Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 158
  1. #21
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    MILAIM JAT -i le ti bën pyetje njanit që kohve të fundit kogja shum po mban konferenca GANI GECIT ai i tregon
    se ky far mberurine hyn aty ku e di që nuk ka rrezistenc

    marre duhet mi ardh se edhe gruas së tij do tja bën dikush siç bëri ky bile edhe ma zi

    nuk e njof kush eshte kjo gazetare veq ketij zotris veq i kisha shkue tek banesa tek tuneli afer ores dhe ja kisha ngjit nje gondom te shpenzuar në goj se e meriton
    O kti zemren me ja hjekme thik me ja qit tavolin so gjynah se ky ska lidhje me gazetari i doket vetja i moderum qe u kan suedi ky far bali se ktyne kur tju vjen fundi kon me ra komplet edhe ka me ju hup fara ktyne far mykav

  2. #22
    Reagimet ne infosoft.


    Gazetari Milaim Zeka fyen në mënyrën më banale koleget e tij

    Nacionale

    E premte, 28 Maj 2010 22:55

    (INFOSOT) - Gazetari Milaim Zeka ka ofenduar në mënyrën më banale disa gazetare femra, të cilat në konferencën për media e pyetën kryeparlamentarin Jakup Krasniqi rreth fondit Limaj.

    Përderisa, Krasniqi nuk i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve duke thënë se nuk është i informuar rreth kësaj çështjeje, ka eksploduar gazetari Zeka, i cili u ka thënë kolegeve të tij se kjo është temë për Kuvajtin e jo për fondin Limaj, për të vazhduar me ofendimet më ekstreme.

    Ja si ofendoi Zeka dhe gjykojeni vet, të nderuar lexues:

    "Kur a tema për Kuvajt pyetet për Kuvajt. Por t'bahet turlifar lope m'u ba gazetare a ka ma kijamet. Seriozisht po të thom. Po, në këtë rast ti je fort lopë që po reagon, seriozisht e kam.

    Po ku ka n'botë, asht vizita për Kuvajt ti pyet për futboll. Edhe unë muj me pyet për kondoma, çfarë ngjyrash kanë kondomat. Po këto veç n'Kosovë i ki, e s'i ki kurrkun.

    Kjo pyet për fondin e Fatmir Limes, e ai tjetri pyet për futball. Pse po t'vje inati. Jam kundra se s'ki drejt n'konferencë shtypi me pyt pytje...Une i caktoj rregullat. Po këta masi s'dinë se horë t'kisha ba, edhe mos mu përqyrrav. Horë t'kisha ba ty e kto.... Ty pasha Zotin.

    Me kanë unë politikan e me m'pyet nji njeri jashtë temës a e din ça i kisha thanë: ti paske probleme seksuale. Mus u bo gja, mosi je femën ha *** çka dush se me ko mashkull t'kisha fshi shpulla që qyrrat n'tokë t'i kisha qitë. Përnime po t'thom. A nite? Lopa gjallë, lopa Danimarkës".
    feed27 Koment
    BASHA
    29 maj, 2010


    UNE E KAM DITUR QE JE BUDALL
    TASH MA EDHE ME LETRA URIME
    linda
    29 maj, 2010


    Kërkojm publikisht RTK-së qe Milaim Zeka të përjashtohet menjëher nga puna që ai bën,përndryshe imazhi i RTK-së gjithmonë do të jetë nën hijen e këtij përbindshi,ju faleminderit RTK
    sinan
    29 maj, 2010


    ky fare Milaimi eshte budalla me i madhe qe e kam takuar paslufte ky eshte nje njeri i pashkollle edhe qe perpiqet me shiku boten prej prizmit te vet personal ky vet eshte i prishur seksualisht pas shume viteve ndahet e merr grua shume me te re ky ska lidhje me gazetari ky eshte turpi i RTK-se
    Arsim Ramadani
    29 maj, 2010


    Valla bre bijë ( e kam fjalen per ate gazetaren...s'po e dij kush je ? veq pa i kisha q... nanen shishe n'kry se kisha lanë..
    Nebie Sadiku
    29 maj, 2010


    Mosvet per ne ,ej katastrof s kom shprehje qfar turpi aaa
    Agron Azemi
    29 maj, 2010


    cfar debilli more ish ky .....kom mendu qe eshte pak ma ok po ky krejt fucked up ish bre
    Kosova
    29 maj, 2010


    NUK ESHTE BEFASI!
    Merrni pak informata ju gazetaret per Milaim Zeken ne Suedi, Danimark dhe Norvegji qe ka shitur dokumente te shkive per shqiptar qe dojn me marr azil. Krejt opinioni shqiptar e di ne Skandinavi. Tash asht mire me ba nje emision "PA rrotlla "me Milaim Zeken le te tregon pa rrotlla ku i ka marr dokumentet e shkive qe i ka shit shiptarve pasi ka ardh ne Suedi dhe ka punue si perkthyes, besa tani iku ne Norvegji ku e rrehen shqiptart se i rrejke.
    Milaim Qeni
    29 maj, 2010


    Po me intereson se cfarrë gazetari i shkolluar është Milaim Zeka? Me shkollë të mesme i thotë vehtes gazetar! Po pas këtyre fyerjeve as shkollen fillore nuk e ka të kryer!!! Ata e kisha lënë me i ndërtuar WC në Prishtinë(se ashtu ka kritikuar ai vet) dhe e kisha punësuar aty. Aq i vlefshëm është ai.
    besim smakolli
    29 maj, 2010


    ehhh qka me thane për këtë farë njeri....mua me ka pelqyes shume disa programe te tij,por kjo eshte diqka si nuk bahet.Mos mendoni si milaimi eshte qaq budalle,por ja paskan dhane naj kafshate te vogel me hanger edhe ai e *qeni ku han qaty edhe leh*,stili i tij eshte për me fitu luften psiqike edhe me rrenue totalishte konkurrencen me koleget.
    Petrit
    29 maj, 2010


    O gaca nuk mund te rrin gjithnje e fhshur nen hi, ajo zbulohet nje dite, ne kete raste zeka eshet gaca e hiri qeveria, pra ky i ka sherby dhe i sherben qeverise. a e pa cfar horri eshte.
    viti-ks@hotmail.com Ky email po mbrohet prej spambots-ave, të duhet JavaScript me e pa
    29 maj, 2010


    Ne shqiptaret, perkatesisht Kosova jemi bere, siç thote populli "te na qaje Stambolli". Kosova ka ra ne duar te drenicakeve, sepse thua se vetem ata paskan bere çdo gje per Kosoven. Qe nga udheheqesit politike, perfshire edhe mediat publike por edhe gazetat, aty dominojne drenicaket. Shumica prej tyre (duke mos i perfshire te gjithe) kane fjalor odash, apo nuk e njohin aspak gjuhen letrare Shqipe. Njeri prej tyre, dhe padyshim i pari nder ta, eshte vete Milaim Zeka. Ai i krisur mendon se vetem ai i di te gjitha, duke harruar se vete eshte jashte çdo norme, dhe nuk eshte i vetedijshem se perveç drenicakeve veshtire te tjeret ta kuptojne gjuhen e tij.
    napoli
    28 maj, 2010


    o kafsh po shko te djelen ne mitrovic o pis e atje shaj se tish kan motra jem ta kisha kajt at nan hiq ma larg se sonte o pisi i botes
    Agron Azemi
    28 maj, 2010


    cfar debilli more ish ky .....kom mendu qe eshte pak ma ok po ky krejt fucked up ish bre
    Avni Hajrullahu
    28 maj, 2010


    me ne fund Milaimi e tregoi veten sa bon ! Marre per ta !
    Ariola Ajeti
    28 maj, 2010


    Paj çka me i then ketij Milaimi, kerjt shqiptarija e din qe je budall njeri i semuer fizik, psiqik, e nashta edhe seksual pasi qe po i permend edhe kondomat, ndoshta je edhe i pa afte gjenetikisht nuk munesh me bo sex etj..

    Njeri normal kurr nuk e besoj qe kish be ketE gafa po qysh e thojke Milaimi vet me nje emision qe qe gazetaret i thojne ... See moreministrave "hajde qitma ni pic e po ta boj nje intrerviste intervist po me i honger dy ata gazetar qkulaven".

    E sa deputeti ka qene ne delegacion ty Milaim era *** esht ka te vjen.

    Po e lus zotin ishalla krejt gazetaret nuk jane si ti se toka ka me na leshe marre per krej gazetaret si ti turp.
    about an hour ago.
    Ylberi
    28 maj, 2010


    Hajde budall hajde e kena dit qe je qishtu po tash e deshmove me letra. te lumet oj gazetare edhe pse nuk po e di kush je hallall te koft e do gazetaruca si milaimi le ti hin ne b... qeverise hallall te koft.
    ronn
    28 maj, 2010


    ja ky ish lop krejt , garant ja ka jep lima naj cop ashti me lepi kti debilli.....
    Fisi
    28 maj, 2010


    jaja. marre.nuk ban ashtu o M. Zeka. po ndasht. veten eka qit posht.e ka tregu natyren e punes edhe karakterin e vet.qe mesa duket seht me milie larg asaj qe i duhet nje gazetari me fam qe ai " posedon"
    Toni
    28 maj, 2010


    qfare kafshe haj medet haj
    Xhelali
    28 maj, 2010


    Me beson po habitem se deri ku po shkojka ky njeri ani ja man vetit gazetar po ti spske aspak kultur o milaim zeka. shko maroj ni grope edhe hin ne te se ste paska mbet tjeter. a nuk te vjen turp me ket qka ke be? po ku pritet turp prejt teje veq po boj pytje palidhje... se jam i tmerruar
    Iliri
    28 maj, 2010


    Ski faj jo mos te kan marr me veti tash duhesh me jau marr n.. krejta senet qe i thu ne at emision te ***** tana te zezat i bon vet.
    Destani
    28 maj, 2010


    O milaim zeka po ti mas pari banesen e shkavit e ke uzurpu ne prishtin, po ti ski karakter bre. njeri ma i lig ska se ti ti je shik, ti jau merr n'... pdks, po ti je psikopat...ti ftyre tnjerit ski bre ma mire eshte me myte veten mas keti ofendimi more pis i poshter ski faj ti ka faj ai qe ta jep programin edhe ti bon keshtu. hec mytu more bishe e malit
    Arbri
    28 maj, 2010


    Milaim Zeka eshte 100 fetyresh, i kurruptum dhe pa karakter. I kritikon njerzit para opinionit ndersa merr ryshfet nga t`njejt persona. E drejta e shprehjes se lire eshte deri sa nuk ofendohet personi tjeter e n`kete rast ky duhet mu pergjigj per kete lloj banaliteti...
    faktori x
    28 maj, 2010


    T'i lëmë anash ofendimet, edhe kur kritika është plotësisht e drejtë, s'ka koment! Shembull tipik është edhe marifeti i disa mediumet tona, taman kur është puna tek situata në Mitrovicë, i plasojnë do tema si Kuvajti etj. - të rëndësishme edhe ato, por mos të harrojmë se temat e lobimit i kemi që prej pavarësisë. Kjo duket sikur të tërheqim vëmendjen dika tjetër, kur top temë është Mitrovica.
    Ariola
    28 maj, 2010


    E more qyshi suedis pse nuk guxen shku kurr ma ne Suedi edhe te n'koft shembull modeli jot i gazetarin ne Kosov na pas honger dreqi se bash du lidhje si ki me gazetari
    Shaban Gazideda
    28 maj, 2010


    Milaim Zeka nuk meriton as te quhet kafshe, sepse e ofendon nje specie te tere. Bile edhe amebat njeqelizore ofendohen nese i krahason me Milaim Zeken.
    Bajrami
    28 maj, 2010


    Po ku ka ma lop se ti o milam Kali

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Po mire, ky jakupi eshte kryetar i parlamentit dhe jo kryeminister qe te pergjigjet pyetjeve te gazetares rreth nje ministri si fatmir limaj.


    Gazetari ka te drejt te beje pyetje, mirpo jo te keqperdoret nje konferenc per shtyp ku exluzivisht i dedikohet nje rasti tjeter.

    Si thon: Flitej per Lisa, ajo(gazetarja) per fshisa
    Dhe keto pytje duhet te ja pregadis nje gazetar pro qeveritar ne ket rast milaimi apo jo.
    Shko more hup se nuk je kah thu kurgja,e mjer kosova qfar studentash si ti ka,po gazetari eshte i pa mvarun qfar do pyetje ka te drejt te ja bej secilit politikan.
    Milaimit i ka mbet me i tregu se qfar pytje me i ban,hajt se e ka pa femer e eshte fry si quran se me pas kan naj hund lesh nuk kish guxu as me kqyr,i mequm eshte milaimi e din ku me prek,veq edhe kjo gazetarja a ka kan te gjall, se me ma pas ofendu diken timin ne ate menyr ish ra ne bele me mu a morre vesh,nuk eshte ajo femer pron e milaimit me ja permen kondoma e qka jo tjeter qe as rrugaqi me i keq nuk do ta perdorte ate fjalor e ti student aga mbroje,lumt na si ju

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e toni karlosi
    Anëtarësuar
    24-10-2005
    Postime
    295
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Nuk arsyetohet fjalori banal i milaimit, mirpo nuk arsyetohet edhe Llapa llapat e disa gazetareve qe deshirojn ta luajn rolin e paparaceve te londres dhe shkojn ne nje konferenc ku exluzivisht i kushtohet vizites se kuvajtit dhe bejne pyetje per rreth ushkurit.
    me kete qe thua ti ,duket se je student i mejtepeve e jo student i univesitetit.
    nese nuk te pelqen pyetja mundet me u shpreh NO Comment.
    e per zeken,ai ende mendon se xha Enveri eshte gjalle.
    Ndryshuar për herë të fundit nga toni karlosi : 29-05-2010 më 14:12
    Moto e qeveritareve tane : merr gjithçka që të ofron jeta! Tash dhe këtu. Tash ose kurrë!”,

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anëtarësuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Kam pase sipatij per te, Me eshte dokur si burre diqysh.
    Kjo qka pame eshte larg normave te lejuara. Do te ndeshohet shume. Me vjen keq se qka ka me e gjete.
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Postime
    316
    Citim Postuar më parë nga DYDRINAS Lexo Postimin
    Nuk eshte vetem problemi Milaimi, por me shume problem eshte milaimizimi i jetes shqiptare anekend trojeve shqiptare!

    Miliamizimi ose pionieret kosovare te Enverit jane viktima te gjalla te se kaluares dhe te se tashmes se tyre!

    Eshte tragjedi per shqiptaret se me cfare mentaliteti u duhet te perballen dhe te mbijetojne!

    Skandal!

    Tipa si ai duhen qeruar nga jeta normale dhe duhen mbyllur ne ndonje qender psiqike, mirepo aty ne fakt duhen mbyllur perjete, sepse per ta nuk ka terapi!

    S'ka terapi qe i sheron ata nga virusi i enverizmit dhe nga veset primitive te prejardhjes!

    Kosoves i kane hipur ne qafe milaimat dhe milainizmi primitivo-enverist!
    Dydrinas,
    Vlerësimi yt është tejet me vend. Gjuha që ka përdorur ndaj një fëmre shqiptare dhe gazetare, ky farë Milaimi i Zi, është tipike gjuhë rrugaçësh, gjuhë fëlliçanash, gjuhë qyqarësh, gjuhë mjeranësh, gjuhë pisanësh, e cila nuk njeh askënd në këtë botë, përveç ideologjisë së tyre të kriminalizuar deri në përmasa çmendurie. I tillë ishte dhe do mbetet Milaimi i Zi si korbi, të cilin e ka mallkuar populli që moti, dhe i cili kurrë nuk do sheh dritë. Është pikërisht "milaimizimi-banditizmi" milaimist ai që lirinë e shtypit dhe fjalën e lirë në Kosovë e kanë vrarë që në embrion për këto dhjetë vite.
    Në konferenca për shtyp bëhen lloj-lloj pyetjesh e jo vetëm pyetje rreth një teme të caktuar, siç shprehet ky korb i zi në këtë storje filmike. Pra, kjo farë e zezë donë me çdo kusht që mbi mendimin, fjalën dhe shprehjen e lirë të gazetarit në Kosovë të vëhet monopol dhe diktat i tipit komunist, me qëllim të mbylljes gojën gjithë atyre që e duan Kosovën shtet të lirë dhe demokratik ku sundon ligji dhe liria e të shprehurit. Në çdo shtet demokratik për fjalët e ndyera që ia ka drejtuar publikisht gazetarës që merrete pjesë në këtë konferencë shtypi, përveç dënimit në të holla, do largohej përgjithmonë nga vendi i tij i punës.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Rugova : 29-05-2010 më 14:58

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Ja,paskan "reaguar"edhe klani i tij enverist ne krye me Sylejman zanzibarin,ose Sylejman tupanxhiun




    Radio Televizioni i Kosovës (RTK), nëpërmes një komunikate, e ka gjykuar incidentin në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, gjatë dhe pas një konference për media, dhe sjelljen e gazetarit Milaim Zeka.

    “I kërkojmë falje publike gazetares Liridona Lluka-Gashi dhe të gjithë gazetarëve që janë ndier të fyer në këtë rast, por dëshirojmë t’ua sqarojmë të gjithëve se veprimet e gazetarit Milaim Zeka janë veprime të tij personale dhe në asnjë mënyrë nuk janë qëndrim i Radio Televizionit të Kosovës”, thuhet në deklaratën e nënshkruar nga Sylejman Shaqiri, drejtor i Përgjithshëm i RTK-së.

    Menaxhmenti i RTK-së paralajmëron se do ta shqyrtojë rastin në hollësi e me kujdes dhe do t’i ndërmarrë të gjitha masat në përputhje me Rregulloret e RTK-së, me Standardet Profesionale dhe Parimet Etike të Gazetarisë në Programet e Radio Televizionit të Kosovës, duke zbatuar dispozitat që rregullojnë marrëdhëniet e RTK-së me të angazhuarit me kontratë mbi vepër.

    Gazetari Zeka, dje gjatë një konference për gazetarë të kryetarit të Kuvendit, Jakup Krasniqi, pas kthimit nga një vizitë në Kuvajt, ka fyer rëndë kolegët e tij, pasi nuk i kishin pëlqyer pyetjet që ata po i bënin kryeparlamentarit.

    Zeka, i vetmi gazetar, i cili e kishte shoqëruar delegacionin e Kuvendit të Kosovës gjatë vizitës në Kuvajt, fillimisht kishte shtruar një pyetje për Krasniqin lidhur me Eurovizionin duke ironizuar pyetjet “palidhje” të gazetarëve. Sipas tij, pyetjet duhej të bëheshin vetëm për vizitën në Kuvajt, e jo për tema të tjera.

    Sikur dëgjohet edhe në vodeoincizimin e transmetuar në KTV, Zeka e fyen disa herë shumë rëndë gazetaren Liridona Lluka-Gashi të RTV Dukagjini.

    Ndaj incidentit ka reaguar edhe Unioni i Gazetarëve të Kosovës (UGK), i cili ka shprehur shqetësimin për “sjelljet joetike të disa gazetarëve” në këtë konferencë.

    UGK konstaton se sjelljet e tilla e dëmtojnë rëndë imazhin e medieve dhe gazetarëve në Republikën e Kosovës. Për UGK-në, sjelljet e tilla janë të papranueshme dhe jo dobidhënëse për gazetarët.

    Kjo shoqatë u bënë thirrje gjithë gazetarëve që t’i respektojnë parimet dhe etikën e gazetarisë. UGK po ashtu u bënë thirrje gazetarëve që të vazhdojnë punën e tyre profesionale duke respektuar etiken dhe duke mos u përulur para sfidave që hasin gjatë punës së tyre.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Milaimi e ka një emision PA RROTLLA në RTK kësaj here e paska tregu budallakun pa pik rrotlle,po çka po e pengoin Milaimin pyetjet e gazetarve,secili gazetar bën pyetjen qe ai-ajo mendon se është me interes per publikun,si duket Milaimi paska heq keq në Kuvait per raki e sex,krejt ish trullu.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Harudi
    Anëtarësuar
    08-09-2004
    Postime
    622
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Pse po te vjen cudi.Ky moti ka qene i tille.Ky ne menyre te terthorte shante edhe popullin e Kosoves pse nuk votonte patronet dhe idealistet e tij.
    A ske kanale tjera a?
    thjeshte

    BOYCOTT RTK
    E di Fattlum,por milaim zeza është e zeza më e vogël që pordhos trurin,nderin,etikën etj të qytetarit të të Kosovës,ky është vetëm një rreth i zingjirit të gjatë që e ka prangu Kosovën sot.
    Ka edhe TV-ë tjera,por kjo RTK-ja,financohet nga parat publike të qytetarit të Kosovës,andaj në vend që ky televizion të jetë në shërbim të qytetarit që len të kuptohet se,përmes k'ti televizioni qytetari të dërgojë porosin deri tek qeveria,kjo TV punon të kundërtën,fjalën (propagandën) e qeverisë e sjellë deri tek shikuesi-qytetari,prandaj e thashë se,kohën eshikueshmërisë më të madhe ne RTK i'a ndanë milaimit për të "treguar të vërtetën dhe vetëm të vërtetën."

    Fatmirësisht ky është naiv dhe mirë që eksplodoi (u k'put),por tashti e tutje ky do të vendoset pas perdes së RTK,së,nuk do t'a shohim,por do t'a dëgjojmë tjetër kënd duke folur me trurin e milaimit.Kjo është e keqja!

    Të përshëndes!
    Pijetoret janë vendet ku çmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

    Lista e injorimit: Llapi

  10. #30
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar më parë nga apacer Lexo Postimin
    O kti zemren me ja hjekme thik me ja qit tavolin so gjynah se ky ska lidhje me gazetari i doket vetja i moderum qe u kan suedi ky far bali se ktyne kur tju vjen fundi kon me ra komplet edhe ka me ju hup fara ktyne far mykav
    Ky far shqiptari ka mare pare te majme prej bashkatdhetarve ne emer te fondit vendlinja thrret.Ky asht gazetar i odave te ktynehershit ...po a e keni vrejt se si ti bon nji gomill pytje e ciles i pergjigjesh thote pse i ike tjetres ,ka prirje me te zen ngusht sa as qe ka deshire edhe nji te vertet ta shprehu njeriu kure e pyt ku berllog,ani me ate emisionin pa dorza valla te linte pershtypje sikure po flet me nji te shurdher dhe ate sikur bisedo me ndo i person te moshuar anadollas qe e ka harruar gjuhen letrare shqipe.Ate qe volli nga goja e tij trego me se miri per kulturen e tij si njeri e sa per gazetari ky ka qen deshtak veq per ata qe kan dashur te genjehen...Tung
    Ndryshuar për herë të fundit nga ganimet : 29-05-2010 më 14:29

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Harudi
    Anëtarësuar
    08-09-2004
    Postime
    622
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Po mire, ky jakupi eshte kryetar i parlamentit dhe jo kryeminister qe te pergjigjet pyetjeve te gazetares rreth nje ministri si fatmir limaj.


    Gazetari ka te drejt te beje pyetje, mirpo jo te keqperdoret nje konferenc per shtyp ku exluzivisht i dedikohet nje rasti tjeter.

    Si thon: Flitej per Lisa, ajo(gazetarja) per fshisa
    Fisnik,paske marrë përgjigje nga Dydrinasi dhe të tjerë,por po shtoj edhe diçka:

    Kodi gazetaresk nuk njeh pyetje të "budallavt",njeh përgjigje të "budallavt",kurse sa i përket një politikani thuhet se,secili politikan duhet të ketë tri përgjigje të ndryshme në një pyetje!

    Dalja nga tema e gazetarëve qysh aludon ti,ndodh at'herë kur përfaqësuesit e institucione,në këtë rast Kuvendi dhe Kryetari i ti,rrinë larg qytetarit për t'a informuar për ngjarjet javore që ndodhin në Kosovë,pra mungojnë konferencat e rregullta me gazetarë për çdo javë e që nuk don të thotë se aty patjetër duhet të përgjigjet kryetari i Kuvendit,por praktikohet që gazetarëve në konferenca të shtypit ,t'i përgjigjet zëdhënësi (a e din kush është zëdhënës i Kuvendit të Kosovës),ose këshilltarët e tij.

    E keqja është se këta politikanë që janë në krye të Institucioneve të Kosovës,shumë më afër i mbajnë truprojat se ,sa këshilltarët e tyre.
    Pijetoret janë vendet ku çmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

    Lista e injorimit: Llapi

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2010
    Postime
    11
    Me te vertet, mua per vete me ka quditur, me fjalorin e tij Milaim Zeka, kam pasur bindje te forte, se Milaimi eshte nje Gazetar, jo vetem Trim por edhe i afte ne profesionin e vet, por se eshte kaq shum IDIOT dhe I LIG, qe sillet me at fjalor te ndyt, ndaj nje Gazetarje, deri sa nuk e kam pare ne TV, nuk kisha me besu. Le te mbetet ne ndergjegjejen e vet, dhe te Familjes se tij.

  13. #33
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    cfare edukate perendimore ore milaimi ashete modeli sulo gradeco sigurimso enveristi am i piset , deri kurre ak me i duru populli keta horra ? milaim zeka=sulo gradeca

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    bravo i qoft milaimit dhetqindmi here
    po a durohen gazetarucet e paguara nga veton sorra e ramboja
    qe te provokoin qdo gje qe eshte e shtetit te Kosoves
    edhe nji here bravo Milaim
    se veq per qokesh munen me te kap
    Po qysh more llap bravo me nje femer,po qka ta merr menja me pas kan naj katravell a kish guxu me fol,po pse more mos me i ban pytje kupes,po ai per qate eshte ber kryparlamentar,po a po e sheh more llap qe nuk jemi kerkah hiq,shkau na ka ardh te dera e ju po kini koh me vjedh e me i ba njeqindmij te zeza,po a e din more llap qe gjeneratat e ardheshme kanme ju mallku.
    Po populli ka pas shpres qe te pakten nuk do ta plaqkitni se per qe nuk dini e ka dit i madh e i vogel,une per vehte as ma te voglin dyshim nuk e kam pas,se vetem ka qen qashtje koh kur do te tregohni qe nuk jeni ju me udheheq shtet,ju jeni qoban llapo,i kini marr ne qaf krejt kosoven.

  15. #35
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Po ku mundet me dal nje SHPIHUN I JUGOSLLAVIS te atehershme, i mirr, ky ka qen ne burg ne serbi dhe asht liri si shpihun i serbis, ne shtete te jashtme ka punu.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    bravo i qoft milaimit dhetqindmi here
    po a durohen gazetarucet e paguara nga veton sorra e ramboja
    qe te provokoin qdo gje qe eshte e shtetit te Kosoves
    edhe nji here bravo Milaim
    se veq per qokesh munen me te kap
    Ti je i vetmi ne kete forum qe mbron te keqen,djallezoren dhe krimin e stalinisteve te kuq.Hallall se edhe per ate pune paguhesh.Nuk ke faj.Eurot jane te mira.
    Qka i keni punet me fondin e ri ne mbrojtje te krimit te organizuar?A jane mbledhur hiq sepse ata avokatet i done milionat.
    Vetem kur ta shoh listen e injorimit ty e marr vesh se qfare klike jeni ju krimbat e SHIK-ut.
    Po kujt i han nese ti e fut dikend ne listen e injorimit ose jo.Njerezit jetojne edhe pa ty,jetojne edhe pa ideologjine tende ,hienave dhe patroneve tu te kuq.

  17. #37
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-12-2008
    Postime
    146
    i fort eshte milaimi edine ky pse ka reagu keshut por, bash ne kete menyr prap nuk eshte dasht te shprehet....

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    428
    Edukaten njeriu e merr nga familja , me shkollim dhe pasuri nuk arrin askund kesaj rradhe si duket i befte mire Milaimit se pesoi keq dhe ja paft hajrit fjalet qe ai i perdori tek ne thojme i perdorin magjupet , ,,.

  19. #39
    Citim Postuar më parë nga Kasumi Lexo Postimin
    Edukaten njeriu e merr nga familja , me shkollim dhe pasuri nuk arrin askund kesaj rradhe si duket i befte mire Milaimit se pesoi keq dhe ja paft hajrit fjalet qe ai i perdori tek ne thojme i perdorin magjupet , ,,.
    se ma morre fjalen pej goje. te na thon se zekollt e Abris te parin e tyne e kan pasun magjup, kshtu qe s'ka kah del ndryshe ky.

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga ardit mustafa Lexo Postimin
    se ma morre fjalen pej goje. te na thon se zekollt e Abris te parin e tyne e kan pasun magjup, kshtu qe s'ka kah del ndryshe ky.
    Mos i ofendoni magjupte sepse ka edhe magjup te mire.Une njoh p.sh.magjup qe ka qene edhe ushtare i UCK-se dhe 2 vellezer te tij jane vrare nga forcat serbe.

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •