eshte tok arbnore e jo tok magjypsoaziatiko sllav,e ti je vetem nje magjypsoaziatikoostmanosllav po pa asnji vler qe mundesh me kontribu per vllaznit e tu .
    Arbonret ishin katalik oj sharr e drunit, dhe per te miren e tyre ata e leshuan shqiperin dhe u asimiluan, po ti qe je mbet ketu,. eja e ma dikto nacionin tim perball meje, dhe do te tregoj se kush po del magjupoaziatik ne sherbim te serbit.

  10. #130
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga Kosovar2006 Lexo Postimin
    Je Qesharak, as qe ja vlen te pegjigjem po vetem qe i vertetove thenjet e mia.
    Ups nise me fole me gishta?
    Une i shkreti u gezova mos je per pak debat.
    Nuk po u pushtojka bota me ni kallash a?

  11. #131
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Arbonret ishin katalik oj sharr e drunit, dhe per te miren e tyre ata e leshuan shqiperin dhe u asimiluan, po ti qe je mbet ketu,. eja e ma dikto nacionin tim perball meje, dhe do te tregoj se kush po del magjupoaziatik ne sherbim te serbit.
    Po ti per me gjet identitetin tan ke mundesi ta bejsh ADN se nashti e gjen baben,e sa per me u taku me mu caktoe vendin daten oren e muj me u taku,mirepo kam frik se mos do qelbesh aty per rreth.TE PRES

  12. #132
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
    ne kosov jan 100% shqiptare tak tuk naj magjypsoaziatik po nuk qojn pesh e sa i perket besimeve ato i mbajm qysh naj kan lan te paret ton te afert dikush islam dikush i krishten etj.por pa e qit besimin para kombit,ne nuk jemi sikur magjypsat qe nuk kan identitet komtare por mburren me gjana te kota identitet fetar,psh Turki ska nacionalitet turk ate e perbajn shu nacio. vllaznillaku i yt ska identitet komtar mirpo thirret e qirret ne identitet fetar,por ktu nji dallim nga turqit e arabo aziatiket,se ti po mundohesh ta njollosesh nje komb qe i ka dhan kultur gjith evropes dhe ma larg,mos kerko vllavrasje tek shqipet se nuk ka mujt as krajl as mbret ta arrij kete e po e arrijn disa magjyps ne emer te magjypsshtillakut.hajt baco merre thesin e dil lyp qysh e keni pas zakon cerrgaq e mos u muno te pasunohesh materialisht ne kurriz te shqiptareve,se edhe gjate luftes ne kosov mendojsh,se shkijet po shkojn serbi e shqipetaret ne shqipni e kosova po na jet neve gjypsav,ateher gabim ju pat dal llogaria,tash do tju dal edhe ma katastrof llogaria.OZOTNIO
    Ah sa i krishteni qe o nkosove, kukukuku,.ani edhe i kan kthy njo 40 musliman ne te krishten ahahahahahahahaa oj sharro, mos sharro se ne kosove gjithmon kan qen Islami fe dominuese e cila ka organizuar jetesen e çdo qytetari shqiptar.

    Krishtenet deri ne pas luften e fundit, nuk e dinim a jan shkije apo shqipfoles ? Bile se kem dit as qe egzistojn diku ne per stroklla t'stublles duke e thirr veten her Muhamed e her Muharrem qe ta mashtrojn Shqiptarin e vertet.

    Shqiptaret e besimit Islam u perballuan me shume armiq te ndryshem, sot perballohet me nje minoritet qe si duket nuk ia ka iden se me kend po "luan".

    Un ju them, rrini trusni bothen se nuk e dini qe marsi 2004 ishte LULE afer asaj se cfar mund te ju ndodhe.

  13. #133
    i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
    Anëtarësuar
    23-11-2005
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    Fjali nonsense
    Oh yeah baby - really, Have you managed to learn a few words in English now and trying to present yourself as if educated. Keep on talking your bullshit your just proving my points that I am making.
    BAC, SU KRY

  14. #134
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
    Po bukur shume zotri propagandues antishqiptar,si guxon qe ti ne emer te shqiptaris dhe te islamit ti paraqet keta gjypsa i shkep ne forumin shqiptare pa fije marre,qysh nuk te vjen turp qe ende pa i largu mire shkit prej kosoves ju bani thirrje ndjellakeqe per perqamje dhe vllavrasje.
    Ky fare seleukeia nuk eshte per tia hudh mendimet e ti,ai shkruan me nji forme te vjeter,por megjithate bukr tregon se si ju me serbomagjypoaziatiket mundoheni me pages qe te shkaktoni vllavrasje,ai te njef bukur,ashtu me sa e kuptova une ju jeni nje mercenare i sllavomagjupeve qe per pak pare e shet edhe familjen tane,ti je nji person qe mund lirisht ,pa frig me te krahasu me milloviqin,mirpo po te jete milla gjall e talexon kete postim do te me kundervihet ashper,"Zotni sharr une kam luftu per kombin tim seb,te lutem mos me ofendo duke me krahasu me gimshen se ai po lufton per pak pare per me naj ndihmu kauzen ton,e mu po me turpron ky krahasim qe ke ba ne mes meje(miloshit) dhe gimshes ne do fitojm gjithnji per deri sa ne radhet tuaja dhe ne emer te shqiptareve punojn gimshe me shok" turp,turp.
    Fillimisht nuk e kuptoj pse replikove në një postim që nuk të është drejtuar ty!
    E dyta ne me anë të asaj proteste nuk thirrem kundër kombit shqiptar apo kundër interesave shqiptare (aq më shumë ku në fjalim kishte edhe një grua Amerikane e cila i njeh mirë të drejtat e njeriut), nuk protestuam për të kerkuar diç që nuk na takon, protestuam që bijat tona, të deshmorëve tanë të cilë ujiten token me gjak dhe kjo hiq më larg se para 10 viteve, sot të kenë mundësi të shkollohen lirshem dhe sot ne hasim në njerëz të cilët thonë "Jo! nuk ka shkollim për juve, e vetmja arsye është se ju mbuloheni dhe nuk visheni me veshje provokative që ne (profesorët) të mund t'ju shtijm në duar" për ndryshe me keta njerëz nuk vlejnë Konventat ndërkombëtare, KMDLNJ-ja, Ombudspersoni, Gjykata e qarkut në Gjilan apo Avokati i Popullit të cilat janë krahë i atyre femrave me shamia. Shkolla ka qenë dhe mbetet për arsim, pjesë e kësaj lirie është edhe praktikimi fetar, ne luftuam që sot të kemi mundësinë ta praktikojmë fenë dhe idetë lirshem e jo të privohemi nga kjo liri shkaku i disa njerëzve që kanë rastisur ta quajnë vetën "profesor".
    I nderuar ne nuk po kerkojmë të na u mundësohen kushte të jashtëzakonshme, apo që kalojnë normalen thjeshtë, le të jenë të barabarta ato me shamia dhe ato pa shamia, nuk jemi për ndalimin e asnjërës, nuk na pengojnë ato pa shamia, ngase edhe ato janë motra tona, lufta u bë për liri që femrat shqiptare të kenë mundësi të zgjedhin nëse donë ose jo të vëjnë shami, andaj diferencimet të cilat i bënë ministria e arsimit tek femrat është diskriminim me plot kuptimin e fjalës, pavarsisht se si e komentojnë të tjerët këtë fjal dhe thjeshtë nuk mund t'i kuptoj të tjerët se si u pengon veshja e të tjerëve.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  15. #135
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Ah sa i krishteni qe o nkosove, kukukuku,.ani edhe i kan kthy njo 40 musliman ne te krishten ahahahahahahahaa oj sharro, mos sharro se ne kosove gjithmon kan qen Islami fe dominuese e cila ka organizuar jetesen e çdo qytetari shqiptar.

    Krishtenet deri ne pas luften e fundit, nuk e dinim a jan shkije apo shqipfoles ? Bile se kem dit as qe egzistojn diku ne per stroklla t'stublles duke e thirr veten her Muhamed e her Muharrem qe ta mashtrojn Shqiptarin e vertet.

    Shqiptaret e besimit Islam u perballuan me shume armiq te ndryshem, sot perballohet me nje minoritet qe si duket nuk ia ka iden se me kend po "luan".

    Un ju them, rrini trusni bothen se nuk e dini qe marsi 2004 ishte LULE afer asaj se cfar mund te ju ndodhe.
    Sa i cekte cenke, fale se nuk e kam shiqu logon tande,taman se truni i madh i yti as qe funkcionon tash mua mu kujtu qe zogu nuk ka tru te madh hiq,aa bukur e sa per historin e ylliris nuk ju takon gjypsosllaveve me e komentu pfpfpf

  16. #136
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    Faqja islamiste Mesazhi paska treguar se nuk ka njohuri mbi termet themelore qe i perdor e lere me per normat juridike, te cilat jane ne fjale. Nje proteste prej 5000 personash nuk eshte masive. Kjo tregon se ose Allahu nuk e ka ndaluar genjimin apo ekzagjerimin ne emer te tij ose ata qe flasin ne emer te tij e shperfillin kete ndalese.

    Ndalimi i shamise ne objekte publike nuk eshte ne kunderthenie me normat ekzistuese juridike. Nuk eshte ne kunderthenie per shume arsye. Nje nder arsyet eshte kjo: Islamistet protestues guxojne te thirren ne vlera univerzale dhe ato te Kushtetutes se Kosoves vetem atehere kur i kane deklaruar keto si valide edhe per vete. Ne njeren ane sulmo vlerat univerzale (p.sh. te drejtat e njeriut) dhe Kushtetuten e Kosoves (p.sh. laicitetin), e ne anen tjeter kerko te mirat qe japin keto jurisdiksione, paraqet sjellje qe kunderthote veteveten. Pasi qe ka deklaruar Islami veten si perkrahes dhe pranues i normave te tilla, mund te bisedohet per definimin e ketyre te drejtave.

    Shembull ilustrues:
    Nese une mohoj se nena ime eshte nena ime, nuk mund te kerkoj pastaj nga ajo te me trajtoje njejte si femij te saj.

    Kur te kemi demtuar analfabetizmin qe ka shperndare Islami per 7 shekuj nder shqiptaret do te kuptohen keto gjera edhe tek besimtaret muslimane.
    Interesante është kur dikush jep shifra pa qenë fare në protestë, në këtë rast je ti me "5000 veta". Për ndryshe në hapje të temës thash se kanë qenë diku rreth 20 mijë veta mirpo minimizimi që i bëjnë mediat ketyre gjërave ka ulur numrin deri aty ku thotë "mbi 10 mijë persona" pra zvogëlim të dyfisht të numrit, e tek ti trefishohet.

    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  17. #137
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    Fillimisht nuk e kuptoj pse replikove në një postim që nuk të është drejtuar ty!
    E dyta ne me anë të asaj proteste nuk thirrem kundër kombit shqiptar apo kundër interesave shqiptare (aq më shumë ku në fjalim kishte edhe një grua Amerikane e cila i njeh mirë të drejtat e njeriut), nuk protestuam për të kerkuar diç që nuk na takon, protestuam që bijat tona, të deshmorëve tanë të cilë ujiten token me gjak dhe kjo hiq më larg se para 10 viteve, sot të kenë mundësi të shkollohen lirshem dhe sot ne hasim në njerëz të cilët thonë "Jo! nuk ka shkollim për juve, e vetmja arsye është se ju mbuloheni dhe nuk visheni me veshje provokative që ne (profesorët) të mund t'ju shtijm në duar" për ndryshe me keta njerëz nuk vlejnë Konventat ndërkombëtare, KMDLNJ-ja, Ombudspersoni, Gjykata e qarkut në Gjilan apo Avokati i Popullit të cilat janë krahë i atyre femrave me shamia. Shkolla ka qenë dhe mbetet për arsim, pjesë e kësaj lirie është edhe praktikimi fetar, ne luftuam që sot të kemi mundësinë ta praktikojmë fenë dhe idetë lirshem e jo të privohemi nga kjo liri shkaku i disa njerëzve që kanë rastisur ta quajnë vetën "profesor".
    I nderuar ne nuk po kerkojmë të na u mundësohen kushte të jashtëzakonshme, apo që kalojnë normalen thjeshtë, le të jenë të barabarta ato me shamia dhe ato pa shamia, nuk jemi për ndalimin e asnjërës, nuk na pengojnë ato pa shamia, ngase edhe ato janë motra tona, lufta u bë për liri që femrat shqiptare të kenë mundësi të zgjedhin nëse donë ose jo të vëjnë shami, andaj diferencimet të cilat i bënë ministria e arsimit tek femrat është diskriminim me plot kuptimin e fjalës, pavarsisht se si e komentojnë të tjerët këtë fjal dhe thjeshtë nuk mund t'i kuptoj të tjerët se si u pengon veshja e të tjerëve.
    bijet e shqiptareve qe lan token me gjak nuk luftun qe femijt e tyre ti futni ne sketerr e me i humb krejt,dhe nuk luftuan qe te vijne ne kosov magjypsoaziatikosllavet me manipulu me femit e tyre,por luftuan per drit e jo per gjana te kota qe ju i organizoni vetem per te fitu materialisht,ti lufto ti shkollosh mundesojav qe te bajne nje jete bile mesatare te gjejne pune me ua hjek dhimten per me te dashurit e tyre(e kam fjalen per femit e deshmoreve)e jo tju bine pseudohogjallar e me jav dhunu fmit e tyre si rasti me kolegun tan te ngusht hogje duken(kastriot duka)

  18. #138
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    Interesante është kur dikush jep shifra pa qenë fare në protestë, në këtë rast je ti me "5000 veta". Për ndryshe në hapje të temës thash se kanë qenë diku rreth 20 mijë veta mirpo minimizimi që i bëjnë mediat ketyre gjërave ka ulur numrin deri aty ku thotë "mbi 10 mijë persona" pra zvogëlim të dyfisht të numrit, e tek ti trefishohet.
    Ishte postimi qe e solle ti qe e tha kete shifer. Lexo:

    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin

    Protestë kundër ndalimit të shamisë në shkolla

    Prishtinë, 18 qershor - Rreth 5 000 veta protestuan sot në Prishtinë kundër vendimit të qeverisë për të ndaluar nxënëset të veshin perçen islamike në shkollat publike.

  19. #139
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga Kosovar2006 Lexo Postimin
    Oh yeah baby - really, Have you managed to learn a few words in English now and trying to present yourself as if educated. Keep on talking your bullshit your just proving my points that I am making.
    It wasn't english. Nonsense perdoret meanwhile edhe tek ne. Eshte barbarizem si ca fjale arabe qe i kemi si p.sh. Allah, Islam, Hanefi, Ajet, Kuran, e keso gjera. See? I will fucking die giving proofs to hillbillies like you!

  20. #140
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    shkolla ka uniformën e vet. nuk ka kuptim që në shkollë të ketë dy uniforma. uniformat shkollore- në shkolla; uniformat fetare - në kisha e xhamia.

    Unë jam kundër uniformave fetare nëpër shkolla.
    Na trego realitetin mbi shamitë në shkollat e mesme të Danimarkes

    P.S 7 vite kam jetuar në Gjermani dhe atje lejohen femrat me shami nëpër shkolla (jo me ferexhe të jemi të qartë)
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

Faqja 7 prej 59 FillimFillim ... 567891757 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •