Close
Faqja 59 prej 59 FillimFillim ... 949575859
Duke shfaqur rezultatin 1,161 deri 1,175 prej 1175
  1. #1161
    Citim Postuar më parë nga DeuS Lexo Postimin
    Vetem nje sqarim te vogel kam une ne lidhje me keto fotot qe ke postuar:
    - Ky xhaja ne foto, as nuk kishte ide fare se c'ishte shkruar ne ato pankarta. E intervistuan 'live' dhe mund te gerrmosh ne internet se e gjen kollaj. E pra, ky zotnia, eshte nje shqiptar qe del mes sheshit per te bere proteste, nderkohe qe iu eshte var ne qafe nje mesazh, te cilin ai nuk ka haber se c'permbajtje ka. Dikush, i ka thene dikujt, qe na duhet dikush tjeter, per te mbajtur nje pankarte ne qafe..per te miren e kombit. Keshtu me ngjan edhe patriotizmi yt (ne thonjeza) mua.
    Ky mixha haxhi, se dinte se c'shkruante ne pankart ! Por e dinte mir qellimin e protestës !


    Klan Kosova
    Ora e pasdites
    Protestët e 08 Tetorit, pro - Shamisë !

    http://klankosova.tv/index.php?optio...ites&Itemid=97

  2. #1162
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366
    SKRAPARI
    hey mos i ngaterroni gjerat. Agim Ramadani ra per Kosoven nuk ra per islamizmin. nje nga arsyet pse kosovaret luftuan ishte lufta per liri, per gjuhe shqipe, per dinjitet. se fene islame edhe ne kohe te serbise e keni pas te lire.
    Pse kush tha qe Agim Ramadani ra ne lufte per islamizimin ???
    Ai plaku qe Deusi e quan "xhaja" eshte babai i Agim Ramadanit, a kupto ???
    Ndryshuar për herë të fundit nga The_Capital : 10-10-2010 më 06:11
    Burri 1 X flet !

  3. #1163
    ReaLmadriD
    Anëtarësuar
    15-02-2009
    Vendndodhja
    Madrid
    Postime
    627
    Ahhh si jemi ne Shqiptart kemi edhe 100 mij probleme tjera me te rendesishme si kjo dhe ne prap merrmi me kto gjera..

    Po kush doj net shkoj me shamia, kush doj net shkoj cullak more qka na interseon neve se kush din qka ben per vete..
    “La filosofía del Real Madrid es tener a los mejores del mundo”

  4. #1164
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga SKRAPARI Lexo Postimin
    hey mos i ngaterroni gjerat. Agim Ramadani ra per Kosoven nuk ra per islamizmin. nje nga arsyet pse kosovaret luftuan ishte lufta per liri, per gjuhe shqipe, per dinjitet. se fene islame edhe ne kohe te serbise e keni pas te lire.
    eshte e vertet se ai ra per per kosov ra qe te jetojn te lir te gjith banoret e kosoves e jo sot te diskriminohen babai i tij familja e tij dhe dhe gjith muslimanet ne kosov



    qfar te keqe i kan sjell shamia mjekrra dhe xhamia trojeve shqiptare ? une te them asgje sepse njerzit me te ndershum me te paster qe jetojn ne trojet tona jan ato qe kan shamia ata qe mbajn mjekrra ata qe shkojn ne xhamia kete e deshmojn policia dhe xhykata

    mos harroni se ju qe jeni kunder shamis kunder muslimaneve dhe kunder protestave te qeta juve dine se do ju mallkoj xhaku i deshmorve te cilet dhan jeten qe pasardhesit e tyre dhe gjith banoret e trojeve shqiptare te jetojn te lir
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  5. #1165
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-06-2009
    Postime
    116
    Si besimi (feja) si injoranca jan ceshtje individuale dhe gjithesecili i mban per vete.
    Por, ne kete rast, duhet skjaru dicka !!
    Para se te dilet ne proteste apo t'i drejtohesh Gjykates Kushtetuese duhet ,ne radhe te pare ,te skjarohet se per cilin Variant te shamise eshte fjala sepse ne Besimin Islam ka me se paku shtate VARIANTE ( menyra )te bartjes se shamise.
    Kjo duhet te behet qe neser te mos plase sherri dhe protestat ne mes vet Komunitetit Musliman ashtu sikur po ndodhe neper Xhamite tona!!

  6. #1166
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga CURRIELI Lexo Postimin
    Si besimi (feja) si injoranca jan ceshtje individuale dhe gjithesecili i mban per vete.
    Por, ne kete rast, duhet skjaru dicka !!
    Para se te dilet ne proteste apo t'i drejtohesh Gjykates Kushtetuese duhet ,ne radhe te pare ,te skjarohet se per cilin Variant te shamise eshte fjala sepse ne Besimin Islam ka me se paku shtate VARIANTE ( menyra )te bartjes se shamise.
    Kjo duhet te behet qe neser te mos plase sherri dhe protestat ne mes vet Komunitetit Musliman ashtu sikur po ndodhe neper Xhamite tona!!
    jo vetem nje shami eshte e obliguar ne islam dhe ajo perfshin mbulimin e flokve vesheve ndersa fyryra eshte e zbuluar
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  7. #1167
    . Maska e alDI
    Anëtarësuar
    27-08-2002
    Vendndodhja
    London
    Postime
    663
    Kur flasin dhe pseudo patriotet qe kur plasi lufta ne kosove shfrytezuan rastin te largohen ne angli apo gjetke si e si te perfitonin azil politik duke u regjistruar si kosovar dhe duke genjyer se si gjoja i eshte vrare krejt familja lol.

    Flasin morracaket per shqiptar e bij shqiptari qe asnje cent se dhan per luften, perkundrazi u gezuan qe plasi lufta se vetem keshtu mund ti fitonin letrat.
    .

  8. #1168
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Por patriotizmi eshte ide imagjinare o aldi.
    Njeriut i intereson vetem rrethi qe e rrethon , se per tjetrin qe se njeh , qofte ai shqiptar , qofte ai kongolez , si rruhet shume.

    Ky eshte realiteti , e jo rrenat e patriotizmit e budalliqe te tilla te shpikura nga mendja e njeriut.

  9. #1169
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Por patriotizmi eshte ide imagjinare o .
    Njeriut i intereson vetem rrethi qe e rrethon , se per tjetrin qe se njeh , qofte ai shqiptar , qofte ai kongolez , si rruhet shume.

    Ky eshte realiteti , e jo rrenat e patriotizmit e budalliqe tilla shpikura nga mendja e njeriut.
    E nga e nxorrët ju këtë teori revolucionare ? E njëjta gjë mund të thuhet dhe për fenë e për komunizmin që lufton pikërisht ndjenjën patriotike, pra që është imagjinare. Ndenja e atdhedashurisë e imja, e jotja apo e Aldit e të tjerëve me ose pa vetëdije është dicka e ngulitur tek ne. Ajo që na bashkon në një komunitet ose bashkësi komunitetesh është pikërisht kjo lidhje që kemi me tokën tonë, me zakonet dhe kulturën e përbashkët që ndajmë me njëri tjetrin. Un me kongolezin personalisht nuk shoh asnjë ngjashmëri, ndërsa me Shkodranin, Pukjanin, Vlonjatin, Matjanin, Himarjotin etj shoh që cke me të.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  10. #1170
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366

    “Zbutet” Buja, anulohet protesta për shaminë



    “Zbutet” Buja, anulohet protesta për shaminë

    Lëvizja “Bashkohu” nëpërmjet një komunikate për media ka bërë të ditur se e ka anuluar protestën e paralajmëruar para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, që ishte planifikuar të mbahej të premten.

    Deri te ky vendim Lëvizja “Bashkohu” – siç shpjegohet në komunikatë – ka ardhur pas deklaratës së ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologji, Ramë Buja të publikuar të enjten në një të përditshme kosovare, ku ka thënë se lejimi i shamisë në shkolla publike është gjë e përfunduar dhe është çështje kohe.

    “Në vazhdim ministri Buja ka theksuar se asnjë mysliman nuk duhet ta preokupojë fakti që vajzat e tyre po mbesin pa shkollë për shkak të bartjes së shamive. Ministri Buja ka dhënë premtimin se do ta modifikoj udhëzimin administrativ i cili e ndalon bartjen e shamisë në shkollat publike të Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatë.

    Gjithashtu nga burime të brendshme dhe të sigurta nga Kryeministria e Kosovës, vazhdon komunikata e Lëvizjes Bashkohu – “jemi informuar se kryeministri i Republikës së Kosovës e ka vënë para përgjegjësisë këshilltarin e tij politik Blerim Latifi për deklaratat e tij fyese ndaj Kuranit”.

    Shkak tjetër për anulimin e kësaj proteste, siç thuhet, është edhe protesta e paralajmëruar që të mbahet me të njëjtën datë në ora 12:00, para ndërtesës së qeverisë së Kosovës e organizuar nga veteranët dhe invalidët e luftës.

    “Lëvizja ‘Bashkohu’ përmes kësaj komunikate i informon institucionet gjegjëse dhe opinionin e gjerë se në rast se bartja e shamisë në shkollat publike të Kosovë nuk lejohet deri në fillim të vitit të ri shkollor ashtu siç ka premtuar edhe ministri i MASHT- it, atëherë ne do ti përdorim të gjithë mekanizmat legjitim deri në realizimin e të drejtave tona”, thuhet në fund të komunikatës të nënshkruar nga kryetari i kësaj lëvizjeje Arsim Krasniqi. /Zëri/

    The_Capital
    Burri 1 X flet !

  11. #1171
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Edhe pse jam anti Pdk Ram Buja ka kontribu shum per Kosoven para gjat dhe pas lufte ka vuajtur shum nga serbet ,Pdk ka disa ministra te cilet kan kontribu shum per vendin ton dhe asnjeher nuk do ta demtojn kombin e vet mirpo ata skan fuqi per te ndryshu shum sepse krejt varet nga lart ,por jam i sigurt se Ram Buja kurr sdo jet kunder shamis
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  12. #1172
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Lejimi i bartjes se shamis ne entet shkollore do te behet me vetedeshir,qeverija nuk do ti ndaloj bartjen e shamise si obligim fetare,mirrpo pengesa do te priten ne kryeqytet ku aty do te kete tentime per pengesa nga kreret komunal,kurse Blerim Latifi esht para largimit nga detyra qe ai ushtron .
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  13. #1173
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    ky krasniqi i klsaj levizjes cfar e ka kte krasniqin e hashimit..memlin.. djalin e atij lahperit..shkrimtarit ish ldk-ist?

  14. #1174
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-09-2010
    Postime
    351
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    ky krasniqi i klsaj levizjes cfar e ka kte krasniqin e hashimit..memlin.. djalin e atij lahperit..shkrimtarit ish ldk-ist?
    Kur e permend kte ose ate Krasniq tjeter e sidomos teologun shkrimtarin Milazim Krasniqi duhesh se pari te e pastrosh gojen )

    Je shume i vockel ti me i thane dikujna lahper..

  15. #1175
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga The_Capital Lexo Postimin



    The_Capital
    Mire mer jahu tina, por, po ai burri me syze dielli, pse esgte veshur si grua??!!
    Jarigas

Faqja 59 prej 59 FillimFillim ... 949575859

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •