Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12

Tema: HTC Desire!

  1. #1
    i/e regjistruar Maska e gt2xf
    Anėtarėsuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    Northern Europe
    Postime
    273

    HTC Desire!

    Pershnetje te ngrofta te gjithe juve!
    Meqenese nuk kishte ndonje teme rreth telefonave po e fus ketu.
    Sot shkova neper dyqane (une per momentin jam ne skandinavi) dhe po kerkoja me ble nji HTC Desire: Ku shkoja ju thosha: "...today I got a desire to buy a HTC Desire"....askund nuk e gjeta e me thonin se do te vije se shpejti...

    A di dikush ndonji dyqan duke fillu nga evropa perendimore deri ne USA dhe Canada qe e ka ne dyqan dhe cmimet?


    Falemners.....

  2. #2
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Ėshtė telefon shumė i mirė. Nė Austri ka pothuaj me tepėr se 1 muaj qe ėshtė nė dyqane.

    Problemi ėshtė se ta marrėsh me para nė dore, ėshtė tepėr shtrenjtė, kėtu i marrim me kontrata na bien me lire.

    Njė shok i imi e ka marre para dy-tri jave. Pagoi 200 euro para ne dore dhe tani paguan 20 euro nė muaj pėr 2 vjet me radhe. Po ta llogaritėsh i bie 680 euro pas dy viteve, por ai i shfrytėzon edhe thirrjet falas qė ka kontrata me tėre Austrinė, 1000 sms dhe 3GB internet.
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e gt2xf
    Anėtarėsuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    Northern Europe
    Postime
    273
    Falemineres per infon!

    Edhe ketu ka gati 2 muaj por i shesin menjihere, i perpijne......

    Sot isha ne mediamarkt sepse vetem ne ate dyqan elektronik mund ti shohesh produktet prej se verteti dmth jo plastike... dhe e pashe per se verteti pra e preka dhe ishte shume i mire

    shih ketu per me teper... http://www.gsmarena.com/htc_desire-3077.php

    Por du me e ble me pare ne dore se me keto kontratat ash pak me spec puna, se te bjen me shtrenjte.
    Nuk me duhet shume me shfrytezu 3G sepse ketu ka hotspots e mund ta perdor edhe ne shpi me WiFi, gjithashtu sa pe rme cu ndonji email mund ta perdor per pak sekonda.....

    Ketu eshte me Telenor psh 25€ qe mundesh me i perdore keto pare me thirre dhe internet per cdo muj dhe + 20€ per telefonin per 24 muaj qe i bjen 45€x24 muj = 1080€ qe nuk ma leverdis fare.....
    Ka dhe me Telia, por i bien me shtrenjte....

    ketu me pare ne dore ban 480€ ose 4800SEK!

    Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
    Ėshtė telefon shumė i mirė. Nė Austri ka pothuaj me tepėr se 1 muaj qe ėshtė nė dyqane.

    Problemi ėshtė se ta marrėsh me para nė dore, ėshtė tepėr shtrenjtė, kėtu i marrim me kontrata na bien me lire.

    Njė shok i imi e ka marre para dy-tri jave. Pagoi 200 euro para ne dore dhe tani paguan 20 euro nė muaj pėr 2 vjet me radhe. Po ta llogaritėsh i bie 680 euro pas dy viteve, por ai i shfrytėzon edhe thirrjet falas qė ka kontrata me tėre Austrinė, 1000 sms dhe 3GB internet.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gt2xf : 10-06-2010 mė 15:03

  4. #4
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Ndonjė faqe interneti nuk ka ku mund te blesh? Hotspots kėtu i ke me password te gjithė perveē ne McDonald's.

    Nuk e di tek ju po kėtu s'ke hesap tė marrėsh telefonin me para nė dore. Unė e paguaj 20 euro nė 24 muaj dhe kam 2000 minuta nė tė gjithė shtetet e Bashkimit evropian ne kontrate dhe 3GB internet, mė lire s'mė bjer mua po ta marre me para ne dore njė Smartphone dhe pastaj te telefonoje..


    Te tregova sa janė ēmimet kėtu, e ti ishalla gjen mė lire e mė mire.
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e gt2xf
    Anėtarėsuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    Northern Europe
    Postime
    273
    Nashti :-)) a pagun 20€ dhe flet per ket shume apo flet per 20€ dhe pagun extra me keste per telefonin per 24 muaj.
    Kjo kontrata nqs e ka 20€ ne muaj e nuk pagun extra per telefonin dhe ke 2000 min falas ne EU plu 3g internet asht fantastike fare......
    Sa per kurizitet a i ke 2000 min me fix apo ehd em celular?
    Dhe une gjithmone i kam mbajte numrat me kontrate ehde n kur kam qene ne US ehd eketu, nuk mbaj prepaid.....vetemne shqipni kur shkojne e prej iinatit nuk e marr me kontrate sepse me vjen sikur po me vjewdhin paret...sh shtrenjte.....

    Ka ketu me ble ne internet por thone se vjen mba snji jave apo 2...

    Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
    Ndonjė faqe interneti nuk ka ku mund te blesh? Hotspots kėtu i ke me password te gjithė perveē ne McDonald's.

    Nuk e di tek ju po kėtu s'ke hesap tė marrėsh telefonin me para nė dore. Unė e paguaj 20 euro nė 24 muaj dhe kam 2000 minuta nė tė gjithė shtetet e Bashkimit evropian ne kontrate dhe 3GB internet, mė lire s'mė bjer mua po ta marre me para ne dore njė Smartphone dhe pastaj te telefonoje..


    Te tregova sa janė ēmimet kėtu, e ti ishalla gjen mė lire e mė mire.

  6. #6
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar mė parė nga gt2xf Lexo Postimin
    Nashti a pagun 20€ dhe flet per ket shume apo flet per 20€ dhe pagun extra me keste per telefonin per 24 muaj.
    Kjo kontrata nqs e ka 20€ ne muaj e nuk pagun extra per telefonin dhe ke 2000 min falas ne EU plu 3g internet asht fantastike fare......
    Sa per kurizitet a i ke 2000 min me fix apo ehd em celular?

    Ka ketu me ble ne internet por thone se vjen mba snji jave apo 2...
    2000 minuta nė 27 shtetet qė janė ne Bashkimin evropian mobil dhe fiks, pėrfshirė Kosovėn me VALA(Monako) dhe IPKO(Slloveni) vetėm me Kosovėn nuk e kam me fiks se Kosova e ka atė tė shkive 038.

    Paguaj vetėm 20 euro e 41 cent saktėsisht nė muaj deri nė 2000 minuta, po kalova kėta 2000 minuta tani paguaj extra. Ėshtė pėrfekte, edhe telefonin e kam marre mė lirė, edhe telefonoj gratis.

    Po mos tė ishte kėshtu kurr s'do tė kisha ble telefon tė hajrit.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga strange : 10-06-2010 mė 15:48
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e gt2xf
    Anėtarėsuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    Northern Europe
    Postime
    273
    Cila kompani T-Mobile?


    Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
    2000 minuta nė 27 shtetet qė janė ne Bashkimin evropian mobil dhe fiks, pėrfshirė Kosovėn me VALA(Monako) dhe IPKO(Slloveni) vetėm me Kosovėn nuk e kam me fiks se Kosova e ka atė tė shkive 038.

    Paguaj vetėm 20 euro e 41 cent saktėsisht nė muaj deri nė 2000 minuta, po kalova kėta 2000 minuta tani paguaj extra. Ėshtė pėrfekte, edhe telefonin e kam marre mė lirė, edhe telefonoj gratis.

    Po mos tė ishte kėshtu kurr s'do tė kisha ble telefon tė hajrit.

  8. #8
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Po. Por gati tė gjitha e kanė ashtu kėtu, prandaj edhe ėshtė aq lire..
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e gt2xf
    Anėtarėsuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    Northern Europe
    Postime
    273
    E bejme nje pune bashke?
    20Euro x 24 bejne 480Euro
    E mundesh me e marre ti nji subsription per mu ti psh e une te jap per nji vit paret dmth 200Euro e ti thirr per ato pare e mund te te jap dhe nji telefon SE w595 qe e kam ble para 15 muajsh vjet 270 euro?

    apo me thuj si mund te merremi vesh....

    Puna eshte qe te mos jete i kycur me T-Mobile.....
    A mund te merremi vesh?

    Pershnetje



    Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
    Po. Por gati tė gjitha e kanė ashtu kėtu, prandaj edhe ėshtė aq lire..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gt2xf : 10-06-2010 mė 18:09

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e gt2xf
    Anėtarėsuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    Northern Europe
    Postime
    273
    Strange:

    une po shoh se cmimet ne T-Mobile austria nuk jane ashtu sic po thu ti per HTC Desire....
    Plani 20 Euro nuk ashte ai qe thu ti per me teper duhet me pagu 270 e nuk ke 2000 min por 700, plani me 2000 min thote 40 Euro e duhet me pagu telefonin 130 Euro....nejse here tjeter ne jep info reale mos i fryj te lutemse mu duken si shume te fryra infot tua.

    Ja ku kam klikuar

    http://shop.t-mobile.at/00/1_1/48194...contractType=0

    Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
    Po. Por gati tė gjitha e kanė ashtu kėtu, prandaj edhe ėshtė aq lire..

  11. #11
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Nuk tė thash se unė e kam Desire. Tė tregova qė njė shok i imi e paguan aq. Kėtu ka sezona kur i merr shumė lirė dhe tash verės si ēdo vit kėtu i lirojnė ēmimet.

    Sa pėr HTC Desire, qė e ki nė orange.at Po ta paguash online, ke disa gjera qė i merr papare, por ēmime i telefonit qenka rrit per 129 Euro me tepėr por ka dhe njė opsion tjetėr qė nė webfaqe nuk shkruhen, po tė jesh nėn moshėn 27 vjeēe (pėr student janė bere) ke 20% me lire. ... ti po nuk besove te bej foto te faktures qė e paguan shoku im, ndėrsa tė timen po tė postoje me poshtė qė tė tė mbushet mėndja se nuk tė "fryhem", vetėm tė tregova se kėtu me lirė janė por merre si tė duash, e sa pėr atė punėn bashkė, harroje...



    http://img63.imageshack.us/img63/6562/68839853.jpg

    Phiii.. kėrkojnė ndihmė edhe pastaj thonė mos fol...ēudi si i merrni tė gjitha sikur lavdėrohet dikush... ty do tė tė lavdėrohem kur tė blejė T-mobile
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga strange : 11-06-2010 mė 12:40
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e gt2xf
    Anėtarėsuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    Northern Europe
    Postime
    273
    ...po e kuptoj qe ka ulje cmimi per studenta dhe ka ulje speciale cmimesh!
    Edhe per receipt ska nevoje se nuk eshte se nuk te besoj ske problem!

    Se pari nuk kerkova ndihme nga kerkush e sidomos nga ty. (Megjithate te falenderoj per informimin ne atje sic edhe te kam falenderu ne mesazhet e me parshme)
    Vetem pyeta nese din ndokush ndonje website. Nuk thashe se kerkoj ndihme por vetem pyeta, per me teper nuk kerkova ndihmen tende.
    Sa per paragjykim nuk e kam si shiptaret e tjere qe te paragjykojne, por vetem se thashe mos e fryj infon por fjala fryj ka dashe then ne thonjeza....

    Se dyti fjalet e mia nuk ishin ofenduese apo sulmuese apo te kesaj natyre....

    Sa per propozimin tim nuk eshte problem fare ti ishe i fituari edhe nqs behej...
    Une sapo e e kam ba order HTC dhe po gjeta me lire do e cancel e marr aty ku eshte mi lire.....
    Ai qe paragjykon je ti qe thua se : "ty do tė tė lavdėrohem kur tė blejė T-mobile "....
    Kur kisha une T-Mobile USA subscription ti ndohta as ne Audstri nuk ke qene apo se kishe fitu azilin hala...

    Kalofsh mire,



    Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
    Nuk tė thash se unė e kam Desire. Tė tregova qė njė shok i imi e paguan aq. Kėtu ka sezona kur i merr shumė lirė dhe tash verės si ēdo vit kėtu i lirojnė ēmimet.

    Sa pėr HTC Desire, qė e ki nė orange.at Po ta paguash online, ke disa gjera qė i merr papare, por ēmime i telefonit qenka rrit per 129 Euro me tepėr por ka dhe njė opsion tjetėr qė nė webfaqe nuk shkruhen, po tė jesh nėn moshėn 27 vjeēe (pėr student janė bere) ke 20% me lire. ... ti po nuk besove te bej foto te faktures qė e paguan shoku im, ndėrsa tė timen po tė postoje me poshtė qė tė tė mbushet mėndja se nuk tė "fryhem", vetėm tė tregova se kėtu me lirė janė por merre si tė duash, e sa pėr atė punėn bashkė, harroje...



    http://img63.imageshack.us/img63/6562/68839853.jpg

    Phiii.. kėrkojnė ndihmė edhe pastaj thonė mos fol...ēudi si i merrni tė gjitha sikur lavdėrohet dikush... ty do tė tė lavdėrohem kur tė blejė T-mobile
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gt2xf : 11-06-2010 mė 12:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •