Close

Rezultati i Sondazhit: Cilet jane qytetet me te bukura ne Bote?

Votues
117. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Paris

  40 34.19%
 • Vancouver

  7 5.98%
 • Sydney

  16 13.68%
 • Firenze

  9 7.69%
 • Venezia

  19 16.24%
 • Cape Town

  2 1.71%
 • San Francisco

  11 9.40%
 • Chicago

  5 4.27%
 • New York

  22 18.80%
 • London

  26 22.22%
 • Cambridge

  4 3.42%
 • Tokyo

  9 7.69%
 • Buenos Aires

  4 3.42%
 • Bangkok

  4 3.42%
 • Rome

  24 20.51%
 • Udaipur

  3 2.56%
 • Istanbul

  29 24.79%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 248
 1. #1
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime

  Qytetet m t bukura n Bot

  Sipas Forbes, qytetet me te bukur ne Bote jane: Paris, Vancouver, Sydney, Firenze, Venezia, Cape Town, San Francisco, Chicago, New York, London, Cambridge, Tokyo.
  Sipas nje sondazhi te revistes amerikane Travel + Leisure, me te bukurit jane disa nga te lartpermendurit plus Buenos Aires, Bangkok, Rome, Istanbul, Udaipur.
  Po i ve te gjithe ne nje sondazh per te njohur mendimin tuaj.
  Cilet jane qytetet me te bukura ne Bote? Duke u bazuar nga ato qe keni vizituar ose thjeshte keni pare ne tv, intenet, apo keni lexuar neper libra e revista.
  Mund te na tregoni edhe ne cilet nga to keni qene dhe ku do te deshironit te shkoni.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 2. #2
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Un kam shum qejf t vizitoje njher New York, London dhe me pas Dubai i cili po mungon n sondazhin tnd.
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 3. #3
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga strange Lexo Postimin
  Un kam shum qejf t vizitoje njher New York, London dhe me pas Dubai i cili po mungon n sondazhin tnd.
  me vjen keq. ndoshta ke te drejte, pot te gjithe qytetet i mora nga lista te parapergatitura...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 4. #4
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  nga ato ne liste une kam vizituar parisin, romen, firencen, venecien dhe bangkokun.
  do me pelqente te shkoja ne sidnei, nju jork dhe tokio...
  sdq nga ana turistike preferoj shume here me shume qytetet europiane.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-01-2010
  Vendndodhja
  @
  Postime
  395
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ka shume qytete te bukura qe nuk jane ne listen e lartepermendur:


  Madrid

  Marbella

  Frankfurt

  Lisbon

  e te tjere qe nuk po me kujtohen per momentin.
  What goes around,comes around.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,913
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime
  Venecia.(se ka kazino).

 7. #7
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga llapmuhaxheri Lexo Postimin
  Ka shume qytete te bukura qe nuk jane ne listen e lartepermendur:


  Madrid

  Marbella

  Frankfurt

  Lisbon

  e te tjere qe nuk po me kujtohen per momentin.
  ne madrid e ne frankfurt kam qene. jane poshte atyre qyteteve te listes.
  lisbona nuk eshte kush e di se fare me kane thene.

  marbella???!!!
  ka nja 50 qytete neper karaibe apo ne oqean indian qe kane plazhe shume me te bukura se ata te marbellas dhe te tere mesdheut...
  nuk krahasohet mesdheu me detet tropikale.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-01-2010
  Vendndodhja
  @
  Postime
  395
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  ne madrid e ne frankfurt kam qene. jane poshte atyre qyteteve te listes.
  lisbona nuk eshte kush e di se fare me kane thene.

  marbella???!!!
  ka nja 50 qytete neper karaibe apo ne oqean indian qe kane plazhe shume me te bukura se ata te marbellas dhe te tere mesdheut...
  nuk krahasohet mesdheu me detet tropikale.


  Duke u bazuar ne shijen tende gjithmone.

  Ne Marbella kam qene dhe eshte nje qytet i vogel bregdetar shume i bukur,ka nje renditje te bukur dhe sa kam pare eshte qyteti me i bukur dhe me i pasuri ne bote.

  FYI eshte vendi ku jane pasaniket me te mdhenje ne bote dhe artistet e mdhenje kane vila ne kete qytet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga llapmuhaxheri : 16-06-2010 m 08:33
  What goes around,comes around.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-02-2010
  Postime
  744
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une vetem ne rome kam qene, dhe venecian e kam pare nga lart duke u ulur me avion mbi lagune. Po duke pare ne televizor etj etj shtoj edhe stambollin dhe bankokun.

  Romen e njoh mire, ka ca vende tej mase te bukura.
  Venecia po ashtu eshte e veante, sidomos pamja nga larg te jep pershtypjen e nje qyteti qe lundron.
  Stambolli me ka ngel fiksim se kur isha adoleshent ne shkolle kishim nje poster te stambollit me pamje nga deti dhe ajo xhamia e madhe. Keshtu qe do me pelqente ta vizitoja.

  kurse bankoku,

  One night in Bangkok and the world's your oyster
  The bars are temples but the pearls ain't free
  You'll find a god in every golden cloister
  And if you're lucky then the god's a she
  I can feel an angel sliding up to me
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kinney : 16-06-2010 m 08:46
  I support Papa Joseph Ratzinger.
  Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

 10. #10
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  32
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 10 postime
  nuk votova as njeren se nuk i kam pa te gjitha kur ti kem pa do votoj ...neper televizora kena pa te gjitha po une du me i pa live masnej me votu ketu
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 11. #11
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga llapmuhaxheri Lexo Postimin
  Duke u bazuar ne shijen tende gjithmone.

  Ne Marbella kam qene dhe eshte nje qytet i vogel bregdetar shume i bukur,ka nje renditje te bukur dhe sa kam pare eshte qyteti me i bukur dhe me i pasuri ne bote.
  .
  jo vetem tek shija ime. qytetet qe rendita nuk i nxora une. jane te forbes dhe travel + leisure.

  madridi me ka pelqyer shume, por nuk krahasohet me romen, parisin apo venecian.
  gjithashtu viena thone eshte e mrekullueshme. ndersa marbella nuk futet fare as nder qytetet me te bukura te spanjes, jo me te botes.
  sdq me behet qejfi qe ty te paska pelqyer kaq shume.

  ne frankfurt kam qene, por heidelbergu este 10 here me i bukur.
  jo vetem sipas shijes sime
  Vasudhaiva Kutumbakam

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Dubai ,dubai(vet parajsa ).

 13. #13
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Si,nuk qenka Kamza ne sondazh?!

 14. #14

  Antarsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nga Parisi, Roma, Venezia, Londra, New York, Firenze qe kam pare nga ajo lista, nuk e di ke mund te zgjedh si fitues te "kurores". Secila ka dicka qe nuk e krahasoj dot me nje vend tjeter, nisur nga aq sa kam pare une neper vizitat flash qe kam bere.

  Venezia eshte super romantike si vend e aty do kisha jetuar me qejf ne pleqeri, qe te marr plakun per krahu e bejme xhiro me "taksi" neper uje.
  Parisi ka ato rruget me kalldrem, ato patisserite e vogla, ka goxha vende per te vizituar qe heren e pare kur i sheh te mrekullojne. Ka edhe Disneyland-in, ja vlen te ikesh me beba e moshatare te vetes (ne rastin tim).
  Londra tipik qytet i madh, metropol, levizje, jete me ritem ekstrem, po ajo koha ta shpifte.
  New York ja vlen te jetosh edhe pse ngjason me Londren per nga intensiteti i jetes, mesa pashe. Per mua eshte si nje "small world", sepse kishte shume gjera qe mund te ndeshje, gjeje me disa minuta largesi nga njera-tjetra.
  Roma & Firenze jane te bukura si vende turistike e mund te vizitosh kaq shume gjera qe jane pjese e kultures boterore.

  Summa summarum: Une them se cdo vend ne thelb ja vlen ta vizitosh e mesosh dicka, kundrosh ndonje gje mbi te cilen ke lexuar apo degjuar shume, e besh shume foto per qejfin tend sepse secila te ofron dicka, qe nuk e ke ndeshur me pare.

 15. #15

  Antarsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  ne madrid e ne frankfurt kam qene. jane poshte atyre qyteteve te listes.
  lisbona nuk eshte kush e di se fare me kane thene.

  marbella???!!!
  ka nja 50 qytete neper karaibe apo ne oqean indian qe kane plazhe shume me te bukura se ata te marbellas dhe te tere mesdheut...
  nuk krahasohet mesdheu me detet tropikale.
  Lisbona eshte si "katund" icik po te bridhje, por ka ama gjera qe ke qejf t'i vizitosh. Jo ndonje gje e jashtezakonshme ama.
  Madrid-i gjithashtu. Mua keto si vende nuk me kane impresionuar me ndonje gje qe te them: "Wow". Spanja e Portugalia nuk e di por me duken qe nuk kane ndonje standart si vende qe te te lene pa mend me ndonje gje. : ))

  Frankfurt-i eshte metropol me qiellgevishesat e vet, por nuk ka ndonje gje te jashtezakonshme ne te.Dengla e madhe vetem.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Bardhi
  Antarsuar
  06-09-2002
  Mosha
  34
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Mendoj se mbas Prishtines , qyteti me i mire eshte Parisi.
  JU NJE HAP - PUNA DY...

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-02-2010
  Postime
  744
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Bardhi Lexo Postimin
  Mendoj se mbas Prishtines , qyteti me i mire eshte Parisi.
  normale, shije shije kjo bote
  harrove te them qe ato qytete qe zgjodha vijne natyrisht pas fshatit tim.
  I support Papa Joseph Ratzinger.
  Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

 18. #18

  Antarsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pa prova fotografike nga fshatrat e lagjet qe thoni se jane me te bukurat, nuk perfillen sugjerimet tuaja.
  Ju falenderojme per vemendjen parapasprakisht.

 19. #19
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga eldushka Lexo Postimin
  Lisbona eshte si "katund" icik po te bridhje, por ka ama gjera qe ke qejf t'i vizitosh. Jo ndonje gje e jashtezakonshme ama.
  Madrid-i gjithashtu. Mua keto si vende nuk me kane impresionuar me ndonje gje qe te them: "Wow". Spanja e Portugalia nuk e di por me duken qe nuk kane ndonje standart si vende qe te te lene pa mend me ndonje gje. : ))

  Frankfurt-i eshte metropol me qiellgevishesat e vet, por nuk ka ndonje gje te jashtezakonshme ne te.Dengla e madhe vetem.
  per mua spanja eshte shteti me i bukur ne europe. eshte i pasur me histori e kulture dhe natyre te mrekullueshme. sidomos jugu.
  ndoshta nuk ke shetitur shume. une ne fakt vetem ne madrid e toledo kam qene, por ne spanje ndodhet edhe barcelona, sevilla, cordova, granada, san sebastian, santiago de compostela, ishujt etj.
  ne spanje ka shume me teper per te pare se ne france gjermani apo angli. mendoj se vetem italia eshte ne te njejtin nivel.
  e verteton edhe fakti qe eshte shteti i dyte ne bote qe ka me shume pasuri te njerezimit te mbrojtura nga UNESCO.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 20. #20

  Antarsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  per mua spanja eshte shteti me i bukur ne europe. eshte i pasur me histori e kulture dhe natyre te mrekullueshme. sidomos jugu.
  ndoshta nuk ke shetitur shume. une ne fakt vetem ne madrid e toledo kam qene, por ne spanje ndodhet edhe barcelona, sevilla, cordova, granada, san sebastian, santiago de compostela, ishujt etj.
  ne spanje ka shume me teper per te pare se ne france gjermani apo angli. mendoj se vetem italia eshte ne te njejtin nivel.
  e verteton edhe fakti qe eshte shteti i dyte ne bote qe ka me shume pasuri te njerezimit te mbrojtura nga UNESCO.
  Ne fakt une kam qene nga ato qe permende ti ne Madrid, Toledo, Granade, Sevilla, Barcelone edhe San Sebastian. Ka per te pare, nuk e mohova kete gje. Ama nuk e di perse, nuk mund t'i krahasoj me Paris, apo Vjene, apo Prage. Me ngjajne pak "larg qyteterimit". Nuk e di perse. : /

Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •