Close
Faqja 3 prej 21 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 405
  1. #41
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga Linda5 Lexo Postimin
    Po Bufon çpati,se nuk e mora vesh

    Ishalla neshjen tjeter hajn me shum makarona:

    Jack kishe von bast per Italin?
    Buffon pati tërheqje muskulare.

    Sot s'vura bast, s'dua t'i falementoj kompanitë e basteve
    Life's too short to remove USB safely.

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    sa fat kan keto pepinot
    nje gabim portieri dhe gol
    JO SEKS PARA MARTESE

  3. #43
    Une ne fakt po luaja kalceto dhe nuk e pash ndeshjen,po me thane qe taljonet ishin zerde fare.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  4. #44
    Do bejne mire te vrasin veten keta viktimat e Itali-s. Pika qe s'ju bie kur e mbajne veten keta si kampion bote. Edhe Apollonia do i kishte mundur sot me ate loje qe ben.

  5. #45
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ca kufomash jan kta pepinot e Italise..

    NO TOTTI, NO PARTY.

    Do vdisni shum shpejt pepino.. Prap De Rosi jua shpetoi lekuren sot, Romanisti. Viktima.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  6. #46
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Une ne fakt po luaja kalceto dhe nuk e pash ndeshjen,po me thane qe taljonet ishin zerde fare.
    Kan tall veglat me ty!!
    Kjo qe ndeshja e pare ku pame nje çike futboll siç duhet......
    Jarigas

  7. #47
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Kan tall veglat me ty!!
    Kjo qe ndeshja e pare ku pame nje çike futboll siç duhet......
    Pret te besoj qe ka pas futboll te bukur te ajo ndeshje ? Dhe nqs ka pasur,e ka bere Paraguai,se ITALIA FUTBOLL TE BUKUR ? Nuk ben vaki,ne jete te jeteve.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anëtarësuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejë-Republika e Kosovës
    Postime
    2,365
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Pret te besoj qe ka pas futboll te bukur te ajo ndeshje ? Dhe nqs ka pasur,e ka bere Paraguai,se ITALIA FUTBOLL TE BUKUR ? Nuk ben vaki,ne jete te jeteve.
    Shume real dhe i drejtpërdrejte,,,pajtohem plotësisht.
    Me respekt,

    Valdet Shala

  9. #49
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Do bejne mire te vrasin veten keta viktimat e Itali-s. Pika qe s'ju bie kur e mbajne veten keta si kampion bote. Edhe Apollonia do i kishte mundur sot me ate loje qe ben.
    italjani sono boni per manxharri makaroni!

    p.s. Mos u çudit nëse e sheh Italinë në finale, zvarrë ecin përherë peppinot.

    p.s.2 O PINK nga u çduke?
    Life's too short to remove USB safely.

  10. #50
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Pret te besoj qe ka pas futboll te bukur te ajo ndeshje ? Dhe nqs ka pasur,e ka bere Paraguai,se ITALIA FUTBOLL TE BUKUR ? Nuk ben vaki,ne jete te jeteve.
    ....hahahahah...po te them vetem se Paraguay boni vetem 2 aksione te mirefillta dhe se golin e shenuan ne rastin e vetem te paster qe paten nga nej goditje denimi qe arbitri ua dha gabim!
    Perfundimin qite vete!
    Sidoqofte, deri tashi ishte ndeshja e vetme bashke me ate te Anglise, ne te cilen pama pak futboll:
    Jarigas

  11. #51
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Mos u çudit nëse e sheh Italinë në finale
    Do cuditesha po kaloi grupin.

    Verrem i kam kta italiant.. puuuuu sa te shpift jan.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  12. #52
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    skuader koti

    u ofendua Cannavaro gjate intervistes sepse e therriten vecchio..ekspert i tha gazetarit jo vecchio
    e tregoi bukur ekperiencen sonte

  13. #53
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga valdetshala Lexo Postimin
    Shume real dhe i drejtpërdrejte,,,pajtohem plotësisht.
    ....ahahahaha....ai tjetri ben hipoteze, kurse ky thote :"shume real"!!!....ahahahahah...me cfare mendjesh na takon qe te diskutojme per futboll.....
    Jarigas

  14. #54
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    lojen e dominuam komplet , ama s'krijuam raste te pastra. te vesh marchision mbrapa sulmuesave ne qender , eshte gomarllik , e kete gomarllik lippi e kuptoi pjesen e dyte. ajo skeme si shkon fare marchisios . i shkreti mundohej te luante anesore , sepse e pa qe ishte komplet jashte pozicioni. nuk i shkon italise skema diamante ne mesfushe.
    italia luan 4-4-2 historikisht e gjithmone me kete skeme ka pase suksese. montelivio pjesen e pare u duk pak fare , por pjesen e dyte lujti mire fare. lippi beri disa gabime te renda ne ate formacion. ai sakati i fiorentines , nuk mund te lihet kurre sulmues qendror , sepse ai nuk leviz ne fushe fare. pra nuk e ndihmon skuadren aspak. per mendimin tim lippi duhet te vendoste iaquinten sulmuesi qendror e mbas tij te vinte pazzini . 4-4-1-1 ka per ti krijuar me shume raste lojes italiane , sepse kete vit nuk ka lojtare magjike pervecse camoranezit dhe pirlos.
    si pa pike turpi nuk e futi ne loje camoranezin pjesen e pare lippi?
    hajde mendje hajde. harroi boterorin e pare qe lojtare si camoranezi ,zambrotta dhe canavaro i dhane kupen. sa u fut ne loje ai , direkt ndryshoi loja italiane.
    pepe me pelqen shume , keshtuqe me ardhjen e pirlos , loja ka per te mare formen e duhur .......iaquinta para , pepe dhe pazzini me poshte kraheve te tij , duke pase mesfushora sulmuesa mbrapa tyre si camoranezi dhe marchisio . pirlo le te orkestroje lojen e rossi le te jete mefushori mbulues . eshte e thjesht , habitem si se beri sot kete skeme me montelivion ne fushe.

    canavarro e lujti shkelqyeshem sot , duke e treguar veten si mbrojtesi me i mire i kesaj dekade.

    ore sa per informacion .......mbi 6 lojtare te juves skuadra e italise........i bie afersisht 70% e skuadres me lojtare juventine.

    po pse juvja do i dhuroje perhera boterore italise mer?
    edhe heren e fundit e njejta gje. edhe ne 82 e njejta gje.

    kur them une qe ekipe si milani dhe interi sjane ekipe italiane , sju mbushet mendja juve

  15. #55
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    ....hahahahah...po te them vetem se Paraguay boni vetem 2 aksione te mirefillta dhe se golin e shenuan ne rastin e vetem te paster qe paten nga nej goditje denimi qe arbitri ua dha gabim!
    Perfundimin qite vete!
    Sidoqofte, deri tashi ishte ndeshja e vetme bashke me ate te Anglise, ne te cilen pama pak futboll:
    More,kur flet dhe ti qe Italise i eshte bere "padrejtesi" ,eshte te biesh permbyse.
    Pastaj,ta maresh holle holle (trash del),atje shenohet 1 pike paraguai,dhe 1 italia,dhe jo 1 Pike Italia,dhe 1 pike Paraguai DUKE PATUR DY RASTE DHE NJE GODITJE DENIMI TE PAQENE.Se keshtu thone te gjithe kur s kane cthone me.
    Nuk e di nqs je me Italine apo jo,po nqs je u uroj: KALOFSHI GRUPIN !.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Ca kufomash jan kta pepinot e Italise..

    NO TOTTI, NO PARTY.

    Do vdisni shum shpejt pepino.. Prap De Rosi jua shpetoi lekuren sot, Romanisti. Viktima.
    une nuk jam tifo i italianeve
    por e mendova se ju ndje mungesa totit
    pervoja e tij do i jepte fitoren
    JO SEKS PARA MARTESE

  17. #57
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    ore sa per informacion .......mbi 6 lojtare te juves skuadra e italise........i bie afersisht 70% e skuadres me lojtare juventine
    Prandaj edhe ka kte loje qe beri sonte. Edhe Pakistani do i rrafi.

    LOL
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  18. #58
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    akoma me tottin ju mer?
    ju ka ngel ora ne 2004 ala .

    lol

  19. #59
    ...ahahahaha....ai tjetri ben hipoteze, kurse ky thote :"shume real"!!!....ahahahahah...me cfare mendjesh na takon qe te diskutojme per futboll.....
    Ca hipoteze thu ti mer ? KA BERE ITALIA NDONJEHERE FUTBOLL TE BUKUR 10-15 vitetet e fundit ?
    Si duket paska qene tjeter Boteror dhe Europian per ty & Co si puna jote,dhe tjeter Boteror dhe Europian per te gjithe boten.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  20. #60
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Prandaj edhe ka kte loje qe beri sonte. Edhe Pakistani do i rrafi.

    LOL
    me qafsh , cfare prisje ti ndonje loje kundra nje ekipi i cili rrahi argjentinen dhe brazilin ne paraeleminatore , nje ekip qe historikisht mbron fuqishem , ha me pak gola ,dhe ajo skuader ka marre 8-9 mbrojtesa nga 23 lojtaret e mundshem?

    problemi me ju tifozet e rinj eshte se se keni ndjek kurre paraguajin si ekip prandaj.

    pyete njehere francen ne 98 cfare i ndodhi me kete ekip?

Faqja 3 prej 21 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •