Close

Rezultati i Sondazhit: Cili ekip do t fitoj Kupn e Bots 2010?

Votues
343. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Brazili

  60 17.49%
 • Gjermania

  95 27.70%
 • Italia

  26 7.58%
 • Franca

  3 0.87%
 • Argjentina

  59 17.20%
 • Anglia

  27 7.87%
 • Hollanda

  39 11.37%
 • Spanja

  33 9.62%
 • Afrika e Jugut?

  1 0.29%
Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 229
 1. #21
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Spanja, uroj.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 2. #22
  18 scudetti Maska e Gjinokastra
  Antarsuar
  29-08-2009
  Mosha
  28
  Postime
  1,164
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Suhejbi Lexo Postimin
  Une jam me Anglin dhe besoj se kesaj here Anglia e ka rendin qe te merr kupen ka lojtar shume te fort mjafton vetem Rooeny te jete ne form, por nuk e perjashtoj edhe Spanjen me gjithe formacionin perfekt qe e ka, sa i perket Italis ate harrone kjo ne grupe ka per tu derzuar :P.

  Anglia Campion.
  Italia nuk do dorzohet n grupe, por n mos gaboj, erek finalet do i vjn bashk kto dy ekipe, prandaj aty mendoj se Spanja do fitoj prball Italis.
  [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

 3. #23
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Spanja ka ekipin me te mire dhe me te kompletuar ne Boteror. Dhe dikush qe mund te thote te kunderten per mua nuk di te shikoje futboll. Ama, ne asnje rast nuk ka ndodhur qe ekipi i cilesuar si favorit absolut te kete fituar Kupen e Botes, duker perjashtuar Brazilin e vitit 1970.

  Une mendoj qe Spanja do te ece shume ne kete Boteror, por votova Brazilin si nje tifoz i Brazilit. Gjithashtu mendoj se Anglia dhe Argjentina do te bejne nje rruge te gjate. Mos harrojme qe do te kete dhe ndonje surprize.

  Shpresoj te fitoje Brazili, megjithese e di qe nuk eshte ne lartesine e duhur per ta fituar Boterorin. Brazili ka humbur shkelqimin e dikurshem, dhe po shfaq nje loje te ekuilibruar europiane. Megjithate, si tifoz kam qejf te fitoje, pavaresisht se nuk po na dhuron ate spektaklin e dikurshem.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 4. #24
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  39
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Brazili,Anglia dhe Spanja jane ekipet me te denja per ta fituar kete edicion.
  Franca,Italia,Holanda,Argjentina dhe Gjermania jane ne plan te dyte, por jane ekipe qe kure nuk u zihet "bese" sepse kane pervoje.Mes tyre do luhen vetem 90 minuta loje,pa pasur mundesi te ndreqin ndonje gabim qe do bejne (flas per ndeshjet eliminatore).Nje episod dhe permbys gjithcka.Mos ti harojme dhe ekipet surprize si Turqia ne 2002,apo Bullgaria ne 94 edhe sivjet do te dali ndonje (Nigeria apo Bregu i Fildishte)
  Megjithate vete nuk besoj se ky Botror do te jete ne lartesine e duhur,si ai i Gjermanise,apo Frances.Botroret e zhvilluar jashte Europes zakonisht kane qene te dobet dhe me i dobti ishte ai i Japoni-Kore e Jugut.
  Si tifoz i futbollit Italian shpresoj qe Italia te shkoje sa me larg,per te fituar nuk ma mer mendja.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Bel ami : 06-06-2010 m 18:13
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

 5. #25
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Une mendoj se Gjermania do jete surpriza e ketij boterori. Fakti qe shume specialist e shohin si ekip qe ne organiken e vet ka lojtare te rinj dhe si rrjedhoje kalon ne grupin e ekipeve me emer por pa organike te pershtatshme e ben ekipin qe te perqendrohet me teper ne objektivin e vet. Evropiani i fundit eshte dhe prova se gjermanet nuk duhet te nenvleresohen asnjehere.
  Vota ime per GJERMANIN!
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kesaj rradhe Gjermania .,

 7. #27
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Po lexoja diku dhe mu duk interesante, thash ti postoje ktu...

  1. Bamir Topi- President i Republiks, sht tifoz me Italin

  2. Sali Berisha, kryeministri sht me at q fiton. Por anon m shum nga Franca.

  3. Jozefina Topalli, Kryetarja e Kuvendit, nuk sht ndonj tifoze e madhe, por i bashkohet preferencave t djalit dhe bashkshortit, t cilt preferojn Italin.

  4. Edi Rama, lideri i opozits, bn tifozllk pr shum skuadra, kt vit sht me Italin.

  5. Fatos Nano, ish-kryeministr, lideri historik i PS-s sht tifoz “i mendur” pas Italis.

  6. Ben Blushi, deputet i PS, tifoz me Gjermanin

  7. Alfred Moisiu, ish-Presidenti i Republiks, tifoz me Italin

  8. Taulant Balla, deputet i PS-s, tifoz i “mendur” i Gjermanis
  9. Ditmir Bushati, deputet i PS-s, sht tifoz me Gjermanin

  10. Erion Veliaj, kreu i G-99, sht tifoz me Anglin

  11. Majlinda Bregu, ministre e Integrimi, tifoze me Italin

  12. Arben Ahmetaj, deputet i PS, tifoz me Spanjn

  13. Petrit Vasili, ministr i Shndetsis, tifoz me Brazilin.

  14. Paskal Milo, kryetar i PDS-s, me Brazilin dhe Gjermanis,

  15. Sokol Olldashi, ministr i Brendshm, sht tifoz me Italin

  16. Blendi Klosi, deputet i PS, tifoz me Anglin.

  17. Monika Kryemadhi, ish-deputete, tifoze me Holandn q nga vitit 1988.

  18. Lufter Xhuveli, ish- ministr i Bujqsis dhe Mjedisit, tifoz me Brazilin

  19. Spartak Ngjela, kryetar i PLD tifoz me Anglin.

  20. Elmaz Sherifi, ish-deputet i PS-s, tifoz me Gjermanis,

  21. Aldo Bumi, deputet i PD-s, ka qen tifoz me Gjermanis,, tani sht me Anglin dhe Italis.

  22. Nard Ndoka, kryetar i PDK-s, tifoz me Italin,

  23. Petro Koi, kryetar i PSV ‘91, tifoz me Italin

  24. Lajla Prnaska, Deputete e PD-s, tifoze me Holandn q nga viti 1974.

  25. Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-s, tifoz me Anglin

  26. Bujar Leskaj, ish-ministr i Kulturs, tifoz me Brazilin dhe me Anglin

  27. Servet Pllumbi, ish-kreu i Kuvendit, gjithmon tifoz i Brazilit.

  28. Andis Harasani, deputet i PS-s, tifoz i “thekur” me Gjermanis,

  29. Neritan Ceka, kryetar i PAD-s, i plqen Gjermania,

  30. Leka Zogu, Mbreti Leka Zogu, sht tifoz me Gjermanis,.

  31. Marko Bello, deputet i PS-s, tifoz me Gjermanis,

  32. Fatmir Xhafaj, deputet i PS, tifoz me Brazilin,

  33. Spartak Poi, ish-ministr i Transporteve, tifoz me Gjermanis,

  34. Bashkim Fino, deputet i PS, tifoz i “thekur” i Italis

  35. Ylli Pango, ish-deputet i PD, q nga viti 1966 me gjermant,

  36. Kastriot Islami, deputet i PS, tifoz me Gjermanis,

  37. Pllumb Xhufi, ish-nnkryetar i LSI, tifoz me Italin

  38. Gjergj Koja, ish-kryetar i FRESSH, tifoz me Gjermanis,.
  Ndryshuar pr her t fundit nga strange : 07-06-2010 m 17:39
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime
  Votn e meriton kjo;
  Argjentina uroj ta fitoje(si tifoz), nse jo ather Spanja. Kam nj parandjenj q Argjentina do i zhdepe me dru koks t gjith q do i dalin prpara hihihi. ;D

  P.S; Ishalla nj finale: Argjentin - Spanj. ;p


  Vamos Argjentina, Vamos Messi

  #VamosArgentina

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,036
  Faleminderit
  70
  93 falenderime n 77 postime
  pa perfundue rundi i par asgja nuk dihet ...

 10. #30
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  30
  Postime
  3,856
  Faleminderit
  172
  110 falenderime n 95 postime
  Un jam tifoz i Gjermanise dhe dua qe Gjermania te fitoi boterorin,ne te kundert kam deshire qe kupen ta mari ndonje perfaqesuese e Europes.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Angli, Brazil dhe Spanje...keto jane te vetmet ekipe qe mund ta fitojne...gjithsesi nuk i dihet se nai here del nai outsider!

  p.s
  Hollanda 5 13.16%

  Shume te forte jeni vallaj!

 12. #32

  Antarsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Uroj Hollanda
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 13. #33
  Ardd1 Maska e ardi ht
  Antarsuar
  05-06-2010
  Postime
  85
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  dihet anglia

 14. #34
  INTER Maska e Fittox
  Antarsuar
  05-12-2007
  Postime
  1,152
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Hollanda por edhe Brazili nuk prish pune :P
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 15. #35
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Indrius
  Antarsuar
  03-08-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shpresoj qe kupen e botes do ta fitoje GJERMANIA.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e ylli_pr
  Antarsuar
  29-11-2006
  Postime
  316
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mendoj se gjermania kesaj radhe.
  Qdo fjal qe del nga zemra, shkon ne zemer.

 18. #38
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  31
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Brazili mendoj.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 19. #39
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  31
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Messi eshte nje hic ne kombetare thjesht ashtu ka tregu deri tash.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 20. #40
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Nuk para shoh futboll, vetem botrorin ,por mqs nuk jane shtatlartet tane , votoi per Gjermanin .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •