Close
Faqja 11 prej 59 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 1175
  1. #201
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Kaq di dhe kaq flet ti!!

    Djal i mire "Nuk ka popull ne botë qe gjat nje periudhe te kohes te mos e kete pasur si pjes te kultures se vetë shamin"

    Pavarsisht qe te krishteret shamin e kan zevendesu me minifunda sa qe edhe neper kisha shkojn ashtu
    Pse ju gabelet me shami doni me mlu ****** a koken,nejse ju skeni ne koke po ne byth e ate mlone,
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sharri-Liburna : 20-06-2010 më 11:57

  2. #202
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    a jemi mjekrrosha a jo nuk ka rendsi me rendsi eshte se ne luftuam per ket vend ky vend eshte i yni dhe ketu do jetojm deri ne vdekje sepse jemi vendas nuk jemi te ardhur dhe nuk ka bir nane qe do naj imponon jeten ton ska bir nane qe do na ndaloj shamin jemi te gatshum me dhan gjithqka ashtu siq kemi qen gjithmon dhe siq kemi dhen gjithmon per trojet shqiptare nuk jemi tuca dhe sjemi njerz qe fshihemi pas te tjerve dhe jemi te aft te mbrojm fen kombin gjuhen atdheun kulturen dhe moralin ne qdo moment sepse per ne keto jan me te vlefshme se jeta ne do jetojm ketu keshtu siq jemi ja do vdesim rrug tjeter ska sjemi te gatshum te shesim fen kulturen dhe atdheun
    E ti rob i mu..tit mos u mundo ta njollosesh ushtrin ton te lavdishme se gabelistanet nuk kan luftu ne kosov po kan luftu trimat shqiptar.

  3. #203
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Kaq di dhe kaq flet ti!!

    Djal i mire "Nuk ka popull ne botë qe gjat nje periudhe te kohes te mos e kete pasur si pjes te kultures se vetë shamin"

    Pavarsisht qe te krishteret shamin e kan zevendesu me minifunda sa qe edhe neper kisha shkojn ashtu
    Po more fisnik, se romaket e greket e lashte koke e kembe me shamia ishin te mbuluar, ashtu si iliret tane te lashte. Ju ende jetoni ne lashtesi, ne jemi ne shekullin e 21, ju thoni--"Duhet te jetojme si ne shekullin e 6"

  4. #204
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Qe kur 5000 vete na qenkan shumica dhe na merrkan dhe ia imponokan vendimet e tyre pjeses tjeter prej 2.1 milione? Ti xhim e shoh qe nuk mban shami ne koke. Ca dreqin ke qe derdellit? MEqe jeni gati te vdisni, ikni ne Afganistan more i huaj, dhe vrituni atje. Ka mjaft talibane atje qe duan te presin koka, a t'ju pritet koka.
    une nuk mbaj shami por jam i gatshum te sakrifikohem per bashkombasit dhe bashkvendasit e mi dhe une sdo lejoj qe une te jetoj ne lluks e te tjeret te vuajn jam njeri qe do ti mbroj dhe do ti ndihmoj gjithmon bashkombasit dhe bashkvendasit e mi nuk do lejoj kurr qe ti mohohet shkollimi nje femre per shkak te shamis

    edvin nese viziton qdo shpi te kosoves do veresh se pothuajse ne qdo shtepi ka nga nje qe bart shami
    edvin ne shqiptarët musliman ne tokat tona shqiptare jemi autokton nuk jemi emigrant e ardhacat që t'i përgjerohemi asnjë shteti dhe askujt të na lejoj shamin xhamitë apo ezanin. Por ne jemi ata që vendosim dhe duhet të vendosim për vendin tonë, për Shqipërinë tonë, për Kosovën tonë,per shamin ton, për xhamitë tonë, për ezanin tonë dhe se sa te lartë do ta ketë zërin. atyre qe ju pengon shamia dhe feja islame, le te ngujohen nëpër manastiret e tyre e të bëhen kallugjerë, t'i ndëgjojnë këmbanat shurdhuese që tingëllojnë greqisht, serbisht apo italisht.

    edvin edi se ti bashk me skllavet dhe greket keni deshir te na largoni nga keto vende mirpo te kisha then se kjo nuk do ndodh kurr kurr ska mund te na largon shkau sdo mund te na largoj asnje fuqi botrore
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  5. #205
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    askush nuk ka te drejt tia heqi ximit shamin nga koka pik !

  6. #206
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin

    edvin edi se ti bashk me skllavet dhe greket keni deshir te na largoni nga keto vende mirpo te kisha then se kjo nuk do ndodh kurr kurr ska mund te na largon shkau sdo mund te na largoj asnje fuqi botrore
    per tre dit ju vuri perpara sllobo si delet

    lutju allahut te bekoj americen

  7. #207
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    O vëllezër të nderuar në protestë kishte rreth 20 mijë qytetar, Top Channeli e minimizoi në 10 mijë ndërsa ketu e shohë se po minimizohet në 5 mijë

    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  8. #208
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Po more fisnik, se romaket e greket e lashte koke e kembe me shamia ishin te mbuluar, ashtu si iliret tane te lashte. Ju ende jetoni ne lashtesi, ne jemi ne shekullin e 21, ju thoni--"Duhet te jetojme si ne shekullin e 6"
    Megjithate shamia ka qen obligim per te gjith popujt duke perfshire ketu edhe neve shqiptareve dhe si te krishteret ashtu edhe muslimanet shamin e kan pasur si identitet fetar.

    Edhe tjetra morali eshte moral dhe nuk varet prej shekujve dhe perparimit te teknologjis sepse fundi i fundit skemi te bejme me windowse ketu por kemi te bejme me diqka qe obligohet me libra hyjnore, keshtu qe ky obligimi vlen perjetesisht derisa rron njeriu dhe nuk varet prej datave dhe perparimit te teknologjis sepse njeriu perfundimisht nuk eshte materie e ngurt qe te perparon si teknologjia.

    Njeriu mund te beje ndryshime, mirpo vetem keshtu: Te keqesohet moralisht dhe te permisohet moralisht.
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  9. #209
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    O vëllezër të nderuar në protestë kishte rreth 20 mijë qytetar, Top Channeli e minimizoi në 10 mijë ndërsa ketu e shohë se po minimizohet në 5 mijë

    http://www.youtube.com/watch?v=YbuES...watch_response
    Po ti vete ke thane se kan marre pjes 5000 persona,se une i pash diku"100000"
    PS:A ti paskan ngre veshet eproret qe ske dit me propagandu mire

  10. #210
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    une nuk mbaj shami por jam i gatshum te sakrifikohem per bashkombasit dhe bashkvendasit e mi dhe une sdo lejoj qe une te jetoj ne lluks e te tjeret te vuajn jam njeri qe do ti mbroj dhe do ti ndihmoj gjithmon bashkombasit dhe bashkvendasit e mi nuk do lejoj kurr qe ti mohohet shkollimi nje femre per shkak te shamis

    edvin nese viziton qdo shpi te kosoves do veresh se pothuajse ne qdo shtepi ka nga nje qe bart shami
    edvin ne shqiptarët musliman ne tokat tona shqiptare jemi autokton nuk jemi emigrant e ardhacat që t'i përgjerohemi asnjë shteti dhe askujt të na lejoj shamin xhamitë apo ezanin. Por ne jemi ata që vendosim dhe duhet të vendosim për vendin tonë, për Shqipërinë tonë, për Kosovën tonë,per shamin ton, për xhamitë tonë, për ezanin tonë dhe se sa te lartë do ta ketë zërin. atyre qe ju pengon shamia dhe feja islame, le te ngujohen nëpër manastiret e tyre e të bëhen kallugjerë, t'i ndëgjojnë këmbanat shurdhuese që tingëllojnë greqisht, serbisht apo italisht.

    edvin edi se ti bashk me skllavet dhe greket keni deshir te na largoni nga keto vende mirpo te kisha then se kjo nuk do ndodh kurr kurr ska mund te na largon shkau sdo mund te na largoj asnje fuqi botrore
    Ti nuk mban shami, por je gati te vrasesh bashkombasit e tu qe nuk duan te mbajne shami e nuk duan dhune e diskriminimin ndaj femres. Te thashe edhe nje here, ju jeni 5000 vete, qe doni t'u imponoheni 2.1 milione veteve te tjere...Ju mund te vendosni per ndonje katun a lagje, por jo per krejt Kosoven.
    O Xim, a e kupton qe eshte nej lufte ku disa burra pa tru ne koke, po luftojne kundra te gjitheve sepse duan te ruajne dhunen qe ata ushtrojne ndaj femrave? Si nuk pashe nje femer duke fole per shamine, por vetem burra talibane! Une jam shqiptar dhe habitem se ku me dolen arabe ne shtepine time, se deri para ca viteve nuk kam pasur...

  11. #211
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Megjithate shamia ka qen obligim per te gjith popujt duke perfshire ketu edhe neve shqiptareve dhe si te krishteret ashtu edhe muslimanet shamin e kan pasur si identitet fetar.

    Edhe tjetra morali eshte moral dhe nuk varet prej shekujve dhe perparimit te teknologjis sepse fundi i fundit skemi te bejme me windowse ketu por kemi te bejme me diqka qe obligohet me libra hyjnore, keshtu qe ky obligimi vlen perjetesisht derisa rron njeriu dhe nuk varet prej datave dhe perparimit te teknologjis sepse njeriu perfundimisht nuk eshte materie e ngurt qe te perparon si teknologjia.

    Njeriu mund te beje ndryshime, mirpo vetem keshtu: Te keqesohet moralisht dhe te permisohet moralisht.
    sapo te dhashe 3 shembuj ku nuk ka pase shami, apo nuk di te lexosh? ROmaket e greket nuk kane mbajtur kurre shami.

  12. #212
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    O vëllezër të nderuar në protestë kishte rreth 20 mijë qytetar, Top Channeli e minimizoi në 10 mijë ndërsa ketu e shohë se po minimizohet në 5 mijë

    http://www.youtube.com/watch?v=YbuES...watch_response
    Aq me keq...20 000, kjo po qe eshte shifer per t'u shqetesuar. Me 20 000 talibane, Kosova e ka deren te hapur per ne Shtetet e Bashkuara Afgane dhe ne Bashkimin Pakistanez. Si nuk coi Zoti ndonje rrufe t'ju percellonte aty ne shesh te gjithe 20 000 sa ishit!

  13. #213
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    sapo te dhashe 3 shembuj ku nuk ka pase shami, apo nuk di te lexosh? ROmaket e greket nuk kane mbajtur kurre shami.
    Si ma argumenton kete??

    Une them qe po, kishin shamia sidomos qe nga koha kur perandoria romake u krishterizua.

    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    O vëllezër të nderuar në protestë kishte rreth 20 mijë qytetar, Top Channeli e minimizoi në 10 mijë ndërsa ketu e shohë se po minimizohet në 5 mijë

    http://<a href="http://www.youtube.c...h_response</a>
    ! Ne protest paska marr pjes edhe nje shoqat krishtere si shenje solidarizimi.
    Ndryshuar për herë të fundit nga fisniku-student : 20-06-2010 më 12:22
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  14. #214
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Si ma argumenton kete??

    Une them qe po, kishin shamia sidomos ne kohen kur perandoria romake u krishterizua.
    Me pare njerezit hanin dhe njerez, mos duhet te hame dhe ne tani? Yyt, te prapambetur. Me mire vrisni veten se do te shkoni mbrapa ne shkolle. A e kupton qe kultura juaj e para 15 shekujve, nuk pelqehet ne trojet shqiptare? Pse duhet qe ne, 9 milione shqiptare te tjere te marrim kulturen e 5000 vete mjekerrqelburve?

  15. #215
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    iliret ishin myslymon pik

  16. #216
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    =Edvin83;2764414]
    Ti nuk mban shami, por je gati te vrasesh bashkombasit e tu qe nuk duan te mbajne shami e nuk duan dhune e diskriminimin ndaj femres. Te thashe edhe nje here, ju jeni 5000 vete, qe doni t'u imponoheni 2.1 milione veteve te tjere...Ju mund te vendosni per ndonje katun a lagje, por jo per krejt Kosoven.
    edvin nuk jam vrases as familja ime nuk jan vrases as vendi ku jetoj une ne 50 vitet e fundit nuk ka ndodh asnje vllavrasje dhe kurr nuk do vras per shkak te shamis e per shkak te fes kjo te une nuk do ndodh kurr sepse nuk jam rrit ne kafe dhe ne banda kriminale

    feja islame eshte fe e paqes dhe feja islame pranohet dhe praktikohet sipas deshires se gjdo njeriu por ne asnje menyr ne si njer nuk guxojm te detyrojm asnje njeri te pranoj islamin apo te mbaj shami sepse kete naj ndalon feja jon feja jon pranohet me vetdeshir dhe praktikohet me vetdeshir e jo me dhun

    praktikusit e islamit ne shqiperi kurr skan ber vepra kriminale kurr dhe jemi ata qe me se paku i shkelim ligjet shtetrore nese nuk me beson mu drejtov ne polici dhe pyeti ata


    O Xim, a e kupton qe eshte nej lufte ku disa burra pa tru ne koke, po luftojne kundra te gjitheve sepse duan te ruajne dhunen qe ata ushtrojne ndaj femrave? Si nuk pashe nje femer duke fole per shamine, por vetem burra talibane! Une jam shqiptar dhe habitem se ku me dolen arabe ne shtepine time, se deri para ca viteve nuk kam pasur...
    dalin burrat sepse ne fen ton burri eshte i obliguar te mbroj dhe te ja plotsoj te gjitha kerkesat gruas dhe ketu po ju mohohet shkollimi femres dhe per kete ne si musliman jemi te obliguar te bejm gjdo gje por ne asnje menyr nuk guxon qe nje femre ti ndalohet shkollimi sepse edhe ajo ka te drejt per shkollim

    prap te them praktikusit e islamit jan ata qe me sepaku ushtrojn dhun ndaj femrave nese nuk beson shko dhe pyt ne polici poashtu edhe femrat me shami jan femrat qe deri me sot asnje problem nuk kan be ne shkoll e as ne rrug keto statistika nuk jan nga une po jan policia
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  17. #217
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    edvin nuk jam vrases as familja ime nuk jan vrases as vendi ku jetoj une ne 50 vitet e fundit nuk ka ndodh asnje vllavrasje dhe kurr nuk do vras per shkak te shamis e per shkak te fes kjo te une nuk do ndodh kurr sepse nuk jam rrit ne kafe dhe ne banda kriminale

    feja islame eshte fe e paqes dhe feja islame pranohet dhe praktikohet sipas deshires se gjdo njeriu por ne asnje menyr ne si njer nuk guxojm te detyrojm asnje njeri te pranoj islamin apo te mbaj shami sepse kete naj ndalon feja jon feja jon pranohet me vetdeshir dhe praktikohet me vetdeshir e jo me dhun

    praktikusit e islamit ne shqiperi kurr skan ber vepra kriminale kurr dhe jemi ata qe me se paku i shkelim ligjet shtetrore nese nuk me beson mu drejtov ne polici dhe pyeti ata
    dalin burrat sepse ne fen ton burri eshte i obliguar te mbroj dhe te ja plotsoj te gjitha kerkesat gruas dhe ketu po ju mohohet shkollimi femres dhe per kete ne si musliman jemi te obliguar te bejm gjdo gje por ne asnje menyr nuk guxon qe nje femre ti ndalohet shkollimi sepse edhe ajo ka te drejt per shkollim

    prap te them praktikusit e islamit jan ata qe me sepaku ushtrojn dhun ndaj femrave nese nuk beson shko dhe pyt ne polici poashtu edhe femrat me shami jan femrat qe deri me sot asnje problem nuk kan be ne shkoll e as ne rrug keto statistika nuk jan nga une po jan policia
    Cudi bre Xim, se mysliman jemi dhe ne, por ky myslimanizmi juaj sikur ka ardhe nga ndonje planet tjeter. Prape nuk i pergjigjesh pyetjes time--pse nuk shkruan asnje grua per kete?

    Ta them une se pse, sepse ju i ndaloni arsimimin femres, ia ndaloni internetin dhe si mund te shkruaje nje grua kur ajo eshte e mbyllur ne kafaz dhe dhunohet here pas here nga burri i saj mjekrrosh?

  18. #218
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Me pare njerezit hanin dhe njerez, mos duhet te hame dhe ne tani? Yyt, te prapambetur. Me mire vrisni veten se do te shkoni mbrapa ne shkolle. A e kupton qe kultura juaj e para 15 shekujve, nuk pelqehet ne trojet shqiptare? Pse duhet qe ne, 9 milione shqiptare te tjere te marrim kulturen e 5000 vete mjekerrqelburve?
    Kaq i lodhur je aman!!

    Me sa mend i fut kanibalet si analogji ne kete rast?? Ndoshta ne munges te argumentit qe ta kerkova i fute kanibalet ne teme

    A di si i bene pyetjet ti ? si ne kete rast> keshtu njejt: Me pare kemi qen shqiptar ? mirpo mos duhet te jemi akoma shqiptar

    A e kupton qe kultura juaj e para 15 shekujve, nuk pelqehet ne trojet shqiptare?
    Kete pyetje shtroja vetes dhe maroja qejfin vetes sepse tek ne eshte ndryshe, keta ne video dhe ngritja e rapide e vetedijes ne popull gradualisht deshmon se cila eshte e ardhmja ne trojet shqiptare
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  19. #219
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    [QUOTE]
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Cudi bre Xim, se mysliman jemi dhe ne, por ky myslimanizmi juaj sikur ka ardhe nga ndonje planet tjeter. Prape nuk i pergjigjesh pyetjes time--pse nuk shkruan asnje grua per kete?
    nuk e di une arsyjen se perse nuk shkruan

    nuk ka ne fen islame muslimanizem i jem dhe muslimanizem juaj ekziston vetem nje islami i cili prktikohet tash e 14 shekuj une nuk them se ti nuk je musliman por ti ke shum pak njohuri per fen islamin ather kur do kuptosh fen islam ather jam i bindur se do ndrrosh mendimin

    Ta them une se pse, sepse ju i ndaloni arsimimin femres, ia ndaloni internetin dhe si mund te shkruaje nje grua kur ajo eshte e mbyllur ne kafaz dhe dhunohet here pas here nga burri i saj mjekrrosh?
    edvin po te ishim kunder arsimimit te femres ne nuk do protestonim

    une te kisha be nje ftes ty qe ti te zgjedhesh nje mjekrrosh qe jeton ne trojet shqiptare i cili eshte praktikus i fes islame dhe te qendrojm vetem 24 or ne ate familje dhe do kuptosh se gruaja e ti ka me shum liri dhe te drejta se sa gruaja e qdo intelektuali e artisti shqiptar te ne edvin gruaja rrespektohet dhe eshte e qmuar shum per ne

    une them se edhe ne fen islame ka ekstremista dhe musliman qe matretojn grat e tyre por Dallimi mes ekstremistave tonë dhe të perëndimit është se ekstremistat tonë janë "injorantë" dhe "teprues" kurse ekstremistët e tyre janë "mendimtar" "teoreticient" dhe "hartues politikash"
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  20. #220
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
    E ti rob i mu..tit mos u mundo ta njollosesh ushtrin ton te lavdishme se gabelistanet nuk kan luftu ne kosov po kan luftu trimat shqiptar.
    Pse gjithnje lloji i juaj perdor fjal fyese ,pa me trego se qfar feje kan qen trimat shqiptar,a kan qen qata trimat shqiptar bije te nenave qe mbajn shami,a kan qene qata trima vellezer te motrave qe lloji juaj i ndalon bartjen e shamis .
    E pra qata trimat shqiptar kan qen me fe islame...me fal ndoshta tdjeg.
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

Faqja 11 prej 59 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •