Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-11-2009
    Postime
    66

    Angry Më duhet një liçensë për antivirusin

    a muni nai kush me ma gjet ni licens te AVAST FREE ANTIVIRUS 5.0.545.0 jua di per nder nese me ndihmOni

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anëtarësuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejë-Republika e Kosovës
    Postime
    2,365
    me sa lexova ne http://www.filehippo.com/download_avast_antivirus/ nuk ka nevoj per licens eshte free
    Me respekt,

    Valdet Shala

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    Citim Postuar më parë nga spike Lexo Postimin
    a muni nai kush me ma gjet ni licens te AVAST FREE ANTIVIRUS 5.0.545.0 jua di per nder nese me ndihmOni

    Me kete FREE qe ke shkruar me lart tregon se eshte FREE-FALAS.
    Never argue with an idiot,they drag you down to their level and then they beat you with experience

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Ne google.

  5. #5
    Dr
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    ne perendim
    Postime
    338
    instalo linux e ske nevoj per antivirus

  6. #6
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    E kam une... menyre e ligjshme per ta aktivizuar...

    Por do te duhet te me presesh deri pasdite... kam nje dll magjike qe do te ta zgjidhi problemin

  7. #7
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Atehereee...

    Duhet te kesh patjeter Avast Pro Antivirus ose Avast Internet Security dhe versioni te jete ai qe ke cituar pra: 5.0.545.0

    Shkarko kete .dll nga rapidshare.
    http://rapidshare.com/files/395248241/ashBase.rar.html

    1. Instalo avastin si trial mode edhe zgjidh te mos marresh pjese ne opsionin "Participate in the avast! community".

    2. Pas perfundon instalimi, mos bej reboot he per he. Shko tek : Settings -> Troubleshooting: Edhe c'aktivizo "Enable avast! self-defense module".

    3. Mbylle Avastin. Shtyp Ctrl Alt DEL edhe me task manager mbyll edhe proceset AvastUI.exe dhe AvastSvc.exe

    4. Kopjo skedarin ashBase.dll ne direktorin ku eshte instaluar Avast... i bie te jete C:\Program Files\Alwil Software\Avast5. Zecendesoje skedarin e vjeter me te riun.

    5. Ristarto kompjuterin. Aktivizoje avastin duke klikuar mbi "Activate". Ose ne menyre alternative mund te shkosh ne Maintenance -> Subscription -> Activate trial period.

    6. Bej perseri veprimin e pikes 2, por kesaj rradhe aktivizoje opsionin "Enable avast! self-defense module".


    Po te shikosh te Maitenance edhe Subscription do te shikosh qe licensa qe Avast shkarkoi nga faqja zyrtare eshte e vefshme deri me 2024.


    --------------------------------------------------------------------------------------------
    Gjeja e fundit :
    Shko te Settings-> Updates-> PROGRAM: edhe zgjidh "Manual update".
    Mos i be asnjehere update programit... vetem definicioneve te antivirusit. Nqs i ben update programit ka shume mundesi qe te mos funksionoje me pas.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Aldi1
    Anëtarësuar
    30-09-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    401
    Po per kete versionin a mund te me ndihmoi dikush avast 5.0.462 me duhet nje licence key per kete.
    kam provuar shume nga inetrneti por asnje nuk me ka bere pune....
    nese do te me duhet me ndryshu versionin e ta bej si ai i larte permendur, e bej pa problem vetem te jet dicka funksionale...
    FALEMINDERIT!
    Aldi Shuli

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Aldi1
    Anëtarësuar
    30-09-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    401
    Force Intruder nese ke mundesi me ma dergu passwordin e rar do te isha shume mirenjohes.
    Aldi Shuli

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •