Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2009
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Prse kur m vijn mestruacionet m shum dhimbje kam n anus

  me ndihmoni ju lutem kur me vine mestruacionet me shume ma dhemb anusi nuk e duroj dot,,,car te pi

 2. #2
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Antarsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,814
  Faleminderit
  8
  54 falenderime n 47 postime
  Pi kamomil .
  Personalisht kam dhimbje barku, koke, dhe mesi .Gjinekologia me tha se dy dite para menstruacioneve duhet te pi cdo 8 ore paracetamol .Kuptohet dhe gjate peroidave .Por u lodha me ilace dhe pi kamomil .
  Mua me ze dhisminoria e cila me ndodh cdo tre ose kater muaj por doktoret nuk kane cte bejne.

 3. #3
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Antarsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,763
  Faleminderit
  10
  26 falenderime n 16 postime
  sarij ta kuptoj , pse bejn ca pyetje koti
  sikur vin nga mumli
  pik e zez
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 4. #4
  ...... Maska e ooooo
  Antarsuar
  15-09-2004
  Postime
  1,304
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga amerika1 Lexo Postimin
  me ndihmoni ju lutem kur me vine mestruacionet me shume ma dhemb anusi nuk e duroj dot,,,car te pi
  trego moshen e sipas rastit keshillat

  nje takim me gjinekologun nuk bo keq

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2009
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  jam 34 vjec

 6. #6
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Antarsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,763
  Faleminderit
  10
  26 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga ooooo Lexo Postimin
  trego moshen e sipas rastit keshillat

  nje takim me gjinekologun nuk bo keq
  ta mer mendja ska pa gjenekolog ndonjeher goca 34 vjee
  ska mesu akoma si qetsohen dhimbjet
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 7. #7
  ...... Maska e ooooo
  Antarsuar
  15-09-2004
  Postime
  1,304
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga amerika1 Lexo Postimin
  jam 34 vjec
  aa qenke rast i rand

  shume mund te jene arsyet - gjinekologun sa me shpejt edhe noi log tjeter uk ben dam

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime
  sa me shqetesime shendetesore qenke mi amerika
  hajde me mire ne shqiperi , s'pe po te prika amerika

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-12-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga amerika1 Lexo Postimin
  me ndihmoni ju lutem kur me vine mestruacionet me shume ma dhemb anusi nuk e duroj dot,,,car te pi
  une mendoj se ti ke problem me zorre te trashe ...
  ndikojn shum edhe nese ftohesh gjate atyre diteve qe pritet ti kesh menstruacionet ,te keshilloj te mos pish paracetamol ose ndonje barn tjeter per arsye mund te lshojn gjakderdhje te madhe.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Citim Postuar m par nga amerika1 Lexo Postimin
  jam 34 vjec

  Sikur ne femrat themi 34 vjecare dhe jo 34 vjec

  apo ka dhe meshkuj qe i vine mesturacionet
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 11. #11
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime n 21 postime
  .................................................. .................................................. .....................
  Ndryshuar pr her t fundit nga Station : 04-06-2010 m 14:42

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime
  pi paracetamol besoj se jepet pa receta atje, perderisa nuk ke sigurime shoqerore

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Je me kolit. Lexo Antiken me lart.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ChuChu : 04-06-2010 m 14:16

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-03-2008
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  pse duhet te talleni me nje vajze qe ka probleme ,,,dhe kur ajo ju pyet per nje shqetesim,,,e kuptoj shqetesim tend amerika dhe me vjen keq ,,,sepse dhe une kam probleme nuk jam e siguruar,,,,siguracioni koston shume,,,,,dhe e di te te dhembe dicka ne trup dhe mos vesh dot ne doktori,,,,dhe te vesh qofte dhe ne farmaci nuk i kupton dot ilacet se ka shume te pyesesh farmacistin per ndonje ilac nuk te kthen pergjigje,, farmacisti ketej eshte thjesht shites nuk te jep sqarime,,,,
  pi kamomil,, advil,, dhe une keshtu i kam patur ndonjehere,dhe mendoj cne kjo dhimbje kaq e forte ne anus ,,por largohet pi dhe shume lengje,,,,dhe kur te lindesh do te regullohen

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime
  Citim Postuar m par nga Antika Lexo Postimin
  une mendoj se ti ke problem me zorre te trashe ...
  ndikojn shum edhe nese ftohesh gjate atyre diteve qe pritet ti kesh menstruacionet ,te keshilloj te mos pish paracetamol ose ndonje barn tjeter per arsye mund te lshojn gjakderdhje te madhe.
  paracetamoli gjakderdhje ???????
  se mos e ngaterron valle me aspirinen ?????

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime n 70 postime
  Citim Postuar m par nga Albela Lexo Postimin
  sarij ta kuptoj , pse bejn ca pyetje koti
  sikur vin nga mumli
  pik e zez
  Jo mumli,po momli

  LOL

  Citim Postuar m par nga stern Lexo Postimin

  Sikur ne femrat themi 34 vjecare dhe jo 34 vjec

  apo ka dhe meshkuj qe i vine mesturacionet
  Ylli i mungojne germat ne tastature

  Amerika1 shko me mire ke gjinokollogu,dhe atje konsultohesh me mire
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 17. #17

  Antarsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga stern Lexo Postimin

  Sikur ne femrat themi 34 vjecare dhe jo 34 vjec

  apo ka dhe meshkuj qe i vine mesturacionet
  Si nuk thoka nje femer "jam xy vjec"?

  Quhen "menstruacione" apropo.

  Citim Postuar m par nga Linda5 Lexo Postimin
  Ylli i mungojne germat ne tastature

  Amerika1 shko me mire ke gjinokollogu,dhe atje konsultohesh me mire
  Ne kemi fjalen tone shqipe tastjere... dhe shkruhet gjinekolog.
  Ndryshuar pr her t fundit nga eldushka : 04-06-2010 m 15:23

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime n 70 postime
  Citim Postuar m par nga eldushka Lexo Postimin
  Si nuk thoka nje femer "jam xy vjec"? : -

  Quhen "menstruacione" apropo. : ^lulja3


  Ne kemi fjalen tone shqipe tastjere... dhe shkruhet gjinekolog. : ^lulja3
  Me qafsh mos je BATO ,se ai i gjemon antaret kur bejne gabime po tani njerez te gjalle jemi dhe gafa do bejme
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 19. #19

  Antarsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Linda5 Lexo Postimin
  Me qafsh mos je BATO ,se ai i gjemon antaret kur bejne gabime po tani njerez te gjalle jemi dhe gafa do bejme
  Jo, jam Batesha. Po kot, se ju korrigjoni te tjeret, ndersa vete beni gabime me thes. : D
  Ajo ka hall per shendetin, ju nisni hidh e prit. : /
  Ndryshuar pr her t fundit nga eldushka : 04-06-2010 m 15:34

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime n 70 postime
  Citim Postuar m par nga eldushka Lexo Postimin
  Jo, jam Batesha. : D Po kot, se ju korrigjoni te tjeret, ndersa vete beni gabime me thes. : D
  Ajo ka hall per shendetin, ju nisni hidh e prit. : /
  Po kshtu eshte hidhu e pritu

  I mirepres korrigjimet

  Me e mira eshte te shkoj ke mjeku (gjinekologu).sesa te hapin tema te tilla ktu (ndoshta jam dhe gabim)por une kur jam e semure qe mund te kem ndonje problem ,me mire shkoj direkt e ke mjeku ,sepse ai me jep keshillen me te mire per shendetin
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •