Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1

    9 shprehjet “vdekjeprurëse” që i përdorin gratë !

    9 shprehjet “vdekjeprurëse” që i përdorin gratë !



    1. Mirë/Në rrregull
    Kjo është fjala që gratë e përdorin për t’i dhënë fund një diskutimi kur ju keni të drejtë, por megjithatë duhet të heshtni.

    2. Pesë minuta
    Nëse ajo është duke u veshur, kjo do të thotë gjysmë ore. Nga ana tjetër pesë minuta me saktësi të orës atomike ajo i matë, në qoftë se ju jeni duke shikuar futboll para se të ngriheni për të bërë disa punë.

    3. Asgjë
    Kjo është një armëpushim para stuhisë. Ajo gjithmonë do të thotë diçka, dhe duhet vazhdimisht të jenë në gatishmëri. Kontestet që fillojnë me “asgjë” zakonisht mbaron me “mirë.”

    4. Si të duash
    Kjo është një sfidë, jo leje. Mos e bën !

    5. Merr frymë thellë (që të ndëgjohet)
    Edhe pse nuk është një fjalë, megjithatë kjo nuk është mesazh verbal që burrat shpesh e kuptojnë gabimisht. Kur merr frymë ashtu me zë, do të thotë që ajo mendon se ju jeni një idiot dhe pyetet se pse ajo e ka kaluar kohën me ju, duke diskutuar për asgjë.

    6. OK është
    Kjo është një nga shprehjet më të rrezikshme që një burrë mund ta ndëgjoj nga një grua. Ajo shprehet me “OK…” kur dëshiron të mendojë më gjatë dhe seriozisht për atë se si dhe kur ke për ta paguar gabimin tuaj.

    7. Faleminderit
    Kur të falemenderon gruaja, në mënyrën e saj të njohur “Eh faleminderit…” dije se bëhet fjalë për sarkazëm dhe nuk të falemenderon aspak sinqerisht. Në këtë rast në asnjë mënyrë mos i’u përgjigjë me “ska përse”, sepse kjo do t’ju çon tek “zëre si të jetë”.

    8. Zëre si të jetë
    Ky është versioni femër i – Ik p i r dh u !

    9. Nuk ka nevojë për t’u shqetësuar, unë do ta regulloj
    Një tjetër shprehje e tmerrshme, që do të thotë se gruaja në mënyrë të përsëritur ka kërkuar nga burri i saj për të mbaruar një punë, që në fund përsëri ajo do të duhet ta kryej. Kjo e çon më vonë burrin e saj për të pyetur “Ku është problemi,” në të cilën gruaja do të përgjigjet me ironi duke përdorur nr 3.

    Diskutim te kendshem !
    Ndrysho Firmën

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Kam dhimbje koke.....Eshte me e preferuara.

  3. #3
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Filozofi-psikologji-sociologji

  4. #4
    Po femra e forumit, cfare mendmi kane?

    Ndrysho Firmën

  5. #5
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anëtarësuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Teme shume interesante....ahahaha....edhe pse me vonese do mundohem te gjej edhe une 9 "veprime vdekjeprurese" qe bejne burrat .

    Diskutim te kendshem !
    Arnold Schwarzenegger : I'll be back !
    $ $ ¥ ... ♥♫ - ♥♫

  6. #6
    wake up&smell the roses Maska e Era-R
    Anëtarësuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Home is where your heart is
    Postime
    275
    Citim Postuar më parë nga Explorer Lexo Postimin
    9 shprehjet “vdekjeprurëse” që i përdorin gratë !



    1. Mirë/Në rrregull
    Kjo është fjala që gratë e përdorin për t’i dhënë fund një diskutimi kur ju keni të drejtë, por megjithatë duhet të heshtni.

    2. Pesë minuta
    Nëse ajo është duke u veshur, kjo do të thotë gjysmë ore. Nga ana tjetër pesë minuta me saktësi të orës atomike ajo i matë, në qoftë se ju jeni duke shikuar futboll para se të ngriheni për të bërë disa punë.

    3. Asgjë
    Kjo është një armëpushim para stuhisë. Ajo gjithmonë do të thotë diçka, dhe duhet vazhdimisht të jenë në gatishmëri. Kontestet që fillojnë me “asgjë” zakonisht mbaron me “mirë.”

    4. Si të duash
    Kjo është një sfidë, jo leje. Mos e bën !

    5. Merr frymë thellë (që të ndëgjohet)
    Edhe pse nuk është një fjalë, megjithatë kjo nuk është mesazh verbal që burrat shpesh e kuptojnë gabimisht. Kur merr frymë ashtu me zë, do të thotë që ajo mendon se ju jeni një idiot dhe pyetet se pse ajo e ka kaluar kohën me ju, duke diskutuar për asgjë.

    6. OK është
    Kjo është një nga shprehjet më të rrezikshme që një burrë mund ta ndëgjoj nga një grua. Ajo shprehet me “OK…” kur dëshiron të mendojë më gjatë dhe seriozisht për atë se si dhe kur ke për ta paguar gabimin tuaj.

    7. Faleminderit
    Kur të falemenderon gruaja, në mënyrën e saj të njohur “Eh faleminderit…” dije se bëhet fjalë për sarkazëm dhe nuk të falemenderon aspak sinqerisht. Në këtë rast në asnjë mënyrë mos i’u përgjigjë me “ska përse”, sepse kjo do t’ju çon tek “zëre si të jetë”.

    8. Zëre si të jetë
    Ky është versioni femër i – Ik p i r dh u !

    9. Nuk ka nevojë për t’u shqetësuar, unë do ta regulloj
    Një tjetër shprehje e tmerrshme, që do të thotë se gruaja në mënyrë të përsëritur ka kërkuar nga burri i saj për të mbaruar një punë, që në fund përsëri ajo do të duhet ta kryej. Kjo e çon më vonë burrin e saj për të pyetur “Ku është problemi,” në të cilën gruaja do të përgjigjet me ironi duke përdorur nr 3.

    Diskutim te kendshem !
    Uau,sa te merrshme na mendoni.....
    Ska rëndësi se sa shpejt vjen e keqja,sepse e mira është gjithmonë një hap përpara

  7. #7
    haahhahahaha, hajt se na bete ne femrave sikur jemi te tmershme fare

    Personalisht nuk e gjej veten ne shume prej tyre, sidomos te 5... nuk me duket aspak e vertete!

    La vita non si spiega, si VIVE!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •