Close
Faqja 19 prej 59 FillimFillim ... 9171819202129 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 361 deri 380 prej 1175
  1. #361
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Cfare muslimani i leshit? e sheh vetem maxhupet kane mbetur musliman, mjafton ti shikosh fotot...nqs nuk e ke ditur tek shqiptaret nuk ka fe.....nje pjese e madhe besojne Zot por asnjehere sipas rregullave te islamit apo kristinianizmit.

    Dhe kete rast, ne e kishim fjalen ti luftojme dhe debojme per muslimanet-talibanc....e jo per muslimanet qe kane tradita evropiane/tolerant...mos i ngaterro dy gjera, mos u mbuloni nen petkun e njereze musliman te ndershem.

    Ju thjeshte keni devijuar nga traditat e vjetra islame qe na la turku.....dhe po e pervetsoni traditat e races me te ulte ne Bote...arabo-taliban.
    O Fishtanooooo

    Ty turku ste la asgje, ne manifestim a ishe ? Ndoshta ne gjithe manifestimin a ishin 20 mjekrrosha a jo ! Te tjeret ishin keta te ndershmit, qe ti thua : Duhet ti luftojm, ti debojm, e ti shkaterrojm. Un te thash, OK ! Fillo, çfar po pret ?????

  2. #362
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
    nuk ja vlen te debatohet me si ty ,pasi nuk me duket se tu ka qfaq harresa,ose ka punu dikush ne trunin tand gjynahi.
    Debato, debato edhe pak, se un kam kohe para meje.

  3. #363
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    O Fishtanooooo

    Ty turku ste la asgje, ne manifestim a ishe ? Ndoshta ne gjithe manifestimin a ishin 20 mjekrrosha a jo ! Te tjeret ishin keta te ndershmit, qe ti thua : Duhet ti luftojm, ti debojm, e ti shkaterrojm. Un te thash, OK ! Fillo, çfar po pret ?????
    Pse merzitesh, nje talibanc e kthyem Elbasan, ne shkolla nuk po ju lejojme shamite....ju kemi arrestuar disa here kur na don qefi...kshtu qe po bonet ndonje gje kunder imazhit shqiptar, keni per tu bere pishman qe keni jetuar ne Kosove.

    Pak nga pak...

  4. #364
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Aja ju nuk doni te filloni luften i te paret?!

    Tash po e kuptoj pse jane kta neo-muslimanet kshtu provokant ne rruge!!!!!!!!!!
    Qe pastaj nje qytetar qe eshte apsolut i pa fajshem si shkak i provokimeve te juaja aj i pa fajshmi te fillon te sbraze agressionin dhe ti pastaj sipas Neo fejes tane ke te drejt ti kundervehesh. Hmmmmmmmmmmmmmmm.

    Epo shqiptaret durojn shume vetem nese e tepron nuk te jepe kohe ti kundervihesh.


    Ju falemderit per diskutime une prej sote nuk do te nderhy ne tema te juaja.
    Por edhe per kete qka shkruajta nuk ka nevoj per pegjigje.
    Cfar te pergjigjem, ti shume mir e ke kuptuar qe s'ka asgje per tu kunderpergjigjur ketu.

    Te ka sulmuar ndokush ty ? S'besoj.

    Te ka imponuar ndokush islamin ty ? Edhe me hiq, se besoj.

    Po ku eshte problemi ? hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

    Problemi eshte, qe muslimani i vertet, te vret syrin ! Ia ke frigen, sepse po e ndien thell ne shpirtin tend, qe ne jemi ketu, dhe ketu do te mbesim perkunder filozofis komuniste qe ushtrohet ende nga gjenerata e vjeter

  5. #365
    Ndrysho Firmën

  6. #366
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334


    Me kete kange duhet kunder talibancave...

  7. #367
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Pse merzitesh, nje talibanc e kthyem Elbasan, ne shkolla nuk po ju lejojme shamite....ju kemi arrestuar disa here kur na don qefi...kshtu qe po bonet ndonje gje kunder imazhit shqiptar, keni per tu bere pishman qe keni jetuar ne Kosove.

    Pak nga pak...
    Sigurisht, keni vra e keni maskaruar ne Kosove.

    Se keni debuar 1, por 2 milion shqiptar.

    Si harrojm as persekutimit gjat gjithe historis son kombtare.

    Asgje s'harrohet Fishtan, koha eshte e shenjt, dhe e drejt !

    Pak nga pak, behet shpagimi.

  8. #368
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Interesant, mazhoranca s'paskan mjekrra

    Edhe te gjithe te rinje paskan qen : Mosha mestare 25-30 vjec.

    Allahu Akbar !

  9. #369
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Interesant, mazhoranca s'paskan mjekrra

    Edhe te gjithe te rinje paskan qen : Mosha mestare 25-30 vjec.

    Allahu Akbar !
    Gjysma e tyre maxhyp...gjysma tjeter katundar e parashutista, njerezit me te deshtuar te Kosoves! qe nuk kane asnje pike dinjitet shqiptar.

  10. #370
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642


    Një altar laik

    Rreth sloganit: ‘Mbulesa nuk është simbol, është obligim’. Për fanatikët e religjioneve të ndryshme, përkatës të një shteti të vetëm, institucionet laike janë i vetmi vend i një bashkëjetese të mundshme qytetare njerëzore.


    Shkruan: Arben Idrizi (Gazeta Express)

    Paramendoni sikur, në një shtet laik, një grup apo komunitet qytetarësh t’i përkiste, ta zëmë, një kulture, sekti apo edhe tamam një religjioni nudistësh. Sipas tyre, u kuptua tashmë, ekspozimi i organeve gjenitale ‘nuk është simbol, është obligim’, ngase, këtë e dëshmon edhe Libri i Shenjtë i Nudizmit. Apo, ta zëmë, një sekt kanibalësh, të cilët, duke rrjedhur nga një traditë e lindur ose fituar kanibalizmi, do ta quanin kanibalizmin obligim dhe do ta ushtronin atë publikisht, e në rast të mohimit të së drejtës së tyre obligative, do të kërkonin ta rivendikojnë bindjen e tyre me çdo kusht. Apo edhe më tej, sikur një grup etnik i lidhur mes vete nga urrejtja ndaj etnive ‘të tjera’, të rivendikonte ‘obligimin’ e pjesëtarëve të vet për t’i nënshtruar ‘të tjerët’, e bile edhe për t’i asgjësuar; e këtë ta manifestonin publikisht, sigurisht edhe duke bartur uniforma që i bëjnë ata të dallohen nga ‘të tjerët’ e patolerueshëm.
    Mund të duket se krahasimet që bëra janë dashakeqe. Mirëpo, puna është se këtu s’kemi të bëjmë me asfarë krahasimi.

    Në të vërtetë, siç e ka vërejtur edhe një laik si J.S. Mill, ‘feja nuk është e drejtë, është obligim’, përkundër deklarimit maskues dhe kontradiktor të vetë feve se ‘është vetëm një e drejtë’. Pastaj, kjo premisë s’është se kufizohet vetëm me religjionin. I përket edhe çdo ideologjie dhe dogme. Pothuajse njikështu, në të vërtetë, edhe shteti laik mbron veten dhe idealet e tij për institucione dhe jetë publike civile, duke e mbajtur laicizmin jo për simbol, por për obligim.

    Ndoshta keq të thuhet, por në këtë përleshje (të çfarëdo natyre), fiton ai që është më i fortë (edhe në kuptimin më të keq).
    Sigurisht, protestave të kota nëpër rrugë (me ulërima e kërcënime) rreth shamisë (simbol apo obligim?) do të duhej t’ua zinte vendin debati i gjerë. E megjithatë, pa dashur të paragjykoj, më duket se as ai debat s’do të zgjidhte gjë. E parimisht, mendoj, përfundimi do të ishte kthimi në gjendjen fillestare: jemi një shtet laik!
    Ka arsye për këtë mosbesim ndaj debatit.

    Qëndrimi i mbrojtësve të idesë së bartjes së shamisë është dogmatik (për ne laikët). Andaj, duke qenë se ‘feja është një obligim’, zor se do të hiqnin dorë nga obligimi ndaj mbulesës. Në skajin tjetër, shteti laik e ka për obligim ta mbrojë paraqitjen civile në institucionet publike dhe ta kundërshtojë me çdo kusht bartjen e simboleve (‘obligimeve’?) fetare.
    Çfarë kompromisi mund të bëhet në këtë mes?

    E megjithatë, përplasjet s’kanë të bëjnë në lidhje me të gjitha institucionet publike, ose të paktën jo deri më tani. Kanë të bëjnë më tepër me institucionet arsimore.
    Ndalesa vjen përmes urdhëresave të Ministrisë së Arsimit, të bazuara në Kushtetutën e Republikës së Kosovës. Dhe ajo Kushtetutë është hartuar për t’i mbrojtur të gjitha të drejtat e të gjitha komuniteteve etnike, fetare, etj. Në të njëjtën kohë, edhe për t’i ndaluar të gjitha ‘obligimet’ (simbolet) etnike e fetare që e shohin ‘tjetrin’ të patolerueshëm.

    Pikërisht në bazë të kësaj Kushtetute kemi hequr dorë nga simbolet kombëtare (që dikush edhe do të thoshte se do të na obligonin t’i shkatërrojmë simbolet kombëtare të ‘të tjerëve’) për t’ua lënë vendin simboleve të reja shtetërore. Në këtë vazhdë, nuk kërkohet të hiqet dorë nga simbolet fetare, por vetëm sanksionohet bartja e tyre në vende të caktuara.
    Cilat ‘obligime’ na ‘obligojnë’ t’i kundërshtojmë këto parime kushtetuese humane dhe demokratike?

    Slogani ‘mbulesa është obligim’ është, në një prapavijë, edhe kërcënim i shtetit laik. Ngase, duket se nuk rivendikohet e drejta e individit për ta mbajtur një simbol fetar, më shumë rivendikohet shkelja e një rregullimi kushtetues. Në gjithë këtë katrahurë, e pësojnë ata nxënës, bartës të simboleve fetare, që nën moshën e pjekurisë, ndoshta pa dashjen e sigurisht pa dijen e tyre bëhen bartës të problemeve që pas arritjes së pjekurisë edhe mund të mos iu përkasin. Dua të them: kush duhet t’i ketë nën kujdesin edhe edukativ ata persona që s’e kanë arritur pjekurinë? Sigurisht se edhe familja (e cila mundet se e pranon vullnetin (nëse!) e tyre për t’u mbuluar, mundet se edhe i obligon). Por duke qenë në shkollë, në një institucion shtetëror laik, do të thotë se janë edhe nën kujdesin edhe edukativ edhe të atij institucioni, që është institucion laik, i përbashkët për të gjitha komunitetet fetare me bindje dhe simbole të ndryshme, kundërshtuese (për të mos thënë urrejtëse, refuzuese).

    Kështu që për fanatikët e religjioneve të ndryshme, përkatës të një shteti të vetëm, këto institucione laike janë i vetmi vend i një bashkëjetese të mundshme qytetare njerëzore.

    A s’do të duhej t’i ruajmë? Jo me fanatizmin tipik për religjionet, por me humanizmin e mundshëm të demokracisë.
    Shtet laik po, ateist jo!

    Edhe ky autor, por edhe të tjerët e dinë se feja Islame e urdhëron veshjen e jo zhveshjen, ndoshta ky edhe mund të jetë shqetësimi kryesor i tyre (ngase Islami në këtë pikë është kundër nudizmit tuaj).

    Replikë ndaj shkrimit të autorit Arben Idrizi "Një altar laik"


    Shkruan: Agim Rrahmani (gimche)

    Vërtetë është për t'u habitur kur një njeri krahason fenë Islame (fe e baballarëve tanë ndër shekuj, fe e cila ka udhëhequr tolerancen fetare - ngase ka qenë shumicë e popullates) me fe kanibaliste dhe me nudizëm etj.
    Kjo përveç se është analogji, është edhe pafytyrësi nga ana e autorit, i cili tregohet i paskrupullt në shkrimin e tij duke i ofenduar besimtarët e fesë Islame. Edhe ky autor, por edhe të tjerët e dinë se feja Islame nuk ka ardhur mbas luftës (1999) që të trajtohet si e huaj dhe obligimet që jep kjo fe të trajtohen (krahasohen) si dogma të nudizmit. Edhe ky autor, por edhe të tjerët e dinë se feja Islame e urdhëron veshjen e jo zhveshjen, ndoshta ky edhe mund të jetë shqetësimi kryesor i tyre (ngase Islami në këtë pikë është kundër nudizmit tuaj).
    Shumë herë gjatë shkrimit permendet 'shteti laik' thuajse Kushtetuta jonë e ka vetëm këtë pikë, e për të tjerat është e parëndësishme. Ju harroni se neni i 38 i Kushtetutes përcakton liritë fetare, të cilat liri po shkelen në mënyrën më flagrante, duke ju mohuar e drejta e shkollimit atyre që praktikojnë fenë, duke ju mohuar e drejta e punësimit atyre që praktikojnë fenë. Pra nëse analizohet hollësisht përveç asaj që kemi shkelje të lirisë së besimit, kemi edhe shkelje të të drejtave të njeriut, si e drejta për shkollim dhe ajo për punësim.
    Aq shumë e permend 'shtetin laik' thuajse ne nuk e dimë se ç'do të thotë kjo?! I nderuar autor, më trego mua se çfarë shtete janë Franca, Britania e Madhe, Gjermania, Belgjika, Austria, Zvicra etj. shtete Islamike?! Jo shtete laike janë edhe ato, mirëpo me ligj të veçantë i mbrojnë femrat me shamia (jo ato me ferexhe të jemi të qartë), personalisht kam jetuar 7 vite në Gjermani dhe aty femra shqiptare myslimane vijon procesin mësimor me shami, e njejta gjë ndodh edhe në Austri ku kam disa të afërm. Shtrohet pyetja a jemi ne më praktikues të demokracisë se sa Gjermania dhe Austria?! apo ato po e shkelin shtetin "laik" të cilin ti na e permend në çdo të dytën fjal.
    Tanimë e dimë të gjithë që edhe Shqipëria e ka ligjin që i lejon shamitë nëpër institucionet publike dhe automatikisht pyetja e parë që më lind në kokë është: Kosova a po synon integrim evropian, apo Evropa qenka e prapambetur dhe synon të integrohet në Kosovë?! A duhet ne të ecim hapave të atyre vendeve të cilat janë shembull në Evropë apo duhet ta veprojmë të kundertën në mënyrë që t'i tregojmë atyre se sa "laik" jemi?! sepse tanimë (sipas shkrimit tuaj) e kam të qartë se Evropa nuk ka lidhje me laicizmin, ne duhet t'i mësojmë ata se çka është shteti laik, e jo ata neve.
    Jemi shtet laik, mirëpo nuk jemi shtet Ateist dhe kurrë nuk do të jemi, këtë le ta harrojnë ata të cilët në zemrat e tyre ende buron gjaku komunist. Në një shtet Ateist nuk është çudi nëse ndalohet shamia, ndalohet praktimi i fesë apo edhe rrënohen objektet fetare, mirëpo në një shtet demokratik ku synon integrim evropian duke i respektuar të respektuar të drejtat e njeriut, liritë dhe shprehjen të ndodhin keto gjëra dhe të lëshohen keso udhëzime administrative të cilat na e rikthejnë memorien në kohën e xhaxhit Enver, është vërtetë e pakuptimtë!
    Shteti laik, ka domethënien e ndarjes së institucioneve shtetërore nga bashkësitë fetare, për të qenë me i qartë feja nuk ka ndikim në ligjet shtetërore, në legjislativ, ekzekutiv dhe gjyqësor.
    Kjo nuk do të thotë se shteti laik përcakton përkatësinë fetare të popullates, ajo është e lirë dhe mund ta zgjedh cilindo besim dhe kjo liri i jepet nga neni 38 i Kushtetutes.
    Tani po e bëjmë një krahasim dhe të shohim kushtetutën reale të Republikës së Kosovës; Shkolla laike, nxënësi/ja besimtare dhe pikërisht kjo duhet të ruhet dhe kerkohet të ruhet, pra shkolla si institucion duhet ta ruaj laicitetin e saj, duhet të qendroj laike (e paanshme dhe pa ndikim nga feja), ndërsa nxënësi apo nxënësja mund të jetë Myslimane, Krishtere etj. Dhe ky shembull është në të gjitha shkollat në Gjermani, Austri, Zvicër, Britani të Madhe, Belgjikë dhe Francë.
    Ndalimi i bartjes së shamisë (parim fetar) përpos që cënon lirinë fetare e cila thamë se është e garantuar me kushtetutë, gjithashtu shkel të drejtat e njeriut sipas Konventës Universale të të Drejtave të Njeriut (neni 18), andaj udhëzime të tilla janë 'mollë sherri' për vendin tonë.
    A ka menduar ndonjëherë Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, por edhe ju si autor që përkrahni (kushtimisht) ata, se çfarë do të bëjnë me ato femra të cila mbajnë shami dhe mbesin pa shkollë?! A kanë menduar se ku do t'ua gjej vendin (zgjidhjen) ketyre vajzave që kanë vendosur të bartin shaminë?! A kështu synoni ta "rrisni" niveli i arsimit në vend?! përveç kalueshmërisë se testit të matures i cili vitin e kaluar ishte 45% (këtë vit ka ngritje) nivel i ulët, kur ja shtojmë edhe përjashtimin e nxënësve shembullore që bartnin shaminë çfarë statistike na del?! Ku do të mbesin ato vajza me shami, sot do të mbesin pa shkollë, ngase kjo qenka "zgjidhja" që ju na e ofroni, po nesër ku do të punësohen?! A kështu synoni t'i zhvishni ato nga petku fetar?! A nuk është ky një mohim i të drejtave të tyre që po ua bëni?!
    Shkolla është shkollë për të fituar dije, për të përparuar dhe për të ndertuar një personalitet intelektual e jo për të treguar modën e veshjeve Italiane, ku shamia nuk do të zinte vend. Shkolla është për arsim, e jo për sfilatë e modelim.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  11. #371
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Te nderuar,

    keta njeher po kerkojn vetem te drejten e shamis per vajza ne shkolla dhe Universitete.

    E ardhmja 5vite kta protestojn se duhet te gjith femrat te mbulohen.!!!!!!!!!!!!

    E ardhmja me e larget ca. 15 vite do protestojn te fusin sheriatin.!!!!!!!!!!!!

    Pas 20viteve do te protestojn qe te fusin gjuhen arabe si sekond gjuhe zyrtare, po behen 4 gjuh Zyrtare ne Kosove!!!!!!!!!!!

    Pas 30viteve do burgosen me jete te gjith ata qe flasin shqip, dhe do te detyrohen te bejn luft per gjihad.!!!!!!!!!!!!!

    Pas 50 viteve gjenerata qe jetoj sote prej 30vjeq e me lart do te vdes 70%. Po ne kete vit nuk do te ket nevoj te detyrosh diken per te luftuar per arabin e leje me per gjihad.!!!!!!!!!!



    POR KETE ENDERR NUK KENI ME E PA SOT E 1MILLION VITE
    po e citoj kete te nderuar dhe po i kerkoj falje.
    Ketu nuk e keni problemin te shamija ketu problemi qendron diku tjeter,lexo Hyllirian,ju kete e keni preteks per te shkaktu vllavrasje jo mes shqiptareve musliman me ata te krishten por mes shqiptareve musliman dhe atyre musliman,jo per te zgjedh problemin e shamijes apo te mjekrres po eshte si detyre e juaja qe e keni marr nga sherbimet sekrete ruse dhe serbe qe bile se paku me ja prish imazhin shqiptarise ne pergjithesi dhe kosoves ne veqanti,se ato sherbime e din qe shqiptaret kurr fetare nuk bahen,po kete e bajne vetem qe te kan nji arsye per me shpresu se luften kunder shqiptareve ende jemi duke e vazhdu.Por jane shume te deshpruar qe nuk kan mujt me gjet njerez ideal,por i kan gjet do servil qe neser mos me ju dhan pare dhe gra te reja si rasti duka,ju me nji her jeni servil i krahut tjeter.ky eshte fati i shqiptaris se jemi kerthiza e rruzullit toksor,e per ate tan bota sillet rreth kerthizes.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sharri-Liburna : 20-06-2010 më 19:21

  12. #372
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Gimche po mire na sjelle disa artikuj te kota te 2-3 pseudo-muslimaneve, por reagim nga Kryeimami i Kosoves kishte per kete protest, dhe si ka mundesi qe Kryeimami nuk ishte ne proteste?

    Se sa per Kryetarin e Kryeministrin dhe Opozitaret dihet qe nuk ka.
    Gimche, po ketu pse nuk pergjigjesh?

    Kryimami nuk po ju mbeshtet?, si ka mundesi?

  13. #373
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Sigurisht, keni vra e keni maskaruar ne Kosove.

    Se keni debuar 1, por 2 milion shqiptar.

    Si harrojm as persekutimit gjat gjithe historis son kombtare.

    Asgje s'harrohet Fishtan, koha eshte e shenjt, dhe e drejt !

    Pak nga pak, behet shpagimi.
    Sigurisht prandaj djemte e Kosoves (policia dhe ushtria)...po lujn qoke me juve ,po ju debojne nje nga nje nga Kosova sikur sulltanet e juaj serb qe u debuan.

    Besa-Bese.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Fishtani1 : 20-06-2010 më 18:55

  14. #374
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Sigurisht, keni vra e keni maskaruar ne Kosove.

    Se keni debuar 1, por 2 milion shqiptar.

    Si harrojm as persekutimit gjat gjithe historis son kombtare.

    Asgje s'harrohet Fishtan, koha eshte e shenjt, dhe e drejt !

    Pak nga pak, behet shpagimi.
    av per gjynah ju ka kall krejt qendra e sistemit nervor.tash as sasht tu pa as sashte tu njofte as tu ni.

  15. #375
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Gimche, po ketu pse nuk pergjigjesh?

    Kryimami nuk po ju mbeshtet?, si ka mundesi?
    Kerkoj falje se nuk e kisha lexuar, kryeimami dhe e tërë Bashkësia Islame është kundër ndalimit të shamisë, kjo nuk don koment.
    Më trego mua pse BIK-u e organizoi debatin publik me temën "Shamia në shkollat publike - e ligjshme apo e paligjshme?" madje kam hapur temë në vete për këtë debat publik që ishte mbajtur me 9 Qershor në Hotelin Grand në Prishtinë.
    Aty Bashkësia Islame qartë e paraqiti qendrimin e saj kundër ndalimit të shamisë.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  16. #376
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Interesant, mazhoranca s'paskan mjekrra
    Sa frike kane kajfiret prej dhikrit ....

    brrrrrr... fufka Islamofobeve !

    ...hehehehehehehe
    Ndrysho Firmën

  17. #377
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga Explorer Lexo Postimin
    Sa frike kane kajfiret prej dhikrit ....

    brrrrrr... fufka Islamofobeve !

    ...hehehehehehehe
    Ahahahaha,.. e njejta gje ka ndodhur edhe kur muslimanet me nje shqiptar ne krye, rrezuan konstanipollin ortodoks !

    Allahu Akbar kenaq shpirtin e besimtarit, kurse kall ate te qyfarit !

    Allahu Akbar !

  18. #378
    Ndrysho Firmën

  19. #379
    Ndrysho Firmën

  20. #380
    Ndrysho Firmën

Faqja 19 prej 59 FillimFillim ... 9171819202129 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •