Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 53 prej 53
  1. #41
    ¯¯¯¯¯¯¯¯
    Anëtarësuar
    18-11-2005
    Postime
    749
    Citim Postuar më parë nga Bamba Lexo Postimin
    Jo, ishte mos guxo te kerkosh ndihme se.....(sipas deshires pikat)










    .

  2. #42
    e embel
    Anëtarësuar
    12-10-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    173
    Citim Postuar më parë nga Besoja Lexo Postimin
    Është shumë e vështirë të mundohesh të gjesh disa fjalë për të ngushëlluar atë nënë.Çdo kush nga ne e di që pak na sëmuret fëmija dhe jo vetëm që alarmohemi por edhe shqetësohemi shumë.E në këto rastin e kësaj nëne,dhimbja është e shumfishtë.Jeta u tregua e egër me atë por duhet të jetojë.Së pari, për të sjellë në jetë një fëmijë tjetër,gjë që do mbushë sado pak me gëzim zemrën e saj.Së dyti,sepse shumë të tjerë e duan shumë e shumë.Së treti,sepse ajo dhe çdo kush nga,është e pafuqishme për të "ndrequr" atë që ndodhi.Gjithsesi, është e vështirë në këto raste të gjesh dy fjalë.
    Ngushëllimet e mia për humbjen e fëmijës dhe do jem i lumtur nëse këto rreshta do shërbejnë qoftë edhe për një fije ngushëllim!
    shume llogjike te gjitha keto qe ke then Beso
    une cdo dite i percjell keto fjalet tuaja, e takoj perdite dhe perpiqem ta mbush me pak optimizem dhe tja largoj sado pak dhimbjen.
    faleminderit per mbeshtetjen!!

  3. #43
    e embel
    Anëtarësuar
    12-10-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    173
    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    A ende nuk u bindët se është një shkrim i trilluar, për të prekur ndjenjat tona. E sheh zonjuisha kumbull e thartë nuk na u duk më, fundja t'i falënderonte ata që i besuan.
    Unë për vete nuk i besoj këtij shkrimi.
    Mos u sentimantalizuni kaq lehtë!
    E shihni e la shkrimin - iku dhe tash ndoshta edhe qeshet me ne:"Ua hodha do të thotë"! Forum virtual është ky. Mbase dalin edhe mahi të tilla!!
    ME PLOT GOJEN PO TE THEM QE JE NJE MENDJEMADH QE TE PELQEN VETJA DHE DO TE BESH SI I ZGJUAR.
    NQS DO SHOHESH POSTIMET E MIA JANE AQ PAK PER AQ SHUME VITE SA KAM NE KETE FORUM SA STA PRET MENDJA
    SEPSE KETU NUK FUTEM PER TU TALLUR E PER TE HAPUR TEMA KOTI FUTEM KUR KAM NEVOJE OSE KUR NDIHEM BOSH.
    SE NUK RRI GJITHE DITEN ON LINE NE FORUM TE TE KTHEJ PERGJIGJE TY MENJEHERE
    SESHTE ARSYE PER TE THENE KETO QE KE THENE
    E NJE NGJARJE TE TILLE DO ME DRIDHESHIN KEMBET TA SAJOJA SE KAM VETE FEMI DHE SDO GUXOJA KURRE.
    GJITHSESI SECILI TREGON VETEN E VET....
    DHE DICKA E KAM JETEN AQ TE MBUSHUR SA SKAM NEVOJE TE FUS TEMA TE SAJUARA KETU E TE MENDOJ ME VETE "JUA HODHA..." ESHTE QESHARAKE LLOGJIKA JOTE.



    POST KESAJ BISEDE TE PAKENDESHME QE ZHVILLOVA ME SIPER DUA TJU FALENDEROJ JU MIQ QE KENI DHENE QOFTE DHE NJE FJALI TE VETME NGUSHELLUESE PER MIKEN TIME. PER TE JETA EHSTE BERE E VESHTIRE GJITHSESI UNE MUNDOHEM TJA LEHTESOJ SADO PAK KETE DHIMBJE ME FJALE TE MIRA TE CILAT I GJEJ DHE TE JU.

  4. #44
    e embel
    Anëtarësuar
    12-10-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    173
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Si pate nerva dhe hape nje teme te tille. Pse ne do te mesojme c'a ti thuash ti ? C'a shoqe qenke ti ?!
    PINK KE HAPUR RRETH 100 TEMA NE FORUM DHE ASNJERA SME ESHTE DUKUR INTERESANTE GJITHSESI STE KAM OFENDUAR NDONJEHERE
    UNE KAM NERVA TE HAP TEMA QE ME SHQETESOJNE TI KE NERVA TE HAPESH TEMA QE TE ARGETOJNE CKA KETU PER TU CUDITUR E PARA KJO DHE E DYTA CA SHOQE JAM UNE DUHET TA DISH VETEM NQS SE JE SHOQJA IME PO NJE TIP SI TY QE SHPREHET KESHTU SKA ASNJE SHANS PER TE QENE E TILLE.
    TUNG

  5. #45
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-06-2009
    Postime
    782
    Të Zotit jemi, dhe Tek Ai eshte kthimi i gjithësecilit.

    Durim,.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e TheBessim
    Anëtarësuar
    12-06-2010
    Postime
    2
    ne emer timin dhe ne emer te nje shokut time per kete Histori shprehim kete mendim...

    Me dhemb shpirti ti ndegjoj keto fjal met vertet prekese, dhe e dhimbshme, me vjen shum keq dhe prej zonjes, si dhe humbjen e vajzes se saj,dua ti them se edhe un ndihem i prekur nga ajo qe ka ndodhur me vajzen tuaj, por duhet te dish nje gje, ne ket jet ndodhin shum gjera te cilat nuk i presim dhe papritur ndryshon gjithqka ne jetet tona,por duhet pregaditemi per me te keqen qe te shpresojn me te miren, dua te them edhe nje her qe me vjen keq nga thellesia e zemres , dhasht zoti te keni dhe shum femije te tjer duhet te vazhdoni jeten tuaj,edhe pse keni nje plag te pasheruar ne zemer,por jeta ka edhe disa gjera te mira qe besoj qe i dini , esht gezimi lumturia dhe dashuria,ju pershendes dhe ju them qe dhimbjen tuaj e kemi edhe ne ..

  7. #47
    Behind these Hazel Eyes Maska e Lule_Bora
    Anëtarësuar
    30-07-2007
    Postime
    107
    Kumbulla kjo nuk eshte dicka qe ndan me forumin, shume e trishte ta lexojme..e te mundohemi te japim mend. Je ti ajo qe njeh shoqen tende, dhe je ti ajo qe dhimbjen e ndjen nga shpirti jot, e s'ke nevoje per njerez artikulativ me shpreh dhimbjen tende. Per raste te tilla njeriu s'duhet te jete as poet e as inteligjent. Jane dhimbje te pastra shpirterore.
    For all my love and hate, for all my sorrow's sake, neither today or tomorrow, i shall never break!.

  8. #48
    Ti e ke shume te veshtire sidomos!

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-09-2010
    Vendndodhja
    Franc
    Postime
    180
    ju pershendes te gjithve ne forum po asht edhe nenen qe ka humbur femiun e saj !
    i them qe te ben saber durim sepse loti qe rrjedh nga syni nuk kthehet dot mrapa te tregohet nje nen e fort sepse ajo do te linde ende dhe do te mbush shtepin me kalamaj e lus zotin qe te jep durim dhe te jep femij sa te deshiron ajo dhe te gjith te shendoshn amin

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Pushi
    Anëtarësuar
    20-12-2007
    Postime
    159
    Jeta vazhdon, dhimbja eshte pjese e saj....krijimi i nje jete te re (nje femije tjeter) do mund ti jape nenes lumturine e humbur nga humbja e te parit.

    Dhimbja ngelet gjate gjithe jetes nuk shuhet, por lumturia dhe forca qe te japin femijet pas femijes qe nuk jeton me....i japin force nenes te jete e lumtur perseri...te pakten per femijet e saj.
    Keshilla ime e vetme do ishte : Behu nene perseri.

  11. #51
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anëtarësuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730
    Citim Postuar më parë nga kumbulla Lexo Postimin


    ...ajo shkelqente nga lumturia qekur Zoti i dhuroi vajzen e saj te cilen e adhuronte deri ne pafundesi.nuk ka fjale me te cilen mund te pershkruaj cfare nene ishte ajo...
    xirrini fjalet tuaja nga thellesia e zemres qe te mund ta prekni sado pak dhimbjen e saj.
    Zoti ia ka dhuruar dhe e ka bere te lumtur, dhe Zoti ia merr sepse tek Ai shkon gjithcka. Njeriu te falenderoje kur i jepet nje e mire, dhe te beje durim kur i bjen nje fatkeqesi. Asgje nuk ndodh rastesisht..
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  12. #52
    gurbetqari
    Anëtarësuar
    30-10-2010
    Vendndodhja
    Annecy-RhoneAlpes region.France
    Postime
    10
    All llahu eshte i madh ,,,Eshte dhimbje me humbe nje femij po duhet me pas parasysh nje send qe ALL LLAHU jep shpyrt edhe ALL LLAHU merr shpyrt edhe sa per femi ai eshte njeri nder femijet e xhenetit sa qe vetem ata qe skan mbrri ne kohen e pubertetit apo moshes madhore,e shyqyr qe ajo nan qe eshte e re edhe ALL LLAHU ka dasht me sprovu ne jet po jeta vazhdon ,Duhet me kan e fort me mbijetu ket merzi,,

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anëtarësuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    shpresoj ta besh tjetrin
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •