Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 87
  1. #1

    Kanada, vret vajzën, nuk mbante shaminë

    Është dënuar me burgim të përjetshëm në Kanada babai i një pakistanezeje 16 vjeçare, që në 2007-ën vrau të bijën sepse nuk mbulohej.



    Muhammed Parvez, 63 vjeç, një taksist me origjinë nga Pakistani i transferuar në 1999 me familjen në Ontario, në Kanada dhe djali Wasqas, 29 vjeç, pronar i një ofiçine mekanike, janë dënuar të dy me burgim të përjetshëm për vrasjen e Aqsa Parvez.

    16 vjeçarja ishte mbytur pasi refuzonte të mbante shaminë islamike.
    http://www.top-channel.tv/artikull.p...5746&ref=lajme

  2. #2
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Si keni nerva akoma per keto gjera.
    Ata perfundimisht jane raste per tu kuruar.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  3. #3
    .
    Anëtarësuar
    19-03-2009
    Postime
    254
    Vajza e shkrete iku nga jeta sepse ishte teper kokeforte per ate shami.Ndoshta me mire per te...T'u rroje shamia!Patjeter ajo shami,do te gjeje ndonje koke jo aq te forte.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Ja sesi mbulohen me deshire femrat ne fe te Allahut


    Ngjarja në fjalë i përket vitit 2007. Sipas autoriteteve, Muhamed Parvez, 63 vjeç i kishte premtuar një bashkëkombasi vajzën e tij 16 vjeçare dhe për këtë ajo duhej të mbante të veshur ferexhenë. Por kur 16 vjeçarja refuzoi mbajtjen e veshjes tradicionale islamike, ajo u përball me zemërimin e të atit i cili gjatë një zënke me të e ka mbytur duke i shkaktuar vdekjen.

    Menjëherë pas kryerjes së krimit, prindi vrasës pakistanez ka lajmëruar policinë për t’u vetëdorëzuar, ndërkohë që bashkëshortja e tij dhe e ëma e vajzës së vrarë, e justifikoi veprimin e bashkëshortit të saj si normal përballë rebelimit të 16 vjeçares.


    http://www.top-channel.tv/artikull.p...5734&ref=lajme


    I vritet femija , mbron bashkeshortin vrases sikur te mos kishte ndodhur asgje .

    Vini re se sa e peshtire eshte shnderruar edhe nje nene ndaj vajzes se vet , prej islamit .
    Ndryshuar për herë të fundit nga daniel00 : 17-06-2010 më 04:41
    Ngjeshur me brezin e se vertetës,parzmoren e drejtësisë,mburojën e besimit dhe shpatën e Frymës.

  5. #5
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Pallavra nga Vatikani.

    Nese nje muslimani nesra i ndodhe nje akisdent, gazetaret ne sherbim te vatikanit dot te shpetohen per te shkruar qe nje musliman naten ne nje udhe kryq beri kamikaz duke e perplasur veten ne nje veture qe vinte nga ana e kundert. Keshtu, ai mori jeten e 2 te krishtereve te pafajshem, supozohet qe muslimani te ishte antar i organizates terroriste Al-Qaida

  6. #6
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Pallavra nga Vatikani.

    Nese nje muslimani nesra i ndodhe nje akisdent, gazetaret ne sherbim te vatikanit dot te shpetohen per te shkruar qe nje musliman naten ne nje udhe kryq beri kamikaz duke e perplasur veten ne nje veture qe vinte nga ana e kundert. Keshtu, ai mori jeten e 2 te krishtereve te pafajshem, supozohet qe muslimani te ishte antar i organizates terroriste Al-Qaida
    Po ai tjetri ne Itali qe vrau gocen se ishte lidhur me me nje te Krishter?

    Po ai tjetri qe e vrau se po jetonte sipas menyres europiane pasi ishte lindur edhe rritur ne Itali???

    Mos flisni budallalliqe qe keto gjera behen buje nga kisha apo vatikani por jane reale.

    P.s Nuk po akuzon njeri qe jane te al-leshit por mos dil edhe ti me parrulla kamikaze.
    Ndryshuar për herë të fundit nga IL__SANTO : 17-06-2010 më 05:04
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  7. #7
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Citim Postuar më parë nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Po ai tjetri ne Itali qe vrau gocen se ishte lidhur me me nje te Krishter?

    Po ai tjetri qe e vrau se po jetonte sipas menyres europiane pasi ishte lindur edhe rritur ne Itali???

    Mos flisni budallalliqe qe keto gjera behen buje nga kisha apo vatikani por jane reale.

    P.s Nuk po akuzon njeri qe jane te al-leshit por mos dil edhe ti me parrulla kamikaze.

    Il Santo,.. pse nuk e lodhe trurin ndonjehere ti ?

    Kush ju thot qe ai vrau gocen pse eshte lidhur me nje krishter ? Kush e din se si i kan pasur mardheniet familjare dhe se sa fetar ishin e njerez te dijes ishin ? Nga i din ti keto ?

    Rasti tjeter : Nga e din qe i ati jetonte si ne pakiistan ? E djali si Evropjan ? Sa ka lidhje moda e jeteses me besimin Islam ? Ate Pakistanez ? E ate evropjan ? Mua me duket qe jeni ber aq naiv, saqe krejtat i perbini !

    Dje ne lajmet franceze u denua nje çift sepse kishin mbajtur femin e tyre pergjat e 7 vite ne dhomen e fjetjes ku nuk kishte dritare. Ai ishte lindur ne nje dhome, pa e pa driten e qiellit me sy, keta sigurisht qe nuk ishin musliman. Ishin katolik, por askund nuk shenonte qe katoliket e mbyllen djalin e tyre qe ti ruhet botes evropjane ?!!

    Rrituni pakes, e futne ne mendjen tuaj qe edhe ne boten islamike ka njerez te çmendur, sic ka edhe ne boten e krishter !

    Nje fjal e urt e gjuhes shqipe thot mir, "Ne çdo fis, eshte nga nje pis".

  8. #8
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar më parë nga r'posa Lexo Postimin
    Il Santo,.. pse nuk e lodhe trurin ndonjehere ti ?

    Kush ju thot qe ai vrau gocen pse eshte lidhur me nje krishter ? Kush e din se si i kan pasur mardheniet familjare dhe se sa fetar ishin e njerez te dijes ishin ? Nga i din ti keto ?

    Rasti tjeter : Nga e din qe i ati jetonte si ne pakiistan ? E djali si Evropjan ? Sa ka lidhje moda e jeteses me besimin Islam ? Ate Pakistanez ? E ate evropjan ? Mua me duket qe jeni ber aq naiv, saqe krejtat i perbini !

    Dje ne lajmet franceze u denua nje çift sepse kishin mbajtur femin e tyre pergjat e 7 vite ne dhomen e fjetjes ku nuk kishte dritare. Ai ishte lindur ne nje dhome, pa e pa driten e qiellit me sy, keta sigurisht qe nuk ishin musliman. Ishin katolik, por askund nuk shenonte qe katoliket e mbyllen djalin e tyre qe ti ruhet botes evropjane ?!!

    Rrituni pakes, e futne ne mendjen tuaj qe edhe ne boten islamike ka njerez te çmendur, sic ka edhe ne boten e krishter !

    Nje fjal e urt e gjuhes shqipe thot mir, "Ne çdo fis, eshte nga nje pis".
    Shume i/e nderuar.Per rastet qe fola jane trasmetuar ne televizionin italian si edhe deshmite e personave qe kane qene ne dijeni te ketyre episodeve.

    Per ju myslymanet te tjeret jane te gjithe naiv edhe i marrin gjerat shabllon po cti besh sepse neve keshtu na paska krijuar "zoti".Vetem juve ju ka bere te zgjuar,inteligjencen mbi mesatare etj etj.

    Sipas meje meqe jeni kaq te evoluar jeni per tu studiuar.

    Nuk po bej lufte midis fese por thjesht ky myslymanizmi i aplikuar aktualisht eshte shume ekstremist edhe fe IDIOTE edhe e thene nga une qe jam Ateist merr nje forme me te larmishme shprehja.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  9. #9
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-05-2009
    Postime
    1,130
    Citim Postuar më parë nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Po ai tjetri ne Itali qe vrau gocen se ishte lidhur me me nje te Krishter?
    Shiko sa bukur qe je informuar, por me thuaj a je informuar qe ne po ato dite (po ne Itali, Veneci me konkretisht) nje kosovar masakroi gruan e tij me lopate (jo sopate, se kjo lule do t'ishte)?!!

    Sigursihte qe jo, sepse kjo tragjedi mjaftoi te behej lajm njeditor, kurse ky tipi qe ti permend cdo seance i ndjeket nga mediat dhe cdo jave do e degjosh ne lajme.

    U cudita se si ate rastin kosovar nuk e treguan as shkakun pse, as nuk e bene fare buje, edhepse ishte nje tragjedi. Kur me tha motra se ata jane te krishtere...hmmmmmm. E gjeta shkakun se pse ky i pari u be lajm vjetor, kurse ky i dyti mjaftoi me lajm ditor!!!!

  10. #10
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Po ai tjetri ne Itali qe vrau gocen se ishte lidhur me me nje te Krishter?
    .
    edhe mua do me vrasin prinderit, sepse jam i lidhur me nje te krishtere
    Vasudhaiva Kutumbakam

  11. #11
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    edhe mua do me vrasin prinderit, sepse jam i lidhur me nje te krishtere
    Admiral do te te sjell artikullin ta lexosh?

    Kur nuk dini te jepni pergjigje ironizoni.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anëtarësuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Citim Postuar më parë nga ZbatoRregullat Lexo Postimin
    Është dënuar me burgim të përjetshëm në Kanada babai i një pakistanezeje 16 vjeçare, që në 2007-ën vrau të bijën sepse nuk mbulohej.



    Muhammed Parvez, 63 vjeç, një taksist me origjinë nga Pakistani i transferuar në 1999 me familjen në Ontario, në Kanada dhe djali Wasqas, 29 vjeç, pronar i një ofiçine mekanike, janë dënuar të dy me burgim të përjetshëm për vrasjen e Aqsa Parvez.

    16 vjeçarja ishte mbytur pasi refuzonte të mbante shaminë islamike.
    http://www.top-channel.tv/artikull.p...5746&ref=lajme
    Shume e rend.
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  13. #13
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Ah edhe nje pyetje po e marrim shembull vajza jote duhet te martohet me cilin e kishit martuar shqiptar katolik qe nuk don te behet mysliman apo nje mysliman jo shqiptar.
    qfar ishte pergjigjja.


    Nuk ka te drejt askush te detyroj dikend te ushtroj nje religjion me dhun

  14. #14
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar më parë nga uvejsa Lexo Postimin
    Shiko sa bukur qe je informuar, por me thuaj a je informuar qe ne po ato dite (po ne Itali, Veneci me konkretisht) nje kosovar masakroi gruan e tij me lopate (jo sopate, se kjo lule do t'ishte)?!!

    Sigursihte qe jo, sepse kjo tragjedi mjaftoi te behej lajm njeditor, kurse ky tipi qe ti permend cdo seance i ndjeket nga mediat dhe cdo jave do e degjosh ne lajme.

    U cudita se si ate rastin kosovar nuk e treguan as shkakun pse, as nuk e bene fare buje, edhepse ishte nje tragjedi. Kur me tha motra se ata jane te krishtere...hmmmmmm. E gjeta shkakun se pse ky i pari u be lajm vjetor, kurse ky i dyti mjaftoi me lajm ditor!!!!
    Oj ti goce e mbare me duket se spo kupton.Spo shaj myslymanizmin edhe mbroj krishterizmin por thjesht feja Myslymane me duket me KANIBALESKE nga ajo krishtere.
    Mbas kryqezatave ska pasur krime te tjera per pune feje ose te pakten per keto gjera absurde.Jetojme ne 2010.Hapni syte mos mbroni kur eshte gabim.

    Grow Up.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  15. #15
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Oj ti goce e mbare me duket se spo kupton.Spo shaj myslymanizmin edhe mbroj krishterizmin por thjesht feja Myslymane me duket me KANIBALESKE nga ajo krishtere.
    Mbas kryqezatave ska pasur krime te tjera per pune feje ose te pakten per keto gjera absurde.Jetojme ne 2010.Hapni syte mos mbroni kur eshte gabim.

    Grow Up.
    detyre te veshtire paske marr mbi supe

  16. #16
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    detyre te veshtire paske marr mbi supe
    Cte bejme se duhet te hapin syte edhe keta.

    Mbush nga nje gote raki se erdha une.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  17. #17
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Admiral do te te sjell artikullin ta lexosh?

    Kur nuk dini te jepni pergjigje ironizoni.
    e besoj e besoj. nuk eshte se s'di te pergjigjem. çfare ka per t'u pergjigjur ketu???
    ka njerez psikopate sa te duash ne kete bote... nuk eshte hera e pare qe ndodhe.

    ja nje rast tjeter qe per shembull ne itali puthuajs nuk eshte permendur fare.
    si e shpjegon arsyen?
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Vasudhaiva Kutumbakam

  18. #18
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Tamam njerez idiot admiral por problemi eshte se shume prej ketyre idioteve jane myslyman ose te pakten keshtu deklarohen.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  19. #19
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Tamam njerez idiot admiral por problemi eshte se shume prej ketyre idioteve jane myslyman ose te pakten keshtu deklarohen.
    po si e shpjegon qe per ate rastin e mesiperm nuk eshte folur pothuajse fare ne itali???
    Vasudhaiva Kutumbakam

  20. #20
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Tamam njerez idiot admiral por problemi eshte se shume prej ketyre idioteve jane myslyman ose te pakten keshtu deklarohen.
    edhe keto deklaroheshin te krishtere... sa vrasje e perdhunime kane bere???
    njerez injorante me shqetesime mendore ke sa te duash. kudo.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Vasudhaiva Kutumbakam

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •